Jump to content

[Επίσημο] Nokia X2-00


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρήκα σε αναζήτηση μέσα στο διαδίκτυο το NOKIA X2-00 σε χρώμα Chrome Black. Το οποίο είναι ολόκληρο Μαύρο. Το ίδιο χρώμα υπάρχει διαθέσιμο στα καταστήματα Public. Στην επίσημη σελίδα σας το συγκεκριμένο μοντέλο δεν υπάρχει σε αυτό το χρώμα. Τι ακριβώς συμβαίνει, είναι τροποποιημένο μοντέλο, δεν βγαίνει από την Nokia σε αυτό το χρώμα;
-Δημήτρης-
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 211
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ποιόν αναφέρεσαι;; :O

 

Κατά τη γνώμη μου, αν το χρώμα αυτό δεν υπάρχει στη σελίδα της Νόκια Ελλάδας, δεν έχει εισαχθεί.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

έχω πολύ σοβαρό πρόβλημα με τη κάρτα μνήμης του κινητού.πριν 4 μέρες έχοντας καταναλώσει τα 1,7gb απ'τα 2 συνολικά της κάρτας μνήμης το κινητό μπλόκαρε και δεν αναγνώριζε τη κάρτα μνήμης.μετά από κλείσιμο άνοιγμα την αναγνωρίζει με το όνομα e και μέσα μου έχει 2 αρχεία.το ένα με όνομα ER~1 και καταναλώνει 1,7gb και άλλο ένα NT που καταναλώνει 1,5gb πράγμα που δεν είναι λογικό καθώς η κάρτα σύνολο έχει 2gb.τα αρχεία αυτά τα έχει σαν μη αναγνωρίσιμα και επίσης δε τα αναγνωρίζει ο υπολογιστής.

επίσης δε μπορώ να τα αντιγράψω ούτε να τα κάνω αποκοπή στον υπολογιστή.εμφάνισε μόλις 2 εικόνες τις οποίες τις έστειλα σε άλλη συσκευή και τις διέγραψα από αυτή μήπως φταίει ότι την είχα παραγεμίσει.παρόλα αυτά δεν βλέπω αλλαγές και ανησυχώ γιατί τα αρχεία αυτά είναι πολύ σημαντικά για μένα.

υπάρχει κάποια σωτηρία?έχει ξανασυμβεί?

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Περιεργαζόμουν ένα την τελευταία βδομάδα και έχω μείνει έκπλητος !!!

Φοβερή κατασκευή που κάθεται βολικά στο χέρι και είναι και ελαφρύ, πανέμορφο στην εμφάνιση αλλά ταυτόχρονα πολύ εύχρηστο χάρη στα πλαινά κουμπιά του, γρήγορο χάρη στο λειτουργικό του αλλά με πολύ καλή διάρκεια μπαταρίας που βγάζει μιάμιση μέρα γεμάτης χρήσης !!!!

Αυτό που με άφησε έκπληκτο είναι πόσο θορυβώδες είναι το μικρό !!!! Τα ηχεία του είναι πραγματικά πολύ δυνατά και ακούγοντα καθαρά τα κομμάτια που παίζει ακόμα και σε παραλία με δυνατό κύμα, περίπου όσο και το 5800 !!!

 

Επίσης έχει αρκετά ωραία παιχνιδάκια :Ρ

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα, μέσα από το μητρώο των κλήσεων πατάω σβήσιμο μητρώου επιλέγω όλες, επιστρέφω στις εξερχόμενες και υπάρχει μια κλίση που έκανα πριν 7 μέρες και δεν σβήνει. όταν πατάω επιλογές πάνω στην κλίση και επιλέγω διαγραφή μου βγάζει το μήνυμα: Μη έγκυρη επιλογή. Τι συμβαίνει;;;
-Δημήτρης-
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Η κάρτα μνήμης μου έχει μπλοκάρει...

Δεν την διαβάζει με τίποτα ο υπολογιστής :(

Τι να κάνω?

Έχει κανεις το ίδιο πρόβλημα?

Να την πάω σε κάποιον ειδικό?

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό γενικότερα το βγάζεις από τον υπολογιστή αφού έχεις κάνει ασφαλή κατάργηση ή χωρίς ??? Τι μάρκα κάρτας είναι ???

 

Εγώ θα πρότεινα να την βγάλεις και να την καθαρίσεις και μετά να ανοίξεις το κινητό ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα, μέσα από το μητρώο των κλήσεων πατάω σβήσιμο μητρώου επιλέγω όλες, επιστρέφω στις εξερχόμενες και υπάρχει μια κλίση που έκανα πριν 7 μέρες και δεν σβήνει. όταν πατάω επιλογές πάνω στην κλίση και επιλέγω διαγραφή μου βγάζει το μήνυμα: Μη έγκυρη επιλογή. Τι συμβαίνει;;;

 

Ίσως είναι κάποιο σφάλμα λογισμικού,είχα το ίδιο πρόβλημα και δεν το έλυσα,αλλά βάζοντας την τελευταία αναβάθμιση,εξαφανίστηκαν οι κλήσεις που δεν διεγραφόντουσαν.

Μια ερώτηση.Σήμερα όταν άνοιξα τη συσκευή μου ήρθε μήνυμα οτι χρεώθηκα 1 € για να έχω Internet για όλη μέρα,χωρίς να το ζητήσω(καρτοκινητό)!

Έχει σχέση με καμιά ρύθμιση,η με την αναβάθμιση που έκανα εχθες?Πως μπορούν να χρεώνουν χωρίς τη συναίνεση μας?

Link to comment
Share on other sites

Σε αναπάντητη κλήση ή sms φωτίζεται το κεντρικό πλήκτρο;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Σε αναπάντητη κλήση ή sms φωτίζεται το κεντρικό πλήκτρο;

 

Χαίρομαι που σε βρίσκω κι εδώ φίλε μου.

Δεν μπορώ να το τσεκάρω τώρα,τη συσκευή την έχει η σύζυγος κι εγώ είμαι για δουλειές εκτος έδρας,θα τη ρωτήσω τ'απόγευμα και θα σου απαντήσω αύριο μέχρι τις 10 το πρωί.

Αν φωτίζεται τί σημαίνει?

Επειδή βλέπω στην υπογραφή σου κάτι απο Vodaphone,να επισημάνω οτι εγώ μιλάω για καρτοκινητό whatsup της Cosmote.

Edited by sat_rrstm
διευκρίνηση σύνδεσης
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο κινητό για τα λεφτά του,το είχα μεταχειριστεί πριν λίγο καιρό επείδη το είχε πάρει η μητέρα μου (μετά απο 5 χρόνια άλλαξε κινητό)αλλά δυστυχώς το επέστρεψε λόγω ελαττωματικής οθόνης και προτίμησε ένα φθηνότερο σαν το C1 με αυτονομία μπαταρίας 4 μέρες(κάθε μέρα και μια γραμμή) παρότι η Νοκια λέει για 500 ώρες αυτονομία και 10 ώρες ομιλία! Αίσχος!!
Ericsson 788 , Ericsson T10 , Nokia 5210 , Nokia 6020 , Nokia 6151 , Nokia N73 , Nokia E52, Xiaomi Redmi Note 4X
Link to comment
Share on other sites

κλεισε το κινητο. βγαλε τη μπαταρια. στο αυτοκολλητο που θα δεις, καπου θα γραφει product code.

 

τα ελληνικα ειναι αυτα

Ελληνικό Product Code:

0595109 (BLUE) / 059B6L2 (CHROME) / 059B5Z4 (PURPLE) / 0595061 (RED)

 

ειαι το δικο σου καποιο απο αυτα?

 

Το δικο μου ειναι cosmote, 059C660 και δεν εχει ενημέρωση.. Υπαρχει τροπος να αλλάξει το product code οπως γινετε στα symbian με το nemesis;

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω κάνει κι εγώ με το JAF 1.98.62.exe σε συνδυασμό με το JAF PKEY Emulator v5.0 και μετά έκανα και την αναβάθμιση με το NokiaSoftwareUpdater.

Όλα καλά τώρα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά έχω πάρει το Χ2 για δεύτερο κινητό και μέχρι στιγμής το βρίσκω πολύ βολικό. Θέλω να ρωτήσω όμως 2 πραγματάκια:

1) Έχω παρατηρήσει ότι το volume down πλήκτρο στο πλάι του κινητού όταν πατηθεί "σκαλώνει" κάτω από το καπάκι της μπαταρίας και η ένταση συνεχίζει να χαμηλώνει χωρίς να το θέλω. Είναι κατασκευαστικό πρόβλημα σε όλα τα μοντέλα ή μόνο το δικό μου το έχει;

2) Πώς περνάτε mp3 στην κάρτα sd από το pc; Με ποιά σύνδεση γιατί καλώδιο usb στη συσκευασία δεν είχε.

Ευχαριστώ!

Device: HTC Bravo PVT1 amoled S-Off

ROM: SUPERNOVA Xtreme Official GB SENSE

Radio: 5.17.05.23

HBOOT: 6.93.1002

Recovery: CWM v4.0.1.4

Link to comment
Share on other sites

1) φίλος το χει και δεν έχω παρατηρήσει αυτό που λες

2) ή παιρνεις καλώδιο ή στέλνεις με bt ή μέσω card reader. διαλέγεις και παίρνεις

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έχω παρατηρήσει κανένα πρόβλημα με τα κουμπιά, όλα λειτουργούν απροβλημάτιστα ...

 

Σύνδεση μπορείς να έχεις με τους τρόπους που αναφέρθηκαν πάνω από τον mol αλλά και με Bluetooth, αν έχεις laptop απλά κατεβάζεις το OVI ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα δεν υπάρχει πρόβλημα. Value for money το κινητάκι!

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία ακόμη παίδες!

Γιατί η συσκευή μου σε κάθε εκκίνηση δημιουργεί ενα .txt αρχείο με τίτλο π.χ. BGSA_upload_11082011_195456,τα νούμερα συμβαδίζουν με την τρέχουσα ημερομηνία και το κείμενο ενδεικτικά είναι ως εξής

"195458 TRACE [EntryQueue.pauseAllUploading] 0 entries were paused

195458 TRACE [Control.initialize] created client handler

195458 TRACE [Control.initialize] server opened " ???

Ποιά ρύθμιση που σκάλισα σε σχέση με το ίντερνετ το προκαλεί αυτό το φαινόμενο και πώς μπορώ να το απενεργοποιήσω?

Ευχαριστώ!

Υ.Γ. Απο αυτά τα .txt αρχεία το πιό πρόσφατο,δηλ. της ίδιας ημέρας,δεν μου επιτρέπει να το διαγράψω με πρόφαση οτι η αποθήκευσή του έχει προστασία εγγραφής κι οτι πρέπει να καταργήσω πρώτα την προστασία εγγραφής και να προσπαθήσω ξανά!

Επίσης δίπλα σ'αυτό το αρχείο υπάρχει και ένα άλλο,τύπου DPS,με τ'όνομα DDISCVRY,αν αυτό βοηθάει στην επίλυση του προβλήματος,για το οποίο επίσης δε γνωρίζω προέλευση και χρησιμότητα...

Edited by sat_rrstm
Περισσότερες πληροφορίες
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε άλλο γνήσιο φορτιστή nokia για το κινητό, π.χ. από το c5, πλην του δικού του;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο: με ποιο τρόπο μπορούμε να αποκλείσουμε συγκεκριμένο αριθμό από το να μας καλεί και να μας στέλνει sms;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο: με ποιο τρόπο μπορούμε να αποκλείσουμε συγκεκριμένο αριθμό από το να μας καλεί και να μας στέλνει sms;

 

Ισως υπάρχει κάποια εφαρμογή ... Κάνε ένα search "Blacklist" ..

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...