Jump to content

[Επίσημο] Nokia X2-00


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ε οχι και αψογες φωτογραφιες..εγω θα ελεγα επιεικως μετριες..μη ξεχναμε αλλωστε οτι ειναι μουσικο τηλεφωνο;)

στα υπολοιπα συμφωνω..βαλε κι ενα συν στην μπαταρια!

Συμφωνώ κι εγώ μ' αυτό που λες, αλλά να λέμε την αλήθεια, βγάζει πολύ καλύτερες από κάποια πολυδιαφημιζόμενα "Cybershot" τηλέφωνα, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 211
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημέρα

εχω το χ2-00 και είναι για τα λεφτά του πολύ καλό , ειδικά μετα την τελ.αναβάθμιση απο τη νοκια

,και ναι βγαζει πολυ καλες φψτογραφίες.

 

ναι σταμάτησε το echo που ειχε σε μερικέσ κλησεις και η συνεργασια με bluetooth i-tech voice pro

διορθωθηκε , πριν δεν μπορουσες να χαμηλωσεις την ενταση του ήχου κλησης με τιποτα.

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια καλησπερα το πηρα για την γυναικα μου αλλα εχω ενα προβλημα.Το κινητο ειναι το μπλε ασημι απο πολωνια το εφερε το καταστημα που το πηρα(δεν μου το ειπανε αλλα πηρα την νοκια για την εγγυηση και μου το πε ολα οκ με την εγγυηση)το προβλημα ειναι οτι εχει μεν ελληνικο μενου αλλα στα sms μου βγαζει 70 χαρακτηρες.η εκδοση λογισμικου ειναι η 4.90 λετε με την αναβαθμιση να φτιαξει;εχει κανεις το ιδιο προβλημα με τα μυνηματα μετα την αναβαθμιση;ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Μενου-Μηνυματα-Περισσοτερα-Ρυθμισεις μηνυματων-Μηνυματα κειμενου-Υποστηριξη χαρακτηρων-Περιορισμενη...και λυθηκε!
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα το πηρα για την γυναικα μου αλλα εχω ενα προβλημα.Το κινητο ειναι το μπλε ασημι απο πολωνια το εφερε το καταστημα που το πηρα(δεν μου το ειπανε αλλα πηρα την νοκια για την εγγυηση και μου το πε ολα οκ με την εγγυηση)το προβλημα ειναι οτι εχει μεν ελληνικο μενου αλλα στα sms μου βγαζει 70 χαρακτηρες.η εκδοση λογισμικου ειναι η 4.90 λετε με την αναβαθμιση να φτιαξει;εχει κανεις το ιδιο προβλημα με τα μυνηματα μετα την αναβαθμιση;ευχαριστω.

 

για δοκιμασε να κανεις το εξης:πηγαινε Μηνυματα/Περισσοτερα/Ρυθμισ.μηνυμ./Μηνυματα κειμενου/Υποστηριξη χαρακτηρων και αλλαξε το σε 'περιορισμενη'

Link to comment
Share on other sites

παιδες να στε καλα τωρα ναι οντως γραφει 160 χαρακτηρες ανα μυνημα.μια τελαευταια ερωτηση λογικα με την αναβαθμιση σε 8,17 δεν θα εχει κανα προβλημα επειδη δεν ειναι της νοκια ελλας ετσι;Σας ευχαριστω για της απαντησεις σας προκαταβολικα.
Link to comment
Share on other sites

αν δεν εχει ελληνικο product code, τοτε θα χασεις την ελληνικη γλωσσα

η αναβαθμιση θα γινει βεβαια

 

πως μπορω να το δω αυτο το product code;λογικα πρεπει να το εχει αφου ολα ειναι στα ελληνικα ακπμα και τα παιχνιδια η δεν παιζει ρολο αυτο.απο γλωσσες εχει αγγλικα ελληνικα γαλλικα και γερμανικα. Στα στοιχεια λογισμικου μου βγαζει:NOKIA X2-00

V 04.90

28-09-10

RM-618

©Nokia

Variant:00.00 Virtual Variant: Νο virtual Variant

Language:

V 04.90

28-09-10

RM-618

©Nokia

Link to comment
Share on other sites

κλεισε το κινητο. βγαλε τη μπαταρια. στο αυτοκολλητο που θα δεις, καπου θα γραφει product code.

 

τα ελληνικα ειναι αυτα

Ελληνικό Product Code:

0595109 (BLUE) / 059B6L2 (CHROME) / 059B5Z4 (PURPLE) / 0595061 (RED)

 

ειαι το δικο σου καποιο απο αυτα?

Link to comment
Share on other sites

δεν αναφερει πουθενα γραφει Product Code απλα γραφει κατω χαμηλα 0595125 λογικα αυτο πρεπει να ειναι ετσι;
Link to comment
Share on other sites

ναι, αυτο θα ειναι. οπως βλεπεις δεν ειναι ελληνικο το product code της συσκευης. αρα αν κανεις αναβαθμιση θα χασεις την ελληνικη γλωσσα
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να μου πειτε εσεις που κανατε αναβαθμιση ειδατε καμμια τρανταχτη διαφορα οσο αφορα την λειτουργεια του κινητου σαν κινητο απλα οχι ιντερνετ και gps,σαν ενα απλο κινητο με καλη καμερα και μουσικη.ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να μου πειτε εσεις που κανατε αναβαθμιση ειδατε καμμια τρανταχτη διαφορα οσο αφορα την λειτουργεια του κινητου σαν κινητο απλα οχι ιντερνετ και gps,σαν ενα απλο κινητο με καλη καμερα και μουσικη.ευχαριστω.

 

αφου η συσκευη σου λειτουργει μια χαρα και ελυσες και το θεμα με τα μηνυματα,προτεινω να μη το αναβαθμισεις.ετσι κι αλλιως δεν αλλαζει κατι τρανταχτο

Link to comment
Share on other sites

αφου η συσκευη σου λειτουργει μια χαρα και ελυσες και το θεμα με τα μηνυματα,προτεινω να μη το αναβαθμισεις.ετσι κι αλλιως δεν αλλαζει κατι τρανταχτο

Ευχαριστω για της συμβουλες-λυσεις ολους σας. Απλα ηθελα να σας ενημερωσω οτι τελικα τα διαφορα e-shop που εχουν της πιο φτηνες τιμες στο skroutz κανουν μια κατα καποιο τροπο παραπλανηση-εξαπατηση.Δηλαδη πιστευω οτι ειναι σωστο να σου πουνε:κυριε ναι το κινητο κανει 85 ευρω αλλα ειναι απο πολωνια θα εχει ελληνικα και εγγυηση 2 χρονια μεσω νοκια europe και οχι ελλας αλλα αναβαθμιση δεν θα μπορει να κανει την ελληνικη(εκτος και αν σκασεις αλλα 20ευρω να τα περασεις σε ενα νοκια σεντερ)και το δωρο που αναγραφουμε μαζι με το κινητο ειναι παγιδα και μην το περιμενετε, οχι δυστηχως δεν εχουμε τωρα οταν παραλαβουμε θα σας στειλουμε(ναι περιμενουμε το καραβι απο περσια που πιαστηκε στην κορινθια, να ζησεις Μαι" μου να φας τριφυλλι). Ετσι ξεκαθαρα πραγματα.Προσοχη λοιπον!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

και εγώ φίλε μου αγόρασα το κινητό χθες, έφαγα τις άπειρες ώρες για να το συγχρονίσω με τις επαφές απο το παλιό μου κινητό, αφού το OVI δεν συνεργάζεται καθόλου με το outlook 2007!! Εμπάς περιπτώση, ο μόνος τρόπος για να το συγχρονίσω ήταν να περάσω το PC Suite και ως εκ θαύματος είδα φώς... αλλά για λίγο!! Το Nokia updater στη συνέχεια μου ζήτησε να κάνω αναβάθμιση και εγώ ο αφελής πάτησα ok, αλλά όταν επέστρεψα το τηλ. δούλευε σε όλες τις άλλες γλώσσες εκτός τα...ελληνικά!!! Στη συνέχεια ψιλιάστηκα ότι το κινητό που αγόρασα ήταν όπως τα περιγράφεις, απευθύνθηκα στη ΝΟΚΙΑ για βοήθεια και οι τύποι που ήταν αγενείς - θρασείς και απερίγραπτοι μου είπαν ότι δε με καλύπτουν στην εγγύηση γιατί το τηλέφωνο λέει δεν είναι της επίσημης αντιπροσωπίας, αλλά μουφοεισαγωγή και ότι εγώ πριν το αγοράσω ΑΠΟ ΕΛΛΑΔΑ, έπρεπε να μυρίσω τα νύχια μου και να κάνω κάτι απίθανες ερωτήσειςς στο κατάστημα απο όπου θα το αγόραζα !!! Τότε έγινε ένας ψιλο-καυγάς, όπου στο τέλος δεν έβγαλα άκρη, αφού επέμεναν ότι για να το ξαναναστήσω στα Ελληνικά έπρεπε να τους σκάσω αλλά 20€, (τόσα τους έλειπαν των κερατάδων!!!). Σε κούρασα βέβαια, αλλά αξίζει να σου πω ότι τελικά του ΕΒΑΛΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ, αλλάζοντας το producto Code του τηλεφώνου με αυτό που προορίζεται για Ελλάδα, χρησιμοποιώντας το OGM_JAF_PKEY_Emulator_v 5 και ΟΧΙ το NSS Suite, διότι δεν συνεργάζεται με τις τελευταίες εκδόσεις driver USB του τηλεφώνου!!! Αφού του άλλαξα λοιπόν το Producto Code, του έκανα αναβάθμιση στη συνέχεια απο το NOKIA UPDATER, το οποίο "ξεγελάστηκε" και πλέον το κινητό μου φοράει την τελευταία έκδοση του Ελληνικού Firmware...

Αυτά και ... καλό βράδυ!!!

Edited by mrmatchris
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα καλο μηνα και καλη πρωτομαγια!φιλε mrmatchris μηπως μπορεις να μου πεις την διαδικασια που ακολουθησες ετσι ωστε να μπορεσω να την κανω.Επισεις να υπαρχει και στο φορουμ για οσους την χρειαστουν γιατι πιστευω δεν ειμαστε μονο εμεις οι δυο που εχουμε κινητα παραεισαγωγης.Ενα μεγαλο ευχαριστω για το χρονο σου να σαι καλα φιλε.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αντίστοιχος οδηγός στο Platform FAQ για τα 5th edition Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής

(αλλαγή product code)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τον οδηγο αλλα οταν παω και παταω το go στο OGM_JAF_PKEY_Emulator_ μου βγαζει αυτο το παραθυρο και δεν γινεται τιποτα εχω τα windows 7.http://img852.imageshack.us/i/0011a.jpg/
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή την περίπτωση δοκίμασε ότι ενέργειες κάνεις να δίνεις πρώτα διακαιώματα διαχειριστή.Αν δεν δουλέψει έτσι τότε πιθανόν να χρειάζεται κάποια έκδοση συμβατή με windows 7.

Αν μπορείς καλό θα είναι να ενημερώσεις αν δουλέψει με τον τρόπο που ανέφερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικα λοιπον με απενεργοποιημενο το antivirus και με εκτελεση ως διαχειριστης μου δουλεψε.Οσο για την ενημερωση δεν την εκανα ακομα γιατι μου βγαζει χαμηλη σταθμη μπαταριας.Οταν την κανω θα ενημερωσω σχετικα,:happy::) σας ευχαριστω να στε καλα.:lol:τελικα μετα απο καμποση ωρα που φορτισε λιγακι εγινε η πολυποθητη αναβαθμιση σε 8.17 αν και δεν εχω δει καποιες διαφορες τουλαχιστον βρηκα το τροπο να ειμαι ενημερωμενος.Σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια σας να στε καλα καλο βραδυ. Edited by mixaliskam
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παίδες μια απορία.ενώ μπαίνει κανονικά στο ίντερνετ όταν πάω να δω βίντεο στο youtube δε τα παίζει.βγάζει κάτι σα σφάλμα.τι να κάνω?
Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Χαίρετε,

 

Έχω ένα Nokia X2 με καρτοκινητή της Cosmote. Κάθε φορά που ανανεώνω τον χρόνο ομιλίας μου,

χωρίς να πάρω τηλέφωνο ή να στείλω μήνυμα το υπόλοιπό μου πέφτει κάτω από 1 ευρώ. Μήπως ξέρετε

γιατί συμβαίνει αυτό και πως μπορώ να το διορθώσω; Επίσης και κάτι άλλο που ίσως να σχετίζεται, κάθε φορά

που ανανεώνω το χρόνο ομιλίας μου στέλνονται κάποια μηνύματα για να βάλω ρινγκ τόουνς ή για να συμμετάσχω σε κάτι διαγωνισμούς.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε,

 

Έχω ένα Nokia X2 με καρτοκινητή της Cosmote. Κάθε φορά που ανανεώνω τον χρόνο ομιλίας μου,

χωρίς να πάρω τηλέφωνο ή να στείλω μήνυμα το υπόλοιπό μου πέφτει κάτω από 1 ευρώ. Μήπως ξέρετε

γιατί συμβαίνει αυτό και πως μπορώ να το διορθώσω; Επίσης και κάτι άλλο που ίσως να σχετίζεται, κάθε φορά

που ανανεώνω το χρόνο ομιλίας μου στέλνονται κάποια μηνύματα για να βάλω ρινγκ τόουνς ή για να συμμετάσχω σε κάτι διαγωνισμούς.

 

Ευχαριστώ.

 

Καλώς ήρθες!! :)

 

Αυτό που ρωτάς δε σχετίζεται με τη συσκευή αλλά με το δίκτυο, οπότε καλύτερα να έκανες την ερώτηση σου στο κατάλληλο φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, ψάχνω να αγοράσω το x2 αλλά δεν μπορώ να βρώ πουθενά το ασημί με μπλε όλοι κόκκινο με μαύρο το έχουν!

Ξέρετε που μπορώ να το βρω, σκέφτομαι να το παραγγείλω απο τα e-shop ελληνική είναι η συσκευή που έχουν ή θα είναι καμιά από Ρουμανία και θα έχω ιστορίες, έχει κανείς εμπειρία;

-Δημήτρης-
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...