Jump to content

[Επίσημο] Nokia X2-00


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

την 4.90 έχει από τη μάνα του ήδη...

 

Latest software release for Nokia X2-00 is 04.90

Improved camera

Improved Messaging

Enhanced audio quality for handsfree speaker

Performance and usability improvements

Έχεις δίκιο.

Από περιέργεια το ξεπακετάρισα για να δω και θυμήθηκα ότι έκανα λάθος.

Εφαρμογή Facebook έχει και όχι You Tube.

Με συγχωρείς για το λάθος.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 211
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά!Μόλις γράφτηκα στο forum.Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια λειτουργία στο κινητό που να μεγαλώνει τα γράμματα της οθόνης και του μενού.Το χάζευα προχθές στο Πλαίσιο και μου φάνηκαν πολύ μικρά...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Μόλις γράφτηκα στο forum.Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια λειτουργία στο κινητό που να μεγαλώνει τα γράμματα της οθόνης και του μενού.Το χάζευα προχθές στο Πλαίσιο και μου φάνηκαν πολύ μικρά...

Καλημέρα Νόρα και καλώς όρισες!

Η γραμματοσειρά γενικά στο κινητό κυμαίνεται σε πολύ ικανοποιητικά επίπεδα και είναι ευανάγνωστη.

Στο μόνο σημείο όπου φαίνονται μικροί οι χαρακτήρες είναι στην εμφάνιση του μενού "Πλέγμα με ετικέτες", αλλά και πάλι πιστεύω ότι δεν σου βγαίνουν τα μάτια να διαβάσεις.

Ευτυχώς υπάρχει η παραμετροποίηση του μενού, όπου μπορείς να αλλάξεις την εμφάνιση και να πας σε χαρακτήρες κυριολεκτικά τεράστιους!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Νόρα και καλώς όρισες!

Η γραμματοσειρά γενικά στο κινητό κυμαίνεται σε πολύ ικανοποιητικά επίπεδα και είναι ευανάγνωστη.

Στο μόνο σημείο όπου φαίνονται μικροί οι χαρακτήρες είναι στην εμφάνιση του μενού "Πλέγμα με ετικέτες", αλλά και πάλι πιστεύω ότι δεν σου βγαίνουν τα μάτια να διαβάσεις.

Ευτυχώς υπάρχει η παραμετροποίηση του μενού, όπου μπορείς να αλλάξεις την εμφάνιση και να πας σε χαρακτήρες κυριολεκτικά τεράστιους!

Σε ευχαριστώ πολύ Othon! Σκέφτομαι το κινητό για 2ο και πιστεύω πως έχει πολύ καλή σχέση τιμής-ποιότητας-χαρακτηριστικών.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ Othon! Σκέφτομαι το κινητό για 2ο και πιστεύω πως έχει πολύ καλή σχέση τιμής-ποιότητας-χαρακτηριστικών.

Είναι από τις λίγες φορές που αναφέρομαι με τα καλύτερα λόγια για ένα κινητό και το Χ2 είναι ένα απ' αυτά.

Εγώ, το πήρα μόνο και μόνο για να το έχω, το δούλεψα σχεδόν μία εβδομάδα και από τότε το έχω στο ντουλάπι, χωρίς όμως να το πουλάω.

Δεν ξέρω, με τραβάει μόνο και μόνο που το βλέπω!

Το έχω προτείνει και σε φίλους, από τους οποίους μέχρι τώρα το έχουν τιμήσει τουλάχιστον 10.

Και πώς να μην το τιμήσεις, αφού με 90€ και με τέτοια χαρακτηριστικά, μην το πεις ούτε του παπά!

Edited by othon
Link to comment
Share on other sites

To πηρα και γω για την μικρή μου κόρη τα Χριστουγεννα..

Μια χαρα κινητό ειναι. Φθηνό, και τα εχει ολα. Εγκατέστησα και το Nimbuzz, μπαινει και στο facebook, μια χαρά..

Στα γραφικα, πηραν στοιχεια απο το symbian.

Οσο για τα ηχεια του, μεγαλο πανηγύρι. Φοβερη ενταση... Δεν ξαναακουσα τοσο δυνατα ηχεια. Το 5800 το σκεπαζει. Δεν εχουν την ποιοτιτα του, αλλα ειναι πολλη δυνατα... Για την τιμή του, καλυτερο δεν υπαρχει...

Link to comment
Share on other sites

To πηρα και γω για την μικρή μου κόρη τα Χριστουγεννα..

Μια χαρα κινητό ειναι. Φθηνό, και τα εχει ολα. Εγκατέστησα και το Nimbuzz, μπαινει και στο facebook, μια χαρά..

Στα γραφικα, πηραν στοιχεια απο το symbian.

Οσο για τα ηχεια του, μεγαλο πανηγύρι. Φοβερη ενταση... Δεν ξαναακουσα τοσο δυνατα ηχεια. Το 5800 το σκεπαζει. Δεν εχουν την ποιοτιτα του, αλλα ειναι πολλη δυνατα... Για την τιμή του, καλυτερο δεν υπαρχει...

Έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτά που λες, εγώ θέλω μόνο να προσθέσω ότι

σε κινητά τέτοιας κατηγορίας και τιμής, αυτό που ψάχνεις είναι η ένταση και όχι η ποιότητα, αν και το Χ2 τα πάει εξίσου καλά και στα 2.

Πάντως, αν το καλοσκεφτεί κάποιος, το κινητό για την κατηγορία του προσφέρει τόσα πολλά, που σε παραπέμπει σε γνωστή διαφήμιση αυτοκινήτου, που ψάχνεις δικαιολογία για να μην το αποκτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

μόλις δοκιμασα βραδινη φωτογραφια με φλας

αισχος

η αριστερη πλευρα της φωτογραφιας φωτιζεται απο το φλας (οριζοντια ληψη)

χι χι χι

επιστροφη στο k800i cybershot

Link to comment
Share on other sites

μόλις δοκιμασα βραδινη φωτογραφια με φλας

αισχος

η αριστερη πλευρα της φωτογραφιας φωτιζεται απο το φλας (οριζοντια ληψη)

χι χι χι

επιστροφη στο k800i cybershot

Παίζει να ακούμπησε το χέρι σου κάπου κοντά στο φλας;

Εγώ στις δικές μου δεν διακρίνω κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

και εγω σε ενος φιλου δε ειδα κατι τετοιο που αναφερεις, γενικα το χ2 δεν φημιζεται για τις βραδυνες φωτο του
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αφού έχασα ένα διαμάντι της συλλογής μου,το k800i και μετά από προσωρινή αντικατάστασή του με το e2121b της samsung (για τα λεφτά του καλό) δεν είχα και τρομερή ανάγκη νέο κινητό καθώς το βασικό (mp3 και κάρτα μνήμης) το είχα.

Βέβαια που και που μου έλειπε μια λίγο μεγαλύτερη οθόνη που και που λίγο facebook απ'το κινητό και μια καλύτερη φωτογραφική αλλά δε μου πήγαινε να δώσω λεφτά για κινητό.

Το έκανα δώρο στη κοπέλα μου και πραγματικά αφού το έπιασα και γω στα χέρια μου μαγεύτηκα!Γρήγορο,με πολύ καλή φωτεινότητα,ντάξει ικανοποιητική κάμερα,απίστευτα ηχεία,ραδιόφωνο χωρίς ακουστικά και ένα σορό άλλα καλούδια...

Μια βδομάδα μετά το αγόρασα και για μένα.Βολεύει απίστευτα,έχει όμορφο περιβάλλον χρήσης,ποικιλία θεμάτων και άλλα πολλά.

Το μόνο που με χαλάει λίγο είναι πως δε βρήκα τρόπο να κάνω λίγο μικρότερο το ρολόι στο φόντο γιατί μου κρύβει ότι εικόνα βάζω οπότε αναγκαστικά το έβγαλα και μπαίνω στο μενού για να δω την ώρα...Λεπτομέρεια πάντως.

Πολύ καλή και βολική συσκευή.

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

παίδες από που θα μπορούσα να κατεβάσω τις ρυθμίσεις για internet του whats up για αυτή τη συσκευή?
Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παίδες από που θα μπορούσα να κατεβάσω τις ρυθμίσεις για internet του whats up για αυτή τη συσκευή?

 

παρε στο 1313 και πατα το 9 και ρωτα τους..:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

το πηρα και γω για δευτερο..απιστευτη ενταση των ηχειων,βεβαια στο φουλ τερμα παραμορφωνει αρκετα και εχεις την αισθηση οτι θα εκραγει το κινητο.πρωτες εντυπωσεις αριστες,τωρα κανει και την πρωτη του φορτιση..

μα καλα χαθηκε να βαλουν ενα καλωδιακι usb στη συσκευασια..?

Link to comment
Share on other sites

Μολις προσπαθησα να κανω update Στο Χ2...η παλια εκδοση ηταν v4.90 και η νεα v.8.17.Προσπαθησα και με ovi suite και με nokia software updater. Και στα δυο προγραμματα προς το τελος την ενημερωσης σταματαγαν να "βλεπουν" το κινητο συνδεμενο με το PC και να μου εμφανιζει μηνυμα ξεσυνδεσε και συνδεσε το καλωδιο USB και πατα OK. Οσες φορες και να το εκανα δεν το εβλεπαν ενω το PC το εβλεπε. Η εκδοση στο κινητο λεει οτι ειναι η 8,17 αλλα εχει ενημερωθει σωστα ή θα αρχισει να κολλαει? Τι λετε να φταιει? Το καλωδιο USB που χρησιμοποιησα ειναι απο Xperia mini αλλα δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα. Το ειδα και σε αλλα φορουμ να αναφερεται αυτο το προβλημα...

http://discussions.europe.nokia.com/t5/Software-Updates/NOKIA-X2-SOFTWARE-UPDATE-PROBLEM/td-p/773130

Link to comment
Share on other sites

Μολις προσπαθησα να κανω update Στο Χ2...η παλια εκδοση ηταν v4.90 και η νεα v.8.17.Προσπαθησα και με ovi suite και με nokia software updater. Και στα δυο προγραμματα προς το τελος την ενημερωσης σταματαγαν να "βλεπουν" το κινητο συνδεμενο με το PC και να μου εμφανιζει μηνυμα ξεσυνδεσε και συνδεσε το καλωδιο USB και πατα OK. Οσες φορες και να το εκανα δεν το εβλεπαν ενω το PC το εβλεπε. Η εκδοση στο κινητο λεει οτι ειναι η 8,17 αλλα εχει ενημερωθει σωστα ή θα αρχισει να κολλαει? Τι λετε να φταιει? Το καλωδιο USB που χρησιμοποιησα ειναι απο Xperia mini αλλα δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα. Το ειδα και σε αλλα φορουμ να αναφερεται αυτο το προβλημα...

http://discussions.europe.nokia.com/t5/Software-Updates/NOKIA-X2-SOFTWARE-UPDATE-PROBLEM/td-p/773130

Νομίζω πως είναι γενικό το πρόβλημα, γιατί κι εγώ που αναβάθμισα 2 συσκευές Χ2 μου έβγαλε το ίδιο μήνυμα, αλλά με μια επανεκκίνηση, τα κινητά λειτουργούν κανονικά.

Μην σε ανησυχεί αυτό, έχει ξανασυμβεί και παλιότερα.

Απ' όσο έχω καταλάβει, η αναβάθμιση περνάει κανονικά στο κινητό, απλά μια αποτυχία στην επανεκκίνηση καταλήγει σε αυτό το μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα καταφερα και την εκανα κανονικα την αναβαθμιση μετα απο πολλες προσπαθειες. Με βοηθησε αρκετα το παρακατω link

 

http://www.nokia.co.in/support/download-software/device-software-update/faq

 

"Phone recovery"

There are two different recovery messages, depending on your Nokia device. Follow the on-screen instructions which will help you establish communication between Nokia Software Updater and your device.

Phone Recovery >

Remove the battery and charger from your device. Disconnect the USB cable.

Insert the battery and connect the charger. Re-connect the USB cable.

Press the device's power button for a few seconds.

Press the device's power button for a few seconds. Click Retry to continue with device recovery.

 

 

Phone Recovery >

Remove the battery and charger from your device. Disconnect the USB cable.

Insert the battery and connect the charger. Re-connect the USB cable.

Click Retry to continue.

Press the device's power button.

 

και αν θυμαμαι καλα επιασε με τον δευτερο τροπο. Απλα συνδεστε και τον φορτιστη κι ας ειναι full η μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που βρίσκομαι στην παρέα σας εγγράφηκα σήμερα και σκοπεύω να αγοράσω το NOKIA-X2 θα ήθελα να κάνω μία κλασική ερώτηση επειδή στο θέμα της μπαταρίας δεν έχω ξεκαθαρίσει ακόμα στο μυαλό μου κάτι.Πέρνεις το κινητό αποφορτίζεται και μετά το φορτίζεις για 16 ώρες.Μετά χρειάζεται φόρτισμα 8 και 8 πάλι η με την πρώτη φορά είμαστε ΟΚ?Αν μπορείτε απαντήστε έμαεσα γιατί παίζει να το πάρω σήμερα το κινητό!:D
Link to comment
Share on other sites

Δε θέλει 16 ώρες φόρτισμα την πρώτη φορά ούτε 8 τη δεύτερη.

Το παίρνεις,το περιεργάζεσαι μέχρι να αδειάσει η λίγη μπαταρία που έχει, και το βάζεις στην πρίζα.Μόλις φορτίσει, είσαι έτοιμος.Αυτά με τις 16 ώρες κτλ ίσχυαν παλιά.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήρα.Μπορεί να έχει κυκλοφορήσει εδώ και καιρό αλλα θέλω να πω και εγώ εντυπώσεις

 

Η μουσική έχει τέλεια ποιότητα καλύτερη και απο καποια καια καλα walkman της se.

Δυνατά πλήκτρα

Άψογες φωτογραφίες με άριστο flash led

Κλασική εμφάνιση για Nokia

Για την τιμή του είναι κάτι παραπάνω απο value for money

εγώ το έλεγα all in one:D

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήρα.Μπορεί να έχει κυκλοφορήσει εδώ και καιρό αλλα θέλω να πω και εγώ εντυπώσεις

 

Η μουσική έχει τέλεια ποιότητα καλύτερη και απο καποια καια καλα walkman της se.

Δυνατά πλήκτρα

Άψογες φωτογραφίες με άριστο flash led

Κλασική εμφάνιση για Nokia

Για την τιμή του είναι κάτι παραπάνω απο value for money

εγώ το έλεγα all in one:D

 

ε οχι και αψογες φωτογραφιες..εγω θα ελεγα επιεικως μετριες..μη ξεχναμε αλλωστε οτι ειναι μουσικο τηλεφωνο;)

στα υπολοιπα συμφωνω..βαλε κι ενα συν στην μπαταρια!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...