Jump to content

Nokia N900 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα)


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα φιλε,φοβερός και αναλυτικός ο οδηγός αλλά τα links είναι νεκρά!Εψαξα αλλά όλα οδηγούν σε dead links!

Μήπως έχεις υπόψιν να κοιτάξουμε κάπου αλλου η αν μπορείς να μας δώσεις τα αρχεία μέσω Dropbox η όπως εσύ μπορείς?

Ευχαριστω!!

 

ρε παιδια που μπορω κι εγω να βρω τα λινκς?εστω στειλτε τα καποιος με pm ευχαριστω

 

Κατεβάζεις όλα τα αρχεία της έκδοσης 21.2011.38.1, η οποία είναι η τελευταία, τα βάζεις μέσα σε ένα φάκελο και φλασάρεις σύμφωνα με τις οδηγίες. Τον flasher όλο και κάπου θα τον βρεις αν δεν τον έχεις ήδη, κυκλοφορεί.

Τον flasher δε βρισκω πουθενα,ολα τα λινκς dead ξερεις απο που να τον κατεβασω που να δουλευει?

Edited by stendor
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να ανοιξεις το λινκ με internet explorer Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου κανει εντυπωση που απαγορευεται η δημοσιευση firmware αλλα σε αλλα κινητα, πχ note 2 υπαρχει ξεχωριστο θεμα για αυτα.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Απο εδω:(0585168: RX-51 Montenegro Greece) εχω κατεβασει ολα οσα εχει πανω που ειναι η τελευταια προφανως,τα βαζω ολα στο c,maemo,flasher,ανοιγω cmd δινω εντολη οπως το βιντεο που εχει δωσει ο φιλος πιο πανω και μου λεει δεν βρισκεται η συκγεκριμενη διαδρομη και οτι δεν ειναι αναγνωρισιμη μορφη αρχειου,μπορει καποιος να βοηθησει?
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου κανει εντυπωση που απαγορευεται η δημοσιευση firmware αλλα σε αλλα κινητα, πχ note 2 υπαρχει ξεχωριστο θεμα για αυτα.

 

Πολύ απλά υπάρχει απαγόρευση από την Nokia, για αυτόν και μόνο τον λόγο. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

ok παιδια ολα καλα,φλασαρισα κανονικα εβαλα και rootsh για το facebook θελω να ρωτησω κανω εγκατασταση την εφαρμογη που εχει μεσα,αλλα δε συνδεομαι με τιποτα,πρεπει να κανω κατι διαφορετικο?και σας ευχαριστω ολους για την πολυτιμη βοηθεια και το φιλο anapospastos και για τα απανωτα pm
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ:) Η stock δε πρέπει να λειτουργεί λόγω αλλαγή api ή ποιος ξέρει τι άλλο. Δες αυτή εδώ που από ό,τι έλεγαν είναι αρκετά καλή.
My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ:) Η stock δε πρέπει να λειτουργεί λόγω αλλαγή api ή ποιος ξέρει τι άλλο. Δες αυτή εδώ που από ό,τι έλεγαν είναι αρκετά καλή.

 

OK ευχαριστώ θα δοκιμασω, επίσης όταν μπορέσεις μου λες και για τα email έχω gmail και yahoo το πρώτο το καταφερα με ένα τρόπο manual που βρήκα αλλά δεν μπορώ να τα διαβάσω τα mails μου λέει κάτι για .αδυναμία server η κάτι τέτοιο. Το yahoo τιποτα

Edited by notarius
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Πού μπορώ να βρω ένα N900 στην Ελλάδα και τι τιμές έχουν; Υπάρχει κάποιο ηλεκτρονικό κατάστημα που να πουλάει μεταχειρισμένα;
Link to comment
Share on other sites

Κοντα στα 100 ευρω. Σε καταστημα μαλλον απιθανο,ξεκινα με μια αγγελια εδω και σε αλλα φορουμ και κατι θα βρεις. ( τι μας το θυμισες και αυτο το τοπικ.. :cry: )
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος θα έλεγα ότι είναι απίθανο να έχει κάποιο κατάστημα Nokia N900 πλέον. Για slider που είχα ρωτήσει τιμή πριν 2 χρόνια σε Nokia care μου είχαν πει ΑΝ βρούνε, οπότε πιστεύω ούτε και συσκευές θα υπάρχουν. Πάνε 5 χρόνια από τότε που βγήκε οπότε απίθανο θα το έλεγα μόνο σε μαγαζιά με μεταχειρισμένα και στο ebay αν πετύχεις κανένα από stock.

 

Edit: Σήμερα επανέφερα και εγώ το Ν900 μου που είχε πρόβλημα με το digitizer, ένας φίλος μου έδωσε το δικό του που είχε σπασμένη θύρα USB αλλά λειτυργικό digitizer το οποίο ήταν βέβαια σε χάλια κατάσταση με πολές γρατζουνιές, θολό σαν να είχε τριφτεί όλη η πάνω επιφάνεια(που όμως δεν ήταν βρωμιά). Αφού άρχισα να το χρησιμοποιώ δεν άντεχα πλέον αυτή την θολούρα και τις γρατζουνιές στην οθόνη χανόταν το μεγαλύτερο μέρος της εμπιρείας του maemo αποφάσισα να δοκιμάσω μήπως μπορώ να βγάλω τις γρατζουνιές και κυρίως την θολούρα. Με λίγη αλοιφή για αφαίρεση χρώματος αυτοκινήτου πολύ καλό κυκλικό τρίψιμο, σκούπισμα της οθόνης και λίιγο λάδι η οθόνη όχι μόνο καθάρισε αλλά έφυγαν και τελείως οι γρατζουνιές.

Edited by Giannis_mathiou
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

H Νοκια επαψε να εχει stock σε Ν900 απο το 2011. Αν χαλουσε εντος εγγυησης εφευγε για κομματια στο Εργοστασιο στην Ουγγαρια και σου εδιναν το Ν8 ή αν ησουν τυχερος το Ε9.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Γεια σας. Αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το menu του N900. Έχει χαθεί εντελώς και εμφανίζει απλά το φόντο μόνο από πίσω και δεν μπορώ να μπω σε καμία λειτουργία. Έκανα flashαρισμα αλλά δεν επανήλθε δυστυχώς. Τί μπορεί να γίνει τώρα?
Link to comment
Share on other sites

Το έχεις ακόμα το θηρίο; Μπράβο σου. Μακάρι να βρεις λύση γιατί ήταν εξαιρετικό τηλέφωνο, πολύ μπροστά για την εποχή του
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Υπάρχει περίπτωση να βρούμε εφαρμογή ή ενημερωμένη λιστα ιντερνετικων ραδιοφωνικών σταθμών; Κυρίως για Ελλάδα ενδιαφέρομαι βέβαια.

Το έχω το τηλέφωνο σε άριστη κατάσταση, και θα ήθελα πολύ να μπορέσω να το αξιοποιήσω όσο πιο πολύ γίνεται!

Galaxy Note Edge, Galaxy Note II, HTC Trophy, Nokia N900,

Galaxy Note 10.1 2014 LTE (SM-P605), Nokia Lumia 630 DS

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...