Jump to content

Nokia N900 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα)


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως τώρα θα αργήσει κι άλλο το επίσημο release της 1.2 γιατί η Νοκια πρέπει να σκεφτεί κι αυτούς που έβαλαν την beta ώστε η official PR1.2 να μπορεί να "πατήσει" πάνω της σωστά;;
My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν είναι η 10.2010.12-9 αλλά όπως βλέπεις θα έρθει…

Μπορεί κάποιος άλλος να το επιβεβαιώσει ότι στην 10.2010.12-9 δεν βλέπει το Skype video call?

 

Έβγαλα την φωτογραφία για να μην έχω τρεχάματα..

 

σε μενα δουλευει κανονικοτατα η βιντεο κληση....:):)

συνομιλιες-πας σε αυτους που εχεις συνδεμενους στο σκαιπ (ΝΕΟ ΙΜ) διαλεγεις μια επαφη ανοιγεις την καρτα επαφης ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΓΙΑ ΒΙΝΤΕΟΚΛΗΣΗ ...

μολις το δοκιμασα και δουλεύει σουπερ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:):)

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση προς όλους:

Μετά την ενημέρωση στο maemo.org, αφαιρέθηκε το link που οδηγούσε προς την τελευταία διαθέσιμη έκδοση λογισμικού για το Ν900.

 

Η ανακοίνωση στο maemo.org

 

Please do not distribute or link to any non-official beta, early release, or hacked files here in maemo.org. It is against Nokia's EULA and considered illegal. Members doing so may be legally charged with copyright infringement. We advice that you stop proliferating such files immediately.

 

Let's put a stop on it her right now. Please stop sharing the illegal file(s) on other threads, your signatures, or private messages.

 

For the community, please report posts and/or members who are still linking to the illegal files. The posts will be deleted and the reported members may be banned.

 

Από εδώ και πέρα όποιο link δημοσιεύεται θα αφαιρείται άμεσα.

 

Ευχαριστώ

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλυμερα...την παρασκευη λογικα θα εχω το ν900 κ θελω να κανω μια πρωτη ερωτιση (γιατι θα εχω πολλες οταν το παρω) :worry::worry::worry:

 

το ν97 με το iphone υποτιθεται οτι εχουν την ιδια σε ιντσες οθονη αλλα του iphone ειναι πιο μεγαλη..η ερωτιση μου ειναι το ν900 τι οθονη εχει ??? σαν του ν97 η σαν του iphone ??? η καμια απο της 2...σε μεγεθος παντα μιλαμε...(χαζη ερωτιση αλλα ηθελα να ξερω....):wacko:

 

Ευχαριστω..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]KTM DUKE....!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλυμερα...την παρασκευη λογικα θα εχω το ν900 κ θελω να κανω μια πρωτη ερωτιση (γιατι θα εχω πολλες οταν το παρω) :worry::worry::worry:

 

το ν97 με το iphone υποτιθεται οτι εχουν την ιδια σε ιντσες οθονη αλλα του iphone ειναι πιο μεγαλη..η ερωτιση μου ειναι το ν900 τι οθονη εχει ??? σαν του ν97 η σαν του iphone ??? η καμια απο της 2...σε μεγεθος παντα μιλαμε...(χαζη ερωτιση αλλα ηθελα να ξερω....):wacko:

 

Ευχαριστω..:)

 

Νομιζω σαν του iphone. Αλλα δεν ειμαι σιγουρος.

Παντως μεγαλυτερη απο το Ν97...

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω σαν του iphone. Αλλα δεν ειμαι σιγουρος.

Παντως μεγαλυτερη απο το Ν97...

Παιδες καλυμερα...την παρασκευη λογικα θα εχω το ν900 κ θελω να κανω μια πρωτη ερωτιση (γιατι θα εχω πολλες οταν το παρω)

το ν97 με το iphone υποτιθεται οτι εχουν την ιδια σε ιντσες οθονη αλλα του iphone ειναι πιο μεγαλη..η ερωτιση μου ειναι το ν900 τι οθονη εχει ??? σαν του ν97 η σαν του iphone ??? η καμια απο της 2...σε μεγεθος παντα μιλαμε...(χαζη ερωτιση αλλα ηθελα να ξερω....):wacko:

 

Ευχαριστω..:)

Το N900 έχει οθόνη 3,5" με ανάλυση 800 x 480, το iPhone έχει 3,5" με ανάλυση 480χ320 και το N97 έχει 3,5" με ανάλυση 640x360.

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Την αναλυση την ξερω...την διαγωνιο δεν ξερω..αυτο ρωταω αν ξερει κανενας..

 

ευχαριστω κ για της απαντησεις σας..

[sIGPIC][/sIGPIC]KTM DUKE....!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς έγραψα στο post μου ότι και τα 3 κινητά έχουν την ίδια διαγώνιο, 3,5 ίντσες. Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ε είπα ότι έχει διαγώνιο 3,5 ίντσες. Και τα 3 κινητά έχουν την ίδια διαγώνιο.

 

Βεβαια η διαγωνιος δεν παιζει και μεγαλο ρολο.

Και τα 3 εχουν την ιδια διαγωνιο αλλα η οθονη του Ν900 και του iphone ειναι σαφως μεγαλυτερη σε διαστασεις απο του Ν97 μετρημενες σε απολυτες διαστασεις (πλατος x υψος).

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Βεβαια η διαγωνιος δεν παιζει και μεγαλο ρολο.

Και τα 3 εχουν την ιδια διαγωνιο αλλα η οθονη του Ν900 και του iphone ειναι σαφως μεγαλυτερη σε διαστασεις απο του Ν97 μετρημενες σε απολυτες διαστασεις (πλατος x υψος).

 

Η διαφορετική αναλογία/λόγος πλευρών δεν αλλάζει κάτι στο μέγεθος.

Τι ακριβώς εννοείς με την έννοια «απόλυτες διαστάσεις»? :blink:

Αν δύο οθόνες είναι 3.5" τότε είναι ισοδύναμες στα διεθνή πρότυπα μέτρησης οθόνης.

Πχ δύο τηλεοράσεις 29", η μία με λόγο πλευρών 4:3 και η άλλη 16:9 έχουν ίδια διαγώνιο. Στις πλευρές η 4:3 κερδίζει στο ύψος και χάνει στο πλάτος και η 16:9 αντίστροφα.....

 

 

 

 

μηπως ξερει καποιος ποτε βγαινει κανονικα η PR1.2 η μπα?

 

Μπααα...:lol:

Γιάννης! :)
Link to comment
Share on other sites

αντε με το καλό.Πολύ το περιμέναμε.Τουλάχιστον πιστεύω ότι θα είναι "αισθητό" αυτό το update με πολλές εμφανείς αλλαγές
Link to comment
Share on other sites

το shift+ctrl+o για να γυρίζει ο web browser απο ladnscape σε portrait δεν υποστηρίζεται πλέον στη νεα έκδοση?

Ναι αφαιρέθηκε και προστέθηκε πλήκτρο για την ενεργοποιήσει της κάθετης λειτουργίας του browser.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν εχω βαλει ακομα τη νεα εκδοση, υπαρχει στις ρυθμισεις του browser επιλογη αν θες να γυρναει..ανοιξε μια σελιδα και πατα στην πανω μπαρα, ψαξε εκει και θα το βρεις..βεβαια δεν υπαρχει εικονικο πληκτρολογιο σε portrait ακομα..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αφαιρέθηκε και προστέθηκε πλήκτρο για την ενεργοποιήσει της κάθετης λειτουργίας του browser.

 

ρυθμίσεις->επιλογή περιστροφής

Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίσουμε να είναι έτσι drake19...

Παιδιά,όσο κ αν έψαξα στο forum δεν βρήκα πουθενά ρυθμίσεις Internet για Q-card (καρτοκινητή στην περίπτωσή μου).

Έχει κανείς ιδέα τι βάζουμε για APN,user & pass?

thanx προκαταβολικά~!

:)
Link to comment
Share on other sites

για τα ελληνικα συμφωνω...το ειπα και πιο πανω απαραδεκτοι.......

 

παιδια κατι αλλο....

μετα το back up για 2 μερες ολα δουλευαν κανονικα με το νεο beta firm...στο κινητο μου...

απο χθες ξεκινησαν τα προβληματα......

σταματησαν να δουλευουν τα ελληνικα με 160 χαρακτηρες στα sms και διαφορα αλλα προγραμματακια ενω δουλευαν κανονικα σημερα ειναι σαν να μην "υπαρχουν"...στο κινητο...

παω για φορματ κανονικοτατο...ελπιζω να βρω το χρονο.....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίσουμε να είναι έτσι drake19...

Παιδιά,όσο κ αν έψαξα στο forum δεν βρήκα πουθενά ρυθμίσεις Internet για Q-card (καρτοκινητή στην περίπτωσή μου).

Έχει κανείς ιδέα τι βάζουμε για APN,user & pass?

thanx προκαταβολικά~!

 

Στο:connection name βάζουμε :Q-TELECOM WAP

Στο connection type βάζουμε αν δεν υπάρχει ήδη προεπιλογή:Packet data

μετά πατάμε next

Στο:Acceess point name γράφουμε:myq

user name αφήνουμε κενό όπως επίσης και το Password

δεν τικαρουμε ούτε το prompt password at every login το αφήνουμε κενό

μετά next και Finish

Link to comment
Share on other sites

Ενα άρθρο που εξηγεί γιατί αργεί αυτή η αναμενόμενη αναβάθμιση
My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εγώ όταν κάνω hard reset, μου δίνει αυτόματα τις ρυθμίσεις για vodafone! Υπάρχει περίπτωση να είναι λάθος αυτές οι ρυρθμίσεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εγώ όταν κάνω hard reset, μου δίνει αυτόματα τις ρυθμίσεις για vodafone! Υπάρχει περίπτωση να είναι λάθος αυτές οι ρυρθμίσεις?

Καλημέρα. Αν συνδέεσαι κανονικά με αυτές τις ρυθμίσεις τότε είναι σωστές. Γιατί να είναι λάθος?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα...

 

πηρα χθες το ν900 κ θελω να κανω μια ερωτιση...οταν κατεβαζω κατι απο την ληψη που το αποθηκευη ?? γιατι κατεβασα κατι κ δεν το βρισκω...:wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]KTM DUKE....!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα...

 

πηρα χθες το ν900 κ θελω να κανω μια ερωτιση...οταν κατεβαζω κατι απο την ληψη που το αποθηκευη ?? γιατι κατεβασα κατι κ δεν το βρισκω...:wacko:

Όταν κατεβάζεις αρχεία από τον browser της συσκευής τότε σου βγάζει επιλογή για το που να τα αποθηκεύσεις. Αν μιλάς για το application manager δεν κρατάει κάπου τα αρχεία απλά τα κατεβάζει και τα τρέχει αμέσως για εγκατάσταση.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,η οθόνη μου εχει χαραχθει αρκετα με την χρηση της "πενας" του τηλ,τι προβλεπεται για αυτο αν γνωριζει καποιος?
Οτι πάρεις 100...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...