Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

Σε μένα δεν πηγαίνει στο messenger.

Μπορώ να διαβάσω κανονικά από τον Opera τα μηνύματα.

 

στον opera μπορω, στον brave δε μπορω.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θέλεις να πηγαίνεις στο messenger το βάζεις στην λειτουργία ''Για υπολογιστή'' αλλά γενικά είναι άβολο μετά γιατί θα θέλεις να κάνεις zoom in και zoom out

το βάζεις «για υπολογιστή» αλλά μπαίνεις στο touch.facebook.com κι όλα καλά. Διαφορετικά υπάρχει εφαρμογή που κάνει αυτή ακριβώς τη δουλειά συν κάτι έξτρα διευκολύνσεις, «MaterialFB» στο fdroid.org

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα σε όλους. Υπάρχει κάποιος browser που να δουλεύει σταθερά σε radio streaming; Ακούω κάποιον σταθμό που εκπέμπει κυρίως στο live 24, το οποίο ως γνωστόν δεν έχει app. Με τους Dolphin, Firefox και Opera που χρησιμοποίησα, μετά από λίγα λεπτά ακρόασης ο ήχος διακόπτεται και θα πρέπει να ανοίξω την οθόνη του κινητού για να κάνω refresh το site. Υπάρχει κάποια λύση γι' αυτό;
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Υπάρχει κάποιος browser που να δουλεύει σταθερά σε radio streaming; Ακούω κάποιον σταθμό που εκπέμπει κυρίως στο live 24, το οποίο ως γνωστόν δεν έχει app. Με τους Dolphin, Firefox και Opera που χρησιμοποίησα, μετά από λίγα λεπτά ακρόασης ο ήχος διακόπτεται και θα πρέπει να ανοίξω την οθόνη του κινητού για να κάνω refresh το site. Υπάρχει κάποια λύση γι' αυτό;
Κατέβασε το Greek radios ή VRadio. Δεν χρησιμοποιεί κανένας browsers.

Εναλλακτικά δώσε άδεια στον browser να μην κλείνει.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Έβαλα το Vradio. Εύχομαι να δουλέψει. Απενεργοποίησα και τη βελτιστοποίηση μπαταρίας για την εφαρμογή.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Στον chrome μπορούμε να βάλουμε εμείς τις πηγές για τις ειδήσεις στην αρχική σελίδα που εμφανίζει; Στα άρθρα για εσάς; Έχω βρει μόνο να σβήνω ότι δεν μου αρέσει αλλά όχι να προσθέτω πηγές.
Link to comment
Share on other sites

Το VRadio είναι κορυφαίο!

Από τις καλύτερες εφαρμογές που έχω στο κινητό

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το VRadio είναι κορυφαίο!

Από τις καλύτερες εφαρμογές που έχω στο κινητό

Ισχύει. Για ιντερνετικό ραδιόφωνο πολύ καλό, το έχω σχεδόν 3 χρόνια

Link to comment
Share on other sites

Το έχω αγορασμένο και πραγματικά μου έχει λύσει τα χέρια.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στον chrome μπορούμε να βάλουμε εμείς τις πηγές για τις ειδήσεις στην αρχική σελίδα που εμφανίζει; Στα άρθρα για εσάς; Έχω βρει μόνο να σβήνω ότι δεν μου αρέσει αλλά όχι να προσθέτω πηγές.

 

Παιδιά έχει βρει κανείς κάτι σε αυτό; Έχω τους σελιδοδείκτες αλλά μου φαίνεται βολικό επίσης με μια ματιά να βλέπω τίτλους κλπ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παιδιά στον edge browser πως γίνεται να ορίσω όταν τον ανοίγω να ανοίγει σε αρχική σελίδα που του έχω ορίσει? Από τις ρυθμίσεις έχω ορίσει να ανοίγει Google.com, αλλά παρόλα αυτά με πετάει στην δική του αρχική σελίδα Microsoft που κάνει αναζήτηση μέσω Bing.

 

Edit: στις ρυθμίσεις - > αναζήτηση έχει να επιλέξεις μηχανή αναζήτησης Google. Οπότε ΟΚ. Βέβαια όταν ανοίγω βγάζει την αρχική σελίδα της, αλλά πλέον την αναζήτηση την κάνει μέσω Google.

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ρίξτε μία ματιά στον Phoenix browser, είναι ένας browser που συνεχώς εξελίσσεται και κατά τη γνώμη μου προς το καλύτερο.

Το τελευταίο update τον έχει κάνει ακόμη πιο γρήγορο και πιο καλαίσθητο εμφανισιακά, έχει πάρα πολλές δυνατότητες, παραμετροποιήσεις, Adblock και δυνατότητα να κάνεις downloading βίντεο.

Για μένα αξίζει τον κόπο και μάλιστα τον έβαλα ως default browser, αντικαθιστώντας τον επί χρόνια χρησιμοποιούμενο opera.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

το τελευταιο update του chrome στο κινητο ειναι μια καταστροφή ! κολλαει συνεχώς ! πολλες σελιδες δεν τις ανοιγει καν και 1002 ακομη ..απιστευτο πραγματικα που ενα τοσο δημοφιλή browser δεν μπορουν να τον στρωσουν !

επισης αφαίρεσαν απο τις πειραματικες ρυθμισεις την επιλογη να εχεις την status bar κατω ! πραγματικα τοσα χρονια ουτε εδω βρηκαν λυση ποτε

σε μεγαλη οθονη ειναι κολαση να να ανεβαζεις το δάκτυλο πανω για να κλεισεις ενα tab ! απορω πραγματικα ! :mad:

νευριαζω γιατι εχω τα παντα σε sync με τον chrome εδω και χρονια και βαριεμαι να ασχοληθω με αλλο browser

Link to comment
Share on other sites

το τελευταιο update του chrome στο κινητο ειναι μια καταστροφή ! κολλαει συνεχώς ! πολλες σελιδες δεν τις ανοιγει καν και 1002 ακομη ..απιστευτο πραγματικα που ενα τοσο δημοφιλή browser δεν μπορουν να τον στρωσουν !

επισης αφαίρεσαν απο τις πειραματικες ρυθμισεις την επιλογη να εχεις την status bar κατω ! πραγματικα τοσα χρονια ουτε εδω βρηκαν λυση ποτε

σε μεγαλη οθονη ειναι κολαση να να ανεβαζεις το δάκτυλο πανω για να κλεισεις ενα tab ! απορω πραγματικα ! :mad:

νευριαζω γιατι εχω τα παντα σε sync με τον chrome εδω και χρονια και βαριεμαι να ασχοληθω με αλλο browser

Το ίδιο παράπονό μου έχει κάνει και η κόρη μου αυτές τις μέρες σχετικά με τον Chrome. Βέβαια εγώ δεν μπορώ να έχω δική μου γνώμη, διότι δεν τον χρησιμοποιώ ποτέ.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο παράπονό μου έχει κάνει και η κόρη μου αυτές τις μέρες σχετικά με τον Chrome. Βέβαια εγώ δεν μπορώ να έχω δική μου γνώμη, διότι δεν τον χρησιμοποιώ ποτέ.

γινεται ο χαμος ....και αλλοι φιλοι μου με λενε το ιδιο αλλα το βλεπω και εγω ...

σε μερικες φασεις κολλαει τοσο πολυ που σχεδον παγωνει ολο το κινητο ..ειναι μια βδομαδα ετσι και ακομη update δεν εχουμε να το διορθωνει !

και οπως ειπα αφαιρεσαν εντελως την επιλογη εστω και πειραματικα να εχουμε την status bar κατω ..τραγικοι απλα ... μεγαλη απογοήτευση για μενα εχει χαρη που βαριέμαι να αλλαξω browser

https://www.androidpolice.com/2020/07/15/chrome-84/

Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνεις κάτι να δοκιμάσεις μια αλλαγή.

Υπάρχουν εξαιρετικοί browsers.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνεις κάτι να δοκιμάσεις μια αλλαγή.

Υπάρχουν εξαιρετικοί browsers.

βρε το ξερω απλα εδω τα εχω ολα αυτη την στιγμη ! και βαριεμαι να τα στηνω ολα απο την αρχη ! με βολευει και στο γραφειο της δουλειάς που στο pc μας αφηνουν να εχουμε μονο αυτον η τον μοζιλα ...

περα απο την πλακα πες καμια αλλη προταση να δοκιμάσω ? εστω και στο κινητο ...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε τον Opera. Νομίζω υπάρχει επιλογή στο Opera σε desktop να περάσεις τους σελιδοδείκτες από chrome
Link to comment
Share on other sites

Opera κι από εμένα.

Χρόνια χρήστης.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

εγινε παιδια ..τον εχω τον Opera χρονια απλα τον εχω κανει πέρα ..θα τον ριξω ενα βλεφαρο ξανα ευχαριστω :)
Link to comment
Share on other sites

βρε το ξερω απλα εδω τα εχω ολα αυτη την στιγμη ! και βαριεμαι να τα στηνω ολα απο την αρχη ! με βολευει και στο γραφειο της δουλειάς που στο pc μας αφηνουν να εχουμε μονο αυτον η τον μοζιλα ...

περα απο την πλακα πες καμια αλλη προταση να δοκιμάσω ? εστω και στο κινητο ...

 

Μετέφερε τα όλα στον Firefox ,μια φορά θα το κάνεις.

Ειδικά τα bookmarks και τα passwords ,είναι πολύ απλά. Έχει και sync με το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Μετέφερε τα όλα στον Firefox ,μια φορά θα το κάνεις.

Ειδικά τα bookmarks και τα passwords ,είναι πολύ απλά. Έχει και sync με το κινητό.

 

ο firefox μου αρεσει παρα πολυ στο Pc αλλα στο κινητο δεν τρελαινομαι :)

δοκιμάζω τωρα και τον browser της microsoft ευχαριστη εκπληξη και στο Pc αλλα και στο κινητο :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω εδώ και μερικούς μήνες που αντικατεστησα τον Chrome με edge τόσο στο κινητό όσο και στο pc. Έχω ορίσει ως search engine τη Google και δεν βρίσκω κανένα λόγο να γυρίσω ξανά σε chrome.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...