Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

Εχω τον Kiwi στο Xperia XZ3 (android 9) λογω κυριως του total black χρωματος αλλα η ελλειψη συγχρονισμού με το chrome του υπολογιστη (windows 10) και του κινητου,καποια μικροσκαλωματα καθως και ότι πολλες σελιδες δεν εμφανίζονται σωστα με το μαυρο θεμα, με αναγκαζουν να τον αφήσω. Παρολο που ειχα περασει τους σελιδοδείκτες του chrome χειροκίνητα (σε μορφη αρχειου) και με ολοκληρη διαδικασια,απο εκει και περα τιποτα αξιολογο.

 

Επιπλέον,μετα τα τελευταια updates στα windows 10, ο Chrome μου κανει τρελες αστάθειες και διακοπες οποτε περασα τους σελιδοδείκτες κλπ στον Edge και αντιστοιχα εβαλα και στο κινητο τον Edge οποτε εχω τα παντα περασμένα παντου. Πολύ καλος και γρηγορος,με ad block ενσωματωμενο αλλα όχι 100% φραγη διαφημισεων. Εχει και dark theme αλλα όχι μεσα στις σελιδες κατά την πλοηγηση. Θα ηθελα κατω μπαρα url και κουμπι εξοδου. Και μερικα ακομα σχεδιαστικα θεματακια. Παντως και στον υπολογιστη και στο κινητο είναι φοβερος.Η πορεια θα δειξει ποσο καλος θα είναι.

 

Ο chrome παραβαρυνε και εχουν εμμονη στην ιδια σχεδιαση ποσο καιρο. Ουτε καν σκουρα θεματα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες δοκιμάστε τον cake browser. Γρήγορος, φοβερό adblock και pop-up block, πολύ πρωτότυπο χειρισμό, όμορφα animations.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες δοκιμάστε τον cake browser. Γρήγορος, φοβερό adblock και pop-up block, πολύ πρωτότυπο χειρισμό, όμορφα animations.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα, έχει ενσωματωμένα ad/popup block?

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Παίδες δοκιμάστε τον cake browser. Γρήγορος, φοβερό adblock και pop-up block, πολύ πρωτότυπο χειρισμό, όμορφα animations.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχει desktop mode;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Προσπαθώ να μπω στο facebook μέσω opera mini, και μόλις ανοίγει η σελίδα ο browser αμέσως κλείνει.

 

Ξέρει κανείς γιατί και πώς μπορεί να διορθωθεί?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

ο Chrome και ο kiwi κολλάνε και σέρνονται σε αρκετές σελίδες και ειδικά φόρουμ, ο yandex το ίδιο, κατέληξα στον cm browser που πάει σφαίρα.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

ο Chrome και ο kiwi κολλάνε και σέρνονται σε αρκετές σελίδες και ειδικά φόρουμ, ο yandex το ίδιο, κατέληξα στον cm browser που πάει σφαίρα.
Δοκίμασε τον cake browser... Είναι φοβερός!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο pure browser:Πολύ καλό αλλά το facebook μετά από κάποια ώρα κολλάει.Παίζει να είναι ο browser με την χαμηλότερη κατανάλωση μπαταρίας από όσους έχω δοκιμάσει ποτέ στην ζωή μου σε ανδροιδ συσκευή. Και ναι είναι το μόνο που έχω δει να έχει συνομιλία στο facebook μέσα από τον browser, και δεν χρειάζεται extra εφαρμογή facebook messenger. Παρακαλώ πολύ προτείνετε μου browsers με χαμηλή κατανάλωση μπαταρίας και να μην πιάνουν χώρο στην αποθήκευση μνήμης. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων. Edited by MPOMP
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Ο pure browser:Πολύ καλό αλλά το facebook μετά από κάποια ώρα κολλάει.Παίζει να είναι ο browser με την χαμηλότερη κατανάλωση μπαταρίας από όσους έχω δοκιμάσει ποτέ στην ζωή μου σε ανδροιδ συσκευή. Και ναι είναι το μόνο που έχω δει να έχει συνομιλία στο facebook μέσα από τον browser, και δεν χρειάζεται extra εφαρμογή facebook messenger. Παρακαλώ πολύ προτείνετε μου browsers με χαμηλή κατανάλωση μπαταρίας και να μην πιάνουν χώρο στην αποθήκευση μνήμης. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

Και στον opera mini μπορείς να συνομιλείς στο facebook χωρίς να εγκαταστήσεις τον messenger.

Link to comment
Share on other sites

Ο pure δεν έχει συνομιλία στο Messenger, μόλις το κατέβασα και δεν γίνεται σε παραπέμπει στο store να κατεβάσεις την εφαρμογή Messenger, εκτός αν έχει κάποια ρύθμιση που δεν έχω δει.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλός ο pure. Έχει τα καλά στοιχεία και εμφάνιση του UC browser

Εγώ βασικό έχω τον Samsung και έπονται pure, kiwi

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα, chrome, Firefox, uc, nox, kiwi, yandex που δεν άνοιγαν κάποιες σελίδες οπότε τους έστειλα και έμεινα με τον εξαιρετικό opera mini που είναι ο καλύτερος
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
δοκίμασα, chrome, Firefox, uc, nox, kiwi, yandex που δεν άνοιγαν κάποιες σελίδες οπότε τους έστειλα και έμεινα με τον εξαιρετικό opera mini που είναι ο καλύτερος

 

Πολλά bugs ο opera mini όμως ρε φίλε.. Στη δική μου περίπτωση για παράδειγμα, πολλές φορές μόλις ανοίγω μια σελίδα, μόλις φορτώνει αμέσως κλείνει όλος ο όπερα, ή ας πούμε αν συνδεθώ στο facebook, μπορώ μόνο μέσω mobile.facebook.com και όχι m.facebook.com, γιατί αλλιώς κλείνει ο browser. Εσένα στο κάνει?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να ανοίξω από σήμερα την αρχική σελίδα του sportime.gr με τον Chrome. Από το Google μπαίνει εκτός της αρχικής που πάντα βγάζει "η σύνδεση σας δεν είναι ιδιωτική" κι αν προχωρήσω πάει στην plesk.com καμμιά ιδέα; Με Firefox μπαίνει κανονικά. Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Πολλά bugs ο opera mini όμως ρε φίλε.. Στη δική μου περίπτωση για παράδειγμα, πολλές φορές μόλις ανοίγω μια σελίδα, μόλις φορτώνει αμέσως κλείνει όλος ο όπερα, ή ας πούμε αν συνδεθώ στο facebook, μπορώ μόνο μέσω mobile.facebook.com και όχι m.facebook.com, γιατί αλλιώς κλείνει ο browser. Εσένα στο κάνει?

 

Τον χρησιμοποιώ χρόνια και δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα τέτοιο πρόβλημα.

Edited by akilleas
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όμως τον μίνι και όχι τον κανονικό Opera;

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που η μπάρα αναζήτησης να είναι κάτω?

 

Καλημέρα.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και ο Chrome μπορεί να το κάνει αυτό.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλός και γρήγορος ο Opera touch!

Δεν έχει όμως back button ή δεν το εντόπισα ακόμη;

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...