Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

μπραβο στο παλικαρι!

οτι πρεπει για εμας που κοιταμε το fb μεσω browser και δεν εχουμε εγκαταστησει το βαριδι την εφαρμογη.

Link to comment
Share on other sites

οχι, δεν τ εγραψες καλα, αυτο μπορουσες να το κανεις και χθες,

δεν εχετε εγκαταστησει ηθελες να πεις messenger,

αλλα οκ, εχουμε και messenger lite..

Link to comment
Share on other sites

Έχω θέμα με τον kiwi και το ταμπλετ μου, chuwi hi10 pro, κάνει επανεκκίνηση το ταμπλετ μόλις πατήσω τοlink YouTube στην αρχική πχ. Μου έκανε το ίδιο και στην προηγούμενη έκδοση. Έχω επικοινωνήσει με το δημιουργό αλλά δεν μπορεί να βρει τι φταίει ακόμα. Αν βάλω κάποια άλλη ρομ ,λέτε να μην έχω πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Ο kiwi δεν έχει μπάρα στο κάτω μέρος ε?

 

Έχει ψιλό βαρύνει ο yandex τελευταία αλλά δεν πάω σε browser χωρίς παραμετροποίηση 5ης μπάρας.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μπορώ να μπαίνω στο Facebook από τον kiwi και να μου στείλει τις ειδοποιήσεις του messenger κανονικά χωρίς να έχω τις δύο αυτές εφαρμογές;
Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ γρηγορος και βολικος ο kiwi. Τον ειχα για 2ο (μετα τον habit) για 2 μερες, και καταλαβα (νομιζω) γιατι ειναι τοσο γρηγορος. Δημιουργει δικη του μεγαλη cache. Ετσι μεσα σε 2 μερες "παχυνε" απο τα ηδη "βαριά" 110+ mb της πρωτης εγκαταστασης, στα σχεδον 250 στο τελος της 2ης μερας. Δεν ξερω αν σταθεροποιειται καπου εκει ή συνεχιζει. Τον εβγαλα παντως και επανεφερα 2ο τον firefox nightly. 3ος και σταθερη αξια ο σαμσουνγκ browser. Ολα τα παραπανω, με τα δικα μου γουστα βεβαια. Edited by fioravanti90
Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ γρηγορος και βολικος ο kiwi. Τον ειχα για 2ο (μετα τον habit) για 2 μερες, και καταλαβα (νομιζω) γιατι ειναι τοσο γρηγορος. Δημιουργει δικη του μεγαλη cache. Ετσι μεσα σε 2 μερες "παχυνε" απο τα ηδη "βαριά" 110+ mb της πρωτης εγκαταστασης, στα σχεδον 250 στο τελος της 2ης μερας. Δεν ξερω αν σταθεροποιειται καπου εκει ή συνεχιζει. Τον εβγαλα παντως και επανεφερα 2ο τον firefox nightly. 3ος και σταθερη αξια ο σαμσουνγκ browser. Ολα τα παραπανω, με τα δικα μου γουστα βεβαια.
εμένα μετά από εβδομάδες χρήσης αυτά μου βγάζει e4fafe70a6cc37547aa74eb68a90a979.jpg
Link to comment
Share on other sites

Και λογικά δεν θα έχει speed dial αφού είναι chrome based, άρα δεν θα με βολεύει..

 

το δουλευει ο developer του νομιζω, διαβασε εδω:

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3797252&goto=newpost

 

εντωμεταξυ,

 

Ειναι πολυ γρηγορος και βολικος ο kiwi. Τον ειχα για 2ο (μετα τον habit) για 2 μερες, και καταλαβα (νομιζω) γιατι ειναι τοσο γρηγορος. Δημιουργει δικη του μεγαλη cache. Ετσι μεσα σε 2 μερες "παχυνε" απο τα ηδη "βαριά" 110+ mb της πρωτης εγκαταστασης, στα σχεδον 250 στο τελος της 2ης μερας. Δεν ξερω αν σταθεροποιειται καπου εκει ή συνεχιζει. Τον εβγαλα παντως και επανεφερα 2ο τον firefox nightly. 3ος και σταθερη αξια ο σαμσουνγκ browser. Ολα τα παραπανω, με τα δικα μου γουστα βεβαια.

 

κι εγω παραμενω πιστος σε chrome (1ος) & firefox (2ος) που συγχρονιζουν με τα desktop/laptop,

με τα δυο κινητα μου κλπ,

σταθερες αξιες που δεν αλλαζουν ευκολα,

για firefox εχω την εκδοση 45 που δεν αναβαθμιζω, εχει ενημερωμενο ομως ublock και τον χρησιμοποιω για... κατεβαστηρι,

ξερετε απο εκεινες τις περιεργες σελιδες που χωρις adblock δεν μπορεις να κατεβασεις που να χτυπιεσαι :D

για 3ο ειχα naked browser/via, καλες επιλογες, αλλα μιας και δεν τους χρησιμοποιω, εφυγαν

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, δεν έχω σταθερό και δεν με νοιάζει ο συγχρονισμός για τώρα.βέβαια στον brave έχω αρκετές σελίδες με τους κωδικούς αποθηκευμένους τους οποίους δεν θυμάμαι

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

εμ τα βλεπεις; εγω να δεις! στον firefox εχω πανω απο 500 passwords, στον chrome που εστησα τελευταιους μηνες εφτασα 241!

αντε τωρα αυτα ολα (που οκ, δεν τα χρησιμοποιεις ολα, αλλα.. αχρειστα να ειναι που λενε..) να τα περασεις σε αλλο browser π.χ. ή να τα θυμασαι

Link to comment
Share on other sites

εμ τα βλεπεις; εγω να δεις! στον firefox εχω πανω απο 500 passwords, στον chrome που εστησα τελευταιους μηνες εφτασα 241!

αντε τωρα αυτα ολα (που οκ, δεν τα χρησιμοποιεις ολα, αλλα.. αχρειστα να ειναι που λενε..) να τα περασεις σε αλλο browser π.χ. ή να τα θυμασαι

Δεν γινεται με καποιο τροπο συγχρονισμος απο εναν browser σε αλλον; Κατι θα υπαρχει, εστω με τριτη εφαρμογη.
Link to comment
Share on other sites

Last pass και δεν εξαρτάσαι από κανένα browser.

 

το ειχα δοκιμασει παλιοτερα και δεν μ αρεσε ο τροπος που δουλευε

(ανοιγει δικο του παραθυρο και κανει copy-paste το password απο το δικο του στον browser),

περα απο το θεμα privacy δηλαδη (οτι μπορουν ευκολα να στο κλεψουν απ το clipboard-προχειρο),

αυτο το πραγμα σαν υλοποιηση (μιας και ειμαι και προγραμματιστης) μου φανηκε

τρομερα αντιαισθητικο..

να μην ξεχασουμε να αναφερουμε οτι πριν λιγους μηνες "χακαριστηκε",

με αποτελεσμα να διαρευσουν παρα πολλοι κωδικοι χρηστων

 

Δεν γινεται με καποιο τροπο συγχρονισμος απο εναν browser σε αλλον; Κατι θα υπαρχει, εστω με τριτη εφαρμογη.

γινεται με password managers, οπως ο παραπανω που αναφερθηκε,

αλλα προσωπικα δεν με ικανοποιουν..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω 2 προβλήματα με τον Samsung browser. 1ον) κάποιες φορές που λέει ότι το adblock δεν λειτουργεί. Φτιάχνει το θέμα εάν ανοίξω το adblock. Δεν ξέρω τι κόλλημα τρώει.. 2ον) Δεν λειτουργεί το Samsung cloud. Είναι στο off και δεν αλλάζει σε on, δε με αφήνει καν να το πατήσω. Το sync λέει ότι γίνεται, αλλά δεν βλέπω δουλειά..
Link to comment
Share on other sites

έκανα εισαγωγή των bookmarks μου από πχ ffox στον Edge, αλλά στην γραμμή των bookmarks (κάτω από την μπάρα της διεύθυνσης περίπου) οι φάκελοι και τα μεμονωμένα bookmarks είναι ανακατεμένα. δεν είναι με την σειρά που τα είχα στον άλλον browser.

γίνεται να τα τακτοποιήσω χειροκίνητα κάπως;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε Chrome μπορώ να διαγράψω κάπως κωδικούς που έχει κρατήσει σε μια σελίδα;

Σε υπολογιστή ή κινητό?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε υπολογιστή ή κινητό?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε κινητό. Συγκεκριμένα έχει της άλφα μπανκ και θέλω να τα "σβήσω",.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Σε κινητό. Συγκεκριμένα έχει της άλφα μπανκ και θέλω να τα "σβήσω",.

Θα πας ρυθμίσεις απόρρητο διαγραφή δεδομένων περιηγησης και συνθετες.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα πας ρυθμίσεις απόρρητο διαγραφή δεδομένων περιηγησης και συνθετες.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ. Έτσι θα ξεχάσει όλων των σελίδων ή μόνο αυτής;

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις > κωδικοί πρόσβασης και διαγράφεις όποιον κωδικό θέλεις.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις > κωδικοί πρόσβασης και διαγράφεις όποιον κωδικό θέλεις.

 

Σε ευχαριστώ...

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...