Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

Ο chrome βρήκε τρόπο να παρακάμπτει το tweak της miui να τον κλείνει και στεγνώνει την μπαταρία ...

 

Γι' αυτό δεν πατάμε ok σε όλα τα updates....

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό δεν πατάμε ok σε όλα τα updates....
Δεν ισχύει φίλε μου αυτό που λες και θα εξηγήσω γιατί.τις κάνω με το χέρι ενημερωση και αυτό όταν αρχίσει θεματακια μια εφαρμογή ή έχω χρόνο να την ψαξω.καποτε θα την φας την φόλα δεν υπάρχει περίπτωση.

Αυτή την στιγμή έχω 95 εφαρμογές για ενημέρωση ...

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει φίλε μου αυτό που λες και θα εξηγήσω γιατί.τις κάνω με το χέρι ενημερωση και αυτό όταν αρχίσει θεματακια μια εφαρμογή ή έχω χρόνο να την ψαξω.καποτε θα την φας την φόλα δεν υπάρχει περίπτωση.

Αυτή την στιγμή έχω 95 εφαρμογές για ενημέρωση ...

 

Κινητό με miui έχω και δεν έχω θέμα με τον chrome, γιατί δεν έχω κάνει το τελευταίο ( -α; ) update ( -s ) του.

 

Θέμα είχα μόνο με το gmail και τον exchange account της εταιρείας που, με background update (όχι μέσω play store), δεν έφερνε κανένα mail.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Έχω τον samsung broswer και 2 λογαρισμους στο google.

Έχω κάνει συνδεση και εχω αποθηκευσει και τους 2 λογαρισμους στον broswer .

Το προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να κανω εναλλαγή λογαριασμών. Στο pc και με οποιοδηποτε browser , το google επανω δεξιά έχει κουμπί για να διαλέξεις το account που θες.

Στο κινητο, και απο τον samsung broswer (παλαιοτερα ειχα τον dolphin με το ιδιο προβλημα) δεν μπορω να κάνω εναλλαγή λογαριασμών.

 

Υπάρχει καποιος τροπος ή πρέπει να εχω μόνο ένα google account στο προγραμμα πλοηγησης?

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Έχω τον samsung broswer και 2 λογαρισμους στο google.

Έχω κάνει συνδεση και εχω αποθηκευσει και τους 2 λογαρισμους στον broswer .

Το προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να κανω εναλλαγή λογαριασμών. Στο pc και με οποιοδηποτε browser , το google επανω δεξιά έχει κουμπί για να διαλέξεις το account που θες.

Στο κινητο, και απο τον samsung broswer (παλαιοτερα ειχα τον dolphin με το ιδιο προβλημα) δεν μπορω να κάνω εναλλαγή λογαριασμών.

 

Υπάρχει καποιος τροπος ή πρέπει να εχω μόνο ένα google account στο προγραμμα πλοηγησης?

Με κλικ εκει που σου δειχνω, σου βγαζει ολους τους λογαριασμους που εχεις αποθηκευσει, και σου δινει δυνατοτητα εναλλαγης μεταξυ τους.

Αυτο που σου περιγραφω παντως γινεται και με τους 3 browsers (samsung, habit, firefox) που εχω. Εσενα τι σου βγαζει σ εκεινο το σημειο?7d8de43729d0d1beb45b848d774b3b30.jpg

Edited by fioravanti90
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς είναι και σε μένα.

Σε μαμά browser σε Opera Beta αλλά και Opera Mini.

Λογικά έτσι θα είναι σε όλους.

 

Sent from my Amstrad CPC 6128

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Με κλικ εκει που σου δειχνω, σου βγαζει ολους τους λογαριασμους που εχεις αποθηκευσει, και σου δινει δυνατοτητα εναλλαγης μεταξυ τους.

Αυτο που σου περιγραφω παντως γινεται και με τους 3 browsers (samsung, habit, firefox) που εχω. Εσενα τι σου βγαζει σ εκεινο το σημειο?

 

Μου το βγάζει το εικονίδιο (Τ στην φώτο σου) και οταν το πατάω μου διχνει τα 2 account.

Εαν κλικαρω το 2ο ακούν κ μετα το εικονίδιο με τις τελίτσες για μαιλ ή για ημερολόγιο, μου δείχνει πάντα του πρώτου ακαουντ.

Αυτο ειναι το πρόβλημα.

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Μου το βγάζει το εικονίδιο (Τ στην φώτο σου) και οταν το πατάω μου διχνει τα 2 account.

Εαν κλικαρω το 2ο ακούν κ μετα το εικονίδιο με τις τελίτσες για μαιλ ή για ημερολόγιο, μου δείχνει πάντα του πρώτου ακαουντ.

Αυτο ειναι το πρόβλημα.

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Το δοκιμασα για χαρη σου, μιας και βλεπω τα mail μου με χωριστη εφαρμογη(πραγμα που στο προτεινω, ειναι πιο ευελικτο), και μου βγαζει τα mail καθε λογαριασμου οπως πρεπει. Να διευκρινησω ομως οτι δεν εχω εταιρικα ή isp mail accounts, ουτε καν yahoo ή outlook. Και τα 3 mail ειναι gmail. Ισως εκει ειναι το προβλημα σου

Ως πατεντα δοκιμασε να κανεις εξοδο απο τον ενα λογαριασμο και μετα εισοδο στον αλλο, αντι να εναλασσεις λογαριασμους απευθειας μεσω του εικονιδιου (Τ).

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα για χαρη σου, μιας και βλεπω τα mail μου με χωριστη εφαρμογη(πραγμα που στο προτεινω, ειναι πιο ευελικτο), και μου βγαζει τα mail καθε λογαριασμου οπως πρεπει. Να διευκρινησω ομως οτι δεν εχω εταιρικα ή isp mail accounts, ουτε καν yahoo ή outlook. Και τα 3 mail ειναι gmail. Ισως εκει ειναι το προβλημα σου

Ως πατεντα δοκιμασε να κανεις εξοδο απο τον ενα λογαριασμο και μετα εισοδο στον αλλο, αντι να εναλασσεις λογαριασμους απευθειας μεσω του εικονιδιου (Τ).

 

Κατι τετοιο ειχα κανει .

ΕΙχα σαν προεπιλεγμενο προγραμμα τον dolphin και εμπαινα στο πρωτο account, και εαν ηθελα να στειλω μαιλ απο το 2ο account, ειχα ρυθμισει τον samsung broswer, μόνο με αυτο.

 

Εφαρμογή εχω, και με αυτες δουλευω (το Κ9 και το outlook)

το outlook το εβαλα για το 2ο account που ειναι της δουλειας, γιατι οταν πηγαινα να στειλω σε yahoo mail συνημμένο που ειχε ελληνικό τιτλο, στον παραλήπτη του εβγαιναν κινεζικα .

 

Απλα καμια φορα στελνω (μονο σε yahoo accounts) απο τον broswer, για ασφάλεια.

 

Σε ευχαριστω για το χρονο σου.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μια χαρά ο τελευταίος Opera, βγαίνουν οι ειδήσεις, πολύ smooth, text wrapping, με ρύθμιση εξοικονόμησης, γρήγορος. Τον έκανα βασικό
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος εάν υπάρχει άλλος browser, πέρα από UC, Samsung, που να σου επιτρέπει να "πάρεις" το βίντεο που παίζει στη σελίδα, και να το κάνεις ξεχωριστό παραθυράκι;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά καλημέρα. Μόλις κατέβασα τον browser της Samsung για δοκιμή και έχω την εξής απορία.

Για να μπλοκάρω τις διαφημίσεις πρέπει να κατεβάσω κάποια εφαρμογή επιπλέον?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Μόλις κατέβασα τον browser της Samsung για δοκιμή και έχω την εξής απορία.

Για να μπλοκάρω τις διαφημίσεις πρέπει να κατεβάσω κάποια εφαρμογή επιπλέον?

 

Κατέβασε το adblock plus Samsung internet ή μάλλον ενεργοποίησέ το από τις επεκτάσεις στις ρυθμίσεις.

Edited by Sterka
Link to comment
Share on other sites

εκτος απο τον Mi browser, υπαρχει καποιος αλλος πλοηγος που δινει τη δυνατοτητα για αντιγραφη κειμενου των αναρτησεων του facebook?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Μόλις κατέβασα τον browser της Samsung για δοκιμή και έχω την εξής απορία.

Για να μπλοκάρω τις διαφημίσεις πρέπει να κατεβάσω κάποια εφαρμογή επιπλέον?

Ναι θέλει κάποια επέκταση γι αυτό.

Πας πάνω δεξιά στις τελείες, επεκτάσεις, εργαλεία αποκλεισμου περιεχομένου και επιλέγεις από την λίστα εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά. Ποια εφαρμογή προτείνετε για adblock
Οι τρεις πρώτες που σου βγάζει στη λίστα έχουν τα περισσότερα downloads! Δοκίμασε μια από αυτές τις 3 2c714936ab6bd573b69ae3ceab89bd25.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τελικά ο Opera είχε τα θέματα του και χθες πήρε δρόμο. Το ένα ήταν ότι είχε πρόβλημα στα back μετά το δεύτερο κόλλαγε και δεν εμφάνιζε και τελευταίες 2-3 μέρες αργούσε χαρακτηριστικά.
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορούμε ρε παίδες σε κινητό να βάλουμε το YouTube στον habit σε desktop mode? Με το user agent απλά δεν γίνεται. Μπορεί κάποιο τσακάλι να το κοιτάξει; Θέλω να το δοκιμάσω να το κάνω αυτό διότι στον όπερα και με pc Mode για το YouTube, παίζουν κανονικά τα βίντεο στο παρασκήνιο και με κλειστή οθόνη...

 

Edit :άκυρο τελικά, το δοκίμασα στο Ταμπλετ και δεν τα παίζει στο παρασκήνιο, μόνο Οπερα και φιρεφοξ με το addon όμως...

Edited by mamian
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το pc mode του habit ειναι αθλιο. Το καλυτερο pc mode το εχει ο firefox nightly, χωρις addon κανει αυτο που λες. Αν και για background playback το καλυτερο ειναι το ogyoutube.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ο Opera είχε τα θέματα του και χθες πήρε δρόμο. Το ένα ήταν ότι είχε πρόβλημα στα back μετά το δεύτερο κόλλαγε και δεν εμφάνιζε και τελευταίες 2-3 μέρες αργούσε χαρακτηριστικά.

Πράγματι κάποια θεματάκια είχε, γι' αυτό έβαλα τον beta και πάει πολύ καλά.

Με ποιον browser τον αντικατέστησες;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

To ogyoutube όπως και κάποιες άλλες εφαρμογές όμως δεν παίζει με κλειδωμένη, σβηστή οθόνη απ'ότι βλέπω.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...