Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

Δεν σκρόλαρε.

Τελικά επέμενα αρκετά να βρω λύση. Έκανα ξανά login στον browser στο google με το gmail και είναι οκ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδες ψάχνω ένα browser γι να βλέπω full screen τους αγώνες από 365 και ανάλογα σαιτ.

Μέχρι την προηγούμενη βδομάδα λειτουργούσε άψογα από το dolphin . πλέον πήρε αυτόματα την έκδοση αντροιντ 7 και δεν γίνεται. (έχω ένα ταμπλετ ζ4)

 

Δοκίμασα να κατεβάσω προηγούμενη έκδοση του dolphin αλλά τίποτα. Δοκίμασα και τους 5 6 δημοφιλεστερους browser αλλά και πάλι τπτ.

 

Γίνεται? Υπάρχει μέθοδος?

Link to comment
Share on other sites

Πλέον και μετά τα τελευταία update ,ο μόνος broswer που παίζει στο παρασκήνιο πχ YouTube συνεχίζει να είναι ο mozilla? Υπάρχει αλλος;
Link to comment
Share on other sites

Για το youtube πέρα απο τον browser υπάρχει η εφαρμογή Y music https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-youtube-music-sound-stream-youtubes-t3399722
Link to comment
Share on other sites

Για το youtube πέρα απο τον browser υπάρχει η εφαρμογή Y music https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-youtube-music-sound-stream-youtubes-t3399722

Ισχύει πολύ καλή εφαρμογή μπορείς να κατεβάσεις κιόλας για οφλαιν!

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Όταν σε ένα site γράφουν σχόλια, γιατί οι περισσότεροι browsers κόβουν τα μισά;

Είχα παρατηρήσει ότι μόνο ο CM δεν τα έκοβε, αλλά τώρα τελευταία και αυτός κάνει επιλογή στα μηνύματα, ψάχνω στις ρυθμίσεις αλλά δεν βρίσκω κάτι, και επειδή με ενδιαφέρουν σε ένα site τα σχόλια που γράφουν, ψάχνω να βρω κάτι να τα εμφανίζει όλα.

Κάποια ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Όταν σε ένα site γράφουν σχόλια, γιατί οι περισσότεροι browsers κόβουν τα μισά;

Είχα παρατηρήσει ότι μόνο ο CM δεν τα έκοβε, αλλά τώρα τελευταία και αυτός κάνει επιλογή στα μηνύματα, ψάχνω στις ρυθμίσεις αλλά δεν βρίσκω κάτι, και επειδή με ενδιαφέρουν σε ένα site τα σχόλια που γράφουν, ψάχνω να βρω κάτι να τα εμφανίζει όλα.

Κάποια ιδέα;

Δοκίμασε firefox

Link to comment
Share on other sites

Ο Dolphin - Best Web Browser σας τον βγαζει διαθεσιμο για κατεβασμα ? Σε εμενα οταν παταω να κανω εγκατασταση σε μια συσκευη μου μου βγαζει μηνυμα οτι ""δεν υπαρχουν συσκευες που να πληρουν τις προυποθεσεις για την εγκατασταση της εφαρμογης"" και δεν μπορω να τον κατεβασω.

Βλεπω οτι υπαρχει ο Dolphin Browser Express: News ο οποιος ειναι διαθεσιμος για κατεβασμα και στις 5 συσκευες που εχω.

 

Και στις δυο εφαρμογες μου γραφει Αυτή η εφαρμογή είναι συμβατή με όλες τις συσκευές σας. αλλα οταν παω να κατεβασω τον πρωτο μου βγαζει το μηνυμα που εγραψα.

Μπορει καποιος να τσεκαρει τον πρωτο και να δει αν τον βγαζει διαθεσιμο για κατεβασμα ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Θανάση τον εγκατέστησε κανονικά σε doogee x5 pro με 6αρα.Μου τον βγάζει διαθέσιμο και στο y6 max
Link to comment
Share on other sites

Με τους ιδιους 2 browsers (Firefox Aurora & Habit), οι οποιοι εχουν τις ιδιες ρυθμισεις τοσο στο ταμπλετ οσο και στο κινητο, στο μεν κινητο μου εμφανιζει 4 σχολια κατω απο οποιαδηποτε φωτο, (ακομα κι οταν πατησω desktop view απο την επιλογη του site ή αν επιλεξω PC ως user agent στον browser) ενω στο ταμπλετ χωρις να πειραξω οτιδηποτε μου εμφανιζει πχ στην εικονα ''Συννεφιασμένα-βροχερά Χανιά !!!!!!'' 7 σχολια. Δεν εχω PC κοντα για να δοκιμασω αν εκει θα δω περισσοτερα ή αν ειναι ο σωστος αριθμος, αλλα μου φαινεται οτι δεν εχει να κανει με τον browser αλλα με το πως ειναι γραμμενο το συγκεκριμενο site.

Link to comment
Share on other sites

Θανάση τον εγκατέστησε κανονικά σε doogee x5 pro με 6αρα.Μου τον βγάζει διαθέσιμο και στο y6 max

Ευχαριστω Χρηστο !

Τελικα το "τερματισα" :lol::X

Μου εβγαζε αυτο το μηνυμα γιατι εχω την εφαρμογη σε ολες της συσκευες μου. Την απεγκαταστησα σε μια απο αυτες και μετα δεν εβγαζε το μηνυμα που εβγαζε πριν και την εκανα εγκατασταση κανονικα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Για θέαση online streaming σε HLS και android 4.4 υπάρχει κάποια αξιόπιστη λύση σε browser που να δουλεύει χωρίς σπασίματα;

 

Έχω δοκιμάσει πολλούς browsers όπως: Dolphin, Chrome, Internet (native), Puffin, Opera, Photon αλλά δεν πέτυχα να δω ούτε μερικά λεπτά χωρίς διακοπές. Μόνη εξαίρεση ο Opera που για κάποια ελάχιστα μόνο λεπτά παίζει ομαλά πριν αρχίσει τις διακοπές.

 

Μου είπαν ότι στο πρότυπο HLS η υποστήριξη του android σε εκδόσεις του λειτουργικού πριν από την 5 είναι προβληματική και δεν υπάρχει λύση. Αληθεύει;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Υπαρχει τροπος στον dolphin να μην χανει τις ανοιχτες καρτελες οταν τον κλεινω;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Στο uc browser δεν μπαίνει στο messenger? Εννοώ από Facebook όταν μπαίνω να στείλω μήνυμα, μου ανοίγει να κατεβάσω την εφαρμογή. Ενώ στον Opera μπορώ να στείλω κανονικά. Είναι κάτι που δεν κάνω σωστά;
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Στο uc browser δεν μπαίνει στο messenger? Εννοώ από Facebook όταν μπαίνω να στείλω μήνυμα, μου ανοίγει να κατεβάσω την εφαρμογή. Ενώ στον Opera μπορώ να στείλω κανονικά. Είναι κάτι που δεν κάνω σωστά;

πρέπει να τον γυρίσεις σε desktop site

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να τον γυρίσεις σε desktop site

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

 

Ωραια εγινε σε ευχαριστω....Αν και δεν μου πολυαρεσει ετσι....Τεσπα...Εκτός από τον όπερα το κάνει άλλος χωρίς να το γυρίσω σε Desktop Mode?

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ωραια εγινε σε ευχαριστω....Αν και δεν μου πολυαρεσει ετσι....Τεσπα...Εκτός από τον όπερα το κάνει άλλος χωρίς να το γυρίσω σε Desktop Mode?

 

Δεν χρησιμοποιώ facebook ( ναι είμαι ένας από αυτούς :lol: ) αλλά αν στο UC πας στα tools, διαλέξεις facebook και θέσεις στο on τις επιλογές, σου εμφανίζεται στο notification panel μια γραμμή με κουμπιά του facebook. Μέσα σε αυτά είναι και η συνομιλία. Για δοκίμασέ το.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιώ facebook ( ναι είμαι ένας από αυτούς :lol: ) αλλά αν στο UC πας στα tools, διαλέξεις facebook και θέσεις στο on τις επιλογές, σου εμφανίζεται στο notification panel μια γραμμή με κουμπιά του facebook. Μέσα σε αυτά είναι και η συνομιλία. Για δοκίμασέ το.

 

Σε ευχαριστώ αλλά δεν γίνεται. Πάλι θέλει εγκατάσταση το Messenger. Ξαναγύρισα στον Opera. Θέλω να δοκιμάσω λίγες μέρες χωρίς τις εφαρμογές του Facebook και του Messenger το κινητό μου.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια χαρά ! Θα ήθελα να μάθω αν υπάρχουν διάφορες ανάμεσα σε chrome dev chrome beta και τον απλό chrome ! Ποιον χρησιμοποιείτε ??
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον θέλει τη μπάρα του chrome στο κάτω μέρος..

πάμε στο chrome://flags/

κάνουμε αναζήτηση το 'Chrome Home'

και το βάζουμε 'Ενεργή'.

 

Thank you Dr. Android

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...