Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

Υπαρχει broser που να μπορεις να βαλεις αντ μπλοκ και να ειναι καλος?Εχω τον chrom αλλα οταν μπαινω ολοι την ωρα ανοιγει καρτελες με διαφημηστικα και pops up...
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει broser που να μπορεις να βαλεις αντ μπλοκ και να ειναι καλος?Εχω τον chrom αλλα οταν μπαινω ολοι την ωρα ανοιγει καρτελες με διαφημηστικα και pops up...

 

Έχεις root access ?

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει broser που να μπορεις να βαλεις αντ μπλοκ και να ειναι καλος?Εχω τον chrom αλλα οταν μπαινω ολοι την ωρα ανοιγει καρτελες με διαφημηστικα και pops up...

Η σωστή γραφή είναι:

Browser

As block

Chrome

 

Τώρα, για το πρόβλημα σου, βάλε το Adaway.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Η σωστή γραφή είναι:

Browser

As block

Chrome

 

Τώρα, για το πρόβλημα σου, βάλε το Adaway.

 

Η σωστή γραφή είναι Ad Block.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει broser που να μπορεις να βαλεις αντ μπλοκ και να ειναι καλος?Εχω τον chrom αλλα οταν μπαινω ολοι την ωρα ανοιγει καρτελες με διαφημηστικα και pops up...

Ο UC Browser έχει ενσωματωμένο ad block. Αν θες, κάνε μια δοκιμή.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις root access ?

 

Οχι,δεν εχω!

 

Ο UC Browser έχει ενσωματωμένο ad block. Αν θες, κάνε μια δοκιμή.

 

Θα δοκιμασω αμα ειναι!Ευχαριστω για της απαντησεις.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ με dolphin να ανοίξω σελίδες με αρχαία ελληνικά αλλά όσο και να παίξω με τις ρυθμίσεις δεν μου τις διαβάζει κανονικά. Το ίδιο έγινε και με τον chrome που δοκίμασα. Υπάρχει τρόπος να διαβαστούν;
Link to comment
Share on other sites

http://users.uoa.gr/~nektar/orthodoxy/prayers/service_epitaph_translation.htm

Και όλες οι παρόμοιες έτσι εμφανίζονται

 

 

 

Άσχετο αλλά δεν μπορούσα να κρατηθώ. Με το "παλιόwindows" τηλέφωνο μου και τον προβληματικό ie, εμφανίζεται μια χαρά!

 

Καλή ανάσταση σε όλους!

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

http://users.uoa.gr/~nektar/orthodoxy/prayers/service_epitaph_translation.htm

Και όλες οι παρόμοιες έτσι εμφανίζονται

Μια χαρά εμφανίζεται σε εμένα με τον chrome. Τι δείχνει σε εσένα;

Link to comment
Share on other sites

Με στοκ, dolphin και habit browser δεν εμφανιζονται οι χαρακτηρες που τονιζονται πολυτονικα. Στο πρωτο search ειδα οτι πολυτονικα εμφανιζει κανονικα ο Mozilla. Το δοκιμασα και οντως πλεον το κειμενο εμφανιζεται κανονικα. Αν και δεν με βολευει ο μοτζιλλα, θα τον κρατησω γι αυτο το λογο μονο.

Καλη παρατηρηση φιλε cadfael.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με chrome τρωει γραμματα

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα κι εγώ να πάω με το ταμπλετάκι μου στην περιφορά του Επιταφίου.... Δεν πειράζει. Του χρόνου με άλλον browser! Καλή Ανάσταση σε όλους!
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα κι εγώ να πάω με το ταμπλετάκι μου στην περιφορά του Επιταφίου.... Δεν πειράζει. Του χρόνου με άλλον browser! Καλή Ανάσταση σε όλους!

 

Για αυτό του χρόνου βάλτε αυτοhttps://play.google.com/store/apps/details?id=gr.hatzigeorgiu.liturgies&hl=el&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dgreek+services+play+store&pcampaignid=APPU_1_YhApVeviGsH5UMLEgNAK

Sorry για το offtopic....... Καλη ανάσταση!!!!!

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα κι εγώ να πάω με το ταμπλετάκι μου στην περιφορά του Επιταφίου.... Δεν πειράζει. Του χρόνου με άλλον browser! Καλή Ανάσταση σε όλους!

 

Not sure if trolling :blink:

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και Χριστος Ανεστη! Μπορειτε να μου προτεινετε εναν browser με χαμηλη καταναλωση μπαταριας

(Galaxy S Duos 2-GT-S7582 με Android 4.2.2).

Θελω να το αντικαταστησω για την εφαρμογη facebook και Messenger.Επισης και για την εφαρμογη Ask.fm(κοινωνικο δικτυο με ανωνυμες ερωτησεις ή και επωνυμες(να φαινεται ο χρηστης που την εγραψε) ). Χρησιμοποιουσα παλαιοτερα τον opera mini αλλα λογω συμπιεσης εκανε θεματακια(δεν ανεβαζε φωτο στο facebook).Επισης ο android browser ειναι καλος σε καταναλωση αλλα ειχα ακουσει για ενα κενο ασφαλειας για Android 4.3 και κατω...δεν ξερω τι επιπτωσεις εχει. Ο Chrome καλος αλλα λιγο αργος και κανει μια αυξημενη καταναλωση (δεν εχω κανει τα τελευταια updates αλλα ολα οκ) Τωρα χρησιμοποιω τον boat browser αλλα θελει πληρωμη για λειτουργιες(πλωτη καρτελα που ειναι χρησιμη για Youtube στο background).

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και Χριστος Ανεστη! Μπορειτε να μου προτεινετε εναν browser με χαμηλη καταναλωση μπαταριας

(Galaxy S Duos 2-GT-S7582 με Android 4.2.2).

Θελω να το αντικαταστησω για την εφαρμογη facebook και Messenger.Επισης και για την εφαρμογη Ask.fm(κοινωνικο δικτυο με ανωνυμες ερωτησεις ή και επωνυμες(να φαινεται ο χρηστης που την εγραψε) ). Χρησιμοποιουσα παλαιοτερα τον opera mini αλλα λογω συμπιεσης εκανε θεματακια(δεν ανεβαζε φωτο στο facebook).Επισης ο android browser ειναι καλος σε καταναλωση αλλα ειχα ακουσει για ενα κενο ασφαλειας για Android 4.3 και κατω...δεν ξερω τι επιπτωσεις εχει. Ο Chrome καλος αλλα λιγο αργος και κανει μια αυξημενη καταναλωση (δεν εχω κανει τα τελευταια updates αλλα ολα οκ) Τωρα χρησιμοποιω τον boat browser αλλα θελει πληρωμη για λειτουργιες(πλωτη καρτελα που ειναι χρησιμη για Youtube στο background).

Δες τον Lightning+

Πολύ ευχαριστημένος

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,νέος στον κοσμο των smartphone και σε android γενικα,μόλις 2 μέρες...επειδη οι σελιδες μεσα εδω ειναι παρα πολλες 168 αν δεν κανω λαθος ,διαβασα αρκετες αλλα δεν βρηκα κατι οσον αφορα τα εξης:εχω τον chrome browser θελω βοθεια δεν ξερω πως βαζουμε αρχικη σελιδα να ανοιγει καποια συγκεκριμενη που θελω,πως αποθηκευω σελιδες σε σελιδοδεικτες ,και πως ανοιγω πολλες καρτελες μαζι;

 

σας ευχαριστώ και περιμενω βοηθεια παιδια...

επισης θελω να μου προτεινετε και καποιον αλλον browser περαν του chrome που εχω τωρα, ευκολο σε χρηση και να μην καταναλωνει πολλα mb...

Link to comment
Share on other sites

Για οικονομία εγώ έχω τον Opera και ενεργοποιώ το off road. Είναι το ίδιο πράγμα με τον Opera mini. Για τον chrome εάν δεν έχει και στις ρυθμίσεις, μάλλον δεν γίνεται.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...