Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

μια και ακουω συχνα για τον στοκ.ας πουμε ο δικος μου στοκ στο huawei honor 3c ειναι ιδιος με του m8 σου?

 

Όχι η κάθε εταιρεία εχει διαφορετικό

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

τον έβλεπα στο μάρκετ με το περίεργο όνομα αλλά δεν του έδινα σημασία! Σήμερα με έτρωγε το χέρι μου και λέω πριν κοιμηθώ δεν τον δοκιμάσω για τρία λεπτά και να γυρίσω στον αγαπημένο μου όπερα; τελικά κατέληξα να κάνω εγγραφή κιόλας για να συγχρονισω τα bookmarks, speed dial που του έφτιαξα! Απλά απίστευτα απλός αλλά πολύ γρήγορος!
Link to comment
Share on other sites

Tον εβαλα να δω, μ`αρεσε η απλοτητα του, αλλα μου φανηκε πολυ πιο αργος απο Boat και Chrome. Απο οσους δοκιμαζω μονο αυτοι μου αρεσουν (+dolphin και UC browser δευτεροι)

Επισης σε καποια φαση δε φορτωνε τις σελιδες, παρα μονο το χρωμα του φοντου

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Tον εβαλα να δω, μ`αρεσε η απλοτητα του, αλλα μου φανηκε πολυ πιο αργος απο Boat και Chrome. Απο οσους δοκιμαζω μονο αυτοι μου αρεσουν (+dolphin και UC browser δευτεροι)

Επισης σε καποια φαση δε φορτωνε τις σελιδες, παρα μονο το χρωμα του φοντου

ναι απλά εγώ τονίζω ότι παρά πολύ βασικό για μένα είναι το text wrapping.δεν είναι δυνατόν με chrome πχ να ζουμαρω και τα γράμματα να βγαίνουν έξω από την οθόνη του κινητού! γι'αυτό και έχω παραμείνει στον όπερα που κατ'εμέ έχει το καλύτερο text wrapping..

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι ο Chrome πάει γρήγορα και νόμιζα ότι ήμουν ο μόνος που το έβλεπε.

Δεν είσαι ο μόνος. Δεν τον αλλάζω με κανέναν. Μόνο με τον beta, έτσι για να βλέπω τι νέο έρχεται.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμάστε yandex browser! γρήγορος σαν τον CM αλλά ΜΕ text wrapping!!!

Χωρίς κανένα ίχνος ειρωνείας, μου φάνηκε βαρύς, αργός, με χάλια scrolling και φυσικά με..... Reloads

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς κανένα ίχνος ειρωνείας, μου φάνηκε βαρύς, αργός, με χάλια scrolling και φυσικά με..... Reloads

 

τιποτα απο αυτα σε μενα αλλιως δεν θα τον προτεινα εννοειται

Link to comment
Share on other sites

ας βαλει ενας mod ενα δημοψηφισμα στο θεμα για να δουμε ποιος browser ειναι πιο δημοφιλης στο Myphone.
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς κανένα ίχνος ειρωνείας, μου φάνηκε βαρύς, αργός, με χάλια scrolling και φυσικά με..... Reloads

κοίτα με double tap ποσο ωραίο text wrapping κάνει ο yandex(αλλά και ο όπερα browser) και δες τον chrome που τα γράμματα μένουν μικρά που δεν διαβάζονται και μετά και να κάνεις pinch to zoom όσο μεγαλώνεις τα γράμματα τόσο τα ακριανα χάνονται εκτός οθόνης!

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

κοίτα με double tap ποσο ωραίο text wrapping κάνει ο yandex(αλλά και ο όπερα browser) και δες τον chrome που τα γράμματα μένουν μικρά που δεν διαβάζονται

Aυτό ρυθμίζεται να γίνονται όσο μεγάλα θες μετά το double tap.

Link to comment
Share on other sites

Aυτό ρυθμίζεται να γίνονται όσο μεγάλα θες μετά το double tap.

 

ε και?παλι οσο τα μεγαλωνεις με pinch to zoom μετα χανονται ολοκληρες λεξεις εξω απο την οθονη.δεν τις "μαζευει" μεσα στην οθονη αφου δεν εχει text wrapping.

και οκ σε ταμπλετ ειναι μεγαλη η οθονη αλλα σε κινητο?ακρως απαραιτητο κατ εμε.

Link to comment
Share on other sites

δες τι ζουμ έβαλα και πάλι με double tap είναι τα ίδια γράμματα με την άλλη φωτο που ανέβασα στο προηγούμενο ποστ....

σε πολλά σάιτ ειδικά στις αρχικές τους σελίδες ΔΕΝ λειτουργεί το ζουμ του double tap.μόνο μερικοί προχωρημένοι browsers το κάνουν όπως opera, yandex.

δες και το newsit.gr

με double tap ότι ζουμ και να βάλεις στον chrome δεν μεγαλώνει την γραμματοσειρά.μόνο στα άρθρα μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει το text wrapping βοηθάει στα κινητα, αλλα οχι στα ταμπλετ. Επισης ο chrome εχει ενα καλο για μενα, που δεν το εχουν αλλοι, ξεκινάει με ζοομ πολυ μακρινο, η σελιδα ειναι μικρότερη απτην οθονη και εμενα αυτο μ'αρέσει στην αρχη να βλέπω μια κατοψη της οθονης και με περισσοτερο κειμενο μεσα.

Αλλα ο yandex μου εκανε reload ακομα και σε καθε πατημα των tabs, αυτο δε μπορω να το ανεχτω..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

δες τι ζουμ έβαλα και πάλι με double tap είναι τα ίδια γράμματα με την άλλη φωτο που ανέβασα στο προηγούμενο ποστ....

σε πολλά σάιτ ειδικά στις αρχικές τους σελίδες ΔΕΝ λειτουργεί το ζουμ του double tap.μόνο μερικοί προχωρημένοι browsers το κάνουν όπως opera, yandex.

δες και το newsit.gr

με double tap ότι ζουμ και να βάλεις στον chrome δεν μεγαλώνει την γραμματοσειρά.μόνο στα άρθρα μέσα.

Eννοείται ότι στο desktop user agent θα σου κάνει αυτό, γιατί έχει τις ολοσέλιδες κατά το πλάτος φωτό. Στην mobile εκδοχή των σελίδων το μέγεθος κειμένου αυξάνεται όσο θες απο την ρύθμιση και γενικά σε σελίδες όχι όπως αυτή που έβαλες στο παράδειγμα που έχει ένα κειμενάκι κάτω απο μια τεράστια φωτογραφία και πρέπει να φανεί και αυτή και υπάρχει θέμα...

 

Αφήνοντας στην άκρη το text wrapping που μπορεί να κάνουν 1-2 browsers αυτή τη στιγμή και μή κρίνοντας απο αυτό, ο chrome είναι συνολικά ο καλύτερος κατα την αποψή μου.

Edited by FJ_12
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει το text wrapping βοηθάει στα κινητα, αλλα οχι στα ταμπλετ. Επισης ο chrome εχει ενα καλο για μενα, που δεν το εχουν αλλοι, ξεκινάει με ζοομ πολυ μακρινο, η σελιδα ειναι μικρότερη απτην οθονη και εμενα αυτο μ'αρέσει στην αρχη να βλέπω μια κατοψη της οθονης και με περισσοτερο κειμενο μεσα.

Αλλα ο yandex μου εκανε reload ακομα και σε καθε πατημα των tabs, αυτο δε μπορω να το ανεχτω..

όταν λες reload σε κάθε tab τι εννοείς;

Link to comment
Share on other sites

Οταν πατουσα καποιο tab, ξαναφορτωνε η σελίδα, δεν εμενε εκει που ηταν πριν

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Οταν πατουσα καποιο tab, ξαναφορτωνε η σελίδα, δεν εμενε εκει που ηταν πριν

άνοιξα δέκα tabs εναλασσομουν μεταξύ τους και όποτε πήγαινα σε κάθε ένα δεν έκανε αυτό που λες.

ποιο κινητό έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που φαίνεται στο αβαταρ Xiaomi hongmi

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...