Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

Είναι δυνατόν να εξαΦανισανε το refresh button του chrome στα κινητά?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν να εξαΦανισανε το refresh button του chrome στα κινητά?

Πάτα πάνω δεξιά τις τρεις τελιτσες και θα δεις το refresh button.

Link to comment
Share on other sites

Eμ αυτο ειναι, εχω τον chrome σε ολες τις συσκευες μονο και μονο επειδη ειναι ο μονος browser με το refresh αμεσα ορατο για πατημα

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Eμ αυτο ειναι, εχω τον chrome σε ολες τις συσκευες μονο και μονο επειδη ειναι ο μονος browser με το refresh αμεσα ορατο για πατημα

 

boat browser...

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το κάνει σε εμένα και έχω το ταπαταλκ που θα ήταν η τελευταία εφαρμογή που θα έσβησα ακόμα και σε iPhone θα η γύρναγα γι αυτήν και δεν μου το κάνει αυτό ο χρωμ

 

ρε φιλε σε μενα γιατι το κανει?

εχω αλλαξει 200 ρομς εχω κανει ινσταλ ανισταλ πανω απο 30 φορες και παλι τα ιδια ..

tapatalk και chrome δεν συνεργαζονται ..

το ενα δημιουργει προβληματα στο αλλο(ΜΙΛΑΩ ΠΑΝΤΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ NOTE 3...)

πως ειναι δυνατον να δουλεύει σε εσας και οχι σε μενα θα σκασω μιλαμε ..

Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε σε μενα γιατι το κανει?

εχω αλλαξει 200 ρομς εχω κανει ινσταλ ανισταλ πανω απο 30 φορες και παλι τα ιδια ..

tapatalk και chrome δεν συνεργαζονται ..

το ενα δημιουργει προβληματα στο αλλο(ΜΙΛΑΩ ΠΑΝΤΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ NOTE 3...)

πως ειναι δυνατον να δουλεύει σε εσας και οχι σε μενα θα σκασω μιλαμε ..

 

Για δώσε μας ένα παράδειγμα του προβλήματος σου ώστε να το δοκιμάσουμε και εμείς οι υπόλοιποι.

Link to comment
Share on other sites

Για δώσε μας ένα παράδειγμα του προβλήματος σου ώστε να το δοκιμάσουμε και εμείς οι υπόλοιποι.

 

 

 

Κάθε φορά που πατάω ένα λινκ στο myphone.gr είτε Mobile είτε desktop version με ρωτάει μέσα από τον Chrome με ποιόν broswer να το ανοίξω..

 

ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΣΤΟΚ BROSWER

 

ακομη και αν πατησω σαν πρωτη επιλογη chrome Η tapatalk παλι στην συνεχεια θα με ρωτησει με ποιο προγραμμα θα θελω να ανοιξω το λινκ ..

δες λιγο το βιντεο και θα καταλαβεις ..!

https://www.dropbox.com/s/2hvmv016gsz1w9r/SCR_20140823_210350.mp4?dl=0

 

αυτο γινεται καθε φορα που κανω εγκατασταση το tapatak!

μολις το βγαλω ολα κομπλε ..!

τωρα πως γινεται ολα να δουλευουν κομπλε στον αραδιτσα και σε μενα οχι ΜΕ ΟΤΙ ΡΟΜ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ..σηκωνω τα χερια ψηλα ...

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που πατάω ένα λινκ στο myphone.gr είτε Mobile είτε desktop version με ρωτάει μέσα από τον Chrome με ποιόν broswer να το ανοίξω..

 

ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΣΤΟΚ BROSWER

 

ακομη και αν πατησω σαν πρωτη επιλογη chrome Η tapatalk παλι στην συνεχεια θα με ρωτησει με ποιο προγραμμα θα θελω να ανοιξω το λινκ ..

δες λιγο το βιντεο και θα καταλαβεις ..!

https://www.dropbox.com/s/2hvmv016gsz1w9r/SCR_20140823_210350.mp4?dl=0

 

αυτο γινεται καθε φορα που κανω εγκατασταση το tapatak!

μολις το βγαλω ολα κομπλε ..!

τωρα πως γινεται ολα να δουλευουν κομπλε στον αραδιτσα και σε μενα οχι ΜΕ ΟΤΙ ΡΟΜ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ..σηκωνω τα χερια ψηλα ...

Πάντως και σε μένα που έχω και το tapatalk και τον chrome και τον dolphin και τον στοκ ποτέ δεν με ρωτάει...περίεργο αυτό που σου συμβαίνει και όντως σπαστικό...

Link to comment
Share on other sites

Vlasismiriagos εχεις Note3?

γιατι νομιζω το προβλημα μονο σε Note 3 εμφανιζεται !...

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που πατάω ένα λινκ στο myphone.gr είτε Mobile είτε desktop version με ρωτάει μέσα από τον Chrome με ποιόν broswer να το ανοίξω..

 

ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΣΤΟΚ BROSWER

 

ακομη και αν πατησω σαν πρωτη επιλογη chrome Η tapatalk παλι στην συνεχεια θα με ρωτησει με ποιο προγραμμα θα θελω να ανοιξω το λινκ ..

δες λιγο το βιντεο και θα καταλαβεις ..!

https://www.dropbox.com/s/2hvmv016gsz1w9r/SCR_20140823_210350.mp4?dl=0

 

αυτο γινεται καθε φορα που κανω εγκατασταση το tapatak!

μολις το βγαλω ολα κομπλε ..!

τωρα πως γινεται ολα να δουλευουν κομπλε στον αραδιτσα και σε μενα οχι ΜΕ ΟΤΙ ΡΟΜ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ..σηκωνω τα χερια ψηλα ...

Δοκίμασε αν έχεις εγκατεστημένο το Xposed Framework, το module CrappaLinks. Δίνει λύση πολλές φορές σε τέτοια ζητήματα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αν έχεις εγκατεστημένο το Xposed Framework, το module CrappaLinks. Δίνει λύση πολλές φορές σε τέτοια ζητήματα.

 

ναι το εχω ..θα το δοκιμασω μολις στρωσω την ρομ που βαζω τωρα και θα σου πω αν υπαρχει λυση ;)

Link to comment
Share on other sites

ναι το εχω ..θα το δοκιμασω μολις στρωσω την ρομ που βαζω τωρα και θα σου πω αν υπαρχει λυση ;)

Ενοχλητικό όντως καταλαβαίνω τη δυσανασχέτηση σου..

Μιας και δεν μπορώ να το προκαλέσω γιατί είμαι σε aosp based Rom θα σου συνιστούσα σαν τελική εναλλακτική να δοκιμάσεις και αυτό το module .

Έχει καιρό που το χρησιμοποιώ και δηλώνω ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Vlasismiriagos εχεις Note3?

γιατι νομιζω το προβλημα μονο σε Note 3 εμφανιζεται !...

Όχι τώρα έχω το flex, αλλά παλαιότερα που είχα το note 3 δεν θυμάμαι να μου το έκανε...

Link to comment
Share on other sites

Ενοχλητικό όντως καταλαβαίνω τη δυσανασχέτηση σου..

Μιας και δεν μπορώ να το προκαλέσω γιατί είμαι σε aosp based Rom θα σου συνιστούσα σαν τελική εναλλακτική να δοκιμάσεις και αυτό το module .

Έχει καιρό που το χρησιμοποιώ και δηλώνω ευχαριστημένος.

 

 

Θα το δοκιμασω και αυτο (μολις στρωσω την ρομ που φλασαρα τωρα :p )

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι τώρα έχω το flex, αλλά παλαιότερα που είχα το note 3 δεν θυμάμαι να μου το έκανε...

 

δεν το εκανε παλιοτερα με τα τελευταια update που πηρε το Note 3 αρχισε να το κανει ..!

το πιο σπαστικο ειναι οτι δεν το κανει σε ολους! πχ πιο πανω ο αραδιτσας λεει οτι δεν το εχει το προβλημα(εδω ειναι που τρελαινομαι !:lol: )

τεσπα θα επανεθλθω ..παντως τον chrome δεν τον βγαζω με τιποτα!

για μενα πλεον ειναι ο νο1! τον εχω και σε full screen συγχρονίζει με το Pc ....και στο Note 3 ειναι βουτυρο!:)

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμασω και αυτο (μολις στρωσω την ρομ που φλασαρα τωρα :p )

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

δεν το εκανε παλιοτερα με τα τελευταια update που πηρε το Note 3 αρχισε να το κανει ..!

το πιο σπαστικο ειναι οτι δεν το κανει σε ολους! πχ πιο πανω ο αραδιτσας λεει οτι δεν το εχει το προβλημα(εδω ειναι που τρελαινομαι !:lol: )

τεσπα θα επανεθλθω ..παντως τον chrome δεν τον βγαζω με τιποτα!

για μενα πλεον ειναι ο νο1! τον εχω και σε full screen συγχρονίζει με το Pc ....και στο Note 3 ειναι βουτυρο!:)

2 ερωτήσεις. Όταν λες πως τον έχεις σε full screen, τι εννοείς; δεν έχω δει κάποια ρύθμιση τέτοια... Επίσης όταν λες πως συγχρονίζει με το pc εννοείς που στο ιστορικό σου βγάζει τις σελίδες που είχες μπει από το κινητό;;

Link to comment
Share on other sites

Vlasismiriagos εχεις Note3?

γιατι νομιζω το προβλημα μονο σε Note 3 εμφανιζεται !...

Και στο nexus 7 που έχω, στο S3 κανένα τέτοιο θέμα με τις προεπιλογές πάντως.

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις. Όταν λες πως τον έχεις σε full screen, τι εννοείς; δεν έχω δει κάποια ρύθμιση τέτοια... Επίσης όταν λες πως συγχρονίζει με το pc εννοείς που στο ιστορικό σου βγάζει τις σελίδες που είχες μπει από το κινητό;;

 

full screen τον εχω με το app Settings φιλε μου και ειναι μαγεία ..στο νοτελι!

για το δευτερο ναι ...συγχρονίζει το ιστορικο και απο το Pc και απο το κινητο ..:)

επισης και με την εφαρμογη phone to 2 google εχω βρει την υγειά μου !:)

Link to comment
Share on other sites

full screen τον εχω με το app Settings φιλε μου και ειναι μαγεία ..στο νοτελι!

για το δευτερο ναι ...συγχρονίζει το ιστορικο και απο το Pc και απο το κινητο ..:)

επισης και με την εφαρμογη phone to 2 google εχω βρει την υγειά μου !:)

σωραίος...;)

edit: ωραίο και το phone to Google, αλλά το κάνει μόνο από κινητό προς τον υπολογιστή.το αντίστροφο γίνεται;

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες πως τον έχεις σε full screen, τι εννοείς; δεν έχω δει κάποια ρύθμιση τέτοια

full screen τον εχω με το app Settings

Μπορείς να γίνεις πιο αναλυτικός φίλε μου για το πως ενεργοποιούμε το full screen στον Google Chrome (όχι να κρύψει την address bar). Επίσης δεν βλέπω να μπορείς να ορίσεις αρχική σελίδα όπως και κουμπί εξόδου, ισχύουν;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να γίνεις πιο αναλυτικός φίλε μου για το πως ενεργοποιούμε το full screen στον Google Chrome (όχι να κρύψει την address bar). Επίσης δεν βλέπω να μπορείς να ορίσεις αρχική σελίδα όπως και κουμπί εξόδου, ισχύουν;

 

εισαι ροοτ?

αν ναι εγκαθιστάς το xposed μετα το App settings και τικαρεις την επιλογή που εβαλα πιο πανω στο φορουμ..

Link to comment
Share on other sites

Vlasismiriagos εχεις Note3?

γιατι νομιζω το προβλημα μονο σε Note 3 εμφανιζεται !...

λοιπόν νομίζω πως έβγαλα άκρη για το πρόβλημα σου...δοκίμασε να απεγκαταστήσεις το phone 2 Google από το κινητό σου και πες μου αν συνεχίσει να στο κάνει...;)

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν νομίζω πως έβγαλα άκρη για το πρόβλημα σου...δοκίμασε να απεγκαταστήσεις το phone 2 Google από το κινητό σου και πες μου αν συνεχίσει να στο κάνει...;)

παιδιά τι παλεύετε να διορθώσετε; όταν πατάς λινκ του play store μέσα στο tapatalk που ρωτάει συνέχεια με ποιον browser να το ανοίξει αλλά ακόμα και εάν το κάνει πάλι ΠΡΙΝ ανοίξει το λινκ στιγμιαία ανοίγει τον browser και αμέσως την εφαρμογή στο play store? αυτό μου το κάνει σε όλα τα κινητά που έχω και είναι γνωστό θέμα.

η δεν έχω καταλάβει γιατί μιλάτε ; :D

Link to comment
Share on other sites

παιδιά τι παλεύετε να διορθώσετε; όταν πατάς λινκ του play store μέσα στο tapatalk που ρωτάει συνέχεια με ποιον browser να το ανοίξει αλλά ακόμα και εάν το κάνει πάλι ΠΡΙΝ ανοίξει το λινκ στιγμιαία ανοίγει τον browser και αμέσως την εφαρμογή στο play store? αυτό μου το κάνει σε όλα τα κινητά που έχω και είναι γνωστό θέμα.

η δεν έχω καταλάβει γιατί μιλάτε ; :D

χαχαχα...Δεν έχεις καταλάβει...το πρόβλημα περιγράφεται αναλυτικά στην ανάρτηση #2000 μια σελίδα πίσω...έχει βάλει και βιντεάκι για να καταλάβουμε...

Link to comment
Share on other sites

εισαι ροοτ?

αν ναι εγκαθιστάς το xposed μετα το App settings και τικαρεις την επιλογή που εβαλα πιο πανω στο φορουμ..

Σ' ευχαριστώ πολύ, δούλεψε μια χαρά. Μερικές απορίες ακόμα:

Μπορείς να ορίσεις αρχική σελίδα στον Chrome, έχει κουμπί εξόδου και προσαρμογή κειμένου στην οθόνη;

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ, δούλεψε μια χαρά. Μερικές απορίες ακόμα:

Μπορείς να ορίσεις αρχική σελίδα στον Chrome, έχει κουμπί εξόδου και προσαρμογή κειμένου στην οθόνη;

Όχι σε όλα...:p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...