Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

Για οσους ενδιαφερονται να κανουν τον opera mini το default browser στη συσκευη τους υπαρχει η εφαρμογη Make Opera Default Browser.(Android 1.6 και πανω)

Για τους χρηστες με android 1.5 υπαρχει αλλη εφαρμογη με την ιδια χρηση η οποια ονομαζεται opera bridge

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

κυκλοφορησε μια pre-Alpha εκδοση του firefox (με το ονομα fennec) και θα την βρειτε ΕΔΩ. Βεβαια θελει δουλεια ακομη αλλα εχει ενδιαφερον ενας browser που θα μπορουμε να προσθετουμε plugins οπως στο PC. Να πουμε οτι ειναι για την εκδοση 2.0 και ανω

Το σχετικο λινκ:http://blog.vlad1.com/2010/04/27/fennec-on-android-ground-zero/

 

μπορειτε επισης να το κατεβασετε κατευθειαν στο κινητο σας με το barcode scanner

http://blog.vlad1.com/wp-content/uploads/2010/04/fennec-android-bitly.png

 

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Καντε τη εγκατασταση στην μνημη του τηλεφωνου και ΟΧΙ στην sdcard (σε περιπτωση που εχετε ενεργοποιησει τη λειτουργια APP2SD)

Link to comment
Share on other sites

Ωωω,με φουλ φλας;multitouch?
Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βγήκε ο skyfire 2 για ανδροειδή...απλά σπέρνει..

Δεν υπάρχει ακόμα στο market.. κατεβάστε τον απο το site.

 

Το ζούμ που κάνει δεν είναι τόσο καλό όσο στον ενσωματωμένο browser.

Επίσης, δεν συμπυκνώνει το κείμενο, ώστε να μην χρειάζεται οριζόντιο πέρα δώθε.

Δεν μου αρέσει τελικά...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αλλος ενας καινουργιος browser κανει την εμφανιση του στο Android. Και αν ο fennec θελει δουλεια ακομα, o skyfire φαινεται να μπορει να γινει η πρωτη μας επιλογη μιας και ειναι γρηγορος, υποστηριζει multitouch και ειναι ο πρωτος browser που μας δινει την δυνατοτητα να παρακολουθησουμε flash video χωρις να απαιτειται εγκατασταση του flash player!!

 

Θα τον βρειτε εδω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

H νεα εκδοση του dolphin browser (HD).

Ευκολα ο καλυτερος πλοηγος πλεον.

Dolphin HD boasts some pretty awesome enhancements including multiple tab viewing, full multi-touch gestures, a thumbnail “flick” menu, gesture based search and URLs, YouTube downloader, and browser extensions.

 

Link to comment
Share on other sites

o dolphin hd φαινεται φοβερός, αλλά είναι μόνο για έκδοση 2.0 και πάνω...

 

το skyfire το δοκίμασα αλλά δεν μου λέει και τίποτα (το "pinch to zoom" του τραγικό).. ασε που κόλλησε 2-3 φορές

 

μέχρι τώρα ο browser του hero (και του legend) είναι ο καλύτερος που έχω δοκιμάσει (με wifi κυρίως) και o opera mini όταν είμαι σε 3g/gprs λόγω της ταχύτητας και της χαμηλής κατανάλωσης kb!

Link to comment
Share on other sites

o dolphin hd φαινεται φοβερός, αλλά είναι μόνο για έκδοση 2.0 και πάνω...

 

το skyfire το δοκίμασα αλλά δεν μου λέει και τίποτα (το "pinch to zoom" του τραγικό).. ασε που κόλλησε 2-3 φορές

 

μέχρι τώρα ο browser του hero (και του legend) είναι ο καλύτερος που έχω δοκιμάσει (με wifi κυρίως) και o opera mini όταν είμαι σε 3g/gprs λόγω της ταχύτητας και της χαμηλής κατανάλωσης kb!

 

Πιο γρήγορος από όλους είναι ο skyfire, αλλά όπως είπες, το ζούμ του είναι χάλια...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

O skyfire ουσιαστικα λειτουργει σαν proxy. Δεν εχετε κατευθειαν access στις σελιδες αλλα μεσω των server του skyfire (γι αυτο μπορει και παιζει flash streams, τα κανει convert πριν τα στειλει στον client). Ειναι επομενως κραυγαλεο risk για προσωπικα δεδομενα.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, κατέληξα στον εργοστασιακό.

Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι καλύτερο....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
μπορει καποιος να μου θυμησει πως λεγεται η εφαρμογη που αφαιρει τις διαφημησεις απο τις εφαρμογες (χρεiαζεται root)?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Ad free νομιζω,θελει ρουτ

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Ad free νομιζω,θελει ρουτ

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

 

OK ετσι την λενε ευχαριστω!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

...αφαιρεί όλες τις διαφημίσεις από όσες εφαρμογές έχουν? really? για δώστε ένα λινκ please..;)

edit: το βρήκα, το έβαλα και είναι όντως πολύ καλό..:)

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Παιδια μια βοηθεια, κατεβασα την opera mini και δεν βλεπω τα βιντεο σε διαφορα φορουμ τι πρεπει να κανω;και επισης δεν κανει smooth γιατι;δεν γιναιτε να βλπω ολη την σελιδα σε ολο το πλατος του κινητου;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια, κατεβασα την opera mini και δεν βλεπω τα βιντεο σε διαφορα φορουμ τι πρεπει να κανω;και επισης δεν κανει smooth γιατι;δεν γιναιτε να βλπω ολη την σελιδα σε ολο το πλατος του κινητου;

 

θα προτεινα να δοκιμασεις τον dolphin browser, πολυ καλυτερος και κανει τα παντα

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

θα προτεινα να δοκιμασεις τον dolphin browser, πολυ καλυτερος και κανει τα παντα

 

 

+1

 

Μακραν ο καλυτερος brower που εχω δοκιμασει...τον λατρεψα. Κανει τα παντα. Και πολλα add-on και theme για να τον φερεις στα μετρα σου!

 

 

Sent from my U20i using Tapatalk

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια, κατεβασα την opera mini και δεν βλεπω τα βιντεο σε διαφορα φορουμ τι πρεπει να κανω;και επισης δεν κανει smooth γιατι;δεν γιναιτε να βλπω ολη την σελιδα σε ολο το πλατος του κινητου;

 

αν σου αρέσει πολύ ο opera κατέβασε τον opera mobile .

παίζει flash κοκ.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δυο μέρες που χρησιμοποιώ τον dolphin browser hd και πραγματικά είναι από τους κορυφαίους browser κινητών.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

εγώ νομίζω οτι καλύτερος είναι ο firefox.

το πρόβλημα που έχουν όλοι οι browser είναι...

όταν βάζεις ένα βίντεο στο youtube και αλλάξεις tab, το βίντεο σταματάει να παίζει.

αυτό ισχύει και με την φόρτωση σελίδων αλλάζεις tab και σταματάει η φόρτωση του προηγούμενου tab, πολύ εκνευριστικό.

Link to comment
Share on other sites

εγω που εχω τον opera mobile 10.1 δεν παιζει flash μου λεει πανω στα βιντεο "plug-in content".Ενω στο browser του κινητου παιζει κανονικα.Ο firefox ειναι καλος αλλα πολυ βαρυς για το κινητο.Μαλλον θα καταληξω και εγω στο dolphin
Link to comment
Share on other sites

αυτό ισχύει και με την φόρτωση σελίδων αλλάζεις tab και σταματάει η φόρτωση του προηγούμενου tab, πολύ εκνευριστικό.

 

Για σελιδες μονο, ο Opera mini που χρησιμοποιω, τις φορτωνει παραλληλα, δεν μου εχει δημιουργησει κατι τετοιο. Παντα εχω 2-3 ανοιχτα, μεχρι να ανοιξει το ενα, παω στο αλλο κ.ο.κ.

Σαν browser τον εχω συνηθισει, παρολο καποιες ελειψεις, γιατι με το ενα χερι μονο και λιγες κινησεις, κανεις ευκολα browsing, και το reflow που κανει στα κειμενα με βολευει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...