Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Pre-Release)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι αν δεν έχεις τα μετρητά για να το πάρεις, υπάρχουν κι οι πιστωτικές. ;)

 

 

Μακρυά κι αγαπημένοι με τις πιστωτικές!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μόλις μίλησα με Nokia care line και τους ρώτησα αν το Πλαίσιο φέρνει παραεισαγωγής. Η υπάλληλος μου είπε οτι κατά 99,9% φέρνει παραεισαγωγής και αυτό σημαίνει ότι μετά απο μελλοντική αναβάθμιση θα χάνει την ελληνική γλώσσα και θα πρέπει να πάω σε κάποιο κατάστημα Νοκια για να την ξαναπεράσουν.

Αυτό το 99,9% είναι τεράστια υπερβολή. Αυτό που κάνουν τα καταστήματα και τα επίσημα Nokia, είναι να φέρνουν ελληνικές συσκευές και όταν αυτά εξαντληθούν, λόγω αυξημένης ζήτησης, φέρνουν από όποια αγορά βρουν. Έτσι, την πρώτη μέρα κυκλοφορίας είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα πάρετε ελληνικό κομμάτι ενώ τις επόμενες μέρες, πρέπει να το ψάχνετε.

 

Στην δική σου περίπτωση, σου προτείνω να μην ακυρώσεις την παραγγελία σου, και μόλις σου έρθει, πάρε ένα τηλέφωνο, επιβεβαίωσε ότι είναι ελληνικό και μετά άνοιξέ το. Αν όχι, το στέλνεις πίσω. Αλλά, πιστεύω ότι θα είναι ελληνικό.

Προς τους κατόχου της συσκευής μια ερώτηση.Όταν ανοίγεις τον musicplayer σου έχει σαν πρώτη οθόνη τα άλμπουμ; μπορείς να το αλλάξεις σαν προεπιλογή και με το που ανοίγεις την εφαρμογή να σου εμφανίζει κατευθείαν π.χ. τους καλλιτέχνες η τις λίστες αναπαραγωγής που έχεις φτιάξει η είναι στάνταρ τα άλμπουμ και οι υπόλοιπες κατανομές βρίσκονται από το μενού;

Δεν αλλάζει. Η πρώτη οθόνη ονομάζεται Καλλιτέχνης και Άλμπουμ και είναι το εντυπωσιακό αποτέλεσμα που έχεις δει στα βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

πρωτα να ζητησω ενα συγγνωμη απο τον tomtom. δευτερον μολις το πηρα απο vodafone νεου κοσμου 499 και ειναι σπουδαιο. τα υπολοιπα αυριο μαγκες τωρα φευγω
Link to comment
Share on other sites

Στην δική σου περίπτωση, σου προτείνω να μην ακυρώσεις την παραγγελία σου, και μόλις σου έρθει, πάρε ένα τηλέφωνο, επιβεβαίωσε ότι είναι ελληνικό και μετά άνοιξέ το. Αν όχι, το στέλνεις πίσω. Αλλά, πιστεύω ότι θα είναι ελληνικό.

 

 

Μίλησα πριν λίγο με την υπάλληλο του Πλαίσιο και της είπα τον προβληματισμό μου. Της ζήτησα πριν στείλει την συσκευή να μου δώσει τον αριθμό ΙΜΕΙ ώστε να ακολουθήσω την διαδικασία πιστοποίησης μέσω Nokia Careline και μου απάντησε οτι θα πρέπει να συννενοηθεί με τον προιστάμενό της την Δευτέρα και να τον ρωτήσει αν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Ολοι οι φιλοι που το χουνε παρει μεχρι στιγμης απο Ελλαδα ειναι σε dark grey; Τα siλver και green θα καθυστερησουνε μαλλον...

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Πως ακολουθείς διαδικασία πιστοποιησης μέσω Nokia Careline??

 

Καλώντας στο 0080044144300? που λέει στο site της Nokia??

Link to comment
Share on other sites

Πως ακολουθείς διαδικασία πιστοποιησης μέσω Nokia Careline??

 

Τους παίρνεις τηλ και τους δίνεις το ΙΜΕΙ της συσκεύης που αγόρασες ή θα αγοράσεις. Και σου λένε αν είναι ελληνικό ή παραεισαγωγής.

Link to comment
Share on other sites

Στην δική σου περίπτωση, σου προτείνω να μην ακυρώσεις την παραγγελία σου, και μόλις σου έρθει, πάρε ένα τηλέφωνο, επιβεβαίωσε ότι είναι ελληνικό και μετά άνοιξέ το. Αν όχι, το στέλνεις πίσω. Αλλά, πιστεύω ότι θα είναι ελληνικό.

 

 

Μίλησα πριν λίγο με την υπάλληλο του Πλαίσιο και της είπα τον προβληματισμό μου. Της ζήτησα πριν στείλει την συσκευή να μου δώσει τον αριθμό ΙΜΕΙ ώστε να ακολουθήσω την διαδικασία πιστοποίησης μέσω Nokia Careline και μου απάντησε οτι θα πρέπει να συννενοηθεί με τον προιστάμενό της την Δευτέρα και να τον ρωτήσει αν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο.

 

Και πολύ καλά σου απάντησε,αυτά στο εμπόριο κινητών δεν γινόντουσαν ποτέ(άντε αν ήταν γνωστός ο ιδιοκτήτης του καταστήματος και πάλι δεν......),επειδή κάποιος εδώ το έγραψε δεν σημαίνει ότι έχει κάποια λογική αυτό(διότι ενέχεται κάποιος δόλος εδώ,στα διάφορα review ΝΟΚΙΑ συσκευών ειδικά στο youtube ο reviewer πολλές φορές αποκρύπτει με το χέρι του το ΙΜΕΙ διότι στο pause ενδεχομένως ο κακόβουλος θα το διαβάσει και μπορεί να τον χρησιμοποιήσει για διάφορα....;)),στις περισσότερες περιπτώσεις πάντως δεν θα το δεχτούν αυτό ούτε οι αλυσίδες(WIND,VODAFONE....) και σιγά μην κάνει κανείς όλα αυτά για να αγοράσει ένα κινητό.....:lol:.

Bulletproof μέθοδος είναι η ταινία NOKIA Sealed με την ιριδίζουσα λεπτομέρεια,ρωτάμε και αν είναι παραεισαγωγής και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας :) για το λογο οτι μου ειχε κεντρισει το ενδιαφερον το Ν8 με μια αναζητηση στο google βρηκα το συγκεκριμενο θεμα του myphone κ αρχισα να το διαβαζω ετσι αποφασισα να παρω το Ν8 , σαν ανυπομονος λοιπον το παρηγγειλα απο το expansys κ το χω απο τις 18 νοεμβριου . οταν μιλησα με την κοπελα ειχα ζητησει καποιες πληροφοριες (να ειναι ευρωπαικο το product code να υπαρχει το nokia sealed κ φυσικα να μην ειναι φλασαρισμενο ) αφου με καλυψαν οι απαντησεις τις το παρηγγειλα.

Το Ν8 ηρθε με ανοιχτο το nokia sealed αλλα οχι φλασαρισμενο επισις το product code

(059D0V2: N8-00 RM-596 Country Variant North America US Silver White_COLOR) made in china. Το κινητο παρα πολυ καλο ...δεν το γυρισα πισω το φλασαρα με φηνιξ κ στιν αρχη μου ειχε κανει σχεδον 4-5 φορες restart απο μονο του .τωρα βεβαια εδω 7μερες λειτουργει μια χαρα εχω βρει κ ενα προγραμματακι κ μπορω να περναω unsign παιχνιδια κ εφαρμογες κ στην κυριολεξια το ζοριζω οσο μπορω κ δεν μου κανει το παραμικρο , κατι που θελω να ρωτησω ειναι αν παθει κατι μπορω να παω σε nokia care η μονο σε expansys

Link to comment
Share on other sites

Και πολύ καλά σου απάντησε,αυτά στο εμπόριο κινητών δεν γινόντουσαν ποτέ(άντε αν ήταν γνωστός ο ιδιοκτήτης του καταστήματος και πάλι δεν......),επειδή κάποιος εδώ το έγραψε δεν σημαίνει ότι έχει κάποια λογική αυτό(διότι ενέχεται κάποιος δόλος εδώ,στα διάφορα review ΝΟΚΙΑ συσκευών ειδικά στο youtube ο reviewer πολλές φορές αποκρύπτει με το χέρι του το ΙΜΕΙ διότι στο pause ενδεχομένως ο κακόβουλος θα το διαβάσει και μπορεί να τον χρησιμοποιήσει για διάφορα....;)),στις περισσότερες περιπτώσεις πάντως δεν θα το δεχτούν αυτό ούτε οι αλυσίδες(WIND,VODAFONE....) και σιγά μην κάνει κανείς όλα αυτά για να αγοράσει ένα κινητό.....:lol:.

Bulletproof μέθοδος είναι η ταινία NOKIA Sealed με την ιριδίζουσα λεπτομέρεια,ρωτάμε και αν είναι παραεισαγωγής και τέλος.

 

 

Δηλ. αν υπάρχει η ταινία NOKIA Sealed με την ιριδίζουσα λεπτομέρεια και αν μας απαντήσουν οτι δεν είναι παραεισαγωγής όλα οκ??? Γιατί για να επαναφέρεις ελληνική γλώσσα μετά απο αναβάθμιση συσκευής (όχι ελληνική) η ΝΟΚΙΑ θέλει 15€:confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

προφανως το ανοιγουν εδω για να περασουν την ελληνικη γλωσσα.

ενω αν δεν ειναι παραεισαγωγης ειναι με την ταινια κλειστη.

Link to comment
Share on other sites

κατι που θελω να ρωτησω ειναι αν παθει κατι μπορω να παω σε nokia care η μονο σε expansys

Καλωσόρισες στο φόρουμ. :)

 

Το κινητό σου αφού προορίζεται για την αμερικάνικη αγορά, δεν καλύπτεται από εγγύηση στο software. Για οτιδήποτε πάθει που αφορά το hardware, θα πας σε κατάστημα nokia care.

Link to comment
Share on other sites

Εφόσων είναι συσκευή εκτός Ευρώπης δεν έχει κάλυψη στο hardware αλλά ούτε και στο software φυσικά.

Και εάν πάθει κάτι η συσκευή καλά ξεμπερδέματα με το expansys.

Αν η συσκευή προορίζεται για την Ευρωπαική αγορά ,τότε ναι, έχει κάλυψη στο h/w.

Edited by nervous

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Και πολύ καλά σου απάντησε,αυτά στο εμπόριο κινητών δεν γινόντουσαν ποτέ(άντε αν ήταν γνωστός ο ιδιοκτήτης του καταστήματος και πάλι δεν......),επειδή κάποιος εδώ το έγραψε δεν σημαίνει ότι έχει κάποια λογική αυτό(διότι ενέχεται κάποιος δόλος εδώ,στα διάφορα review ΝΟΚΙΑ συσκευών ειδικά στο youtube ο reviewer πολλές φορές αποκρύπτει με το χέρι του το ΙΜΕΙ διότι στο pause ενδεχομένως ο κακόβουλος θα το διαβάσει και μπορεί να τον χρησιμοποιήσει για διάφορα....;)),στις περισσότερες περιπτώσεις πάντως δεν θα το δεχτούν αυτό ούτε οι αλυσίδες(WIND,VODAFONE....) και σιγά μην κάνει κανείς όλα αυτά για να αγοράσει ένα κινητό.....:lol:.

Bulletproof μέθοδος είναι η ταινία NOKIA Sealed με την ιριδίζουσα λεπτομέρεια,ρωτάμε και αν είναι παραεισαγωγής και τέλος.

Πες τα ρε άνθρωπε, γιατί πιστεύουμε όποια λαλακία διαβάζουμε και καταλήγουμε να γινόμαστε υστερικοί. Το IMEI φυσικά και δεν πρέπει να δίνεται πουθενά. Βέβαια πολλοί είναι αυτοί που αμέσως μετά την αγορά θα το δώσουν στους Κινέζους, αλλά εκεί υπάρχει ιερός σκοπός... :p

 

Γεια σας :) για το λογο οτι μου ειχε κεντρισει το ενδιαφερον το Ν8 με μια αναζητηση στο google βρηκα το συγκεκριμενο θεμα του myphone κ αρχισα να το διαβαζω ετσι αποφασισα να παρω το Ν8 , σαν ανυπομονος λοιπον το παρηγγειλα απο το expansys κ το χω απο τις 18 νοεμβριου.

Περαστικά. Στο expansys ως γνωστόν είναι ******. 495€ πουλάνε αυτή τη στιγμή. :blink:

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Ασκούμε κριτική σε ιδέες και όχι σε ανθρώπους. Αφαιρέθηκαν οι άσεμνες εκφράσεις.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

οποτε στη δικη μου περιπτωση (059D0V2: N8-00 RM-596 Country Variant North America US Silver White_COLOR) χτυπα ξυλο δεν εχω ουτε hardware εγγυηση σε nokia care .ευχαριστω !!
Link to comment
Share on other sites

οποτε στη δικη μου περιπτωση (059D0V2: N8-00 RM-596 Country Variant North America US Silver White_COLOR) χτυπα ξυλο δεν εχω ουτε hardware εγγυηση σε nokia care .ευχαριστω !!

Μπορείς όμως πάντα να το στείλεις για επισκευή σε Nokia Care της Νέας Υόρκης. :p

 

Χωρίς πλάκα, αν πάθει οτιδήποτε να πας σε Nokia Store κανονικά, κι αν σου πουν οτιδήποτε, να επιμείνεις. Πες ότι ήσουν Αμερική για σπουδές και το πήρες από εκεί, τι θα πει δεν αναγνωρίζουν την εγγύηση, άλλη εταιρεία τα πουλάει στην Αμερική; Μία δεν είναι η Nokia; Σ' αυτές τις περιπτώσεις ο επιμένων νικά. ;)

Edited by terrestial
Link to comment
Share on other sites

Unboxing Nokia N8 @ pestaola.gr

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=DCJk7G7Re08&hd=1]YouTube - Unboxing Nokia N8 με Ελληνικό Symbian HD 720p | pestaola.gr[/ame]

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Unboxing Nokia N8 @ pestaola.gr

 

 

Αυτό το σκούρο γκρί είναι μακράν το χειρότερο "μαύρο" χρώμα σε αυτή την κατηγορία κινητών (iPhone 4, Desire), ειδικά στο φώς.

Edited by Spyr0s
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω το κινητό από τις 6 Νοεμβρίου και ο φορτιστής που ήταν στο κουτί ήταν ο usb τύπου που έχει πχ. το Ν97(το κινητό είναι Γερμανικό με φλασαρισμένα Ελληνικά).Δεν είχα ΚΑΝ προσέξει ότι η συσκευή έχει υποδοχή για τον κλασσικό φορτιστή που περιέχει η Ελληνική έκδοση και το ανακάλυψα ΜΟΛΙΣ πριν 5 πέντε λεπτά!Όλο αυτόν τον καιρό το φόρτιζα λοιπόν μέσω usb!!!!!!!(καί η αυτονομία αστέρι!!!)Τελικά αφού αποδεικνύεται πώς το Ν8 φορτίζει ΚΑΙ με τους 2 τρόπους,ποιός είναι ο πιο σωστός που πρέπει να ακολουθείται;!!!Ξέρει να απαντήσει κανείς;Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το σκούρο γκρί είναι μακράν το χειρότερο "μαύρο" χρώμα σε αυτή την κατηγορία κινητών (iPhone 4, Desire), ειδικά στο φώς.

 

Δυστυχώς συμφωνώ...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το σκούρο γκρί είναι μακράν το χειρότερο "μαύρο" χρώμα σε αυτή την κατηγορία κινητών (iPhone 4, Desire), ειδικά στο φώς.

 

Ναί ρε παιδί μου κάτι σαν ποντικί!Και δίνουν προτεραιότητα σε αυτό το χρώμα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω το κινητό από τις 6 Νοεμβρίου και ο φορτιστής που ήταν στο κουτί ήταν ο usb τύπου που έχει πχ. το Ν97(το κινητό είναι Γερμανικό με φλασαρισμένα Ελληνικά).Δεν είχα ΚΑΝ προσέξει ότι η συσκευή έχει υποδοχή για τον κλασσικό φορτιστή που περιέχει η Ελληνική έκδοση και το ανακάλυψα ΜΟΛΙΣ πριν 5 πέντε λεπτά!Όλο αυτόν τον καιρό το φόρτιζα λοιπόν μέσω usb!!!!!!!(καί η αυτονομία αστέρι!!!)Τελικά αφού αποδεικνύεται πώς το Ν8 φορτίζει ΚΑΙ με τους 2 τρόπους,ποιός είναι ο πιο σωστός που πρέπει να ακολουθείται;!!!Ξέρει να απαντήσει κανείς;Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

Προφανώς δεν υπάρχει «σωστός» τρόπος. Και οι δυο σωστοί είναι, γι' αυτό σου έδωσε και τις δύο επιλογές η Nokia. Με τον φορτιστή του N97 θα το φορτίζεις πιο γρήγορα, γιατί δίνει 1200mA.

 

Αυτό το σκούρο γκρί είναι μακράν το χειρότερο "μαύρο" χρώμα σε αυτή την κατηγορία κινητών (iPhone 4, Desire), ειδικά στο φώς.

Δεν έχεις δίκιο, εγώ το προτιμώ γκρι παρά μαύρο. Να ξεχωρίζει και από τα προαναφερθέντα παιχνιδάκια... :p

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν υπάρχει «σωστός» τρόπος. Και οι δυο σωστοί είναι, γι' αυτό σου έδωσε και τις δύο επιλογές η Nokia. Με τον φορτιστή του N97 θα το φορτίζεις πιο γρήγορα, γιατί δίνει 1200mA.

Ωστόσο θυμάμαι τα μοντέλα που δεν φόρτιζαν μέσω usb ολοκλήρωναν πάντα πολύ πιο γρήγορα την φόρτιση(πχ. Ν95,96,Ε90)

Edited by Itchrist86
[quote][/quote]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...