Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Pre-Release)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε μου σε πιο nokia care το πήρε ο φίλος σου?

 

το πήρε από Ηγουμενίτσα φίλε μου. το μαγαζί τώρα έχει μετονομαστεί σε ACN Stores. Club Nokia ονομαζόταν ποιό πριν. Αυτά τα ACN Stores, Nokia Care δεν είναι ή κάνω εγώ λάθος?

 

Επιβεβαιώνω ότι είναι παραεισαγωγής. Η συσκευή προορίζεται για την γερμανική αγορά και το 0599762 είναι γερμανικό (το ίδιο έχει και η συσκευή μου).

 

φίλε μου και να προορίζεται για την Γερμανική αγορά δεν πιστεύω να υπάρχει προβλημα έτσι? Πάντως είχε κανονικότατα Ελληνικά το N8 που είδα. Ας ελπίσω ότι δεν θα χαθεί η Ελληνική γλώσσα με κάποιο update γιατί ο φίλος μου δεν ξέρει και πολλά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αστο φιλε χαος.....σε μενα δεν παιζει τιποτα....ουτε καν τα βιντεακια απο το mega tv...

επισης κολλάει η σελιδα μεχρι να φορτώσει γενικα θελει πολυ δουλεια το θεμα εδω....

 

στα γρηγορα λοιπον παιδια συγκεντρωτικά τα πρωτα αρνητικα(και για μενα μερικα ειναι αρκετα σοβαρα....και θελουν επιδιόρθωση συντομα...:p)...

o broswer δεν λεει...(το ξερω το εχουμε πει 100 φορες...αλλα και παλι δεν χωνεύεται με τιποτα.....)...

η οθονη αν δεν την κλειδωσεις δεν σβηνει...απλα χαμηλωνει ο φωτισμος.....δεν ξερω τι λετε αυτο εγω δεν μπορω να το συνηθίσω με τιποτα..και τελειως αχρηστο για μενα...αντε την κλειδωνεις...οταν οδηγας ομως τι γινεται...με το θεμα....?(πολυ σπαστικο αν το εχεις το κινητο σε βαση στήριξης....)εκει οι κινήσεις πρεπει να ειναι λιγες και καλες....

ο FM transmitter αν και ειναι ο πιο δυνατος που εχω δει ποτε σε κινητο nokia ever(πραγματικα τα σπαει_) εμποδιζει την λειτουργια του bluetooth ακουστικού......αφου οταν σε παιρνουν τηλ ο ηχος βγαινει απο τα ηχεια(αυτο δεν γινοταν στο n900 και αν θυμαμαι καλα ουτε στο n97...)..αυτο ουσιαστικά τον κανει αχρηστο στο αμαξι:X γιατι αν οδηγας μεχρι να τον κλείσεις κτλ κτλ κτλ..Ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι....!!!!

και αν δεν το χρησιμοποιήσεις στο αμαξι που αλλου θα τον χρησιμοποιήσεις???

gmail...δεν κατεβαζει συνημμένα βιντεο και γενικα μεγαλα αρχεια με τιποτα...και οι 2 λογαριασμοι που εχω τζιφος............δεν ξερω τι γινεται εδω....αλλα βλεπω οτι και αλλοι εχουν παραπονα με το θεμα σε αλλα forums....

ενω η αφη στην εκθεση στα sms στους χαρτες ακομη και στον broswer ειναι καταπληκτικη σε μερικες εφαρμογες(πχ facebook) ειναι χειροτερη και απο το 5800!!!

και εδω θελει δουλεια πολυ...

αυτα :)

 

δλδ ουτε φουλ flash sites ανοιγει?πχ το zoo?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λεξικό διαθέσιμο (άρα προτάσεις διορθώσεων στις λέξεις που πληκτρολογείς) όταν χρησιμοποιείς το κινητό σε landscape με πληκτρολόγιο qwerty;

Ναι, σου κάνει προτάσεις λέξεων που γράφεις (και στα ελληνικά φυσικά) αλλά δεν υπάρχει δυνατότητα αυτόματης διόρθωσης. Αυτό για κάποιους είναι καλό αλλά πάντα είναι προτιμότερο να μας δίνεται η επιλογή να την χρησιμοποιήσουμε.

 

Το πληκτρολόγιο είναι σχετικά καλό αλλά θα προτιμούσα να είχε την διάταξη που χρησιμοποιεί το μήλο καθώς τα γράμματα είναι πολύ μεγαλύτερα με μεγαλύτερο κενό ανάμεσά τους και οι ειδικοί χαρακτήρες ξεχωριστοί (το μόνο λάθος που κάνω συνέχεια είναι αντί για π να πατάω τα διαλυτικά).

φίλε μου και να προορίζεται για την Γερμανική αγορά δεν πιστεύω να υπάρχει προβλημα έτσι? Πάντως είχε κανονικότατα Ελληνικά το N8 που είδα. Ας ελπίσω ότι δεν θα χαθεί η Ελληνική γλώσσα με κάποιο update γιατί ο φίλος μου δεν ξέρει και πολλά.

 

Υπάρχει κίνδυνος να χαθούν τα ελληνικά μετά από αναβάθμιση αλλά με λίγω προσοχή, δεν θα έχει κανένα πρόβλημα. Το μυστικό είναι στον τρόπο που θα αναβαθμίζει το τηλέφωνο. Διάβασε το Symbian^3 Platform FAQ και συγκεκριμένα το ερώτημα #11 Αναβάθμιση λογισμικού. Εκεί που αναφέρει τους τρόπους αναβάθμισης, θα το κάνεις πάντοτε με τον δεύτερο: Αναβάθμιση ασύρματα μέσω OTA "Over The Air" και τα ελληνικά δεν θα χαθούν ποτέ.

 

δλδ ουτε φουλ flash sites ανοιγει?πχ το zoo?

Όχι, το zoo δεν το ανοίγει. Με το flash περιεχόμενο δείχνει να τα πηγαίνει καλά (αν και το scrolling της σελίδας γίνεται προβληματικό) αλλά πλήρως flash sites απ'ότι φαίνεται δεν μπορεί να ανοίξει.

mirrorofsorrow δοκιμασες με καποιο gmail να δεις τι γινεται..........?????

κατεβαζεις συνημμένα κανονικα...?

Δεν έχω σετάρει τους e-mail λογαριασμούς μου ακόμα.

 

Πολύ ώρα ασχολήθηκα με τον music player και συγκεκριμένα με τον τρόπο που εμφανίζονται τα εξώφυλλα των άλμπουμ στην βιβλιοθήκη. Παρόλο που δοκίμασα όλους τους πιθανούς τρόπος, μερικά άλμπουμ συνεχίζουν, για κάποιον ανεξήγητο λόγο να μην εμφανίζουν το εξώφυλλο. Δοκίμασα συγχρονισμό με τον windows media player. Μήπως βρήκε κάποιος άλλος άλλη λύση;

Link to comment
Share on other sites

απο kinitomania.com τους εστειλα μαιλ να τους ρωτησω για το κινητο αν το εχουν σε τι χρωμα αν ειναι ελληνικο η εισαγωγη αν εχει ελληνικα και τετοια.απαντησαν.

 

Καλησπέρα σας.

Το ΝΟΚΙΑ Ν8 υπάρχει διαθέσιμο στο κατάστημα μας στο χρώμα που βλέπετε και στο site μας.

Είναι εισαγωγής μας με εγγύηση 2ετή σε ΝΟΚΙΑ και έχει ελληνικό μενού.

 

 

Με εκτίμηση

http://www.kinitomania.com

 

 

τι λετε υπομονη?η αγορα?

Link to comment
Share on other sites

απο kinitomania.com τους εστειλα μαιλ να τους ρωτησω για το κινητο αν το εχουν σε τι χρωμα αν ειναι ελληνικο η εισαγωγη αν εχει ελληνικα και τετοια.απαντησαν.

 

Καλησπέρα σας.

Το ΝΟΚΙΑ Ν8 υπάρχει διαθέσιμο στο κατάστημα μας στο χρώμα που βλέπετε και στο site μας.

Είναι εισαγωγής μας με εγγύηση 2ετή σε ΝΟΚΙΑ και έχει ελληνικό μενού.

 

 

Με εκτίμηση

http://www.kinitomania.com

 

 

τι λετε υπομονη?η αγορα?

 

 

εγώ το παρήγγειλα εχθές από αυτούς...τη Δευτέρα μου είπαν θα το έχω :)

Link to comment
Share on other sites

εγώ το παρήγγειλα εχθές από αυτούς...τη Δευτέρα μου είπαν θα το έχω :)

 

ναι αλλα μαλλον λεω χαζομαρα.αυτοι μου γραφουν οτι το εχουν στο χρωμα που βλεπουμε....αρα πρασινο....οχι δεν θελω....

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα μαλλον λεω χαζομαρα.αυτοι μου γραφουν οτι το εχουν στο χρωμα που βλεπουμε....αρα πρασινο....οχι δεν θελω....

 

εγώ σε πράσινο το προτιμώ :p

Link to comment
Share on other sites

το πήρε από Ηγουμενίτσα φίλε μου. το μαγαζί τώρα έχει μετονομαστεί σε ACN Stores. Club Nokia ονομαζόταν ποιό πριν. Αυτά τα ACN Stores, Nokia Care δεν είναι ή κάνω εγώ λάθος?

.

 

Κάνεις λάθος !!!

H nokia σταμάτησε τη συνεργασία με πάρα πολλά nokia club.

Σε όσα έμειναν αλλάχτηκε η ονομασία τους σε Nokia Care. Άρα το μαγαζί δεν ειναι Nokia

 

 

απο kinitomania.com τους εστειλα μαιλ να τους ρωτησω για το κινητο αν το εχουν σε τι χρωμα αν ειναι ελληνικο η εισαγωγη αν εχει ελληνικα και τετοια.απαντησαν.

 

Καλησπέρα σας.

Το ΝΟΚΙΑ Ν8 υπάρχει διαθέσιμο στο κατάστημα μας στο χρώμα που βλέπετε και στο site μας.

Είναι εισαγωγής μας με εγγύηση 2ετή σε ΝΟΚΙΑ και έχει ελληνικό μενού.

 

 

Με εκτίμηση

www.kinitomania.com

 

 

τι λετε υπομονη?η αγορα?

 

άρα είναι παράεισαγωγής. για μένα καλύτερα υπομονή ...

 

;)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ψωνισει απο εκει αλλα βλεπω οτι μπορουν και σου κανουν αναβαθμιση απο κοσμοτε και ψηνομαι! Να μας πει κανενας...
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ψωνισει απο εκει αλλα βλεπω οτι μπορουν και σου κανουν αναβαθμιση απο κοσμοτε και ψηνομαι! Να μας πει κανενας...

 

ρωτησα και δεν το εχουν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταφέρει να κάνω το fm transmitter να δουλέψει στο αυτοκίνητο. Όταν έβαλα το ραδιόφωνο στο 5800 τα κατάφερα, αλλά έπρεπε να το'χω το ένα πάνω στο άλλο. Πρέπει να βρω μια τελείως κενή συχνότητα (αν υπάρχει)? Προφανώς δε θα δουλέψει πάνω σε άλλη, αλλά δοκίμαζα σε μερικές με παράσιτα. Κανείς από Αθήνα να μου πεί καμια συχνότητα να δοκιμάσω?
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τα εξώφυλλα των αλμπουμ, που ρωτάει λίγα ποστ πιο πριν ο

mirrorofsorrow, επειδή χρησιμοποιώ το itunes, έχω παρατηρήσει οτι τα τραγούδια τα

οποία έχω αγοράσει και έχω περάσει στο N97 φαίνονται κανονικά τα εξώφυλλα, ενώ σε

αυτά που έχω βάλει τα εξώφυλλα εγώ, σε μερικά φαίνονται και σε άλλα όχι. Ανακάλυψα

λοιπόν οτι στα τραγούδια που έβαζα εικόνες ως εξώφυλλο με ανάλυση μεγαλύτερη από

300x300, το Ν97 δε μου τις εμφανίζε, ενώ τις υπολοιπες κανένα πρόβλημα. Δε γνωρίζω

βέβαια μήπως αυτό έχει να κάνει μόνο με το itunes, ωστόσο σε μένα δούλεψε.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

H οθονη αν δεν την κλειδωσεις δεν σβηνει, απλα χαμηλωνει ο φωτισμος..

Οταν εχεις το κινητο σε βαση στήριξης, και ακους μουσικη στα ηχεια του αυτοκινιτου θα βλεπεις τα εξωφυλλα των αλμπουμ, και οχι μια μαυρη οθονη..

Γιατι να μην ειναι καλο αυτο; Aν και καπου θα υπαρχει καποια ρυθμιση πιστευω....

 

 

Υ.Γ Καλα ο fm transmitter σε καθαρη συχνοτητα ουτε στα 2 μετρα δεν πιανει;

Edited by fikast
Link to comment
Share on other sites

Καλα ο fm transmitter σε καθαρη συχνοτητα ουτε στα 2 μετρα δεν πιανει;

 

ναι και ειναι πολυ σωστη επιλογη απο μεριας νοκια για απειρους τεχνικους λογους

τηλεφωνο ειναι παιδια οχι κεραια στον υμηττο

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταφέρει να κάνω το fm transmitter να δουλέψει στο αυτοκίνητο. Όταν έβαλα το ραδιόφωνο στο 5800 τα κατάφερα, αλλά έπρεπε να το'χω το ένα πάνω στο άλλο. Πρέπει να βρω μια τελείως κενή συχνότητα (αν υπάρχει)? Προφανώς δε θα δουλέψει πάνω σε άλλη, αλλά δοκίμαζα σε μερικές με παράσιτα. Κανείς από Αθήνα να μου πεί καμια συχνότητα να δοκιμάσω?

 

Και μία άλλη ερώτηση. Ξέρει κανείς αν χωράει το κινητό μαζί με τη silicone case στο Nokia Carrying Case CP-503? Ίσως είναι υπερβολή να'χω και τα 2, αλλά γιατί όχι. Ακόμα κ να μην χωράει, σκέφτομαι να το πάρω σαν εναλλακτικό.

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να το βάλεις λίγο μακριά και όχι κολλητά στο ραδιόφωνο γιατί στο δικό μου αμάξι έτσι δούλεψε(μάλλον ο πομπός του Ν8 είναι πολύ πιό δυνατός από πχ. του 5800 και-χωρίς πλάκα-μπουκώνει!)
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις λάθος !!!

H nokia σταμάτησε τη συνεργασία με πάρα πολλά nokia club.

Σε όσα έμειναν αλλάχτηκε η ονομασία τους σε Nokia Care. Άρα το μαγαζί δεν ειναι Nokia

 

 

 

 

άρα είναι παράεισαγωγής. για μένα καλύτερα υπομονή ...

 

;)

καλησπερα ,και απο να το αγορασει κανεις οταν ερθει?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ,και απο να το αγορασει κανεις οταν ερθει?

 

απο νοκια care

απο γερμανο,vodafone wind

plaisio,multirama και ενα καρο αλλα καταστηματα.

Link to comment
Share on other sites

 

Το πακέτο αγοράς, σύμφωνα με το επίσημο ευρωπαϊκό site περιλαμβάνει τα εξής:

 

Standard Sales Package

  • Nokia N8 mobile computer
  • Nokia Battery BL-4D
  • Nokia Connectivity Cable CA-179
  • Nokia Stereo Headset WH-701
  • Nokia Compact Travel Charger AC-15
  • Nokia Adapter Cable for HDMI CA-156
  • Nokia Adapter Cable for USB OTG CA-157
  • Nokia Stylus SU-36 (selected markets only)
  • Quick start guide

Δεν βλέπω να αναφέρεται το καλώδιο hdmi και ούτε θυμάμαι να έχει γίνει λόγος ότι θα περιλαμβάνεται σε πακέτο κάποιων αγορών.

 

 

To αναφέρει στο ελληνικό site

 

Περιεχόμενα συσκευασίας

Επιστροφή στην αρχή

 

Τυπική συσκευασία πώλησης

 

* Φορητός υπολογιστής Nokia N8

* Μπαταρία BL-4D της Nokia

* Καλώδιο σύνδεσης CA-179 της Nokia

* Στερεοφωνικό ακουστικό WH-701 της Nokia

* Φορτιστής High Efficiency AC-15 της Nokia

* Καλώδιο προσαρμογέα σύνδεσης HDMI CA-157 της Nokia

* Καλώδιο προσαρμογέα σύνδεσης για USB OTG CA-157 της Nokia

* Γραφίδα SU-36 της Nokia (για επιλεγμένες αγορές)

* Εγχειρίδιο γρήγορης εκκίνησης

 

http://www.nokia.gr/products/phones/nokia-n8/specifications#Package_contents

 

Eνω πχ στο Media Ram

 

Μέσα στη συσκευασία :

- Nokia N8

- Μπαταρία (BL-4D)

- Φορτιστής (AC-15)

- Καλώδιο USB (CA-101)

- Αντάπτορας microUSB / USB (CA-156)

- Ακουστικά Bluetooth BH-505

- Εγχειρίδιο (όχι στα ελληνικά)

 

* Το καλώδιο HDMI δε συµπεριλαµβάνεται.

 

http://media-ram.gr/index.php?target=products&product_id=141905

 

δε το έχει

Edited by Spyr0s
Link to comment
Share on other sites

To αναφέρει;)

 

νομιζω οτι εννοει για κανονικο καλωδιο hdmi δλδ αυτο που θα φευγει περα απο τον ανταπτορα.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι εννοει για κανονικο καλωδιο hdmi δλδ αυτο που θα φευγει περα απο τον ανταπτορα.

 

Αυτος, ο αντάπτορας δεν υπάρχει σε όλες τις συσκευασίες παραεισαγωγής.

Link to comment
Share on other sites

Αυτος, ο αντάπτορας δεν υπάρχει σε όλες τις συσκευασίες παραεισαγωγής.

 

αυτο μου κανει ψιλοαπατεωνια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξέρουμε αν θα κυκλοφορήσει καινούργιο αναλογικό καλώδιο AV, ή θα χρησιμοποιούμε το ήδη υπάρχον CA-75U; Υπάρχει κάποιος που να έχει αυτό το καλώδιο και να το χρησιμοποίησε στο Ν8;
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...