Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Pre-Release)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δίνει την ψευδαίσθηση ότι γίνεται πιο γρήγορη η εμφάνιση των homescreens γιατί πολύ απλά δεν χρειάζεται να γίνει πλέον το effect αλλά εμφανίζονται ακαριαία. Δεν είναι όμως πιο γρήγορο γιατί και πάλι θα πρέπει το χέρι να ολοκληρώσει την κίνηση από την μία πλευρά της οθόνης στην άλλη ώστε να εμφανίσει η συσκευή την κατάλληλη homescreen.

 

Τότε να διορθώσουν το effect να ξεκινάει πρίν ολοκληρωθεί η κίνηση του δακτύλου.

Δεν γνωρίζουμε αν το έχουν κάνει επίτηδες η όχι πάντως έχουν αναφερθεί αρκετά παράπονα πάνω σε αυτό και ελπίζω να κάνει κάτι η Nokia (αν και δεν το πολυβλέπω)...:X ή κάποιος άλλος...

Edited by gerost
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

πο πο πο παιδια διαβασα και ειδα ολα τα τελευταια Reviews που ανεβάσατε....

αυτος ο broswer ηταν ειναι και παραμενει απαράδεκτος..... :worry: λυπαμαι αλλα απογοητεύτηκα απιστευτα σε αυτο τον τομεα

ελπιζω η νοκια να τον αλλαξει πολυ πιο γρηγορα απο οτι περιμενουμε(ηδη και μονο που υπαρχει ειναι απαραδεκτο....)...:X

τελικα ενα flash δεν σώζει την κατασταση..........

και μην μου πειτε για οπερα η οτιδηποτε......οκ την ξερουμε αυτην την λυση........

ειναι κριμα μια τετοια κινηταρα(γιατι ειναι κινηταρα) να εχει τοσο σοβαρα μειονεκτήματα......:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι ειναι παλι τουτο???

ειναι δυνατον η αποκριση της οθονης να ειναι τοσο αργη επειδη ειναι ενεργοποιημενα τα εφε?

δηλαδη με λιγα λογια η συσκευη σερνεται?

 

εγω πιστευα οτι αυτο ηταν μια ηλιθια ρυθμιση που ειχαν επιλεξει οι developers επειδη ετσι νομιζαν οτι θα ειναι ποιο ωραιο το feeling η κατι τετοιο και περιμενα πως και πως να βγει update η mod που να σου επιτρεπει να το απενεργοποιησεις...

 

Εμένα μια χαρά μου φαίνεται ρε παιδιά.Άν απενεργοποιήσεις τα εφέ μετά γενικά όλα τα εφέ σε κάθε τομέα αλλάζουν.Προσωπικά δεν μου αρέσει.Προτιμώ τα εφέ ενεργοποιημένα.Εξάλλου στην ενναλαγή αφού γίνει η κίνηση του δαχτύλου έπειτα αλλάζει με ένα ομαλό εφέ σιρσίματος.Δεν βρίσκω το συγκεκριμένο θέμα ώς lag ή καθυστέρηση.Όπως είπε και ο mirrorofsorrow έτσι σχεδιάστηκε να λειτουργεί προφανώς από την αρχή

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ στο mediaram (έτσι λένε τουλάχιστον)

 

http://media-ram.gr/index.php?target=products&product_id=141905

 

 

Τιμή Τιμοκαταλόγου: €599,00

Η Τιμή μας: €549,00 Τιμή: €0,00

Κερδίζετε : €50,00 (8%)

 

:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

1ον: Ο browser είναι προσωρινός. Η Nokia ετοιμάζει καινούργιο. Δεν ξέρω αν θα είναι καλύτερος, θα το δούμε.

2ον: Όσον αφορά την homescreen, αυτό είναι καθαρά θέμα της Nokia, αφού στο SPB Shell έχεις συνολικά μέχρι 10 homescreens οι οποίες εναλλάσσονται όπως στο Android, δηλαδή δεν έχουν διαφορετικά papers, αλλά η μία οθόνη εναλλάσσεται την άλλη σύμφωνα με το γύρισμα του δακτύλου, όπως ακριβώς αυτό που ζητάμε εδώ. Και φυσικά δεν υπάρχει κανένα κόλλημα ούτε καθυστέρηση. Αυτό σαν χαρακτηριστικό υπάρχει έτσι κι αλλιώς στον browser των φωτογραφιών, δηλαδή γυρίζουν κανονικά καθώς γίνεται το swipe, όχι όταν ολοκληρωθεί. Άρα δεν γίνεται για λόγους ταχύτητας, επομένως αν οι χρήστες επιμείνουν πολύ, ίσως η Nokia το αλλάξει.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μήπως είμαστε λίγο υπερβολικοί σε μερικά θέματα; Έχοντας διαβάσει τόσα αρνητικά σχόλια για τον browser έψαξα μερικά σχετικά βιντεάκια και σε πολλά ο κριτικός ήταν θετικός (μου άρεσε και εμένα). Ένταξει κανέις δε λέει οτι η συσκευή είναι το τέλειο smartphone αλλά προσωπικά προτιμώ τέτοιου είδους 'μικροπροβλήματα' από τις σοβαρές ελλείψεις άλλων συσκευών.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Δείτε αυτό:

Από το 2'20" και μετά που αρχίζει και παίζει με τις homescreens, φαίνεται ότι τα εικονίδια κινούνται ταυτόχρονα με το δάχτυλό του. Απλά λόγω του ότι δεν υπάρχουν ξεχωριστά wallpapers σε κάθε οθόνη, τα εικονίδια τρέχουν σφαίρα. Επίσης έχει ένα εφεδάκι όπως στο Android, δηλαδή ταυτόχρονα με την αλλαγή της οθόνης, το ήδη υπάρχον wallpaper μετακινείται κατά λίγο, ενισχύοντας την αίσθηση της κίνησης.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δείτε αυτό:

Από το 2'20" και μετά που αρχίζει και παίζει με τις homescreens, φαίνεται ότι τα εικονίδια κινούνται ταυτόχρονα με το δάχτυλό του. Απλά λόγω του ότι δεν υπάρχουν ξεχωριστά wallpapers σε κάθε οθόνη, τα εικονίδια τρέχουν σφαίρα. Επίσης έχει ένα εφεδάκι όπως στο Android, δηλαδή ταυτόχρονα με την αλλαγή της οθόνης, το ήδη υπάρχον wallpaper μετακινείται κατά λίγο, ενισχύοντας την αίσθηση της κίνησης.

 

 

Ναι αλλα εδω δεν ειναι στο κανονικο μενου εχει εγκαταστησει το προγραμματακι...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μήπως είμαστε λίγο υπερβολικοί σε μερικά θέματα; Έχοντας διαβάσει τόσα αρνητικά σχόλια για τον browser έψαξα μερικά σχετικά βιντεάκια και σε πολλά ο κριτικός ήταν θετικός (μου άρεσε και εμένα). Ένταξει κανέις δε λέει οτι η συσκευή είναι το τέλειο smartphone αλλά προσωπικά προτιμώ τέτοιου είδους 'μικροπροβλήματα' από τις σοβαρές ελλείψεις άλλων συσκευών.

 

βασικα εγω παντα ειχα προβλημα στο σερφαρισμα με τον browser της νοκια.......

και ποτε για να πω την αληθεια δεν τον χρησιμοποίησα σε κανενα symbian κινητο μου....

παντα προτιμουσα τον opera....

εδω ομως επειδη το ξαναλεω μιλαμε για κινηταρα θελω το καλύτερο...και στο συγκεκριμένο θεμα για μενα υπαρχει προβλημα......ok θα αλλαξει οπως λενε τα παιδια απο εδω μεσα ελπιζω ομως να γινει συντομα αυτο....και κακως το αργουνε κιολας...πλεον ο broswer παιζει σημαντικο ρολο στην αγορα ενος κινητου....για πολυ κοσμο......ακομα και για αυτους που δεν ειναι "εξπέρ" η δεν ειναι ασχολούνται οπως εμεις.....:)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία. Δες ακόμα σε παρακαλώ αν υπάρχει το bug που έχει αναφερθεί με τις αναφορές παράδοσης μηνυμάτων. Συγκεκριμένα έχει γίνει θέμα το ότι προσπαθώντας να μπεις στις αναφορές παράδοσης, κλείνει η εφαρμογή των μηνυμάτων. Ισχύει αυτό στη συσκευή σου;

 

Πολλές φορές για τέτοια προβλήματα ευθύνονται ΚΑΡΤΕΣ SIM (MMS/SMS) δεκαετίας και βάλε... Ήμαρτον δηλαδή,αλλάξτε και καμία SIM στα 3 χρόνια,15Ε κάνει... σε πολλά forum λέγανε ότι :

α) Το MMS είναι θέμα carrier. Με Orange κ Vodafone UK με τη Vodafone αρχικά είχαν πρόβλημα και μετά από παράπονα χρηστών διορθώθηκε (δεν έμενε το μήνυμα στα εξερχόμενα,σαν να μην είχε σταλεί ενώ είχε σταλεί κανονικά)

β) Σε SMS αν ήταν γεμάτη η κάρτα SIM από μηνύματα(...) το κινητό δε λάμβανε αναφορές και κολλούσε το κινητό. Επιπλέον,με άλλες κάρτες SIM είχε θέμα,με άλλες όχι,κάτι θα κάνουν γι'αυτό.

 

Προβλήματα θα υπάρξουν,ιδιαίτερα τώρα που το κινητό θα κυκλοφορήσει παγκοσμίως και ο κάθε πάροχος έχει 100 διαφορετικούς vendors από το radio network μέχρι το PSTN δίκτυο...

 

 

Από εκεί και πέρα:

1) ο browser είναι μια χαρά αν θες να δεις σελίδες με flash. Το λίγο πιο αργό rendering δε τον καθιστά κακό browser. Σημασία έχει να εμφανίζει τα πάντα. πχ το website του πανεπιστημίου μου μόνο ο ΝΟΚΙΑ browser το δείχνει σωστά,όσο περίεργο κι αν σας φαίνεται. Σε blackberry,ipod touch+X10 ήταν αδύνατο να δω κάποιες ενότητες.

Επιπλέον έπαιζε σωστά και ο opera mobile.

2) η αλλαγή στα homescreens προτιμώ να είναι εφετζίδικη. Έλεος πια με την ταχύτητα, προτιμώ smoothness... Κάθε πότε πια θα αλλάζετε homescreens... Σίγουρα η ταχύτητα εναλλαγής θα ρυθμιστεί σύμφωνα με το feedback που θα πάρει η ΝΟΚΙΑ,είναι κάτι ιδιαίτερα εύκολο να συμβεί. Βέβαια να ξέρετε ότι όλα είναι θέμα πιθανοτήτων,αν σύρετε λίγο το δάχτυλο και η ΝΟΚΙΑ έχει κάνει πιο ελαστική την αλλαγή homescreens θα κάνετε "άστοχες" εναλλαγές. Καλύτερα έτσι πάντως...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι χρησιμοποιούσα τον browser των symbian που είχα παλιά με σχετική άνεση (βίτσια που έχω ε?) ίσως επειδή δεν έχω εμπειρία από άλλα λειτουργικά. Δοκίμασα και τον opera αλλα δε τρελάθηκα κιόλας. Σίγουρα πάντως φίλε μου έχεις δίκιο ο browser είναι πλέον αναπόσπαστο κομμάτι ενός smartophone οπότε κάθε δυνατή βελτίωση απο την nokia θα είναι καλοδεχούμενη.Θα δείξει... η Nokia είναι και λίγο απρόβλεπτη μερικές φορες.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

 

Από εκεί και πέρα:

1) ο browser είναι μια χαρά αν θες να δεις σελίδες με flash. Το λίγο πιο αργό rendering δε τον καθιστά κακό browser. Σημασία έχει να εμφανίζει τα πάντα. πχ το website του πανεπιστημίου μου μόνο ο ΝΟΚΙΑ browser το δείχνει σωστά,όσο περίεργο κι αν σας φαίνεται. Σε blackberry,ipod touch+X10 ήταν αδύνατο να δω κάποιες ενότητες.

Επιπλέον έπαιζε σωστά και ο opera mobile.

..

 

xmmmm οκ για μενα ειναι προσαρμόζεται σωστα στην οθονη του κινητου(οπως πχ ο μαματος οπερα)......

η μεχρι τωρα εμπειρία μου με το μανισιο browser δεν λεω οτι ειναι εφιαλτικη:p:απλα εμενα με κουραζε....και δεν θελω το σερφαρισμα να ειναι κουραστικο ακομη και αν το κανεις για την πλακα.....

μπορει η νοκια να το αλλαξει αυτο και θελω να πιστευω οτι θα το αλλαξει....:)

 

Εγώ πάλι χρησιμοποιούσα τον browser των symbian που είχα παλιά με σχετική άνεση (βίτσια που έχω ε?) ίσως επειδή δεν έχω εμπειρία από άλλα λειτουργικά. Δοκίμασα και τον opera αλλα δε τρελάθηκα κιόλας. Σίγουρα πάντως φίλε μου έχεις δίκιο ο browser είναι πλέον αναπόσπαστο κομμάτι ενός smartophone οπότε κάθε δυνατή βελτίωση απο την nokia θα είναι καλοδεχούμενη.Θα δείξει... η Nokia είναι και λίγο απρόβλεπτη μερικές φορες.

φιλε πιστεψε με ακομη και ο πιο "ασχετος" η αυτος που δεν ασχολειται καθολου το πρωτο πραγμα που θα δει(αντε το δευτερο μετα την τρομερη καμερα στην συγκεκριμένη περιπτωση) ειναι ο browser..........

:)

πολλοι δεν ξερουν καν τι σημαινει οπερα κτλ με αποτελεσμα να χαλιούνται......:)

δες λιγο τι εχει κανει η νοκια για το συγκεκριμένο θεμα στο nokia n900 και θα καταλαβεις τι εννοώ...αν θελουν μπορουν να κανουν παπαδες////:)

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο ο fm transmitter είναι σίγουρο οτι θα λειτουργεί κανονικά στις 'ελληνικές' συσκευές; Αυτο κατάλαβα από τα λεγόμενα σε πιο παλιά posts εδω. Ρωτάω γιατι στο αγγλικό μάνουαλ του κινητού αναφέρει χαρακτηριστικά οτί η χρήση του transmitter δε προορίζεται για τν Ελάδα.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο ο fm transmitter είναι σίγουρο οτι θα λειτουργεί κανονικά στις 'ελληνικές' συσκευές; Αυτο κατάλαβα από τα λεγόμενα σε πιο παλιά posts εδω. Ρωτάω γιατι στο αγγλικό μάνουαλ του κινητού αναφέρει χαρακτηριστικά οτί η χρήση του transmitter δε προορίζεται για τν Ελάδα.

 

Σύμφωνα με χρήστη που το είχε για λίγο, επιβεβαίωσε ότι λειτουργεί κανονικά:)

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με χρήστη που το είχε για λίγο, επιβεβαίωσε ότι λειτουργεί κανονικά:)

 

Οκ ευχαριστώ πολύ γιά την απάντηση. Τώρα το μόνο που με μπερδεύει μ' αυτη την συσκευή είναι το χρώμα που θα διαλέξω.:p Έλπίζω να μην έχουμε άλλα μπερδέματα μετά την αγορά βέβαια:wacko:....

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

http://discussions.europe.nokia.com/t5/Nseries-and-S60-Smartphones/bd-p/smartphones

Ακόμα δεν ήρθε και γέμισε με προβλήματα το discussions,καλά ξεμπερδέματα......

Link to comment
Share on other sites

http://discussions.europe.nokia.com/t5/Nseries-and-S60-Smartphones/bd-p/smartphones

Ακόμα δεν ήρθε και γέμισε με προβλήματα το discussions,καλά ξεμπερδέματα......

 

ουρλιάζουν μέσα στα forums,αλλάξτε SIM! Είναι καινούριο το chipset... ήμαρτον,5 χρόνια SIM είχε ο άλλος... Να ξέρετε,ότι το καινούριο chipset θα μας προβληματίσει αρκετά με τη λειτουργία του(είναι δύστροπο με τις απλές SIM,με USIM φαίνεται να πάει άψογα) αλλά αξίζει τον κόπο. Στη Στοκχόλμη ένας τυπάς λέει ότι δε πέφτει κάτω από 9Mbps στο internet:)

Νούμερο ένα κίνηση : αλλάξτε SIM αν έχετε δικτυακά προβλήματα (κλήσεις,σήμα,restart στο άσχετο,sms,mms) γιατί αυτή ευθύνεται για την επικοινωνία και την ταυτοποίηση στο δίκτυο. Αν η ΝΟΚΙΑ έθεσε πιο αυστηρά standards για κρυπτογράφηση/πιστοποίηση τότε παλιές SIM πάνε σκουπίδια...

Να ξέρετε ότι οι providers επιτρέπουν σύνδεση με SIM στο δίκτυο 3ης γενιάς χωρίς κρυπτογράφηση νέας γενιάς (εκτός αν έχει γίνει ΟΤΑ σε μία SIM η οποία είχε τη δυνατότητα να γίνει USIM) χωρίς αυτό να είναι αποδεκτό standard,απλά αποτέλεσε μεταβατικό στάδιο...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

N8 ε ????

Δε λέω καλό φαίνεται. Αλλά εάν ποτέ το έπαιρνα, θα ήταν μόνο και μόνο

για να φορτίσω το Ν900 μου.

(Φυσικά αστειεύομαι :lol:)

Δείτε και θα καταλάβετε τι λέω.

http://www.youtube.com/watch?v=a8iNfMYv9ug&feature=player_embedded

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στην Ιταλία που ήμουν το Σα/κο ήμουν στο τσακ να το αγοράσω. Το είδα σε

ένα κατάστημα που λεγόταν "3 store". Το είχαν 499 και στα 5 χρώματα. Ωστόσο με

σταμάτησε η έλλειψη ελληνικών. Άντε επιτέλους να δούμε πότε θα έρθει κι εδώ!

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

ουρλιάζουν μέσα στα forums,αλλάξτε SIM! Είναι καινούριο το chipset... ήμαρτον,5 χρόνια SIM είχε ο άλλος... Να ξέρετε,ότι το καινούριο chipset θα μας προβληματίσει αρκετά με τη λειτουργία του(είναι δύστροπο με τις απλές SIM,με USIM φαίνεται να πάει άψογα) αλλά αξίζει τον κόπο. Στη Στοκχόλμη ένας τυπάς λέει ότι δε πέφτει κάτω από 9Mbps στο internet:)

Νούμερο ένα κίνηση : αλλάξτε SIM αν έχετε δικτυακά προβλήματα (κλήσεις,σήμα,restart στο άσχετο,sms,mms) γιατί αυτή ευθύνεται για την επικοινωνία και την ταυτοποίηση στο δίκτυο. Αν η ΝΟΚΙΑ έθεσε πιο αυστηρά standards για κρυπτογράφηση/πιστοποίηση τότε παλιές SIM πάνε σκουπίδια...

Να ξέρετε ότι οι providers επιτρέπουν σύνδεση με SIM στο δίκτυο 3ης γενιάς χωρίς κρυπτογράφηση νέας γενιάς (εκτός αν έχει γίνει ΟΤΑ σε μία SIM η οποία είχε τη δυνατότητα να γίνει USIM) χωρίς αυτό να είναι αποδεκτό standard,απλά αποτέλεσε μεταβατικό στάδιο...

Φίλε mixtri,καλή η κατάρτιση σου και η τεχνική ορολογία αλλά αν διαβάσεις αρκετα από τα topics δεν έχουν σχέση με SIM,USIM ή γενικά network/chipset related ζητήματα....το λογισμικό δεν είναι σωστό/δεν είναι σταθερό,τέλος ας γίνουμε ρεαλιστές,ας δούμε τα πράγματα όπως πρέπει τώρα πριν έρθει(μετά θα τα δείτε και από κοντά....:lol:..και όσες SIM και να αλλάξετε δεν θα έχει καμμία σημασία) γιατί 500+ € και να απογοητεύεσαι δε λέει με τίποτα.

Προσωπικά το απορρίπτω και αναμένω τα ελαφρώς φθηνότερα C7 ή C6-01 γιατί δεν θέλω επαναλήψεις όπως του Ν97,Ν85 κλπ.κλπ.κλπ.,επίσης το μονο ηχείο του Ν8....ναι υπάρχει θεματάκι πως θα το ακουμπίσεις και που γιατί αλλιώς γίνεται μουγκαφών.....http://discussions.europe.nokia.com/t5/Nseries-and-S60-Smartphones/N8-Loud-Speaker-Stand-Needed/td-p/775982 ...... :lol::(

Οσο διαβάζεις τόσο σε απογοητευει,αφιερώστε λίγο χρόνο όσοι ξέρετε αγγλικά και διαβάστε τα προβληματα του Ν8 πριν δώσετε τα 500+,δεν αξίζει ειδικά αυτή την εποχή να παίρνουμε κάτι τόσο ακριβό χωρίς να το αξίζει τουλάχιστον τώρα στην αρχή.

http://discussions.europe.nokia.com/t5/Nseries-and-S60-Smartphones/bd-p/smartphones/page/8

Βέβαια θα δείτε διπλά σε κάποια topics το solved(δηλαδή δόθηκε λύση) αλλά δε νομίζω να αρκεστεί κανείς σε αυτό μόνο......;)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε mixtri,καλή η κατάρτιση σου και η τεχνική ορολογία αλλά αν διαβάσεις αρκετα από τα topics δεν έχουν σχέση με SIM,USIM ή γενικά network/chipset related ζητήματα....το λογισμικό δεν είναι σωστό/δεν είναι σταθερό,τέλος ας γίνουμε ρεαλιστές,ας δούμε τα πράγματα όπως πρέπει τώρα πριν έρθει(μετά θα τα δείτε και από κοντά....:lol:..και όσες SIM και να αλλάξετε δεν θα έχει καμμία σημασία) γιατί 500+ € και να απογοητεύεσαι δε λέει με τίποτα.

Προσωπικά το απορρίπτω και αναμένω τα ελαφρώς φθηνότερα C7 ή C6-01 γιατί δεν θέλω επαναλήψεις όπως του Ν97,Ν85 κλπ.κλπ.κλπ.,επίσης το μονο ηχείο του Ν8....ναι υπάρχει θεματάκι πως θα το ακουμπίσεις και που γιατί αλλιώς γίνεται μουγκαφών.....http://discussions.europe.nokia.com/t5/Nseries-and-S60-Smartphones/N8-Loud-Speaker-Stand-Needed/td-p/775982 ...... :lol::(

Οσο διαβάζεις τόσο σε απογοητευει,αφιερώστε λίγο χρόνο όσοι ξέρετε αγγλικά και διαβάστε τα προβληματα του Ν8 πριν δώσετε τα 500+,δεν αξίζει ειδικά αυτή την εποχή να παίρνουμε κάτι τόσο ακριβό χωρίς να το αξίζει τουλάχιστον τώρα στην αρχή.

http://discussions.europe.nokia.com/t5/Nseries-and-S60-Smartphones/bd-p/smartphones/page/8

Βέβαια θα δείτε διπλά σε κάποια topics το solved(δηλαδή δόθηκε λύση) αλλά δε νομίζω να αρκεστεί κανείς σε αυτό μόνο......;)

 

Ακόμα και να περιμένεις το C7 η οποιδήποτε κινητό (ειδικά νοκια) σίγουρα θα βρίσκεις forums γεμάτα παράπονα. Εγώ προσωπικά έχω σταματίσει να δίνω τόση σημασία σε όλα αυτά γιατι πιστεύω οτι σε μεγάλο βαθμο είναι και θέμα τύχης να σου κάτσει μια προβληματική συσκευή. Με όλα τα προηγούμενα symbian παντως που είχα δεν αντιμετωπισα σοβαρά προβλήματα. Προβλήματα που παρουσιάζουν άλλα λειτουργικά, τα οποία δε βγαίνουν πολύ προς τα έξω, είναι πολλές φορές πιο σοβαρά απο αυτα που βλέπουμε κατα καιρούς στα symbian. Όλα τα λειτουργεικα έχουν τα bugs τους, ακόμα και το iphone 4 (το εχει ο κολλητός μου). Από τη στιγμή που διαλέγουμε να αγοράσουμε smartphones θα πρέπει να είμαστε και προετοιμασμένοι και για καποια bugs. Το θέμα είναι η συσκευή να κάνει αυτα που υπόσχεται (και στο n8 είναι αρκετα περισσότερα απο άλλες συσκευές). Φυσικά δεν υποστηρίζω την νοκια άλλα δε συμερίζομαι την τόσο έντονη κριτική από σχεδόν παντου για ένα λειτουργικό που στο κάτω κάτω όλοι ξέρουμε την μέχρι τώρα πορεία του.

Edited by mirrorofsorrow
Διόρθωση παράθεσης

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

http://discussions.europe.nokia.com/t5/Nseries-and-S60-Smartphones/bd-p/smartphones

Ακόμα δεν ήρθε και γέμισε με προβλήματα το discussions,καλά ξεμπερδέματα......

 

Αν διαβασεις τα τοπικ ειναι για γελια....

Ο αλλος πηγε και εκανε install antivirus για s60 στο nokia n8.... ΕΛΕΟΣ!!!!!

http://discussions.europe.nokia.com/t5/Nseries-and-S60-Smartphones/N8-restarts-often/td-p/775937

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον βλέπω να αλλάζω τη SIM μου έγκαιρα, πριν έρθει το Ν8. Κάλλιο αργά παρά ποτέ. Και εμένα πρέπει να είναι πολύ παλιότερη από 5 ετών... :O :cry:

Όσο για το Nokia Discussions, περισσότερο ως πηγή άφθονου γέλιου θα το εκλάμβανα, παρά ως αξιόπιστη πηγή για τυχόν προβλήματα με το Ν8... :p :lol:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...