Jump to content

[Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για οσους ασχολουνται με το photo editing, το Luminar 4 editor διδεται πλεον δωρεαν για PC και Mac

> Download here

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Steaming from vlc (and watching it on other pc on the network) does not play. The player "opens" but closes immediately and returns me to the screen where you add stream. I also tried some simple radio streams (from live24.gr) and it does not play either.

hellodear.in
 

teatv download
 

Edited by parsokra
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Γειά σε όλους, αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την εμφάνιση των φωτογραφιών στην εφαρμογή συλλογή.Για κάποιο λόγο , δεν ξέρω πώς,οι φωτογραφίες όπως βλέπω στα αρχεία μου,έχουν γίνει κρυφες και οπότε δεν μπορώ να τις δω.Δηλαδη στην αρχή κάθε  όνοματος  φωτογραφίας έχει μπει μια τέλεια .Στην προσπάθεια να μετονομασω μια φώτο, εμφανίστηκε κανονικά.Υπαρχει κάποιος τρόπος να τις επαναφέρω χωρίς να μπω στην διαδικασία να τις μετονομασω μια μία, γιατί μιλάμε για 14gb.Ευχαριστώ προκαταβολικά.Η συσκευή μου είναι xiaomi redmi 9t,αν παίζει κάποιον ρόλο.

Edited by dantspet
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

On 5/10/2022 at 11:56 ΜΜ, dantspet said:

Γειά σε όλους, αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την εμφάνιση των φωτογραφιών στην εφαρμογή συλλογή.Για κάποιο λόγο , δεν ξέρω πώς,οι φωτογραφίες όπως βλέπω στα αρχεία μου,έχουν γίνει κρυφες και οπότε δεν μπορώ να τις δω.Δηλαδη στην αρχή κάθε  όνοματος  φωτογραφίας έχει μπει μια τέλεια .Στην προσπάθεια να μετονομασω μια φώτο, εμφανίστηκε κανονικά.Υπαρχει κάποιος τρόπος να τις επαναφέρω χωρίς να μπω στην διαδικασία να τις μετονομασω μια μία, γιατί μιλάμε για 14gb.Ευχαριστώ προκαταβολικά.Η συσκευή μου είναι xiaomi redmi 9t,αν παίζει κάποιον ρόλο.

Το πρόβλημα που έχεις δείχνει ότι κάτι στο έκανε. Κάποιος υιός, κάποιο bug.

Εγώ θα τις αντέγραφα στον υπολογιστή και θα τις μετονόμαζα με κάποια εφαρμογή Batch Renamer. Υπάρχουν αρκετές δωρεάν.

Εγώ πάντως χρησιμοποιώ την FastStone Image Viewer που έχει τέτοια λειτουργία και είναι πολύ καλή και εύκολη. Μπορεί να τις φτιάξει όπως ακριβώς ήτανε πριν.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Υπάρχει συσκευή τουλάχιστον την τελευταία 5ετια που δεν έχει ένα music player της προκοπής; Χωρια τα Spotify, Apple Music, tidal κλπ που χρησιμοποιούν οι περισσότεροι πλέον.

Πριν μια 10ετια και βάλε αγοράζαμε power amp για να κάνουμε τη δουλειά μας. Σήμερα δεν βλέπω κανένα λόγο, αλλά με μια αναζήτηση music player στο play store νομίζω θα βρεις ένα σκασμό αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 22/12/2022 at 6:35 ΜΜ, spinalgr1990 said:

Υπάρχει μήπως η εφαρμογή Winamp στο Android ?

Winamp56.part1.rar 8 MB · 0 downloads

Το Winamp έβγαινε παλιότερα και μάλιστα είχε παρόμοιο interface με το κλασικό. Έχει πολλά χρόνια που έχει αποσυρθεί από το store. 

Τώρα για παρόμοιο.... Όλα ίδια είναι στα βασικά (play, start, stop...) . Για τα επιμέρους ότι βολεύει τον καθένα. 

Εγώ για παράδειγμα χρησιμοποιώ Black Player Exclusive παρόλο που έχω και Poweramp. 

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Σε συσκευή realme gt master edition με την εφαρμογή vanced και όταν η συσκευή είναι συνδεμένη στο wifi του σπιτιού, μου κάνει "σκαλωματα", "σπασίματα", "κομπιασματα" να το περιγράψω; 

Το κομπιασματα αυτό το κάνει κάθε "λίγο και λιγάκι" (μονάδα μέτρησης συχνότητας επανάληψης) κάτι το οποίο δεν συμβαίνει με την χρήση δεδομένων! 

Στην αρχή είχα υποθέσει ότι το έκανε η εφαρμογή λόγο παράληψης των διαφημίσεων, αλλά δεν κάνει νόημα να συμβαίνει μόνο με σταθερή γραμμή και όχι με δεδομένα! 

Ιδέες παρακαλώ! 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, vasileios13 said:

Για δες το NewPipe δουλεύει;

Με δεδομένα λειτουργεί, μέσο wifi κάνει κομπιασματα... 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Πως μπορώ να απενεργοποιήσω το voice assistance στο youtube που ξαφνικά ενεργοποιήθηκε μόνο του μετά το τελευταίο youtube app update?

Ενώ μέχρι τώρα ακόμα και φωνητική αναζήτηση να έκανα στο youtube δεν μου επαναλάμβανε αυτό που έλεγα(Και είναι ακριβώς αυτό που θέλω) τώρα ξαφνικά οτιδήποτε αναζήτηση κάνω φωνητικά μου επαναλαμβάνει ότι λέω.

Να σημειώσω ότι έχω ανενεργό το "ρυθμίσεις -> Google -> ρυθμίσεις για εφαρμογές Google -> αναζήτηση, βοηθός και voice -> hey google & voice match -> είναι ανενεργό(disabled)".

Μέχρι και απεγκατάσταση του youtube και ξανά εγκατάσταση έκανα χωρίς να αλλάξει κάτι γιατί αυτή η νέα ιδιαιτερότητα είναι από το τελευταίο youtube app update αφού αν καταργήσω το last app update γυρνάει πάλι στο φυσιολογικό για εμένα(Να μην λέει ότι του ψάχνω με φωνητική αναζήτηση)

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Youtube voice assistance υποχρεωτικά ενεργό μετά το τελευταίο update
  • Administrators
On 13/8/2023 at 12:05 ΜΜ, adais said:

Πως μπορώ να απενεργοποιήσω το voice assistance στο youtube που ξαφνικά ενεργοποιήθηκε μόνο του μετά το τελευταίο youtube app update?

Ενώ μέχρι τώρα ακόμα και φωνητική αναζήτηση να έκανα στο youtube δεν μου επαναλάμβανε αυτό που έλεγα(Και είναι ακριβώς αυτό που θέλω) τώρα ξαφνικά οτιδήποτε αναζήτηση κάνω φωνητικά μου επαναλαμβάνει ότι λέω.

Να σημειώσω ότι έχω ανενεργό το "ρυθμίσεις -> Google -> ρυθμίσεις για εφαρμογές Google -> αναζήτηση, βοηθός και voice -> hey google & voice match -> είναι ανενεργό(disabled)".

Μέχρι και απεγκατάσταση του youtube και ξανά εγκατάσταση έκανα χωρίς να αλλάξει κάτι γιατί αυτή η νέα ιδιαιτερότητα είναι από το τελευταίο youtube app update αφού αν καταργήσω το last app update γυρνάει πάλι στο φυσιολογικό για εμένα(Να μην λέει ότι του ψάχνω με φωνητική αναζήτηση)

https://www.sirhow.com/turn-off-youtube-voice-assistant/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  

1 hour ago, athanaso77 said:

Με αυτόν τον τρόπο που λες μου απενεργοποιεί εντελώς το να ψάξω κάτι φωνητικά.

Εγώ δεν ζήτησα ποτέ αυτό.

Εγώ απλά ζήτησα να μπορώ να κάνω φωνητική αναζήτηση στο  youtube αλλά να μην λέει τι το έβαλα να ψάξει όπως δηλαδή γινόντανε κανονικά πριν το τελευταίο youtube app update.

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Έχω μερικές φώτο και βιντεακια τα οποία θέλω όλα μαζί να τα κάνω ένα βίντεο για το ινστα. Όχι κάτι φοβερό, να εμφανίζονται με ένα εφεδακι η μια φωτο/βίντεο μετά το άλλο.
Μουσική θα βάλω από το insta.

Κάποια εφαρμογή? Όσες έχω βρει βάζουν κάτι χαζά πλαίσια και εφέ, εγώ θέλω μόνο να πέφτει η κάθε εικονα/βίντεο μετά την άλλη

(Free)

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



:cool:
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, margaritagr said:

Έχω μερικές φώτο και βιντεακια τα οποία θέλω όλα μαζί να τα κάνω ένα βίντεο για το ινστα. Όχι κάτι φοβερό, να εμφανίζονται με ένα εφεδακι η μια φωτο/βίντεο μετά το άλλο.
Μουσική θα βάλω από το insta.

Κάποια εφαρμογή? Όσες έχω βρει βάζουν κάτι χαζά πλαίσια και εφέ, εγώ θέλω μόνο να πέφτει η κάθε εικονα/βίντεο μετά την άλλη

(Free)

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Αν έχεις samsung πήγαινε συλλογή- 3 τελείες πάνω δεξιά -έναρξη παροσιασης

Ελπίζω να είναι αυτό που θες

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...