Jump to content

[Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιας και μπηκες στον κοπο των δοκιμων, δες το

MX PLAYER

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Για κάποιο λόγο το είχα απορρίψει, κακώς.

Είναι το μόνο που κρατάει ΠΑΝΤΑ το σημείο στο οποίο είχα σταματήσει την αναπαραγωγή.

Thanks!

 

Sent from my One Plus 5T

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο το είχα απορρίψει, κακώς.

Είναι το μόνο που κρατάει ΠΑΝΤΑ το σημείο στο οποίο είχα σταματήσει την αναπαραγωγή.

Thanks!

 

Sent from my One Plus 5T

 

Χαίρομαι που σε βόλεψε.... εγώ είμαι ευχαριστημένος χρόνια τώρα.....

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο το είχα απορρίψει, κακώς.

Είναι το μόνο που κρατάει ΠΑΝΤΑ το σημείο στο οποίο είχα σταματήσει την αναπαραγωγή.

Thanks!

 

Sent from my One Plus 5T

 

Μονόδρομος o MxPlayer στο Android

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Αυτός εδώ πάντως με έκανε να ξεχάσω γρήγορα τον mx player

https://play.google.com/store/apps/details?id=video.player.videoplayer

Link to comment
Share on other sites

Αυτός εδώ πάντως με έκανε να ξεχάσω γρήγορα τον mx player

https://play.google.com/store/apps/details?id=video.player.videoplayer

Δυστυχώς τον δοκίμασα και "ξεχνάει" συνέχεια που έχω μείνει σε ένα βίντεο και το ξεκινάει από την αρχή. Δλδ θυμάται που και που. Μία στις δέκα ίσως...

Για μένα είναι deal braker.

 

Sent from my One Plus 5T

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τον δοκίμασα και "ξεχνάει" συνέχεια που έχω μείνει σε ένα βίντεο και το ξεκινάει από την αρχή. Δλδ θυμάται που και που. Μία στις δέκα ίσως...

Για μένα είναι deal braker.

 

Sent from my One Plus 5T

Το ενεργοποίησες από τις ρυθμίσεις για να το κάνει;
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο. Τη χρησιμοποιώ χρόνια και με αρκετά κινητά και δεν είχα ποτέ πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Η Adobe διαθετει δωρεαν την νεα Adobe photoshop camera στο Playstore

 

Πολλα φιλτρα για selfie, scenery enhancer με την ΑΙ της Adobe. Εαν σας την βγαζει μη συμβατη, υπαρχει και στο APKmirror.

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Ωραία δείχνει! Κατέβασα το apk.( Το ζοριζει αρκετά το g6 ). Ευχαριστώ!

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το apk απο APKmirror αλλα μου βγάζει σφαλμα οτι παρουσιάστηκε προβλημα στην ανάλυση του πακετου.Δεν δουλευει στο s7 edge.

Τωρα το ειδα οτι ειναι απο 9 και πανω

Edited by mips

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πιο player θα προτείνατε για μουσική σε Android αυτοκινήτου.

Με ενδιαφέρει να βλέπω τους φακέλους μου από ένα μεγάλο USB, καθώς και να φτιάχνω λίστες αναπαραγωγής που θα μένουν αποθηκευμενες.

Ρωτάω γιατί ποτέ δεν έχω χρησιμοποιήσει κάποιο music player ώς τωρα στις κινητές μου συσκευές, αλλά υπάρχει τώρα η ανάγκη στο Android multimedia του αυτοκινήτου καθώς αυτό που έχει η συσκευή δε με ικανοποιεί.

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Η εφαρμογη καμερας PROSHOT προσωρινα δωρεαν στο playstore. (4 ευρω κανονικη τιμη)

 

CAMERA FEATURES —

• Auto, Program, Manual και δυο πλήρως παραμετροποιήσιμα Custom modes, όπως σε μια DSLR*

• Manual, semi-manual, ή automatic control των exposure, flash, focus, ISO, shutter speed, torch και του white balance*

• Λήψη φωτογραφιών σε JPEG, RAW ή RAW JPEG* (RAW = .DNG file)

• Light Painting mode

• Custom Aspect Ratio Mode: πραγματοποίησε λήψη φωτογραφιών σε οποιοδήποτε aspect ratio επιθυμείς, 21:9, 17:10, 50:3

• Burst, Timer, και Timelapse modes, όλα με πλήρη manual controls

• Auto ISO option,

• Manual focus assist

• Live histogram

• Front-facing camera με exposure control

• Zoom με μόλις ένα δάχτυλο

 

— VIDEO FEATURES —

• ως 4K (3840×2160)*

• 60fps, up to 175Mb/s*

• Manual ή automatic control*

• Adjustable resolution, frame rate και bitrate

• Κάνε zoom και άλλαξε οποιαδήποτε παράμετρο ακόμη και κατά το video recording.

• Real-time audio input levels

• Timelapse video με πλήρη manual control

• Video light

 

Πηγη

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μόνο manual focus δεν υποστηρίζει η εφαρμογή απ' ότι είδα. Για τις πίσω κάμερες.

Αξίζει λες να την κατεβάσω;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ενα νεο project HDR καμερας απο τους developers του XDA

PhotonCamera - Enhanced algorithms camera

 

Βεβαια ειναι ακομα σε σταδιο αναπτυξης, αλλα εχει ενδιαφερον καθως ασχολουνται μαζτι του οι devs που εκαναν port την Google camera

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Ενα νεο project HDR καμερας απο τους developers του XDA

PhotonCamera - Enhanced algorithms camera

 

Βεβαια ειναι ακομα σε σταδιο αναπτυξης, αλλα εχει ενδιαφερον καθως ασχολουνται μαζτι του οι devs που εκαναν port την Google camera

Λειτουργεί σε όλες της συσκευές ή εξαιρεί της συσκευές με Mediatek;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία
  • 2 months later...

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.

 θα ήθελα να ρωτήσω, μια συνάδερφος μου είπε ότι υπάρχει εφαρμογή, που καθαρίζει και κάνει πιο ευκρινή τις παλιές φωτογραφίες. Θέλω να φωτογραφίσω με το κινητό κάτι παλιές φώτο ασπρόμαυρες και έγχρωμες.

Edited by diamantis_69
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, diamantis_69 said:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.

 θα ήθελα να ρωτήσω, μια συνάδερφος μου είπε ότι υπάρχει εφαρμογή, που καθαρίζει και κάνει πιο ευκρινή τις παλιές φωτογραφίες. Θέλω να φωτογραφίσω με το κινητό κάτι παλιές φώτο ασπρόμαυρες και έγχρωμες.

Photoscan της Google.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, WPerty said:

Photoscan της Google.

Είδα αυτή που μου προτείνεις, αλλά οι κριτικές της δεν είναι οι καλύτερες και έχει να ενημερωθεί από τον Απρίλη του 2019. Τυχαία σε αναζήτησή μου, είδα και μια άλλη εφαρμογή την Snapseed με καλύτερες κριτικές και λένε δεν έχει και διαφημίσεις.Τι λες; και ποια είναι πιο απλή στην λειτουργία;

Η photoscan νομίζω πρέπει να είναι πιο απλή ,γιατί τα κάνει αυτόματα ,ενώ η snapseed σου δίνει επιλογές και πρέπει να έχεις λίγες γνώσεις φωτογραφίας για να την δουλέψεις...

Edited by diamantis_69
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, diamantis_69 said:

Είδα αυτή που μου προτείνεις, αλλά οι κριτικές της δεν είναι οι καλύτερες και έχει να ενημερωθεί από τον Απρίλη του 2019. Τυχαία σε αναζήτησή μου, είδα και μια άλλη εφαρμογή την Snapseed με καλύτερες κριτικές και λένε δεν έχει και διαφημίσεις.Τι λες; και ποια είναι πιο απλή στην λειτουργία;

Η photoscan νομίζω πρέπει να είναι πιο απλή ,γιατί τα κάνει αυτόματα ,ενώ η snapseed σου δίνει επιλογές και πρέπει να έχεις λίγες γνώσεις φωτογραφίας για να την δουλέψεις...

Μπορείς να τις φωτογραφίσεις με το photoscan για να πάρει τα χοντρά (glare κτλ) και μετά να τις επεξεργαστείς με το Snapseed.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Θέλω οπωσδήποτε να συγχρονίζονται οι  φωτογραφίες που τραβάω απο το κινητό με την google για να τις βλέπω αργότερα στο Pc από τον λογαριασμό μου στην Google->Φωτογραφίες.

Το πρόβλημα είναι στα βίντεο και μου κάνει το εξής: λόγω του μεγάλου μεγέθους δεν ανεβαίνουν ΠΟΤΕ  και προσπαθεί συνέχεια να κάνει upload με αποτέλεσμα να μην φτάνει στις προσφατες φωτό για να μου τις ανεβάσει οπότε χρησιμοποιώ καλώδιο !

Δεν έχω βρει επιλογή να μην ανεβάζει τα βίντεο. Μετά σκέφτηκα να τα μεταφέρω σε άλλον κατάλογο μέσα στο κινητό αλλά και πάλι απαξ και τραβήξω ένα νέο βίντεο θα μου κάνει τα ίδια. Εχετε καμιά ιδέα τι μπορώ να κανω?

YΓ : Πάντα για συνδεση Wifi

Link to comment
Share on other sites

https://www.cbackup.com/articles/how-to-stop-uploading-videos-in-google-photos-5740.html

 

Για ρίξε μια ματιά. Με αναζήτηση το βρήκα μιας και δεν χρησιμοποιώ Google Photos.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Youtube voice assistance υποχρεωτικά ενεργό μετά το τελευταίο update

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...