Jump to content

[Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα. υπαρχει εφαρμογη να βγαζουμε φωτο 360 μοιρων? π.χ οπως εχει photo sphere το nexus 4.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. υπαρχει εφαρμογη να βγαζουμε φωτο 360 μοιρων? π.χ οπως εχει photo sphere το nexus 4.

 

Έχεις δοκιμάσει την "πανοραμική λειτουργία" της μαμά κάμερας;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει την "πανοραμική λειτουργία" της μαμά κάμερας;

 

Ναι, αλλα δεν με καλυπτει. Ειχα το nexus 4 και θα ηθελα κατι παρομοιο αν υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλα δεν με καλυπτει. Ειχα το nexus 4 και θα ηθελα κατι παρομοιο αν υπαρχει.

Η google camera έχει το photo sphere

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Η google camera έχει το photo sphere

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Ποιες ειναι οι καλυτερες επαγγελματικες free εφαρμογες για καμερα και για επεξεργασια της φωτογραφιας απο το κινητο τηλεφωνο χωρις photoshop στον υπολογιστη ; Επισης θα ηθελα να βγαζει φωτο και να προσθετω εφε πανω διαφορα οτι θελω και να τις βγαζω ή να τις κανω πριν τις βγαζω μαυροασπρες. Εχουμε επιλογες-προτασεις ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Ποιες ειναι οι καλυτερες επαγγελματικες free εφαρμογες για καμερα και για επεξεργασια της φωτογραφιας απο το κινητο τηλεφωνο χωρις photoshop στον υπολογιστη ; Επισης θα ηθελα να βγαζει φωτο και να προσθετω εφε πανω διαφορα οτι θελω και να τις βγαζω ή να τις κανω πριν τις βγαζω μαυροασπρες. Εχουμε επιλογες-προτασεις ;

 

Εγώ χρησιμοποιώ τρεις εφαρμογές. Το pics art, το photo studio, και το photo editor. Με καλύπτουν σε αυτά που θέλω. Δοκίμασε και βλέπεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποιες ειναι οι καλυτερες επαγγελματικες free εφαρμογες για καμερα και για επεξεργασια της φωτογραφιας απο το κινητο τηλεφωνο χωρις photoshop στον υπολογιστη ; Επισης θα ηθελα να βγαζει φωτο και να προσθετω εφε πανω διαφορα οτι θελω και να τις βγαζω ή να τις κανω πριν τις βγαζω μαυροασπρες. Εχουμε επιλογες-προτασεις ;

Μετά το picsart δες κι αυτό..

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.btows.photo

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,

 

εγκατεστησα χθες, μια εφαρμογη για "αποκρυψη/προστασια" εικονων, αρχειων κτλ. Δε θυμαμαι τωρα ακριβως το ονομα, αλλα ηταν η πρωτη που μου εβγαλε το play store γραφωντας "private photo" με 4.5 αστερια αξιολογηση.

(Η λειτουργια της βασιζεται στην "αριθμομηχανη" του κινητου, οπου οριζοντας εναν κωδικο αριθμητικο, ανοιγει αυτοματα η εφαρμογη και βλεπεις τα αρχεια (εικονες) που εβαλα ως κρυφες.

 

το θεμα μου ειναι το εξης: πληκτρολογωντας τον κωδικο στο κομπιουτερακι, δεν ανοιγει η εφαρμογή αυτή που περιγραφω. δε γινεται τιποτα.

επισης, δε βλεπω καπου εικονιδιο της εφαρμογης αυτης. αυτο καταλαβαινω οτι λογικα γινεται επιτηδες απο τους προγραμματιστες, για ακομα μεγαλυτερη ιδιωτικοτητα.

ο μονος τροπος ανοιγματος της εφαρμογης αυτης, ειναι από το play store, κανωντας παλι αναζητηση (private photo) οπου βλεπω την εγκατεστημενη πλεον εφαρμογη και παταω "ανοιγμα".

 

κανεις , ιδες τι φταίει, τι δε κανω σωστα?

εδωσα permission στο κομπιουτερακι ν ανοιγει αλλες εφαρμογες αλλα θα το ξαναελεγξω.

 

αλλη εναλλακτικη εφαρμογη για τον σκοπο αυτο, εχει κανεις ?

 

(σε κινητο root με android 6.0.1 δουλευω).

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Ποιες ειναι οι καλυτερες επαγγελματικες free εφαρμογες για καμερα και για επεξεργασια της φωτογραφιας απο το κινητο τηλεφωνο χωρις photoshop στον υπολογιστη ; Επισης θα ηθελα να βγαζει φωτο και να προσθετω εφε πανω διαφορα οτι θελω και να τις βγαζω ή να τις κανω πριν τις βγαζω μαυροασπρες. Εχουμε επιλογες-προτασεις ;

Για επεξεργασία είναι κορυφή

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pinguo.edit.sdk

(έχει Πολλά φίλτρα να κατεβάσεις έξτρα)

 

Και

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.niksoftware.snapseed

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,

 

εγκατεστησα χθες, μια εφαρμογη για "αποκρυψη/προστασια" εικονων, αρχειων κτλ. Δε θυμαμαι τωρα ακριβως το ονομα, αλλα ηταν η πρωτη που μου εβγαλε το play store γραφωντας "private photo" με 4.5 αστερια αξιολογηση.

(Η λειτουργια της βασιζεται στην "αριθμομηχανη" του κινητου, οπου οριζοντας εναν κωδικο αριθμητικο, ανοιγει αυτοματα η εφαρμογη και βλεπεις τα αρχεια (εικονες) που εβαλα ως κρυφες.

 

το θεμα μου ειναι το εξης: πληκτρολογωντας τον κωδικο στο κομπιουτερακι, δεν ανοιγει η εφαρμογή αυτή που περιγραφω. δε γινεται τιποτα.

επισης, δε βλεπω καπου εικονιδιο της εφαρμογης αυτης. αυτο καταλαβαινω οτι λογικα γινεται επιτηδες απο τους προγραμματιστες, για ακομα μεγαλυτερη ιδιωτικοτητα.

ο μονος τροπος ανοιγματος της εφαρμογης αυτης, ειναι από το play store, κανωντας παλι αναζητηση (private photo) οπου βλεπω την εγκατεστημενη πλεον εφαρμογη και παταω "ανοιγμα".

 

κανεις , ιδες τι φταίει, τι δε κανω σωστα?

εδωσα permission στο κομπιουτερακι ν ανοιγει αλλες εφαρμογες αλλα θα το ξαναελεγξω.

 

αλλη εναλλακτικη εφαρμογη για τον σκοπο αυτο, εχει κανεις ?

 

(σε κινητο root με android 6.0.1 δουλευω).

Εγώ για απόκρυψη φωτογραφιών, χρησιμοποιώ το lockmypix.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα,

 

γνωριζει καποιος εαν υπαρχει προγραμμα εκει εξω που επιτρεπει στον χρηστη να τραβηξει φωτογραφιες απο την εμπροσθια καθως και την οπισθια καμερα, ταυτοχρονα, οπως για παραδειγμα κανει το default camera app HTC M9;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

γνωριζει καποιος εαν υπαρχει προγραμμα εκει εξω που επιτρεπει στον χρηστη να τραβηξει φωτογραφιες απο την εμπροσθια καθως και την οπισθια καμερα, ταυτοχρονα, οπως για παραδειγμα κανει το default camera app HTC M9;

Κάνε μια αναζήτηση στο play double η dual camera θα σου βγάλει αρκετές

 

g5 lg g5 nougat monster

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια αναζήτηση στο play double η dual camera θα σου βγάλει αρκετές

 

g5 lg g5 nougat monster

 

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση. Οσες εχω βρει στο store ομως δεν δουλευουν ετσι ακριβως, βγαζουν την πρωτη φωτογραφια μετα την αλλη και στο τελος σε αφηνουν να κανεις κατι σαν κολαζ.

Για να εξηγησω καλυτερα, στο HTC (και σε αλλα κινητα απο οσο ξερω) δουλευει ως εξης, ανοιγουν και οι 2 καμερες ταυτοχρονα και στην οθονη του κινητου μπορεις να επιλεξεις το ποσοστο της τελικης φωτογραφιας που θα καταλαβει η καθε καμερα μεσω μιας μπαρας. Υπαρχει κατι τετοιο;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Οι λίγο μεγαλύτεροι σε ηλικία σίγουρα νοσταλγούν τις μέρες που είχε πρωτοεμφανιστεί το MPC στις Hip Hop παραγωγές. Ένα αυτόνομο sampler και music production το οποίο έχει γνωρίσει πολλές αναβιώσεις και χρησιμοποιείται μέχρι σήμερα.

Πριν μερικά χρόνια η AKAI σε συνεργασία με τη Retronyms είχε παρουσιάσει την iOS έκδοσή του. Τώρα σειρά έχει το Android να υποδεχτεί το θρυλικό MPC.

H ανακοίνωση έγινε κατά τη διάρκεια του MWC 2017 και έρχεται να δώσει απάντηση σε όσους δεν παρουσίαζαν σοβαρή εφαρμογή μουσικής παραγωγής προφασιζόμενοι το latency του Android. Διαθέτει το ίδιο περιεχόμενο όπως και η έκδοση του iOS, και πιο συγκεκριμένα 1200 samples, 80 sequences και 50 προγράμματα για τον χρήστη.

 

To μόνο αρνητικό είναι ότι μέχρι στιγμής είναι διαθέσιμο μόνο για συσκευές Samsung Galaxy μέσω των Galaxy Apps.

 

πηγή

Edited by Muck Smith

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά την Google camera μπορείτε να την βρείτε στο store? Γιατί την ψάχνω αλλά δεν τη βρίσκω για κάποιο λογο

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την Google camera μπορείτε να την βρείτε στο store? Γιατί την ψάχνω αλλά δεν τη βρίσκω για κάποιο λογο

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Κι εμένα δεν μου την έβγαζε και την βρήκα με άλλο τρόπο

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.GoogleCamera

 

Edit: άκυρο. Το link δεν λειτουργεί αν και το έκανα copy από την εφαρμογή στο play store.

Αν πατήσεις τελικά open with στο link θα δουλέψει

Edited by pektis7
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα δεν μου την έβγαζε και την βρήκα με άλλο τρόπο

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.GoogleCamera

 

Edit: άκυρο. Το link δεν λειτουργεί αν και το έκανα copy από την εφαρμογή στο play store.

Αν πατήσεις τελικά open with στο link θα δουλέψει

Φίλε έγινε μία χαρά ευχαριστώ πολύ!

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Φίλε έγινε μία χαρά ευχαριστώ πολύ!

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Θα μπορούσες να μου πεις τι ακριβώς έκανε γιατί από τις οδηγίες του προηγούμενου φίλου δεν κατάλαβα; Ευχαριστώ προκαταβολικά.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Είμαι καινούργιος εδώ και δεν ξέρω αν είμαι στη σωστή ενότητα.

Θέλω να ρωτήσω πως ανεβάζω τραγούδια στο YouTube, αλλά να παίζουν και από κινητά.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εκτος απο τα snapseed και lightroom ποια αλλα editing apps προτεινετε για photo edit?

με ενδιαφερουν ρεαλιστικα φιλτρα landscape, retro, καθως και cross που να μην ειναι τερμα "επιθετικο" οπως πχ αυτα του Lightroom

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο τα snapseed και lightroom ποια αλλα editing apps προτεινετε για photo edit?

με ενδιαφερουν ρεαλιστικα φιλτρα landscape, retro, καθως και cross που να μην ειναι τερμα "επιθετικο" οπως πχ αυτα του Lightroom

Το MixByCamera360 είναι φοβερό! Κάνεις εγγραφή στην εφαρμογή με το Mail σου κ έχει πολλά δωρεάν έξτρα φίλτρα να κατεβάσεις. Φοβερή εφαρμογή! Ό,τι απορία έχεις ρωτάς!!

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pinguo.edit.sdk

 

(Ρίνα)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο το mixby camera 360.

Επίσης:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cyberlink.photodirector

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aviary.android.feather

 

Στάλθηκε από το Pixel XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω, τα δοκιμασα, το MIX εχει αρκετα φιλτρακια στο στυλ που εψαχνα και εχει και ωραιο interface :up:

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
υπαρχει καποια εφαρμογη καμερας που να εχει επιλογη για μειωση θορυβου πχ στις σκοτεινες ληψεις ?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία
  • The title was changed to Youtube voice assistance υποχρεωτικά ενεργό μετά το τελευταίο update

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...