Jump to content

[Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πέρα από τα κλασσικά Dropbox, Google Drive και λοιπά τα οποία σταμάτησα να χρησιμοποιώ τσέκαρε MEGA Upload. Κρυπτογραφηση end to end, αυτόματο και ασυμπιεστο upload, 50GB free

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

Και με αυτό τι γίνεται;;

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160510/15d608f0483696de094a04cc3def26a8.jpg

 

http://www.techgear.gr/kim-dotcom-mega-service-to-be-closed-107276/

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

LG V10

Galaxy S4

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Και με αυτό τι γίνεται;;

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160510/15d608f0483696de094a04cc3def26a8.jpg

 

http://www.techgear.gr/kim-dotcom-mega-service-to-be-closed-107276/

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

LG V10

Galaxy S4

 

Επιβεβαιωθηκε λιγο αργοτερα, απο το ιδιο το blog του MEGA οτι δεν ισχυει κατι τετοιο..

 

Edited by tassos_chry
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωθηκε λιγο αργοτερα, απο το ιδιο το blog του MEGA οτι δεν ισχυει κατι τετοιο..

 

Οκ ευχαριστώ!! :cool:

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

LG V10

Galaxy S4

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ!! :cool:

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

LG V10

Galaxy S4

 

Δεν κάνει τίποτα :p

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες....

Για βοηθειστε....μια εφαρμογη (ελληνικη αν δεν απατωμαι),που οτι βιντεο τραβουσες,στο εδειχνε παντα fullscreen ή εκανε αυτοματα auto rotate....προσπαθω να την θυμηθω αλλα.....η ηλικια....Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες....

Για βοηθειστε....μια εφαρμογη (ελληνικη αν δεν απατωμαι),που οτι βιντεο τραβουσες,στο εδειχνε παντα fullscreen ή εκανε αυτοματα auto rotate....προσπαθω να την θυμηθω αλλα.....η ηλικια....Ευχαριστω

Horizon?

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχω 2-3 album τραγουδιών τα οποία σε οποιαδήποτε android συσκευή τα βάλω εμφανίζει τα τραγούδια ως εξής: Track 1, Track 2 κλπ

Σε pc με Windows τα εμφανίζει κανονικά. Έχω και το ID3 Fixer για αρχεία που τα εμφανίζει κάπως σαν κινέζικα αλλά δεν βοηθάει εδώ...

Τι προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια φιλοι και φιλες!!

 

ψαχνω για εφαρμογη που να μπορω να ενωνω βιντεο, να διαγραφω κομματια, να βαζω εφε .και μουσικη, και να μπορω να το αποθηκευω στην κανονικη του μορφη!!!

κατι αντιστοιχο δηλαδη με τo movie maker windows!!

 

υπαρχει?? οσο κι αν εψαξα δεν βρηκα κατι!!

 

ευχαριστω εκ των πρωτερων!!

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει εφαρμογή για 360° φωτογραφιων?

επειτα να τις ανεβαζω στο fb και να φαίνονται οπως πρεπει?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω 2-3 album τραγουδιών τα οποία σε οποιαδήποτε android συσκευή τα βάλω εμφανίζει τα τραγούδια ως εξής: Track 1, Track 2 κλπ

Σε pc με Windows τα εμφανίζει κανονικά. Έχω και το ID3 Fixer για αρχεία που τα εμφανίζει κάπως σαν κινέζικα αλλά δεν βοηθάει εδώ...

Τι προτείνετε;

 

Μπες από το πισι στις ιδιότητες ενός από αυτά τα τραγούδια, και στις λεπτομέρειες δες αν λέει το ίδιο στον τίτλο. Αν λέει κάτι σβήσ' το και θα σου εμφανίζει το όνομα του αρχείου.

My History:

Nokia 3330, Panasonic GD67, Nokia 7650, Sony Ericsson Z800i, Sony Ericsson W850i, Alcatel OT-E101A, HTC Magic, Sony Ericsson T650i, Sony XPERIA S, LG G3, Chuwi Hi8

Now:

Samsung Galaxy S8

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα έχετε να προτείνετε κάποια εφαρμογή για να αντικαταστήσω την στοκ Συλλογή;

 

Sent from my Lenovo A806 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα έχετε να προτείνετε κάποια εφαρμογή για να αντικαταστήσω την στοκ Συλλογή;

 

Sent from my Lenovo A806 using Tapatalk

 

Ζητάς κάποιες παραπάνω επιλογές και θέλεις κάτι άλλο, η δεν σου λειτουργεί σωστά;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ζητάς κάποιες παραπάνω επιλογές και θέλεις κάτι άλλο, η δεν σου λειτουργεί σωστά;

Δημιουργία άλμπουμ,καλύτερη διαχείριση το φωτογραφιών,ένωση άλμπουμ,και αν υπάρχει κλείδωμα ή κρύψιμο φωτογραφιών(δεν είναι τοσο σημαντικό)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γειά σας. Samsung galaxy core 2. Δεν ξέρω αν είναι το σωστό μέρος για αυτό που θέλω να ρωτήσω. Στο Facebook έχει δύο πλαίσια για να βάλεις photo για προφίλ. Ένα μεγάλο και ένα μικρό. Το μεγάλο θέλει οπωσδήποτε κάποιες συγκεκριμένες διαστάσεις (400×

δεν θυμάμαι πόσο ακριβώς ).Αν η photo είναι μικρότερη από 400, μπορούμε να την τεντώσουμε ή να την ανοίξουμε κάπως για να γίνει 400άρα;Επίσης ,δύο photos μικρότερων διαστάσεων μπορούμε να τις κολλήσουμε μαζί και να τις κάνουμε σαν μία; Σίγουρα υπάρχουν εφαρμογές για τέτοια πράγματα, αλλά θα ήθελα να το κάνω με την εφαρμογή και τις λειτουργίες της συσκευής. Αυτό ήθελα να ρωτήσω. Γεια σας.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G355HN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό θέμα.. Έχω μερικές αποριες σχετικά με το Google Play Music.

Πρόσεξα πως για να κάνω το trial θέλει να βάλω κάποια μέθοδο πληρωμής. Αν βάλω PayPal, με το που τελειώσει το trial ακυρωνεται μόνο του; ή πρέπει να πληρώσω και κάποιο πόσο;

 

Ήθελα Spotify αλλά έχασα την προσφορά και κοιτάω εναλλακτικές για να βγάλω όσο το δυνατόν πιο φθηνά τον μήνα αυτόν που θα πάω διακοπές :p

 

Sent from my Redmi Note 3

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό θέμα.. Έχω μερικές αποριες σχετικά με το Google Play Music.

Πρόσεξα πως για να κάνω το trial θέλει να βάλω κάποια μέθοδο πληρωμής. Αν βάλω PayPal, με το που τελειώσει το trial ακυρωνεται μόνο του; ή πρέπει να πληρώσω και κάποιο πόσο;

 

Ήθελα Spotify αλλά έχασα την προσφορά και κοιτάω εναλλακτικές για να βγάλω όσο το δυνατόν πιο φθηνά τον μήνα αυτόν που θα πάω διακοπές :p

 

Sent from my Redmi Note 3

 

Νομίζω πως πριν λήξει το Trial πρέπει να το ακυρώσεις εσύ, γιατί αλλιώς θα αρχίσει να σε χρεώνει.

Link to comment
Share on other sites

Ήταν.. πριν αγοραστεί από την cheetah mobile.

Κατέβασε αυτή την έκδοση, ή τελευταία πριν την εξαγορά της εφαρμογής.

http://www.apkmirror.com/apk/q-supreme-team/quickpic/quickpic-4-5-2-159-release/quickpic-4-5-2-2-android-apk-download/

 

Sent from my Redmi Note 3

Link to comment
Share on other sites

Ήταν.. πριν αγοραστεί από την cheetah mobile.

Κατέβασε αυτή την έκδοση, ή τελευταία πριν την εξαγορά της εφαρμογής.

http://www.apkmirror.com/apk/q-supreme-team/quickpic/quickpic-4-5-2-159-release/quickpic-4-5-2-2-android-apk-download/

 

Sent from my Redmi Note 3

 

 

 

Γιατί μετά τι άλλαξε; Μια χαρά είναι. Μια υπηρεσία cloud πρόσθεσαν, που αν δεν την θέλεις, την απενεργοποιεις. Παρατήρησες κάτι άλλο;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν παρατήρησα γιατί δεν αναβαθμισα ποτέ..ξέρω όμως για την συγκεκριμένη εταιρία.. δεν έχει πολύ καλή φήμη. Και δικαιολογημένα. Οι εφαρμογές της είναι πολύ χαμηλης ποιότητας και πειράζουν ασχημα τις συσκευές. Σίγουρα θα ξέρεις το clean master. Χωρίς να είμαι καθόλου σίγουρος νομίζω είχα δει πως άλλαξαν και τα δικαιώματα που χρειάζεται η εφαρμογη μετά της εξαγορά. Με λίγα λόγια, δεν βρίσκω λόγο να αναβαθμισω. Ή συγκεκριμένη έκδοση δουλεύει όπως πρέπει.

 

Sent from my Redmi Note 3

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά. Το ξέρω ότι είναι αυτής της εταιρίας, και για αυτό έβγαλα κατευθείαν το cloud. Όχι ότι μου φτάνουν τα 2 gb....

Στις άδειες ζητάει μόνο άδεια για το storage και τίποτα άλλο, που είναι και λογικό, οπότε κομπλέ.

Απλά ρώτησα άμα έχει κρασαρίσματα, αν χάνει φωτογραφίες, βίντεο κτλ.

Πάντως φαίνεται ωραία, στρωτή εφαρμογή με μία εξαίρεση. Η μαμά εφαρμογή μου δείχνει αν ένας φάκελος είναι στην sd ή όχι (LG G3). Που για μένα είναι βασικό να πηγαίνουν ΟΛΕΣ οι φωτογραφίες εκεί. Αν σε κάποια φάση το κινητό πάθει κοκομπλοκ, βλέπω ότι θα στέλνει σε άλλο φάκελο εκτός sd, και το διορθώνω. Στο QuickPic δεν είδα κάτι αντίστοιχο.

Μιλάω για αυτό το σηματάκιhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160706/bf75dab50cec7d66a4bd9372d7e7eb0c.jpg

 

Live to ride, ride to live

Edited by rtifosi
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία
  • The title was changed to Youtube voice assistance υποχρεωτικά ενεργό μετά το τελευταίο update

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...