Jump to content

[Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πιθανότερο να έχεις δίκιο για την cheetah, αλλά με μια γρήγορη αναζήτηση δεν βρήκα τίποτε. Που τα βρήκες τα στοιχεία που αναφέρεις να το ψάξω λίγο; Γιατί την έχω και εγώ αυτή την εφαρμογή, αν είναι να την καταργήσω...
Link to comment
Share on other sites

Το πιθανότερο να έχεις δίκιο για την cheetah, αλλά με μια γρήγορη αναζήτηση δεν βρήκα τίποτε. Που τα βρήκες τα στοιχεία που αναφέρεις να το ψάξω λίγο; Γιατί την έχω και εγώ αυτή την εφαρμογή, αν είναι να την καταργήσω...

 

Μια χαρά είναι η εφαρμογή κράτα την...

Όταν εμφανίσει κανένα banner κτλ... τότε την ξυλώνουμε ομαδικά! ;)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Μια και το έφερε η κουβέντα για το quickpic...

Όταν θέλω να σβήσω φώτο από sd card με το quickpic

μου εμφανίζει μήνυμα ότι δεν μπορεί να τη σβήσει λόγω permissions...αλλά όμως την σβήνει...

Από ότι έχω δει σε διάφορες συζητήσεις υπάρχει σαν πρόβλημα αλλά δεν ξέρω ποια είναι η λύση....

Link to comment
Share on other sites

Το πιθανότερο να έχεις δίκιο για την cheetah, αλλά με μια γρήγορη αναζήτηση δεν βρήκα τίποτε. Που τα βρήκες τα στοιχεία που αναφέρεις να το ψάξω λίγο; Γιατί την έχω και εγώ αυτή την εφαρμογή, αν είναι να την καταργήσω...

http://www.androidpolice.com/2015/08/29/popular-photo-gallery-app-quickpic-has-been-bought-by-cheetah-mobile-and-users-are-pissed/

 

http://rebrn.com/re/quickpic-is-now-part-of-cheetah-mobile-700904/

 

https://www.change.org/p/google-inc-google-ban-cheetah-mobile-from-google-playstore

 

και ένα απόσπασμα από wikipedia:

https://en.wikipedia.org/wiki/Cheetah_Mobile

Controversies

Despite the popularity of its Clean Master Android App, it was reported in 2014 that ads promoting Clean Master manipulate Android users with deceptive tactics when browsing websites within the app's advertising framework. In April 2014, Ferenc László Nagy from Sophos Labs captured some pop-up ads that led to Clean Master, warning the device had been infected with a virus.[23]

 

In July 2014, CM encouraged users to uninstall Google Chrome and replace it with Cheetah Mobile's own browser during Clean Master's "clean-up" and "optimization" process. This rogue practice allowed Cheetah Mobile to gain unfair position in the marketplace and led to a Google crackdown.[24]

 

In June 2015, Kingsoft Security (Cheetah Mobile's registered legal entity in China) was warned by CAC (China's Internet regulator) about its erotic pop-ups. CAC said it has received a lot of public tip-offs about the issue since the beginning of 2015, and Kingsoft Security must make an immediate rectification or have its online pop-up service license revoked.[25]

Link to comment
Share on other sites

Πριν καμια 10αρια χρονια ειχα μια εφαρμογη στον υπολογιστη που ειχε χιλιαδες samples απο μπασα ,ηχους κτλ και τα ενωνες οπως ηθελες για να εχεις ενα μουσικο αποτελεσμα.Εφτιαχνες ενα δικο σου κομματι ερασιτεχνικα φυσικα.

Βεβαια δεν θυμαμαι καν πως την λενε..

Υπαρχει κατι αντιστοιχο στο Android;

Ηταν ωραια ασχολια κι ειχα και εμπνευση χεχε

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά έχετε να προτείνετε κάποιο αξιόλογο δωρεάν music player ;

 

Rocket player

 

Ο κυριότερος λόγος που τον θεωρώ πολύ καλό είναι ότι σου δίνει την δυνατότητα για να παίζεις μουσική ανά φάκελο, κάτι που οι περισσότεροι music players δεν το προσφέρουν στην free εκδοχή τους.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτό.. είναι καινούργιο, ελληνικό και θα σε ικανοποιήσει σίγουρα: https://play.google.com/store/apps/details?id=radiofono.smartapps.com
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτό.. είναι καινούργιο, ελληνικό και θα σε ικανοποιήσει σίγουρα: https://play.google.com/store/apps/details?id=radiofono.smartapps.com

Ναι και ζητάει στοιχεία τηλεφώνου , στοιχεία κλήσεων, πρόσβαση στον αποθηκευτικο χώρο. Σιγά μην του πούμε και τι φάγαμε χτες

Link to comment
Share on other sites

Στις πόλεις δεν έχει το Ηράκλειο;; Φαντάζομαι ότι θα λείπουν και άλλες πόλεις.

Το βαλα και το βγαλα αμέσως.

Το tunein είναι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή για radio παίζει ρόλο για το πόσα MB data καταναλώνονται? Γιατί με το tunein τρώει περιπου 50MB σε 20 λεπτά.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή για radio παίζει ρόλο για το πόσα MB data καταναλώνονται? Γιατί με το tunein τρώει περιπου 50MB σε 20 λεπτά.

Νομίζω πως παίζει ρόλο η ποιότητα ήχου του κάθε σταθμού, παρά η εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια αξιόλογη δωρεάν εφαρμογή radio σαν το tune in radio ;

https://play.google.com/store/apps/details?id=radiofono.smartapps.com

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

παιδες μια ερωτηση. Εχω τον mxplayer για ταινιες και με εχει βολεψει πολυ αλλα δεν παιζει ηχους DTS και AC3. Ξερει κανεις αν ο pro τους παιζει κανονικα;; Εχετε να προτεινετε κανενα αλλο;; Κατεβασα τον bs και δεν εχει προβλημα. Με βλεπω με αυτον
Link to comment
Share on other sites

παιδες μια ερωτηση. Εχω τον mxplayer για ταινιες και με εχει βολεψει πολυ αλλα δεν παιζει ηχους DTS και AC3. Ξερει κανεις αν ο pro τους παιζει κανονικα;; Εχετε να προτεινετε κανενα αλλο;; Κατεβασα τον bs και δεν εχει προβλημα. Με βλεπω με αυτον

 

 

Απ'ότι θυμάμαι κάτι παίζει με τα δικαιώματα γι'αυτό δεν παίζει.

Αλλά μπορεί να παίξει με κάποια πρόσθετα πού βρίσκεις στο XDA.

Κάνε μια αναζήτηση στο XDA.

Link to comment
Share on other sites

παιδες μια ερωτηση. Εχω τον mxplayer για ταινιες και με εχει βολεψει πολυ αλλα δεν παιζει ηχους DTS και AC3. Ξερει κανεις αν ο pro τους παιζει κανονικα;; Εχετε να προτεινετε κανενα αλλο;; Κατεβασα τον bs και δεν εχει προβλημα. Με βλεπω με αυτον

Vlc ρε συ. Είναι must. :)

Link to comment
Share on other sites

παιδες μια ερωτηση. Εχω τον mxplayer για ταινιες και με εχει βολεψει πολυ αλλα δεν παιζει ηχους DTS και AC3. Ξερει κανεις αν ο pro τους παιζει κανονικα;; Εχετε να προτεινετε κανενα αλλο;; Κατεβασα τον bs και δεν εχει προβλημα. Με βλεπω με αυτον

http://forum.xda-developers.com/apps/mx-player/mx-player-custom-codec-dts-support-t2156254

Λόγω πνευματικών δικαιωμάτων έχουν αφαιρεθεί οι codec AC3 και DTS.

Για να παίξεις βίντεο με ac3 ήχο στον MX Player, κατεβάζεις το codec που είναι για το κινητό σου (zip αρχείο) και το πετάς χύμα στο / και ανοίγεις τον MX Player που θα σε ρωτήσει αν θες να ενεργοποιήσεις το custom codec. Πατάς Yes και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι ο πιο απλός τρόπος να βάλεις μια εικόνα σε ένα mp3; Η διαδικασία να γίνει μέσω smartphone εννοώ.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι ο πιο απλός τρόπος να βάλεις μια εικόνα σε ένα mp3; Η διαδικασία να γίνει μέσω smartphone εννοώ.

Με τον Poweramp γίνεται (βασικά σχεδόν με όλους). Την ώρα της αναπαραγωγής του mp3 σου βγάζει την φωτό κι αν πατήσεις επάνω της και είσαι συνδεδεμένος στο διαδίκτιο σου βγάζει και εναλλακτικές επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Με τον Poweramp γίνεται (βασικά σχεδόν με όλους). Την ώρα της αναπαραγωγής του mp3 σου βγάζει την φωτό κι αν πατήσεις επάνω της και είσαι συνδεδεμένος στο διαδίκτιο σου βγάζει και εναλλακτικές επιλογές.

 

Θα το δοκιμάσω τώρα να δω, thanks! Το κάνει και free έκδοση;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία
  • The title was changed to Youtube voice assistance υποχρεωτικά ενεργό μετά το τελευταίο update

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...