Jump to content

[Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο app of the day του play store σήμερα μου βγάζει το ΜΙΧ By carera360 και απομένουν 11 ώρες ακόμα.

 

Υπάρχει περίπτωση να δίνει διαφορετικές εφαρμογές; Όλα τα περιμένω... :o

Έχω την έκδοση app of the day 2.14.1 δεν ξέρω αν έχει σημασία.

 

Τέλος πάντων κ αυτό να μη σου δείχνει, μπορείς να μπεις να το κατεβάσεις αν θες το mix απευθείας από το play store χωρίς το app of the day Γιατί τελευταία βλέπω ότι κάνει διάφορα περίεργα.....

 

Όντως το έκανα αναζήτηση στο playstore και κατέβηκε δωρεάν. Αλλά δε μου δείχνει όλες τις φώτο. Μόνο ότι έχω από κάμερα. Αλλάζει αυτό?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Όντως το έκανα αναζήτηση στο playstore και κατέβηκε δωρεάν. Αλλά δε μου δείχνει όλες τις φώτο. Μόνο ότι έχω από κάμερα. Αλλάζει αυτό?

Αλλάζει. Άνοιξε το, πατα photo edit και θα σου ανοίξει το αλμουμ καμερας, μετα πατα κάτω δεξιά το μικρό εικονίδιο το τελευταιο (έχει 3 κάτω κάτω της οθονης, το κουμπί back, καμερα και αλμπουμ) Κ εκεί θα επιλέξεις σε ποιο άλμπουμ θες να μπεις.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Αλλάζει. Άνοιξε το, πατα photo edit και θα σου ανοίξει το αλμουμ καμερας, μετα πατα κάτω δεξιά το μικρό εικονίδιο το τελευταιο (έχει 3 κάτω κάτω της οθονης, το κουμπί back, καμερα και αλμπουμ) Κ εκεί θα επιλέξεις σε ποιο άλμπουμ θες να μπεις.

 

ωραιοσ σε ευχαριστω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μια καλη εφαρμογη για βιντεο time lapse?? Εχω το samsung galaxy note 4. Ευχαριστω.

Δοκίμασε το hyperlapse της Microsoft ή το framelapse. Εξαρτάται από το τι θέλεις να κάνεις.

Edited by vanas
Link to comment
Share on other sites

Εχει βρεί κανείς καμιά , δοκιμασμένη όμως , εφαρμογή που να βγάζει φωτογραφίες Πανόραμα (360 μοίρες)

 

Google camera :-)

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα ενα αρχειο mkv στο κινητο μου (sony xp e4) και ενώ το ανοίγει κανονικά η εφαρμογή που έχει από τη μάνα του το κινητό παρόλα αυτά δεν έχει ήχο.. Τι φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα ενα αρχειο mkv στο κινητο μου (sony xp e4) και ενώ το ανοίγει κανονικά η εφαρμογή που έχει από τη μάνα του το κινητό παρόλα αυτά δεν έχει ήχο.. Τι φταίει;

Μάλλον ο player της Sony μπλοκάρει τον ήχο. Μήπως το αρχείο έχει ac3 η dts?

Στην apple πλέον δεν κυκλοφορεί ελεύθερος player που να παίζει τα παραπάνω αρχεία ηχού. Μόνο επί πληρωμή για να τα σκάνε στις άδειες.

Το vlc τα παίζει μια χαρά στο Android. Δοκίμασε το.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ο player της Sony μπλοκάρει τον ήχο. Μήπως το αρχείο έχει ac3 η dts?

Στην apple πλέον δεν κυκλοφορεί ελεύθερος player που να παίζει τα παραπάνω αρχεία ηχού. Μόνο επί πληρωμή για να τα σκάνε στις άδειες.

Το vlc τα παίζει μια χαρά στο Android. Δοκίμασε το.

 

 

Nαι φίλε μου το αρχείο είναι DTS. Παίζει ρόλο αυτο; Δλδ αν δεν ηταν κάποια από τις δυο κωδικοποιήσεις θα το έπαιζε;;

 

Θεωρείς το vlc καλύτερο από mx player; Υπότιτλους διαβάζει κανονικά έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Κατά 99% αυτό είναι. Γιατί και η Sony βγάζει ταινίες σαν εταιρία οπότε είναι λογικό να έχει περιορισμούς. Δεν το έχω δοκιμάσει το mx. Μια χαρά παίζει υπότιτλους το vlc. Άμα έχει το ίδιο όνομα το srt κτλ με το κύριο αρχείο είσαι κομπλέ (όπως και στο pc). Πολύ φιλικό, πολύ εύκολο κτλ. Δωρεάν είναι, ρίξε του μια μάτια.

 

Και λογικά ναι, αν κατεβάσεις κάτι χωρίς ac3 ή dts μάλλον θα παίξει.

Πχ avi, mp4 κτλ.

Edited by rtifosi
Link to comment
Share on other sites

Κατά 99% αυτό είναι. Γιατί και η Sony βγάζει ταινίες σαν εταιρία οπότε είναι λογικό να έχει περιορισμούς. Δεν το έχω δοκιμάσει το mx. Μια χαρά παίζει υπότιτλους το vlc. Άμα έχει το ίδιο όνομα το srt κτλ με το κύριο αρχείο είσαι κομπλέ (όπως και στο pc). Πολύ φιλικό, πολύ εύκολο κτλ. Δωρεάν είναι, ρίξε του μια μάτια.

 

Και λογικά ναι, αν κατεβάσεις κάτι χωρίς ac3 ή dts μάλλον θα παίξει.

Πχ avi, mp4 κτλ.

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε μου. Θα το δοκιμάσω..

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.Για ληψη φωτογραφιων και βιντεο (για καλυτερη ποιοτητα )προτεινετε Camera FV-5,Camera Zoom Fx η A better camera η καποια αλλη εφαρμογη.Επισης για επεξεργασια φωτογραφιων ποια εφαρμογη θεωρειτε καλυτερη την Pixlr Express,Photo editor by aviary η καποια αλλη;
Link to comment
Share on other sites

γεια σας.Για ληψη φωτογραφιων και βιντεο (για καλυτερη ποιοτητα )προτεινετε Camera FV-5,Camera Zoom Fx η A better camera η καποια αλλη εφαρμογη.Επισης για επεξεργασια φωτογραφιων ποια εφαρμογη θεωρειτε καλυτερη την Pixlr Express,Photo editor by aviary η καποια αλλη;

Για επεξεργασία φωτογραφιών δεs την ΜΙΧ By camera 360 που είναι κορυφή για μένα αν μάθεις να την χρησιμοποιείς . Μετά πολύ καλές είναι οι

pixArt

snapseed

polarr

Link to comment
Share on other sites

Για επεξεργασία φωτογραφιών δεs την ΜΙΧ By camera 360 που είναι κορυφή για μένα αν μάθεις να την χρησιμοποιείς . Μετά πολύ καλές είναι οι

pixArt

snapseed

polarr

Το χρησιμοποίησα λίγο πολύ καλό φάνηκε. Ευχαριστώ πολύ. Καμία εφαρμογή για λήψη έχεις να προτείνεις;

Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποίησα λίγο πολύ καλό φάνηκε. Ευχαριστώ πολύ. Καμία εφαρμογή για λήψη έχεις να προτείνεις;

Για λήψη δεν ξέρω... Χρησιμοποιώ του κινητού μου και τις επεξεργάζομαι μετα. Ρίξε μια ματιά στην εφαρμογή camera vf-5 για ληψη να δεις αν σου κάνει

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.Για ληψη φωτογραφιων και βιντεο (για καλυτερη ποιοτητα )προτεινετε Camera FV-5,Camera Zoom Fx η A better camera η καποια αλλη εφαρμογη.Επισης για επεξεργασια φωτογραφιων ποια εφαρμογη θεωρειτε καλυτερη την Pixlr Express,Photo editor by aviary η καποια αλλη;

 

 

Δες και το Handy Photo.

Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογή google photos κάνει sync τις φώτος, η τις αποθηκεύει στο cloud κατευθείαν?
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογή google photos κάνει sync τις φώτος, η τις αποθηκεύει στο cloud κατευθείαν?

Νομίζω sync κάνει.

Link to comment
Share on other sites

και εγώ αυτό νομίζω, ευχαριστώ, για sync προτιμώ το foldersync

 

υγ πείτε καμιά παρόμοια εφαρμογή με quickpic, τα περισσότερα μου βγάζουν λάθος τους φακέλους

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχει δοκιμάσει κανείς το Aftelight για editing φωτογραφίες? Δεν είναι ότι λυπάμαι το 1 ευρω που κάνει απλά δεν εχω κάνει setup payment method στο account και αμα δεν αξίζει η εφαρμογή βαριέμαι την διαδικασία :p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω βάλει την dslr camera, και δεν βρίσκω την επιλογή για εγγραφή βίντεο. Ξέρει κάποιος να βοηθήσει; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Με ποιά εφαρμογή μπορώ να γράψω πάνω σε φωτογραφία ημερομηνία η το μονόγραμμα μου;

Ψάξε για timestamp στο play store. Θα βρεις πολλές

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικα μου παρουσιαστηκε προβλημα με το poweramp

Οταν παιζει ενα τραγουδι και κανεις minimize για να μπεις σε αλλη εφαρμογη ή κλεισεις την οθονη κανονικα κατεβαζες το menu απο πανω και εβλεπες εκει τα κουμπακια του poweramp και το ξανανοιγες

Τωρα ενω παιζει κανονικα τα κουμπια αυτα δε φαινονται και πρεπει να ξαναπατησεις την εφαρμογη για να εμφανιστει παλι

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία
  • The title was changed to Youtube voice assistance υποχρεωτικά ενεργό μετά το τελευταίο update

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...