Jump to content

[Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κοιτάξτε και τον Shuttle+ είναι προσφορά στα €0,79. Εγώ αυτόν χρησιμοποιώ εδώ και πολύ καιρό και είμαι ευχαριστημένος

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.simplecity.amp_pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε και τον Shuttle+ είναι προσφορά στα €0,79. Εγώ αυτόν χρησιμοποιώ εδώ και πολύ καιρό και είμαι ευχαριστημένος

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.simplecity.amp_pro

Ωραίο φαίνεται. Ποια είναι η διάφορα από τον free shuttle;

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο φαίνεται. Ποια είναι η διάφορα από τον free shuttle;

 

Χρησιμοποιώ την paid εδώ και καιρό οπότε δεν είμαι σίγουρος. Αν θυμάμαι καλά στην paid υποστηρίζει κατέβασμα Album art μέσω Internet, επεξεργασία των tags κ.α.

Επιπλέον στην τελευταία έκδοση έχει υποστήριξη chromecast, folder browsing και επιπλέον θέματα, όλα αυτά θα είναι στην paid έκδοση

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά. Θα δοκιμασω το free αν είναι και αν έχει τρελές διάφορες από το rocket παίζει να το τσιμπήσω.
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ την paid εδώ και καιρό οπότε δεν είμαι σίγουρος. Αν θυμάμαι καλά στην paid υποστηρίζει κατέβασμα Album art μέσω Internet, επεξεργασία των tags κ.α.

Επιπλέον στην τελευταία έκδοση έχει υποστήριξη chromecast, folder browsing και επιπλέον θέματα, όλα αυτά θα είναι στην paid έκδοση

Το δοκίμασα, ωραίο είναι. Σχεδόν ίδιος με τον rocket. Αλλά έχω ένα θέμα μαζί του. Με διπλό κλικ πάει στο παρακάτω τραγούδι. Με τριπλό ξαναρχίζει το ίδιο τραγούδι. Για να πας στο προηγούμενο τραγούδι πρέπει να κανείς τριπλό κλικ και μέσα σε ένα δευτερόλεπτο άλλο ένα τριπλό κλικ. Είναι λίγο άβολο.

Αλλά γενικά είναι πολύ καλός.

Επίσης μου φαίνεται ότι τραβάει λιγάκι παραπάνω μπαταρία με σχέση τον rocket. Θα τον αφήσω να παίζει κανένα 20λεπτο-30λεπτο χωρίς να τον πειράξω να δω σε τι επίπεδα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα το poweramp. Με εντυπωσιασε μπορω να πω. Απλα μια ερωτηση. Μπορω με καποιον τροπο εγω το εξωφυλλο που θελω απο το ιντερνετ ή εχω μονο τις επιλογες που μου δινει; (Χωρις να τα περασω στην sd)
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε κανένα προγραμματάκι για να κατεβάζω μουσική από youtube;;

1:tubemate http://tubemate-youtube-downloader.en.uptodown.com/android

2:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2137743

3: og YouTube http://ogmods.net/home/ogyoutube?ref=xda&tab=Download

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα, ωραίο είναι. Σχεδόν ίδιος με τον rocket. Αλλά έχω ένα θέμα μαζί του. Με διπλό κλικ πάει στο παρακάτω τραγούδι. Με τριπλό ξαναρχίζει το ίδιο τραγούδι. Για να πας στο προηγούμενο τραγούδι πρέπει να κανείς τριπλό κλικ και μέσα σε ένα δευτερόλεπτο άλλο ένα τριπλό κλικ. Είναι λίγο άβολο.

Αλλά γενικά είναι πολύ καλός.

Επίσης μου φαίνεται ότι τραβάει λιγάκι παραπάνω μπαταρία με σχέση τον rocket. Θα τον αφήσω να παίζει κανένα 20λεπτο-30λεπτο χωρίς να τον πειράξω να δω σε τι επίπεδα είναι.

Γειά σου φίλε μου Το έκανες αυτό που είπες για να δεις για το Ν τρώει μπαταρία; αν ναι πιο καταναλώνει λιγότερο;

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Βασικά τι γίνεται. Αν το αφήσεις και είναι κανονικά σαν εφαρμογή ανοικτά τραβάει λιγάκι, όχι όμως όσο νόμιζα. Αλλά εγώ το κλείνω από το task manager και αυτό συνεχίζει να παίζει στο υπόβαθρο τη λίστα που έχω βάλει. Ε και εκεί δεν τρώει τίποτα. Είναι στο υπόβαθρο.

Το θέμα είναι, όπως και με άλλους player, ότι όταν το κάνω pause και το αφήσω για 5-10 λεπτά, ενώ έχει το "widgetακι" του στο μενού των ειδοποιήσεων, αυτό εξαφανίζεται μετά τα 5-10 λεπτά και δεν μπορώ να πατήσω ξανά play για να συνεχίσει από εκεί που σταμάτησε. Και πρέπει να μπω ξανά στην εφαρμογή για να βρω το playing now και να πατήσω play. Βέβαια αυτό μου το έκανε και το rocket player. Αν έχει κάποιος λύση για αυτό, παρακαλώ να τη μοιραστεί.

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Βασικά τι γίνεται. Αν το αφήσεις και είναι κανονικά σαν εφαρμογή ανοικτά τραβάει λιγάκι, όχι όμως όσο νόμιζα. Αλλά εγώ το κλείνω από το task manager και αυτό συνεχίζει να παίζει στο υπόβαθρο τη λίστα που έχω βάλει. Ε και εκεί δεν τρώει τίποτα. Είναι στο υπόβαθρο.

Το θέμα είναι, όπως και με άλλους player, ότι όταν το κάνω pause και το αφήσω για 5-10 λεπτά, ενώ έχει το "widgetακι" του στο μενού των ειδοποιήσεων, αυτό εξαφανίζεται μετά τα 5-10 λεπτά και δεν μπορώ να πατήσω ξανά play για να συνεχίσει από εκεί που σταμάτησε. Και πρέπει να μπω ξανά στην εφαρμογή για να βρω το playing now και να πατήσω play. Βέβαια αυτό μου το έκανε και το rocket player. Αν έχει κάποιος λύση για αυτό, παρακαλώ να τη μοιραστεί.

 

Εσυ πιο θεωρεις καλυτερο και προτεινεις ?

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή προτιμώ το shuttle. Έχει κάποια μικρά features που μου αρέσουν. Βέβαια μου σπάει τα νεύρα αυτό με το τριπλό κλικ στα ακουστικά που δεν πάει στο προηγούμενο τραγούδι αλλά ξαναρχίζει το ίδιο. Αλλά νταξ μικρό το κακό. Το ιδιο καλά είναι και τα δύο. Σε ένα μήνα μπορεί να μου τη δώσει και να ξαναγυρίσω στο rocket. :P

Μιλάω και για τα δύο για τις free εκδόσεις, έτσι;

 

Υγ: Συνεχίζει να με νευριάζει και στα δύο, που όταν κάνω pause μέσω του widget στο notification bar, μετά από λίγα λεπτά εξαφανίζεται το widget αυτό και δεν μπορώ να πατήσω play για να συνεχίσει από όπου σταμάτησε, χωρίς να μπω στην εφαρμογή... Και δεν βρίσκω λύση.

Edited by rtifosi
Link to comment
Share on other sites

Καλά και χωρίς αυτά συμβιβάζομαι... Υπάρχουν πολλά. Ρωτάω μήπως και έχουν βρει οι ψαγμένοι κάτι.

Δεν υπάρχει τίποτα,και εάν υπάρχει θα είναι γεμάτο με διαφημίσεις και scam .

Link to comment
Share on other sites

Το shuttle είναι πιο όμορφο όμως έχει ένα μεγάλο μείον στην free έκδοση. Δεν έχει να παίζει από φάκελο εν αντιθέσει με τον rocket player.

 

Οπότε παραμένω με τον δεύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Το σημερινό app of the day δίνει την εφαρμογή MIX By camera360. Φοβερή εφαρμογή επεξεργασίας φωτογραφιών με 200+ φιλτρα!! Η καλύτερη που έχω δει κ έχω δουλεψει ως τώρα στο play store.

Έχει μερικά φιλτρα από μόνη της αλλά αν κάνεις εγγραφή μπορείς να κατεβάσεις δωρεαν 200+ έξτρα φιλτρα που διαθέτει. Όσοι ασχλουντε, αξίζει να την δοκιμάσουν.

Link to comment
Share on other sites

Το σημερινό app of the day δίνει την εφαρμογή MIX By camera360. Φοβερή εφαρμογή επεξεργασίας φωτογραφιών με 200+ φιλτρα!! Η καλύτερη που έχω δει κ έχω δουλεψει ως τώρα στο play store.

Έχει μερικά φιλτρα από μόνη της αλλά αν κάνεις εγγραφή μπορείς να κατεβάσεις δωρεαν 200+ έξτρα φιλτρα που διαθέτει. Όσοι ασχλουντε, αξίζει να την δοκιμάσουν.

 

Σε ποιο app of the day; Εμένα μου βγάζει ένα the path to luma.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο app of the day; Εμένα μου βγάζει ένα the path to luma.

Στο app of the day του play store σήμερα μου βγάζει το ΜΙΧ By carera360 και απομένουν 11 ώρες ακόμα.

 

Υπάρχει περίπτωση να δίνει διαφορετικές εφαρμογές; Όλα τα περιμένω... :o

Έχω την έκδοση app of the day 2.14.1 δεν ξέρω αν έχει σημασία.

 

Τέλος πάντων κ αυτό να μη σου δείχνει, μπορείς να μπεις να το κατεβάσεις αν θες το mix απευθείας από το play store χωρίς το app of the day Γιατί τελευταία βλέπω ότι κάνει διάφορα περίεργα.....

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία
  • The title was changed to Youtube voice assistance υποχρεωτικά ενεργό μετά το τελευταίο update

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...