Jump to content

[Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως γράφω αυτό κάνουν και οι Players ....click στην ταινία ...σου βρίσκει τους υπότιτλους ....αυτόματα(δεν χρειάζεται το πρόγραμμα που προτείνεις ...)Απλά τα προγράμματα έχουν σαν πηγή ΜΟΝΟ το opensubtitles !! αλλα site είναι ποίο σημαντικά πχ http://www.subs4free.com/subs_latest-lg1.html.. (είναι ποιο πλήρες ...και σε αυτά βγουν οι υπότιτλοι πρωτα...στο opensubtitles ποιο μετα

...γιατί δεν είναι ελληνικο...)

 

Σορρυ δεν ειχα καταλαβει οτι ελεγες για τους players...Forgive me!!:D

Link to comment
Share on other sites

Για μας που έχουμε μια κάποια ηλικία -γκουχ γκουχ- υπάρχει μια μυθική δισκογραφική εταιρεία: Ninja Tunes. Πίσω στα 90's κυκλοφορούσε μοναδικές δουλειές. Ευτυχώς συνεχίζει ακόμα.

 

Οσον αφορά στο Android, μόλις παρουσίασε την εφαρμογή Ninja Jamm μεσω της οποίας μπορούμε να μιξαρουμε και να αναδιαμορφώσουμε τα διαθέσιμα κομμάτια από τον αγαπημένο κατάλογο της Ninja Tunes. Επιπλέον υπάρχει και εξτρα υλικό από τη συνεργασία με τη Loopmasters.

 

Είσαι αρχηγός, θα την τσεκάρω.

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρετε, σήμερα το app of the day δίνει δωρεάν Την pro εφαρμογή polarr photo editor! Την δοκίμασα και μου φαίνεται πολύ καλη! Μου αρεσε!

Το γράφω κ εδώ γιατί είναι application επεξεργασίας φωτογραφιών!

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρετε, σήμερα το app of the day δίνει δωρεάν Την pro εφαρμογή polarr photo editor! Την δοκίμασα και μου φαίνεται πολύ καλη! Μου αρεσε!

Το γράφω κ εδώ γιατί είναι application επεξεργασίας φωτογραφιών!

 

Και μένα μου άρεσε, τη κατέβασα σήμερα. Δεν ξέρω αν θα αντικαταστήσει το pixlr express που χρησιμοποιώ (δεν νομίζω) αλλά είναι πολύ αξιολογη εφαρμογή!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Ψαχνω για καποια εφαρμογη για επεξεργασια φωτογραφιων, εφε, φιλτρα κλπ. Με μια γρηγορη ματια στο θεμα, ειδα δυο εφαρμογες να αναφερονται, την Pxlr και after focus. Υπαρχει κατι αλλο που θα μου προτεινατε? Δεν τις δοκιμασα ακομα αυτες.. Ευχαριστω!
yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Ψαχνω για καποια εφαρμογη για επεξεργασια φωτογραφιων, εφε, φιλτρα κλπ. Με μια γρηγορη ματια στο θεμα, ειδα δυο εφαρμογες να αναφερονται, την Pxlr και after focus. Υπαρχει κατι αλλο που θα μου προτεινατε? Δεν τις δοκιμασα ακομα αυτες.. Ευχαριστω!

 

Απο τις καλύτερες:

Pixlr-o-matic

Snapseed

Fotor

PicsArt

Polarr (το είχε δωρεάν πριν 2-3 μέρες η εφαρμογή app of the day και το έβαλα δωρεαν εγω. Τώρα δεν ξέρω πόσο κανει! αλλά είναι καλη)

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα την pixlr και δεν με βολεψε. Δοκιμασα και την snapseed, καλουτσικη αλλα και παλι δεν ενθουσιαστηκα.. Θα κοιταξω και τις αλλες που μου ειπες. Ευχαριστω πολυ!! :-)
yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κάποιο τίμιο δωρεάν και χωρίς banner διαφημίσεων mp3 player υπαρχει; Ολα με διαφημισεις ειναι;
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι δο κατάλληλο θέμα εδω αλλα για να μην ανοίγω καινούριο ρωτάω ... Έχω κατεβάσει το bs player στο ταμπλετ και ξαφνικά σταμάτησε να κατεβάζει υπότιτλους. Βρίσκει όταν ανοίγω καποιο επεισόδιο παράδειγμα αλλα δεν τους παιζει μετα. Ξέρει κανεις γιατι ; Υπάρχει κάποια αλλη αντίστοιχη εφαρμογή;
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι δο κατάλληλο θέμα εδω αλλα για να μην ανοίγω καινούριο ρωτάω ... Έχω κατεβάσει το bs player στο ταμπλετ και ξαφνικά σταμάτησε να κατεβάζει υπότιτλους. Βρίσκει όταν ανοίγω καποιο επεισόδιο παράδειγμα αλλα δεν τους παιζει μετα. Ξέρει κανεις γιατι ; Υπάρχει κάποια αλλη αντίστοιχη εφαρμογή;

mx player. πολύ καλύτερος player

Link to comment
Share on other sites

Ενας καλος player για yt που να παιζει ομως και στο παρασκηνιο και να μην κλεινει οπως το yt οταν κανεις κατι αλλο;
Link to comment
Share on other sites

Ενας καλος player για yt που να παιζει ομως και στο παρασκηνιο και να μην κλεινει οπως το yt οταν κανεις κατι αλλο;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=350642&page=1348 # 20218

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το YouTube downloader χρειάζεται και κάποιο άλλο πρόγραμμα για να κατεβάσει; το είχα παλιότερα και κατεβαζα κανονικά αλλά δεν θυμάμαι αν είχα και κάτι άλλο. Τώρα μου γράφει συνέχεια αποτυχία....
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Το YouTube downloader χρειάζεται και κάποιο άλλο πρόγραμμα για να κατεβάσει; το είχα παλιότερα και κατεβαζα κανονικά αλλά δεν θυμάμαι αν είχα και κάτι άλλο. Τώρα μου γράφει συνέχεια αποτυχία....

Δεν χρειάζεται κάτι άλλο. Εγώ μόνο αυτό έχω και είναι οκ!!

Έχω την έκδοση 4.4.2 δεν ξέρω αν σε νεότερη πρέπει να κατεβάσεις και κάτι επιπλέον.

Αν δοκιμάσεις απεγκατάσταση και ξανά εγκατασταση ;

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Το YouTube downloader χρειάζεται και κάποιο άλλο πρόγραμμα για να κατεβάσει; το είχα παλιότερα και κατεβαζα κανονικά αλλά δεν θυμάμαι αν είχα και κάτι άλλο. Τώρα μου γράφει συνέχεια αποτυχία....
Την πρώτη φορά που θα του ζήτησης να κάνει κάποιο βίντεο μετατροπή σε mp3, κατεβάζει κάποιους codecs. Πήγαινε στις ρυθμίσεις- εφαρμογές, βρες το downloader και κάνε εκκαθάριση δεδομένων. Επέλεξε να κατεβάσει ένα βίντεο από το youtube και να το μετατρέψει σε mp3, λογικά θα σου ζητήσει να κατεβάσει το plugin με τους codecs.

Επίσης πριν λίγο που το άνοιξα, είδα ότι βγήκε update σε 4.6

Link to comment
Share on other sites

Την πρώτη φορά που θα του ζήτησης να κάνει κάποιο βίντεο μετατροπή σε mp3, κατεβάζει κάποιους codecs. Πήγαινε στις ρυθμίσεις- εφαρμογές, βρες το downloader και κάνε εκκαθάριση δεδομένων. Επέλεξε να κατεβάσει ένα βίντεο από το youtube και να το μετατρέψει σε mp3, λογικά θα σου ζητήσει να κατεβάσει το plugin με τους codecs.

Επίσης πριν λίγο που το άνοιξα, είδα ότι βγήκε update σε 4.6

 

Αυτό ήταν. Σε ευχαριστώ πολύ. Είχα βάλει την καινούργια έκδοση αλλά πάλι αποτυχία μου έβγαζε. Τώρα όλα καλά.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μήπως ξέρει κανείς καμιά εφαρμογή πού να τραβάει κανονικές φωτογραφίες (και οχι time lapse) που να ρυθμίζεις πόσες και κάθε πόση ώρα θα τραβάει φωτογραφίες? Έχω ψάξει παντού και δεν έχω βρεί τίποτα!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μήπως ξέρει κανείς καμιά εφαρμογή πού να τραβάει κανονικές φωτογραφίες (και οχι time lapse) που να ρυθμίζεις πόσες και κάθε πόση ώρα θα τραβάει φωτογραφίες? Έχω ψάξει παντού και δεν έχω βρεί τίποτα!

 

Πάρε Xperia Z3.. :p

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πάρε Xperia Z3.. :p

 

Το meizu mx4 έχω.. Αλλα αυτό που θέλω είναι να ορίζω εγώ τον χρόνο του κάθε πότε θα τραβάει φωτογραφεία (ανα ένα λεπτό ας πούμε)! Αυτό που λές το κάνει αμέσως για να πιάσεις ένα στιγμιότυπο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία
  • The title was changed to Youtube voice assistance υποχρεωτικά ενεργό μετά το τελευταίο update

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...