Jump to content

[Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση...Ψάχνω καιρό για εναν player (not demo) για βίντεο που να παίζει και hd στα 720p τουλάχιστον και αν γίνεται και στα 1080p να παίζει mkv avi mp4 3gp με υπότιτλους σε srt...Υπάρχει κανενας?Και αν ναί ποιός είναι ο καλύτερος και ποιο δοκιμασμένος (να μην κολλάει,χωρίς διαφημίσεις,)

ολα αυτα προυποθετουν να εχεις την καταλληλη συσκευη πρωτα.εγω παιζω 720p με υποτιτλους και χωρις κανενα προβλημα στο galaxy s με τον δικο του player αλλα εχω δοκιμασει και τον qqplayer,δωρεαν στο μαρκετ χωρις διαφημισεις

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

ολα αυτα προυποθετουν να εχεις την καταλληλη συσκευη πρωτα.εγω παιζω 720p με υποτιτλους και χωρις κανενα προβλημα στο galaxy s με τον δικο του player αλλα εχω δοκιμασει και τον qqplayer,δωρεαν στο μαρκετ χωρις διαφημισεις

 

LG Optimus 2X εχω...

Υπάρχει κάποιος player που να κάνει όλα αυτά?

Link to comment
Share on other sites

LG Optimus 2X εχω...

Υπάρχει κάποιος player που να κάνει όλα αυτά?

 

Δοκίμασε moboplayer / vplayer και οι 2 αρκετά καλοί, αν και για να είμαι ειλικρινής υπάρχει περίπτωση να τα παίζει ο μαμά player αυτά. Μιας και το 2X τραβάει σε 1080p, μπορεί να κάνω και λάθος.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε moboplayer / vplayer και οι 2 αρκετά καλοί, αν και για να είμαι ειλικρινής υπάρχει περίπτωση να τα παίζει ο μαμά player αυτά. Μιας και το 2X τραβάει σε 1080p, μπορεί να κάνω και λάθος.

 

οχι σωστος εισαι

εχει αυτο..το οποιο ειναι πολυ καλο βιντεο

παιδες...ο player που εχουν τα android αντεχει 1080??

η πρεπει να βαλω κατι αλλο?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

οχι σωστος εισαι

εχει αυτο..το οποιο ειναι πολυ καλο βιντεο

παιδες...ο player που εχουν τα android αντεχει 1080??

η πρεπει να βαλω κατι αλλο?

 

Gio το ξέρω ότι το 2Χ έχει 1080p, αυτό που δεν ξέρω είναι αν παίζει τους υπότιτλους. Όσο για τον player, από Android σε Android διαφέρει, σε codecs σε υλοποίηση κτλπ.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Gio το ξέρω ότι το 2Χ έχει 1080p, αυτό που δεν ξέρω είναι αν παίζει τους υπότιτλους. Όσο για τον player, από Android σε Android διαφέρει, σε codecs σε υλοποίηση κτλπ.

 

δηλαδη παιζει ρολο και τι τραβαει για το τι παιζει??και επισης επεξεργαστης και αυτα...

ευχαριστω για την επεξηγηση:)

δηλαδη πρεπει να αναφερθω για το συγκεκριμενο κινητο;)

καταλαβα:)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε moboplayer / vplayer και οι 2 αρκετά καλοί, αν και για να είμαι ειλικρινής υπάρχει περίπτωση να τα παίζει ο μαμά player αυτά. Μιας και το 2X τραβάει σε 1080p, μπορεί να κάνω και λάθος.

 

Δηλαδη παίζουν οπως το vlc τους υπότιτλους? (αρχείο srt με το ίδιο όνομα στον ίδιο φάκελο)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δηλαδη παίζουν οπως το vlc τους υπότιτλους? (αρχείο srt με το ίδιο όνομα στον ίδιο φάκελο)

 

Ναι... εγώ πάλι προτείνω τον mvideoplayer για ταινίες με υπότιτλους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω τον galaxy s2, το οποίο έχει το gallery. Δεν μου αρέσει όμως, κ χρησιμοποιώ το quickpic, για βλέπω τις φωτογραφίες κ τα βίντεο που τράβηξα. Ρωτάω αν υπάρχει κανένα άλλο πρόγραμα photo viewer, η gallery, η όπως αλλιώς θέλετε να το πείτε, για να βλέπω τις φωτογραφίες κ τα βίντεο. κάτι παρ'όμοιο δηλαδή, αλλά μήπως υπάρχει κάτι καλύτερο.

Ευχαριστώ.

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω τον galaxy s2, το οποίο έχει το gallery. Δεν μου αρέσει όμως, κ χρησιμοποιώ το quickpic, για βλέπω τις φωτογραφίες κ τα βίντεο που τράβηξα. Ρωτάω αν υπάρχει κανένα άλλο πρόγραμα photo viewer, η gallery, η όπως αλλιώς θέλετε να το πείτε, για να βλέπω τις φωτογραφίες κ τα βίντεο. κάτι παρ'όμοιο δηλαδή, αλλά μήπως υπάρχει κάτι καλύτερο.

Ευχαριστώ.

 

Δες το Fishbowl Photo Gallery

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όλα αυτά (launchers,gallerys κλπ) δεν βαραίνουν το κινητό?Δεν το κάνουν πιο αργό?Δέν καίνε παραάπνω μπαταρία?
Link to comment
Share on other sites

εχω το google nexus S και θελω καποια εφαρμογη που να παιζει τα HD Video σωστα χωρις κοληματα και τετοια...! (αν γινεται βεβαια να παιξει το nexus hd video)!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενω και ο μαμα player αλλα και αλλοι το παιζουν μια χαρα δεν μπορω να ακουσω ηχο.Ειναι ταινιες hd 720p και 1080p.Ενω τρεχουν σφαιρα και χωρις ιχνος καθυστερησης ή σκαλωματος στην εικονα δεν εχω καθολου ηχο.Θελει καποιους contecs για να παιξει πολυκαναλο ηχο?Το θεμα ειναι οτι δεν ακουω τιποτα.Δεν θελω πολυκαναλο αλλα απλο στερεοφωνικο.Υπαρχει καμια ρυθμιση?

Samsung galaxy sii

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω το google nexus S και θελω καποια εφαρμογη που να παιζει τα HD Video σωστα χωρις κοληματα και τετοια...! (αν γινεται βεβαια να παιξει το nexus hd video)!

 

720 παίζει σίγουρα...Δοκίμασε moboplayer η Vplayer...εμένα ευχαριστιμένο με έχει αφίσει και ο mVideoPlayer ...ο Pro όμως...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όλα αυτά (launchers,gallerys κλπ) δεν βαραίνουν το κινητό?Δεν το κάνουν πιο αργό?Δέν καίνε παραάπνω μπαταρία?

Και ναι και όχι. Αλλά, χωρίς launcher ειδικά είναι σαν να μην έχεις smartphone, από εκεί ξεκινάνε όλα. :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Και ναι και όχι. Αλλά, χωρίς launcher ειδικά είναι σαν να μην έχεις smartphone, από εκεί ξεκινάνε όλα. :)

 

Ισχύει αυτό που λές αλλά...Το Ο2Χ έχει μπαταρία 1500μΑη και κρατάει 1 μέρα...Το w760 που είχα πρίν είχε 930mAh και κρατούσε 3 μέρες!

Επίσης έχω και άλλο πρόβλημα με τον mVideoPlayer Pro...πέρασα τον λυκάνθρωπο σε HD (720p) με υπότιτλους τους οποίους παίζει κανονικά αλλά δέν έχει σχεδόν καθόλου ήχο...ο ήχος είναι χαμηλός και με πάρα πολλά παρασιτα...ξέρει κανένας τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι καταλαβα δεν παιζει ηχο DTS εβαλα ταινια AC3 και ακουγοταν κανονικα......Υπαρχει καμια λυση??Δοκιμασα τον Buzz Player και σερνοτανε.Ειναι ο μονος που ελεγε οτι παιζει DTS αλλα και παλι δεν εκανε τιποτα......Σχεδον ουτε την ταινια δεν επαιζε.....
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απ οτι καταλαβα δεν παιζει ηχο DTS εβαλα ταινια AC3 και ακουγοταν κανονικα......Υπαρχει καμια λυση??Δοκιμασα τον Buzz Player και σερνοτανε.Ειναι ο μονος που ελεγε οτι παιζει DTS αλλα και παλι δεν εκανε τιποτα......Σχεδον ουτε την ταινια δεν επαιζε.....

 

Έπαιξε στον Vplayer με λίγα κολλήματα όμως...Ελπίζω να είναι θέμα επεξεργαστή που θα φτιάξει με 2.3!

Link to comment
Share on other sites

Έπαιξε στον Vplayer με λίγα κολλήματα όμως...Ελπίζω να είναι θέμα επεξεργαστή που θα φτιάξει με 2.3!

Θεμα εφαρμογων ειναι...Το κινητο παιζει με το μαμα player αλλα και με αλλους 1080p ταινιες μεγεθους πανω απο 10γιγα.Απλα απ οτι καταλαβα δεν αναπαραγει dts ηχο.

Samsung Galaxy Sii

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θεμα εφαρμογων ειναι...Το κινητο παιζει με το μαμα player αλλα και με αλλους 1080p ταινιες μεγεθους πανω απο 10γιγα.Απλα απ οτι καταλαβα δεν αναπαραγει dts ηχο.

Samsung Galaxy Sii

 

Φίλε μην συγκρίνεις τι κάνει το Galaxy SII με το LG Optimus 2X...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μην συγκρίνεις τι κάνει το Galaxy SII με το LG Optimus 2X...

Δεν ξερω ποιο κινητο εχεις αλλα μολις εβαλα και γω το vplayer.Παιζει χωρις υποψια καθυστερησης και επιτελους παιζει και το dts.Τελεια χαιρομαι παρα πολυ.Οποτε τωρα θελω μια μεγαλη καρτα μνημης και ολα θα ειναι τελεια.....Φυσικα και οι υποτιτλοι παιζουν κανονικοτατα....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θεμα εφαρμογων ειναι...Το κινητο παιζει με το μαμα player αλλα και με αλλους 1080p ταινιες μεγεθους πανω απο 10γιγα.Απλα απ οτι καταλαβα δεν αναπαραγει dts ηχο.

Samsung Galaxy Sii

περασες ταινια 10 γιγα σε fat32?

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

περασες ταινια 10 γιγα σε fat32?

Το θεμα ειναι οτι την εβαλα να περασει.Τωρα το προσεξα.Δεν μου εβγαλε κανενα μηνυμα και ειδα οτι περασε μονο 4 γιγγα απο μονο του και η ταινια παιζει κανονικα μεχρι εκει που περασε.Περιεργο.Τι συμβαινει?Μου περασε ακριβως τη μιση χωρις να κανω κατι,χωρις να τη σπασω εγω......και ωραια την περασε τη μιση.....την αλλη μιση πως την περναω???

Edited by gbaladi
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία
  • The title was changed to Youtube voice assistance υποχρεωτικά ενεργό μετά το τελευταίο update

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...