Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, Zefir said:

Σευχαριστω πολύ.

Αυτό που εννοούσα είναι να μου λέει τις οδούς χωρίς να έχω βάλει κάποια διαδρομή. Δηλαδή να κάνω βόλτα με το αυτοκίνητο μέσα στην Αθήνα και αυτό να μου λέει σε ποια οδό βρίσκομαι κάθε φορά που στρίβω κάπου.

Το iGO δεν ''λέει'' αλλα γράφει την οδο που βρίσκεστε !! 

 

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
1 ώρα πριν, lneam said:

Here WeGO v4

ωραιες εποχες, με αναβαθμισεις χαρτων καθε εβδομαδα

Που να μην επιστρεψουν ποτέ ξανά

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που τη χάλασαν την εφαρμογή την απεγκατέστησα.

Την έχουν φτιάξει κάπως να την εγκαταστήσω ξανά; Εκτός από αυτό, οι χάρτες μπορούν να σωθούν στην sd?

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, D_G said:

Από τότε που τη χάλασαν την εφαρμογή την απεγκατέστησα.

Την έχουν φτιάξει κάπως να την εγκαταστήσω ξανά; Εκτός από αυτό, οι χάρτες μπορούν να σωθούν στην sd?

μπορεις να εχεις στην συσκευη σου ταυτοχρονα την v2 + v4. Καθε μια εχει θετικα και αρνητικα. Συνολικα πιανουν 1,1 GB και οι 2 μαζι. Η συσκευη μου δεν εχει sd card. Ο χρηστης δεν εχει κανενα λογο να "βλεπει" τα αρχεια της εφαρμογης. Τα δεδομενα του χρηστη ειναι μονο τα favorites και αυτα γινονται backup / restore οπου θελει ο χρηστης. Μεμονωμενα ή ολα μαζι.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς, εσένα.

Το είχα εγκατεστημένο από χρόνια, κατέβασα το χάρτη, αλλά δεν βλέπω πουθενά την έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, makap said:

Προφανώς, εσένα.

Το είχα εγκατεστημένο από χρόνια, κατέβασα το χάρτη, αλλά δεν βλέπω πουθενά την έκδοση.

ποια εκδοση , 2 ή 4 ?

εντος της εφαρμογης ειναι στο about

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω 4, αφού κάπου διάβασα 2023.

Αυτό ψάχνω να βρω. Που γράφει ποια έκδοση είναι.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, το βρήκα, στις πληροφορίες, νομικά και ειδοποιήσεις.

Γράφει 4.8.200 (6073030)

Link to comment
Share on other sites

Δε με ενδιαφέρει να βλέπω τα αρχεία της εφαρμογής, με ενδιαφέρει να μην πιάνει τόσο πολύ χώρο που πιάνουν οι χάρτες και γεμίζουν το κινητό, γι αυτό ρώτησα αν σώζονται οι χάρτες στην SD.

Η παλιά εφαρμογή ήταν ό,τι καλύτερο υπήρχε, κάποια στιγμή τη χάλασαν και είναι κρίμα.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, D_G said:

Δε με ενδιαφέρει να βλέπω τα αρχεία της εφαρμογής, με ενδιαφέρει να μην πιάνει τόσο πολύ χώρο που πιάνουν οι χάρτες και γεμίζουν το κινητό, γι αυτό ρώτησα αν σώζονται οι χάρτες στην SD.

Η παλιά εφαρμογή ήταν ό,τι καλύτερο υπήρχε, κάποια στιγμή τη χάλασαν και είναι κρίμα.

εισαι αδικος, ο ελληνικος χαρτης παλια ή σημερα ειναι ιδιος και στις 2 εκδοσεις της εφαρμογης v2 και v4. Οσο για τις λειτουργιες, οταν διαβαζω αποψεις "Η παλιά εφαρμογή ήταν ό,τι καλύτερο υπήρχε", απλα γελαω. Καθε καταναλωτης εχει ως Νο1 απο μια εφαρμογη που του αρεσει. Και ειναι απολυτα σεβαστο. Εγω πχ εχω το Mireo don't panic.

Clipboard.jpg

η φωτο. ειναι απο τον μηνα Μαιος 2023 απο "φρεσκους" χαρτες απο την συσκευη μου

Link to comment
Share on other sites




Εγω πχ εχω το Mireo don't panic.

Εγω είμαι κολλημένος με το genius maps (εξελιξη του don't panic) της mireo.
Δοκίμασα κ τα υπόλοιπα, αλλα αυτό είναι ότι καλύτερο στον αλγόριθμο δρομολογίων.



Tapa


Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, coulis said:

Εγω είμαι κολλημένος με το genius maps (εξελιξη του don't panic) της mireo.
Δοκίμασα κ τα υπόλοιπα, αλλα αυτό είναι ότι καλύτερο στον αλγόριθμο δρομολογίων.

το genius maps ειναι μια νεα εφαρμογη, οπως λεει και ο λαος ".....απο λευκο χαρτι". Τιποτα δεν ειναι ιδιο / συμβατο λειτουργικα στον καταναλωτη. Η εξαιρεση ειναι ο αλγοριθμος πλοηγησης, ομως αυτο αφορα ενα ποσοστο καταναλωτων 1-2%. Αυτος ειναι και ο λογος / ταφοπλακα για την GI που εχασε την εφαρμογη στην χωρα μας. Δεν ειχε νεους πελατες. Το προσπαθησε .... με μηδεν αποτελεσμα.

Το ιδιο εγινε με τις εφαρμογες των Tomtom, Sygic, Here WeGo, Navitel, iGO, Route 66, Copilot, CitisNAV, Be-on-Road, Navigon. Ολα αυτα τα εχω δοκιμασει προσωπικα στις πριν  > νεες εκδοσεις.

Edited by lneam
Link to comment
Share on other sites

On 20/5/2023 at 10:26 ΠΜ, lneam said:

Here WeGO v4

ωραιες εποχες, με αναβαθμισεις χαρτων καθε εβδομαδα

που τις είδες τις αναβαθμίσεις ,κάθε εβδομάδα?

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, vasileios13 said:

που τις είδες τις αναβαθμίσεις ,κάθε εβδομάδα?

για να "δεις" τις αναβαθμισεις, 2 πραγματα πρεπει να γινουν. 1 να εχεις την εφαρμογη 2. να εισαι σε καποιο επιπεδο εμπειρου χρηστη

Screenshot-20230514-211544.jpg

Η εταιρεια κανει καθε εβομαδα αναβαθμισεις στους χαρτες. και στην σελιδα στο ιντερνετ και στην εφαρμογη. Πρωτα εχει η σελιδα νεους χαρτες και μετα απο μια εβδομαδα περνανε και στη εφαρμογη

Link to comment
Share on other sites

Αποφυγή δακτυλίου έχει σίγουρα το waze.
Ένα ακόμα χαρακτηριστικό που το κάνει το νούμερο ένα πρόγραμμα πλοήγησης σήμερα

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αυτό πού με ενδιαφέρει είναι οι ειδοποιήσεις,κάμερες,ραντάρ και μπλόκα.
Υποστηρίζει;
Για το waze μιλάω.
Και φυσικά όχι να χρειάζεται να περνάει κάποιος και να στέλνει στίγμα για μπλόκο η κάμερα,αλλα να στέλνει σήμα σε πραγματικό χρόνο.
Και φυσικά φαντάζομαι αν υποστηρίζει όλα αυτά θα πρέπει να έχω δώσει διαδρομή.σωστά;


Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, ταξιδιωτης22 said:

Αυτό πού με ενδιαφέρει είναι οι ειδοποιήσεις,κάμερες,ραντάρ και μπλόκα.
Υποστηρίζει;
Για το waze μιλάω.
Και φυσικά όχι να χρειάζεται να περνάει κάποιος και να στέλνει στίγμα για μπλόκο η κάμερα,αλλα να στέλνει σήμα σε πραγματικό χρόνο.
Και φυσικά φαντάζομαι αν υποστηρίζει όλα αυτά θα πρέπει να έχω δώσει διαδρομή.σωστά;


Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

καθε λυση πλοηγησης, συσκευη + λογισμικο + χαρτες, ειτε ειναι online ή offline, πρεπει απο καπου να "αντλει" δεδομενα ωστε να ενημερωσει τον χρηστη. Τα σταθερα σημεια, λογικα θα πρεπει 99,9% να ειναι εντος της συσκευης. Ολα τα αλλα, που ειναι μεταβλητα εχουμε προβλημα. Ποιος θα τα ανακαλυψει, ποσο συντομα θα ενημερωσει, ειναι νομιμα σε ολες τις χωρες ?

9 ώρες πριν, ταξιδιωτης22 said:

Και φυσικά φαντάζομαι αν υποστηρίζει όλα αυτά θα πρέπει να έχω δώσει διαδρομή.σωστά;

λαθος. Αναλογα την εφαρμογη και την ρυθμισεις που εχει, ολα λειτουργουν 100% οσο η εφαρμογη "βλεπει" μετακινηση του στιγματος.

 

8050-Screenshot-20221012-080227.jpg

διαβασε στο κατω σημειο της φωτο. πως οι καμερες δεν ειναι "διαθεσιμες" σε ολες τις χωρες.

-------------------

αλλη μια εταιρεια

Screenshot-20220704-184305.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος η dash cam στο sygic να καταγράψει παραπάνω από 15 λεπτά; στις ρυθμίσεις μέχρι τόσο έχει αλλά αυτός ο χρόνος είναι πολύ λίγος... 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, vastegial_74 said:

Ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος η dash cam στο sygic να καταγράψει παραπάνω από 15 λεπτά; στις ρυθμίσεις μέχρι τόσο έχει αλλά αυτός ο χρόνος είναι πολύ λίγος... 

αν σε ενδιαφερει η αποψη μου, αγορασε dashcam αυτονομη συσκευη. Μονο τοτε θα κανεις σωστη δουλεια

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, lneam said:

αν σε ενδιαφερει η αποψη μου, αγορασε dashcam αυτονομη συσκευη. Μονο τοτε θα κανεις σωστη δουλεια

Έχεις να προτείνεις κάτι; Δεν γνωρίζω και οι επιλογές είναι πολλές. Είμαι αρκετή ώρα στο τιμόνι και μου χρειάζεται. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...