Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

14 ώρες πριν, pank said:

Ερώτηση. Έχω το IGO το οποίο έχει παλιό χαρτη. Μπορώ να βρω κάπου πιο νέο? Το καλό είναι ότι χτυπάει όταν πλησιάζεις σε ραντάρ τροχαίας.

Από την άλλη έχω αγορασμένο το Sygic το οποίο ενώ δείχνει στο χάρτη το ραντάρ της τροχαίας δεν κάνει καποιο ήχο για να σε προετοιμάσει. Υπάρχει μήπως κάποια λύση γι αυτό? Κάποια ρύθμιση που δεν έχω δει.

και οι 2 εταιρειες εχουν help desk. Γραψε email και βοηθησε να καταλαβουν το προβλημα, ωστε να λυθει για ολους. Οσο περισσοτεροι το αναφερουν τοσο καλυτερα. Εαν δεν εχουν "παραπονα" τοτε δεν εχουν λογο να αλλαξουν κατι. Και αυτο δεν ειναι καλο για εμας.

Edited by lneam
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ερώτηση. Έχω το IGO το οποίο έχει παλιό χαρτη. Μπορώ να βρω κάπου πιο νέο? Το καλό είναι ότι χτυπάει όταν πλησιάζεις σε ραντάρ τροχαίας.
Από την άλλη έχω αγορασμένο το Sygic το οποίο ενώ δείχνει στο χάρτη το ραντάρ της τροχαίας δεν κάνει καποιο ήχο για να σε προετοιμάσει. Υπάρχει μήπως κάποια λύση γι αυτό? Κάποια ρύθμιση που δεν έχω δει.
Το sygic έχει δυνατότητα να παίζει ότι ήχο θες σε όλα τα Συμβάντα όπως κάμερες επικίνδυνες στροφές κλπ.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Sygic v22.xx

πριν απο λιγες εβδομαδες κυκλοφορισε το νεο pdf manual που καλυπτει την εκδοση 22
https://cdn.manula.com/user/2525/22751_30280_en_1656492716.pdf

στην σελιδα 173 θα βρουμε αυτο
Beginning in version 22.0.4 of Sygic GPS Navigation for Android, our users have the option to import/export .gpx files in/from the app.

στην σελιδα 175 θα βρουμε αυτο
Beginning in version 22.0.0 of Sygic GPS Navigation for Android, our users have the option to change the vehicle icon.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αξιζει το osmand+; Τι λεει σε σχεση με το sygic ή το gmaps;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Αξιζει το osmand+; Τι λεει σε σχεση με το sygic ή το gmaps;
Το έχω δοκιμάσει για hiking στον Ταΰγετο.
Το μενού και τα γραφικά του κάνουν το.Sygic να φαίνεται ότι είναι από το διάστημα.

Sent from my LE2123 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γεια σας! Προχθές έκανα αναβάθμιση το χάρτες της Google στο σύστημα του αυτοκίνητου (din2 ) κ ενώ μέχρι πριν την αναβάθμιση όλα καλά. Τώρα το 40% της οθόνης από την αριστερή πλευρά μου έχει ένα πίνακα με οδηγίες κλπ κ γίνεται υπερβολικά δύσχρηστος ο χάρτης αφού καλύπτετε με αυτό. Όσο κ να προσπάθησα να φύγει αυτό, δυστυχώς δεν έγινε τίποτα.  Κάνω πουθενά λάθος;;;; ενώ ήταν πολύ όμορφη εφαρμογή, τώρα κυριολεκτικά δεν μπορεί να δουλευτεί!!! Το έχει κάνει κ σε σας;;;; τι να κάνω;;; έσβησα όλη την εφαρμογή κα την έκανα ξανά εγκατάσταση. Αλλά αυτός ο πίνακας τίποτα. Δεν φεύγει…. Τι να κάνω;;;;;😄

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, JTS1KOSTAS1 said:

Γεια σας! Προχθές έκανα αναβάθμιση το χάρτες της Google στο σύστημα του αυτοκίνητου (din2 ) κ ενώ μέχρι πριν την αναβάθμιση όλα καλά. Τώρα το 40% της οθόνης από την αριστερή πλευρά μου έχει ένα πίνακα με οδηγίες κλπ κ γίνεται υπερβολικά δύσχρηστος ο χάρτης αφού καλύπτετε με αυτό. Όσο κ να προσπάθησα να φύγει αυτό, δυστυχώς δεν έγινε τίποτα.  Κάνω πουθενά λάθος;;;; ενώ ήταν πολύ όμορφη εφαρμογή, τώρα κυριολεκτικά δεν μπορεί να δουλευτεί!!! Το έχει κάνει κ σε σας;;;; τι να κάνω;;; έσβησα όλη την εφαρμογή κα την έκανα ξανά εγκατάσταση. Αλλά αυτός ο πίνακας τίποτα. Δεν φεύγει…. Τι να κάνω;;;;;😄

Αυτο !

IMG_20221130_155457.jpg

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mariodj said:

Αυτο !

IMG_20221130_155457.jpg

Ευχαριστώ για την απάντηση, είμαι στην δουλειά κ όταν θα μπω στο αμάξι θα το βάλω κ αν δεν είναι αυτό με το βελάκι που δείχνεις θα το φωτογραφίσω κ θα το ξανά έρθω στο θέμα αυτό…. Μάλλον θα πρέπει να βάλω το γυαλί μου μήπως έχει αυτό που δείχνεις στην οθόνη κ δεν το βλέπω…. Τα λέμε!!

 

Link to comment
Share on other sites

https://i.postimg.cc/xdSJjCT3/1669875208221.jpg[/img][/url]

 

https://i.postimg.cc/xdSJjCT3/1669875208221.jpg)](https://postimg.cc/fVBTBMdV)

 

https://i.postimg.cc/xdSJjCT3/1669875208221.jpg

 

δυστυχώς σήμερα το πρωί όσο κ αν προσπάθησα μου βγάζει αυτόν τον πίνακα. Αν τυχών πατήσω το «χ» που είναι πάνω αριστερά, αυτόματα μπαίνει στην αρχική εικόνα του μενού  για να βάλω διεύθυνση  κ να πατήσω την έναρξη κλπ….

Τι να κάνω;;; κάποια ιδέα;;;

1669875208221.jpg

1669875208227.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, JTS1KOSTAS1 said:

δυστυχώς σήμερα το πρωί όσο κ αν προσπάθησα μου βγάζει αυτόν τον πίνακα. Αν τυχών πατήσω το «χ» που είναι πάνω αριστερά, αυτόματα μπαίνει στην αρχική εικόνα του μενού  για να βάλω διεύθυνση  κ να πατήσω την έναρξη κλπ….

Τι να κάνω;;; κάποια ιδέα;;;

στην αριστερη πλευρα που ειναι το παραθυρο, υπαρχει στο επανω μερος η ωρα. Πανω απο αυτην, υπαρχει μια μικρη λευκη γραμμη. Πατησε την και ταυτοχρονα κατεβασε το παραθυρο. Για δοκιμασε το....

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, lneam said:

στην αριστερη πλευρα που ειναι το παραθυρο, υπαρχει στο επανω μερος η ωρα. Πανω απο αυτην, υπαρχει μια μικρη λευκη γραμμη. Πατησε την και ταυτοχρονα κατεβασε το παραθυρο. Για δοκιμασε το....

Δυστυχώς όσο κ αν προσπάθησα δεν γίνεται τίποτα!!! Μισή ώρα πολεμούσα νευρίασα….. στο τσακ μου ήρθε να δώσω μπουνιά στην οθόνη του αυτοκίνητου!! Με έσκασε!!! Από ότι διάβασα στις κριτικές, πολλοί κάνουν αυτό το παράπονο για την εφαρμογή. Περισσότερη χαζομάρα δεν είχαν να κάνουν οι προγραμματιστές;;;;;😒

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

TomTom GO Navigation

https://www.youtube.com/watch?v=s-TKh7Lxj5g

receive 1 extra month for free with code TRY1MFREE The redemption of the code goes through the Google Play check-out to redeem, follow these instructions
1. Open the app.
2. Select the 12 Month Truck plan.
3. Before you pay, tap on the payment method.
4. Tap Redeem code.
5. enter code TRY1MFREE and then complete the purchase.

πριν απο 6 μερες παρουσιαστηκε αυτο το βιντεο με την προσφορα για 1 μηνα δωρεαν χρηση της συνδρομητικης εφαρμογης, που εδω και 1 χρονο περιπου ειναι ενιαια για χρηση αυτοκινητου και φορτηγου. Οποιος θελει μπορει να την δοκιμασει

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Teo010 said:

Στο δωρεάν sygic πως γίνεται η προεπισκόπηση μιας διαδρομής; Στα παλιά sygic γινόταν

πρωτη φορα που ακουω μια εταιρεια να σχεδιαζει διαφορετικα τις λειτουργιες σε μια εφαρμογη πλοηγησης, αναμεσα στους πελατες με συνδρομη, εφαπαξ και σε δωρεαν

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς γιατί όταν κλικαρω πάνω σε μια διεύθυνση επαφής που έχω αποθηκεύσει και επιλέγω να την ανοίξω με sygic, ανοίγει αλλά δεν δείχνει την διαδρομή αλλά μένει στον χάρτη και δείχνει εκεί που είμαι? στις άλλες εφαρμογές πλοήγησης ανοίγουν και αμέσως δείχνουν την διεύθυνση της επαφής

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, lneam said:

πρωτη φορα που ακουω μια εταιρεια να σχεδιαζει διαφορετικα τις λειτουργιες σε μια εφαρμογη πλοηγησης, αναμεσα στους πελατες με συνδρομη, εφαπαξ και σε δωρεαν

Τελικα υπαρχει προεπισκοπηση οπως παλια?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Teo010 said:

Τελικα υπαρχει προεπισκοπηση οπως παλια?

περιπου στα 2/5 της σελιδας που εκανες την ερωτηση, εχω δωσει το pdf manual της εκδοσης 22 (τρεχουσας)

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς γιατί όταν κλικαρω πάνω σε μια διεύθυνση επαφής που έχω αποθηκεύσει και επιλέγω να την ανοίξω με sygic, ανοίγει αλλά δεν δείχνει την διαδρομή αλλά μένει στον χάρτη και δείχνει εκεί που είμαι? στις άλλες εφαρμογές πλοήγησης ανοίγουν και αμέσως δείχνουν την διεύθυνση της επαφής
εδώ μπορεί κάποιος να το δοκιμάσει με το sygic?
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν πρόλαβα να διαβάσω το pdf βρήκα την προεπισκόπηση , είναι στην καρτέλα πριν πατήσεις έναρξη απλά την σηκώνεις προς τα πάνω και έχει τις επιλογές

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Teo010 said:

Αν και δεν πρόλαβα να διαβάσω το pdf βρήκα την προεπισκόπηση , είναι στην καρτέλα πριν πατήσεις έναρξη απλά την σηκώνεις προς τα πάνω και έχει τις επιλογές

.... εαν καποιος θελει μετα, κατα την πλοηγηση ? οποτε το RTFM ειναι η καλυτερη λυση. Εχει και φωτογραφιες ...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα,

Μήπως υπάρχει σε κάποια εφαρμογή η δυνατότητα να σου λέει σε ποια οδό βρίσκεσαι? 

Δηλαδή όταν είμαι μέσα στην πόλη, οπότε στρίβω κάπου να μου λέει βρίσκεσαι στην τάδε οδό.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Zefir said:

Καλησπέρα,

Μήπως υπάρχει σε κάποια εφαρμογή η δυνατότητα να σου λέει σε ποια οδό βρίσκεσαι? 

Δηλαδή όταν είμαι μέσα στην πόλη, οπότε στρίβω κάπου να μου λέει βρίσκεσαι στην τάδε οδό.

Magic Earth και επιλέγεις στις ρυθμίσεις φωνή google (μετατροπή κειμένου σε ομιλία), και όχι τις ελληνικές του προγράμματος.

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, memostrikas said:

Magic Earth και επιλέγεις στις ρυθμίσεις φωνή google (μετατροπή κειμένου σε ομιλία), και όχι τις ελληνικές του προγράμματος.

Σευχαριστω πολύ.

Αυτό που εννοούσα είναι να μου λέει τις οδούς χωρίς να έχω βάλει κάποια διαδρομή. Δηλαδή να κάνω βόλτα με το αυτοκίνητο μέσα στην Αθήνα και αυτό να μου λέει σε ποια οδό βρίσκομαι κάθε φορά που στρίβω κάπου.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Zefir said:

Σευχαριστω πολύ.

Αυτό που εννοούσα είναι να μου λέει τις οδούς χωρίς να έχω βάλει κάποια διαδρομή. Δηλαδή να κάνω βόλτα με το αυτοκίνητο μέσα στην Αθήνα και αυτό να μου λέει σε ποια οδό βρίσκομαι κάθε φορά που στρίβω κάπου.

Δεν νομίζω να γίνεται αυτό που ζητάς σε "ελεύθερη διαδρομή".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...