Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω Magic Earth και Sygic αγορασμένα. Το Magic Earth με έβγαλε καρφί Σόφια, Βουλγαρία σε μια διεύθυνση, σε ένα μέρος που δεν έχω πάει, με έντονη βροχή και βράδυ, θα ήμουν χαμένος χωρίς αυτό. Το Sygic μου κάνει νούμερα και δεν το εμπιστεύομαι και πολύ. Και τα 2 offline δουλεύουν.

Edited by sotron
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

6 ώρες πριν, sotron said:

Έχω Magic Earth και Sygic αγορασμένα. Το Magic Earth με έβγαλε καρφί Σόφια, Βουλγαρία σε μια διεύθυνση, σε ένα μέρος που δεν έχω πάει, με έντονη βροχή και βράδυ, θα ήμουν χαμένος χωρίς αυτό. Το Sygic μου κάνει νούμερα και δεν το εμπιστεύομαι και πολύ. Και τα 2 offline δουλεύουν.

αυτο ειναι πληθυντικος. Για να εχεις το magic earth paid version, τοτε ειναι η εκδοση με tomtom maps που ΔΕΝ υπαρχει πλεον στο playstore.

Edited by lneam
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, lneam said:

δεν ισχυει αυτο που γραφεις. Δες την σελιδα τους εδω

https://eshop.sygic.com/en/

Έχεις δίκιο, είχα αγοράσει το premium + traffic lifetime πριν κάνα 2-3 χρόνια, το οποίο τώρα βλέπω ότι δεν το δίνει αλλά σε αναγκάζει να πάρεις με το android auto το οποίο το έχει μόνο με συνδρομή.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, jaguar13 said:

Έχεις δίκιο, είχα αγοράσει το premium + traffic lifetime πριν κάνα 2-3 χρόνια, το οποίο τώρα βλέπω ότι δεν το δίνει αλλά σε αναγκάζει να πάρεις με το android auto το οποίο το έχει μόνο με συνδρομή.

γι' αυτο και εγω ειπα ... για να δουμε τι θα κανουν απο εδω και περα. Τωρα που μας τελειωσε το δεκαρικο ή εικοσαρικο εφαπαξ αγορα για filetime χρηση της εφαρμογης και επιτελους εγινε σιγα σιγα μια λυση πλοηγησης με χαμενες επιλογες απο τα μενου (οπως και οι αλλοι) και απο την αλλη η τιμη ... εγινε με συνδρομη, ιδια με των ανταγωνιστων (πχ τομτομ) , θα μεινουν πολυ ακομα ή θα τους χασουμε οπως εχει γινει και στο παρελθον με αλλους ? Και δεν μιλαω για αμεσα, στα επομενα 5 χρονια αναφερομαι. Χωρις νεους και πολλους πελατες ανα χρονο, δυσκολα μια εταιρεια επιβιωνει.

νεο μηνυμα

μια εταιρεια, οπως οι ιδιοι διαφημιζουν, με πανω απο 100.000.000 πελατες που εχουν εφαπαξ πληρωσει και απαιτουν life time αναβαθμισεις, χωρις μερικα εκατομμυρια ευρω εσοδα στα ταμια τους το χρονο - καθε χρονο, πως θα επιβιωσουν για παλιους και νεους (με συνδρομη) πελατες ?

Edited by lneam
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, tiffany said:

Από περιέργεια έβαλα τη διαδρομή που ανέφερες και δε βρήκα κάποιο πρόβλημα. Παράδρομος Εθνικής και στο Σχηματάρι δεξιά.

 

Ποιο το δικό σου πρόβλημα;

Δεν ξέρω αν βελτιώθηκε τώρα μιλάμε για δεδομένα κλειστά. Κ φυσικά πριν 4-5-6 χρόνια (δεν θυμάμαι ακριβώς) όσες φορές κ αν έβαλα την πλοήγηση η από Χαλκίδα, η από Αθήνα με πήγανε μέσω Κάζας δηλαδή Ελευσίνα πάνω στα δερβενοχωρια κάτω από την Θήβα κ Χαλκίδα στο τέλος. Δηλαδή ΤΕΡΑΣΤΙΑ επιπλέον διαδρομή κ δύσκολη. Φαντάσου να το έβαζα όταν πήγα Θεσσαλονίκη κ γενικά βόρεια Ελλάδα. Ακόμη θα ταξίδευα…..

Το έβγαλα κ έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Μπορεί να είχε όμορφα γραφικά αλλά διαδρομές δεν μου έβγαζε «προσιτές»!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν βελτιώθηκε τώρα μιλάμε για δεδομένα κλειστά. Κ φυσικά πριν 4-5-6 χρόνια (δεν θυμάμαι ακριβώς) όσες φορές κ αν έβαλα την πλοήγηση η από Χαλκίδα, η από Αθήνα με πήγανε μέσω Κάζας δηλαδή Ελευσίνα πάνω στα δερβενοχωρια κάτω από την Θήβα κ Χαλκίδα στο τέλος. Δηλαδή ΤΕΡΑΣΤΙΑ επιπλέον διαδρομή κ δύσκολη. Φαντάσου να το έβαζα όταν πήγα Θεσσαλονίκη κ γενικά βόρεια Ελλάδα. Ακόμη θα ταξίδευα…..
Το έβγαλα κ έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Μπορεί να είχε όμορφα γραφικά αλλά διαδρομές δεν μου έβγαζε «προσιτές»!!
Το Sygic το έχω χρησιμοποιήσει εδώ και χρόνια σε πόσες χώρες.
Ποτέ δεν είχε τρελά παρατράγουδα, εκτός που θυμάμαι από μια γνωστή ιστορία στην Ελλάδα που θέλαμε να πάμε σε κάποιο μέρος και είχε κάποιο bug και μας πήγαινε μέσω Λαμίας.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

On 1/5/2022 at 11:39 ΜΜ, junglist said:

Ωραίος το διάβασα μετά.

Προφανώς κάτι κάνει λάθος το παλληκάρι γιατί το Sugic το δουλεύω άπειρα χρόνια με όλες τις εκδόσεις Android και πάντα έπαιζε κομπλέ.
Υποψιάζομαι ότι χρησιμοποιεί σπασμένη έκδοση, ας μας το επιβεβαιώσει, αλλά τότε δεν μπορεί να ισχυρίζεται τίποτα για τη λειτουργικότητα αν χρησιμοποιεί σπασμένη έκδοση.

Όσο για το πόσο δυσχρηστο είναι κάτι ξέρει όλη η αγορά που το έχει κάνει το πιο διάσημο offline GPS πρόγραμμα.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

απο το store κατέβασα το sygic oχι σπασμένο και σε κινητο με επεξεργαστή τουμπανο,οτι δουλεύει δουλεύει αλλα οπως ανέφερα οταν πας απο κατι ανώτερο σε κατι κατώτερο καταλαβαίνεις την διαφορά στην χρηση,δεν μπορώ να πατώ αγιου δημητριου πχ και να μου βγάζει 100 αποτελέσματα σε ολη την ελλαδα χωρίς επέκταση τκ και να κάθομαι να ψαχνω ενω οδηγαω,ενω αντίστοιχα στο ναβιγκον έβγαζε πρώτο αποτέλεσμα το ιδανικο(δεν ξερω πως ίσως να έχουν ενα αλγόριθμο που κεντρικές πιο δημοφιλείς οδοι βγαίνουν πανω)και αλλα τέτοια μικρά μικρά,τεσπα παιδες εννοείται οτι υπάρχει το google map που λόγω και της ιντερνετοποισης εχει γινει η νο1 αναλογη εφαρμογη,απλα εψαχνα εναλλακτικη επειδή χρειάστηκε και στην εργασία μου σαν οδηγός απο πολύ πολύ παλια το ναβιγκον με βοήθησε πολλές φορες

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, aaaaztek84 said:

απο το store κατέβασα το sygic oχι σπασμένο και σε κινητο με επεξεργαστή τουμπανο,οτι δουλεύει δουλεύει αλλα οπως ανέφερα οταν πας απο κατι ανώτερο σε κατι κατώτερο καταλαβαίνεις την διαφορά στην χρηση,δεν μπορώ να πατώ αγιου δημητριου πχ και να μου βγάζει 100 αποτελέσματα σε ολη την ελλαδα χωρίς επέκταση τκ και να κάθομαι να ψαχνω ενω οδηγαω,ενω αντίστοιχα στο ναβιγκον έβγαζε πρώτο αποτέλεσμα το ιδανικο(δεν ξερω πως ίσως να έχουν ενα αλγόριθμο που κεντρικές πιο δημοφιλείς οδοι βγαίνουν πανω)και αλλα τέτοια μικρά μικρά,τεσπα παιδες εννοείται οτι υπάρχει το google map που λόγω και της ιντερνετοποισης εχει γινει η νο1 αναλογη εφαρμογη,απλα εψαχνα εναλλακτικη επειδή χρειάστηκε και στην εργασία μου σαν οδηγός απο πολύ πολύ παλια το ναβιγκον με βοήθησε πολλές φορες

ολες οι εφαρμογες, αυτο θυμαμαι οτι κανουν. Ομως ξεχνας κατι ΠΟΛΥ σημαντικο. Το πρωτο αποτελεσμα ειναι χιλιομετρικα κοντα στο τρεχον στιγμα της συσκευης μας. Στατιστικα οι πιθανοτητες να θελεις π.χ την Αγ. Δημητριου που ειναι στην λιστων απαντησεων το νουμερο 99, ειναι μαλλον απιθανο.

θυμαμαι ακομα, πως αυτες οι απαντησεις εχουν και την περιοχη ως ονομα

Edited by lneam
Link to comment
Share on other sites

στο προηγουμενο ποστ εγραψα "το πρωτο αποτελεσματα ειναι στην λιστα βαση της αποστασης απο το σημειο που εχει στιγμα η συσκευη μας". Το σωστο ειναι "Απο το πρωτο ...." δηλαδη ολα

Αλλα δεν πειραζει. Αυτο δεν ειναι τιποτα, μπροστα σε κατι που εχουν οι σοβαρες εφαρμογες πλοηγησης σημερα το - voice control - αυτο που λεμε στα ελληνικα -ελεγχος με την φωνη μας-

Οπως μπορουμε να διαβασουμε απο το user manual της εφαρμογης sygic που καταβαζουμε απο την σελιδα του κατασκευαστη, στο support /  menu /  user guides .. στην σελιδα 88 / 183, με την βοηθεια της google που εχει η συσκευη μας. Νομιζω και η τομτομ το εχει στην εφαρμογη της.

Εαν λοιπον καποιος παλιος κατοχος της εφαρμογης navigon εχει προβληματα χρησης των νεων εφαρμογων πλοηγησης, μπορει να τις χειριστει χωρις να ακουμπα την οθονη της συσκευης του.

Link to comment
Share on other sites

On 2/5/2022 at 8:39 ΜΜ, tiffany said:

Από περιέργεια έβαλα τη διαδρομή που ανέφερες και δε βρήκα κάποιο πρόβλημα. Παράδρομος Εθνικής και στο Σχηματάρι δεξιά.

 

Ποιο το δικό σου πρόβλημα;

Το έκανα άπειρες φορές στο παρελθόν (Πάνω από 7-8 χρόνια) διαδρομές  τόσο Χαλκίδα Αθήνα, όσο κ Πελοπόννησος κ επειδή είμαι από Χαλκίδα κ ξέρω τους «άλλους» δρόμους πάντα με έβγαζε από δρόμους υπερβολικά με πολλά χιλιόμετρα κάνοντας σχεδόν το γύρω της Ελλάδος. Το είχα γράψει κ πολύ παλιότερα μέσα εδώ. Το έβγαλα κ έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Χρησιμοποιώ τα άλλα δυο γνωστές εφαρμογές κ είμαι οκ.

Τονίζω έχει υπέροχα γραφικά τα sygic, αλλά από διαδρομές εναλλακτικές ειδικά πριν από καιρό……μαπα το καρπούζι!!!. Στην τελικά θέλεις ένα πρόγραμμα να σε εξυπηρετεί κ να σε καθοδηγεί κ όχι να κάνεις τεράστιους κύκλους !!!! Αυτή είναι η γνώμη μου δίχως να σημαίνει κάτι σε κάποιον άλλον που ίσως για τις δικές του ανάγκες τον καλύπτει….

 

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ τη συζήτηση για το Sygic και τους λοιπούς πλοηγούς, και έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι καθένας έχει τις δικές του ανάγκες, όπως ακριβώς γίνεται και με το κινητό και τα πακέτα του παρόχου τηλεφωνίας.

Έχω το Sygic αγορασμένο, όπως και άλλους πλοηγούς στο κινητό μου, και ποτέ δεν χρειάστηκα εναλλακτικές διαδρομές για τους αυτοκινητόδρομους και τα διόδια. Αυτό σημαίνει ότι η συγκεκριμένη εφαρμογή καλύπτει πάρα πολύ καλά τις ανάγκες μου. 

Καθένας, λοιπόν, μπορεί να βρει τον πλοηγό που του ταιριάζει και καλύπτει τις ανάγκες του, χωρίς να χαρακτηρίζει "άχρηστους" όλους τους υπόλοιπους.

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, makap said:

Παρακολουθώ τη συζήτηση για το Sygic και τους λοιπούς πλοηγούς, και έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι καθένας έχει τις δικές του ανάγκες, όπως ακριβώς γίνεται και με το κινητό και τα πακέτα του παρόχου τηλεφωνίας.

Έχω το Sygic αγορασμένο, όπως και άλλους πλοηγούς στο κινητό μου, και ποτέ δεν χρειάστηκα εναλλακτικές διαδρομές για τους αυτοκινητόδρομους και τα διόδια. Αυτό σημαίνει ότι η συγκεκριμένη εφαρμογή καλύπτει πάρα πολύ καλά τις ανάγκες μου. 

Καθένας, λοιπόν, μπορεί να βρει τον πλοηγό που του ταιριάζει και καλύπτει τις ανάγκες του, χωρίς να χαρακτηρίζει "άχρηστους" όλους τους υπόλοιπους.

Παρακολουθώ τη συζήτηση για το Sygic και τους λοιπούς πλοηγούς, και έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι ... ειναι η Νο1 εφαρμογη εδω (στο φορουμ) που τοσος κοσμος εχει "θεματα" με την δρομολογιση κατω απο καποιες ιδιαιτερες συνθηκες στην χωρα μας

αλλο θεμα

στις 26.4.2022 στο playstore κατοχοι συσκευων με android 11 (τουλαχιστον) κατεβασαν την νεα εκδοση v9 του orux map GP. Την εχει καποιος κατεβασει ?

Link to comment
Share on other sites

η πλοηγηση στο android για λυσεις android auto δεν ειναι αποκλειστικο προνομιο για τους ιδιωτες. Τωρα εχουμε τα πρωτα δειγματα και στον επαγγελματικο χωρο με αρχη την Sygic

18. 11. 2021
Sygic becomes the first truck navigation supported by Android Automotive
https://www.sygic.com/blog/2021/sygic-first-truck-navigation-supported-by-android-automotive

 

spacer.png

 

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

spacer.png

Here WeGO v4

https://www.here.com/applications/wego

η φωτογραφια αυτη υπαρχει σε αυτη την σελιδα. Καντε scroll στις φωτο. Οπως μπορουμε να δουμε, αναφερει την υπαρξη νεων χαρτων προς αναβαθμιση του χρηστη. Ναι, ειναι σε αλλα χωρα. Ναι, οι χαρτες δεν βλεπω να ειναι offline .... Μηπως να κανουμε την εφαρμογη online, μετα αναβαθμιση και μετα ξανα offline ??? Οι κατοχοι της εφαρμογης στην χωρα μας, ας το ψαξουν το θεμα που εχουν με τις αναβαθμισεις χαρτων

νεο μηνυμα

How can I run a trip simulation?

To simulate a trip in the app, you should:

  1. Launch the HERE WeGo app and enter your final destination in the search bar
  2. Select 'Get directions'
  3. As soon as the app displays the route and the length of time it takes for you to get there, you'll also see an icon on the right to start your navigation
  4. Press and hold onto this icon to begin the trip simulation
 
 
Edited by lneam
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, lneam said:

spacer.png

Here WeGO v4

https://www.here.com/applications/wego

η φωτογραφια αυτη υπαρχει σε αυτη την σελιδα. Καντε scroll στις φωτο. Οπως μπορουμε να δουμε, αναφερει την υπαρξη νεων χαρτων προς αναβαθμιση του χρηστη. Ναι, ειναι σε αλλα χωρα. Ναι, οι χαρτες δεν βλεπω να ειναι offline .... Μηπως να κανουμε την εφαρμογη online, μετα αναβαθμιση και μετα ξανα offline ??? Οι κατοχοι της εφαρμογης στην χωρα μας, ας το ψαξουν το θεμα που εχουν με τις αναβαθμισεις χαρτων

νεο μηνυμα

How can I run a trip simulation?

To simulate a trip in the app, you should:

  1. Launch the HERE WeGo app and enter your final destination in the search bar
  2. Select 'Get directions'
  3. As soon as the app displays the route and the length of time it takes for you to get there, you'll also see an icon on the right to start your navigation
  4. Press and hold onto this icon to begin the trip simulation
 
 

εγω,ειναι η πρωτη φορα στα χρονικά που δεν βγάζω άκρη με αναβάθμιση χαρτών offline

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, vasileios13 said:

εγω,ειναι η πρωτη φορα στα χρονικά που δεν βγάζω άκρη με αναβάθμιση χαρτών offline

 

δοκιμασες αυτο που εγραψα, δηλαδη online offline ? ειναι στην εφαρμογη σου οι ρυθμισεις οπως την φωτογραφια ? για δοκιμασε να τους γραψεις email ....
 

στην περιπτωση μου .... ειμαι στη παλια εκδοση
εαν πας στο λινκ που εχω ... στο κατω μερος εχει τα faq. πας στο general και το πρωτο γραφει
Why is HERE WeGo being redesigned?
Many of you are fans of the old design and, to be honest, we loved it too!
However, market requirements for navigation apps have evolved. Colors, contrasts, motion behaviors and usability are just a few examples of developments that customers seek today.
We've reimagined HERE WeGo with these in mind to future-proof our app and prepare for new features to come. Stay tuned - it'll be an exciting ride!

 

 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, lneam said:

δοκιμασες αυτο που εγραψα, δηλαδη online offline ? ειναι στην εφαρμογη σου οι ρυθμισεις οπως την φωτογραφια ? για δοκιμασε να τους γραψεις email ....
 

στην περιπτωση μου .... ειμαι στη παλια εκδοση
εαν πας στο λινκ που εχω ... στο κατω μερος εχει τα faq. πας στο general και το πρωτο γραφει
Why is HERE WeGo being redesigned?
Many of you are fans of the old design and, to be honest, we loved it too!
However, market requirements for navigation apps have evolved. Colors, contrasts, motion behaviors and usability are just a few examples of developments that customers seek today.
We've reimagined HERE WeGo with these in mind to future-proof our app and prepare for new features to come. Stay tuned - it'll be an exciting ride!

 

 

Τα δοκίμασα όλα δεν υπάρχει τέτοια ρύθμιση πουθενά ,ούτε online ούτε offline.

Δεν κάθομαι να ασχοληθώ με email κτλ,αν το χρειαστώ θα το έχω online με δεδομένα και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vasileios13 said:

Τα δοκίμασα όλα δεν υπάρχει τέτοια ρύθμιση πουθενά ,ούτε online ούτε offline.

Δεν κάθομαι να ασχοληθώ με email κτλ,αν το χρειαστώ θα το έχω online με δεδομένα και τέλος.

αυτη ειναι μια απαντηση που δεν μπορω να την δεχτω. Αλλο δεν υπαρχει, αλλο δεν λειτουργει σ' εμενα. Κατι που το εχω δοκιμασει, που υπαρχει σε φωτογραφια απο την εταιρεια, να λες δεν υπαρχει ... ειναι πραγματικο τρελο.

Η αριστερη φωτοφραφια ειναι απο την εταιρεια. Το ιδιο ειχα δει με τα ματια μου στις 5/10/2021, οταν δοκιμασα την νεα εφαρμογη για μια ημερα  .... και την πεταξα. Η δεξια φωτογραφια ειναι απο την εκδοση v2 και ειναι σχεδον ιδια. Απο το 2014 που εχω την εφαρμογη ανα 3 μηνες, και καποια στιγμη νομιζω μετα το 2016 (περιπου) που αρχισαν οι αναβαθμισεις ανα μηνα, κανω το ιδιο πραγμα. Οταν ειναι να δω εαν υπαρχει αναβαθμιση, κλεινω τον διακοπτη και περιμενω τουλαχιστον 1 λεπτο. Αυτο το κανω 3-5 μερες σε καθε αναβαθμιση μιας και δεν υπαρχει σταθερη μερα. Οπως μπορεις να δεις στην δεξια φωτο κατω απο τον διακοπτη υπαρχει το download maps και αριστερα εχει μια κοκκινη βουλα. Μονο τοτε μπορω να παω στο επομενο μενου ... κτλ

Τωρα, εαν αυτο δεν λειτουργει σωστα στην νεα εκδοση v4, ειναι κατι που απο εχθες εστειλα email στην here και σε 5+ εργασιμες μερες θα μου απαντησουν. Οχι πως κανω χρηση της εφαρμογης, απλα για την εμπειρια το ψαχνω

 

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Bayern7 said:

Εγώ μόνιμα σε χρήση online το έχω και δεν έχει βγάλει αναβάθμιση σε χάρτες τελευταία.

οτι λεμε αφορα την εφαρμογη Here wego v4

για πρωτο βημα, καλο ειναι που ξερεις πως η εφαρμογη εχει online και offline δυνατοτητα (στο menu) . Το επομενο που πρεπει να ξερω για να παει καλα η κουβεντα ειναι ... εχεις κατεβασει για offline χρηση τον ελληνικο χαρτη ? Εαν Ναι, μιας και δεν εχω αυτη την νεα εκδοση της εφαρμογης, σε τι βοηθαει εσενα να εχεις offline χαρτη σε online λειτουργια. Εχω λογο που το ρωταω

νεο μηνυμα

τωρα το ειδα... τελευαια ? ή ποτέ ? πριν σου ειχε βγαλει ?

Edited by lneam
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, lneam said:

αυτη ειναι μια απαντηση που δεν μπορω να την δεχτω. Αλλο δεν υπαρχει, αλλο δεν λειτουργει σ' εμενα. Κατι που το εχω δοκιμασει, που υπαρχει σε φωτογραφια απο την εταιρεια, να λες δεν υπαρχει ... ειναι πραγματικο τρελο.

Η αριστερη φωτοφραφια ειναι απο την εταιρεια. Το ιδιο ειχα δει με τα ματια μου στις 5/10/2021, οταν δοκιμασα την νεα εφαρμογη για μια ημερα  .... και την πεταξα. Η δεξια φωτογραφια ειναι απο την εκδοση v2 και ειναι σχεδον ιδια. Απο το 2014 που εχω την εφαρμογη ανα 3 μηνες, και καποια στιγμη νομιζω μετα το 2016 (περιπου) που αρχισαν οι αναβαθμισεις ανα μηνα, κανω το ιδιο πραγμα. Οταν ειναι να δω εαν υπαρχει αναβαθμιση, κλεινω τον διακοπτη και περιμενω τουλαχιστον 1 λεπτο. Αυτο το κανω 3-5 μερες σε καθε αναβαθμιση μιας και δεν υπαρχει σταθερη μερα. Οπως μπορεις να δεις στην δεξια φωτο κατω απο τον διακοπτη υπαρχει το download maps και αριστερα εχει μια κοκκινη βουλα. Μονο τοτε μπορω να παω στο επομενο μενου ... κτλ

Τωρα, εαν αυτο δεν λειτουργει σωστα στην νεα εκδοση v4, ειναι κατι που απο εχθες εστειλα email στην here και σε 5+ εργασιμες μερες θα μου απαντησουν. Οχι πως κανω χρηση της εφαρμογης, απλα για την εμπειρια το ψαχνω

δεν ξέρω αν είναι τρελό όπως λες,αλλά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ τέτοια ρύθμιση

αν και όταν απαντήσουν,γράψε εδώ την απάντηση τους 

Link to comment
Share on other sites

On 10/5/2022 at 3:21 ΜΜ, lneam said:

οτι λεμε αφορα την εφαρμογη Here wego v4

για πρωτο βημα, καλο ειναι που ξερεις πως η εφαρμογη εχει online και offline δυνατοτητα (στο menu) . Το επομενο που πρεπει να ξερω για να παει καλα η κουβεντα ειναι ... εχεις κατεβασει για offline χρηση τον ελληνικο χαρτη ? Εαν Ναι, μιας και δεν εχω αυτη την νεα εκδοση της εφαρμογης, σε τι βοηθαει εσενα να εχεις offline χαρτη σε online λειτουργια. Εχω λογο που το ρωταω

νεο μηνυμα

τωρα το ειδα... τελευαια ? ή ποτέ ? πριν σου ειχε βγαλει ?

Κοίτα, άλλαξα κινητό τον Γενάρη, πήγα από android σε iphone.

Από τον Ιανουάριο δηλαδή που το εγκατέστησα στο iPhone και μέχρι σήμερα δεν έχει βγάλει update στους χάρτες.

Προχθές έβγαλε update στην εφαρμογή.

spacer.png

Σε android μου έβγαζε περιοδικά update και στους χάρτες.

Δεν κάνω μεγάλη χρήση του προγράμματος. Περιστασιακά, μπορεί και λιγότερο από μια φορά το μήνα.
Το δουλευω online γιατί σε παλιότερες εκδόσεις λειτουργούσε καλύτερα η αναζήτηση και για την κίνηση.
Αυτά. Ελπίζω να σε κάλυψα.

Link to comment
Share on other sites

OsmAnd 4.2.0 beta

spacer.png

21 ώρες πριν, Bayern7 said:

Κοίτα, άλλαξα κινητό τον Γενάρη, πήγα από android σε iphone.

Από τον Ιανουάριο δηλαδή που το εγκατέστησα στο iPhone και μέχρι σήμερα δεν έχει βγάλει update στους χάρτες.

Προχθές έβγαλε update στην εφαρμογή.

spacer.png

Σε android μου έβγαζε περιοδικά update και στους χάρτες.

Δεν κάνω μεγάλη χρήση του προγράμματος. Περιστασιακά, μπορεί και λιγότερο από μια φορά το μήνα.
Το δουλευω online γιατί σε παλιότερες εκδόσεις λειτουργούσε καλύτερα η αναζήτηση και για την κίνηση.
Αυτά. Ελπίζω να σε κάλυψα.

ποια εκδοση ειχες ? την v2 ή την v4 ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...