Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
1 hour ago, mariodj said:

Τι δεν καταλαβαινεις ? εγω εχω το M500 με τα 4GB ramκαι 64gb.... to M600 εχει 6GB ram και 128gb .Να παρακολουθεις σοστα την συζήτηση !

Στιγμιότυπο οθόνης 2021-09-30 160334.png

Στιγμιότυπο οθόνης 2021-09-30 160348.png

Στιγμιότυπο οθόνης 2021-09-30 155551.png

Άρα όντως γράφει ότι έχει 6GB το Μ600. Γιαυτό ρώτησε ο φίλος από πάνω, δεν μας ενδιαφέρει ποιο έχεις εσύ αλλά σχολιάζουμε τις συσκευές των link που εσύ ο ίδιος ανέβασες. 😉

Και όσον αφορά τη συσκευή σου, τρέξε ένα Aida64 να σιγουρευτείς ότι έχει όση ram λένε, γιατί έχω δει πολλά τέτοια no name κινέζικα που αλλά αναγράφουν στο «πειραγμένο» system και άλλα έχουν πραγματικά.

Τέλος, δεν βλέπω κανέναν λόγο εκνευρισμού, σε φόρουμ είσαι, δεν θέλει κανένας να σου την πει για να απαντάς κατά αυτό τον τρόπο. Ας είμαστε λοιπόν αν όχι ευγενικοί, τουλάχιστον τυπικοί γιατί ούτως ή άλλως όλα τα flame post μεταφέρονται στον κάδο, το αναφέρω για να μην υπάρχουν μετά παράπονα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

31 minutes ago, pank said:

Αυτό για το ότι γράφουν αλλά για ram όπως και για το ποια έκδοση android εχει, ισχύει!
 

 

8 ώρες πριν, athanaso77 said:

Άρα όντως γράφει ότι έχει 6GB το Μ600. Γιαυτό ρώτησε ο φίλος από πάνω, δεν μας ενδιαφέρει ποιο έχεις εσύ αλλά σχολιάζουμε τις συσκευές των link που εσύ ο ίδιος ανέβασες. 😉

Και όσον αφορά τη συσκευή σου, τρέξε ένα Aida64 να σιγουρευτείς ότι έχει όση ram λένε, γιατί έχω δει πολλά τέτοια no name κινέζικα που αλλά αναγράφουν στο «πειραγμένο» system και άλλα έχουν πραγματικά.

Τέλος, δεν βλέπω κανέναν λόγο εκνευρισμού, σε φόρουμ είσαι, δεν θέλει κανένας να σου την πει για να απαντάς κατά αυτό τον τρόπο. Ας είμαστε λοιπόν αν όχι ευγενικοί, τουλάχιστον τυπικοί γιατί ούτως ή άλλως όλα τα flame post μεταφέρονται στον κάδο, το αναφέρω για να μην υπάρχουν μετά παράπονα.

Εντάξει φιλαράκι ???  οτι πλήρωσα αγόρασα !

20211001_010425.jpg

20211001_010503.jpg

20211001_010521.jpg

20211001_010544.jpg

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
14 minutes ago, mariodj said:

Εντάξει φιλαράκι ???  οτι πλήρωσα αγόρασα !

Πολύ ενδιαφέρον! Άρα λογικά πρέπει να δουλεύει πολύ καλά το συγκεκριμένο multimedia! Θα το έχουμε στα υπόψιν!

(Τώρα βέβαια γιατί απαντάς κατά αυτό τον τρόπο, μόνο εσύ ξέρεις. Φιλικά πάντως… δεν χρειάζεται να βλέπεις παντού εχθρούς, σε φόρουμ είμαστε και όλοι κάνουμε το hobby μας εδώ μέσα)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ όντως απορώ πως απαντάς έτσι? Εγώ ήμουν αυτός που έγραψα ότι πολύ καλά κάνεις που ενημερώνεις το φόρουμ για την οθονη. Δεν σε κατηγόρησα ότι αγόρασες κάτι άλλο από αυτό που πλήρωσες! Ούτε υπονόησα κάτι άλλο. Απλώς ανέφερα ότι ισχύει αυτό που έγραψε ο athanaso77 για να έχουν όλοι το νου τους. Για καλό το έγραψε! Συστήνω ηρεμία, όλοι εδώ μέσα μέσα από τις εμπειρίες μας προσπαθούμε να βοηθάμε τους άλλους. Δεν υπάρχει κανένας λόγος εκνευρισμού.




Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 minutes ago, pank said:

Ρε συ όντως απορώ πως απαντάς έτσι? Εγώ ήμουν αυτός που έγραψα ότι πολύ καλά κάνεις που ενημερώνεις το φόρουμ για την οθονη. Δεν σε κατηγόρησα ότι αγόρασες κάτι άλλο από αυτό που πλήρωσες! Ούτε υπονόησα κάτι άλλο. Απλώς ανέφερα ότι ισχύει αυτό που έγραψε ο athanaso77 για να έχουν όλοι το νου τους.

Δεν υπάρχει λόγος να το συνεχίσουμε άλλο, ότι ήταν να ειπωθεί έχει ειπωθεί και αυτοί που διαβάζουν καταλαβαίνουν.

Πάμε παρακάτω για να μη χαλάμε το θέμα με off topic συζητήσεις. 😉

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οι χάρτες here δείχνουν να είναι καλύτεροι στο λευκό φόντο της εφαρμογής μετά το τελευταίο update που έγινε. Δείχνουν πιο ακριβέστεροι θέλω να πω...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
12 ώρες πριν, D_G said:

Οι χάρτες καλύτεροι, αλλά η εφαρμογή προς το χειρότερο κατά τη γνώμη μου

Αυτό είναι το παράπονο των περισσότερων, όχι μόνο εδώ αλλά και στα forum του εξωτερικού.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το UI έγινε σαν των google maps. Πάντως τα poi στην περιοχή που μένω είναι από το 2005 ακόμα, δεν τα έχουν ανανεώσει καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

On 28/9/2021 at 3:13 ΜΜ, D_G said:

Σήμερα έλαβα αναβάθμιση του Here, και παρόλο που οι χάρτες έχουν καλύτερη εμφάνιση, στο σύνολο δεν μου αρέσει καθόλου.

Δεν δείχνει αν δε βάλεις διαδρομή τους χάρτες 3d όπως πριν, έγινε όπως της google η εφαρμογή, προσωπική γνώμη βέβαια.

Μία εξαιρετική εφαρμογή την έκαναν άθλια! Ειδικά η φωνητική πλοήγηση είναι ότι χειρότερο! Έχουμε κάποια καλή εναλλακτική; 

Link to comment
Share on other sites

Μία εξαιρετική εφαρμογή την έκαναν άθλια! Ειδικά η φωνητική πλοήγηση είναι ότι χειρότερο! Έχουμε κάποια καλή εναλλακτική; 
Αν εννοείς για τσάμπα τα κλασικά waze κλπ
Για πληρωμένες, δεν αλλάζω το Sygic με τίποτα.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το Waze το χρησιμοποιώ κι εγώ και το βρίσκω πολύ αξιόπιστο.

Ελπίζω να μην το χαλάσουν κι αυτό…

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το waze σαν εναλλακτικό αλλά τώρα τελευταία για άγνωστους λόγους (μέσα στο αυτοκίνητο σε din2 με 2ram) έχει γίνει μουγκό!!! Όσο κ αν το πασπατεψα ακόμη κ παλιότερη έκδοση κατέβασα, δυστυχώς μουγκό μου είναι. Έτσι το έβγαλα….

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 28/10/2021 at 4:29 ΜΜ, vasileios13 said:

Παίδες στο HERE WeGo δεν αναβαθμίζονται ποτέ οι χάρτες; Τι φάση;

Αναβαθμιζονται, γιατι το λες;

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημερα.εχω μια κάπως σύνθετη ερώτηση. Θέλω να κάνω μια διαδρομή από στενά και δρόμους που μου έχει υποδείξει κάποιος αλλά δε μπορώ να αποστήθισω όλους τους δρόμους. Μπορώ με κάποιο τρόπο να τους βάλω σε ένα πρόγραμμα; maps ,sygic δε ξέρω.....αλλά θέλω να φτιάξω τη διαδρομή γνωρίζοντας τα ονόματα των οδών και να με οδηγήσει.... γίνεται;

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το GMaps το κάνει σίγουρα. Ουσιαστικά βάζει το σημείο έναρξης και μετά προσθέτεις "Προορισμούς" (Add destination το έχει στα αγγλικά). 

Link to comment
Share on other sites

Το GMaps το κάνει σίγουρα. Ουσιαστικά βάζει το σημείο έναρξης και μετά προσθέτεις "Προορισμούς" (Add destination το έχει στα αγγλικά). 
Ναι το σκέφτηκα αυτό. Δλδ να βάλω πολλούς μικρούς προορισμούς να σπάσω τη διαδρομή αφού έχω πολλά στενά να ακολουθήσω μέχρι τον τελικό μου προορισμό.....λίγο μανίκι φαίνεται θα δω αν λειτουργεί. Ευχαριστώ.....κάθε άλλη πρόταση ευπρόσδεκτη παιδιά.

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπε πιο πάνω.
Παλιά το έκανε κ το genius maps που χρησιμοποιώ, αλλά το έκοψαν

-----------
Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Ποιοι είναι οι καλύτεροι φρι χάρτες/πρόγραμμα; 

Πολλές φορές οι gmaps με έβγαλαν όπου να ναι ή με εβαλαν και έκανα κύκλους χωρίς λόγο

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, mol said:

Ποιοι είναι οι καλύτεροι φρι χάρτες/πρόγραμμα; 

Πολλές φορές οι gmaps με έβγαλαν όπου να ναι ή με εβαλαν και έκανα κύκλους χωρίς λόγο

Waze

Link to comment
Share on other sites

On 2/11/2021 at 12:13 ΠΜ, vasileios13 said:

Για τους off-line λέω.

Και οι offline κανουν. Οταν πας στους χαρτες θα πρεπει να λεει ενημερωση/update. Βεβαια μη φανταστεις οτι κανει καθε εβδομαδα.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

On 4/11/2021 at 10:38 ΠΜ, manolog3 said:

Και οι offline κανουν. Οταν πας στους χαρτες θα πρεπει να λεει ενημερωση/update. Βεβαια μη φανταστεις οτι κανει καθε εβδομαδα.

Από την στιγμή που τους έχω βάλει ΠΟΤΈ δεν έχει βγάλει update,για αυτό ρώτησα. Μου φάνηκε περίεργο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...