Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σας

Δεν ξέρω αν είναι το σωστό τοπικ για την ερώτηση...

 

Υπάρχει τρόπος ή κάποια εφαρμογή που να έχει-υποστηρίζει ανίχνευση ραντάρ ;;;

 

Δεν ξέρω κατά πόσο είναι εφικτό από ένα κινητό να εντοπίσει το ραντάρ της τροχαίας. Υπάρχουν ειδικές συσκευές για αυτή τη δουλεία αυτή που είναι τέρμα παράνομες όπως ακριβώς αυτό που ζητάς.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα το sygic σαν gps αξίζει για αγορά? κάπου είχα δει πως κάθε 12 μήνες χρειάζεται πληρωμή για map updates ας εχεις το premium. Αυτό ισχύει? Το μονο που χρησιμοποιώ είναι το free google maps και σκεφτόμουν να αγόραζα κάποιο premium gps για android αλλα δεν ξέρω πιο.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα το sygic σαν gps αξίζει για αγορά? κάπου είχα δει πως κάθε 12 μήνες χρειάζεται πληρωμή για map updates ας εχεις το premium. Αυτό ισχύει? Το μονο που χρησιμοποιώ είναι το free google maps και σκεφτόμουν να αγόραζα κάποιο premium gps για android αλλα δεν ξέρω πιο.
έχω αγοράσει το sygic πριν 3 χρόνια και δεν μου ζητάει χρήματα για αναβάθμιση των χαρτών. Επίσης έχω αγοράσει και το igo. Μετά από αρκετή χρήση και σύγκριση μεταξύ τους, για πολλούς λόγους κατέληξα να χρησιμοποιώ μόνο το google maps.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα το sygic σαν gps αξίζει για αγορά? κάπου είχα δει πως κάθε 12 μήνες χρειάζεται πληρωμή για map updates ας εχεις το premium. Αυτό ισχύει? Το μονο που χρησιμοποιώ είναι το free google maps και σκεφτόμουν να αγόραζα κάποιο premium gps για android αλλα δεν ξέρω πιο.

 

Δεν ισχύει αυτό που σου είπαν.

Το μόνο που γίνεται είναι ότι στέλνει μηνύματα για διάφορα επιπλέον και αν θέλεις συντομότερη ενημέρωση σε χάρτες πρέπει να πληρώσεις κάποιο ποσό.

Link to comment
Share on other sites

έχω αγοράσει το sygic πριν 3 χρόνια και δεν μου ζητάει χρήματα για αναβάθμιση των χαρτών. Επίσης έχω αγοράσει και το igo. Μετά από αρκετή χρήση και σύγκριση μεταξύ τους, για πολλούς λόγους κατέληξα να χρησιμοποιώ μόνο το google maps.

 

Θα κανω ενα test το free premium για 7 μερες να δω πως ειναι αντι του google maps

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ισχύει αυτό που σου είπαν.

Το μόνο που γίνεται είναι ότι στέλνει μηνύματα για διάφορα επιπλέον και αν θέλεις συντομότερη ενημέρωση σε χάρτες πρέπει να πληρώσεις κάποιο ποσό.

 

Ετσι δεν εχω πρόβλημα δεν με πειράζει. Ευχαριστώ για την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα το sygic σαν gps αξίζει για αγορά? κάπου είχα δει πως κάθε 12 μήνες χρειάζεται πληρωμή για map updates ας εχεις το premium. Αυτό ισχύει? Το μονο που χρησιμοποιώ είναι το free google maps και σκεφτόμουν να αγόραζα κάποιο premium gps για android αλλα δεν ξέρω πιο.

 

Όχι δεν ισχύει. Εγώ έχω παγκόσμια Lifetime license εδώ και πολλά χρόνια. Άκου τι γίνεται. Αν αγοράσεις την άδεια θα έχεις 4 updates των χαρτών μέσα στο χρόνο, ποοοοόσο πια να αλλάξουν. Αν τώρα θες αναβάθμιση κάθε μήνα εκεί πληρώνεις. Το βρίσκω όμως περιττό. Τέσσερις αναβαθμίσεις το χρόνο, ανά 3 μήνες δηλαδή είναι υπεραρκετές.

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ισχύει. Εγώ έχω παγκόσμια Lifetime license εδώ και πολλά χρόνια. Άκου τι γίνεται. Αν αγοράσεις την άδεια θα έχεις 4 updates των χαρτών μέσα στο χρόνο, ποοοοόσο πια να αλλάξουν. Αν τώρα θες αναβάθμιση κάθε μήνα εκεί πληρώνεις. Το βρίσκω όμως περιττό. Τέσσερις αναβαθμίσεις το χρόνο, ανά 3 μήνες δηλαδή είναι υπεραρκετές.

 

Ναι πόσο θα χρειαστεί πια να κάνει πια updates τα maps. Πηρα το world + Traffic μια χαρά φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότερες ενημερώσεις ανά έτος, είναι χρήσιμες σε αναπτυσόμενα κράτη και περιοχές ή σε τμήματα με τρελά έργα. Σε όλο τον άλλο κόσμο 4 φορές είναι τέλεια.
Link to comment
Share on other sites

Το Google maps αναφέρει τα ονόματα των οδών στις φωνητικές οδηγίες?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το Google maps αναφέρει τα ονόματα των οδών στις φωνητικές οδηγίες?
Όχι λέει απλά στρίψτε δεξιά, το όνομα της οδού που θα στρίψεις το γράφει πάνω πάνω στην πλοήγηση

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ισχύει. Εγώ έχω παγκόσμια Lifetime license εδώ και πολλά χρόνια. Άκου τι γίνεται. Αν αγοράσεις την άδεια θα έχεις 4 updates των χαρτών μέσα στο χρόνο, ποοοοόσο πια να αλλάξουν. Αν τώρα θες αναβάθμιση κάθε μήνα εκεί πληρώνεις. Το βρίσκω όμως περιττό. Τέσσερις αναβαθμίσεις το χρόνο, ανά 3 μήνες δηλαδή είναι υπεραρκετές.
+1 και από 'μενα. Κι εγώ το ίδιο έχω και είμαι πολύ ευχαριστημένος...!

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Όχι λέει απλά στρίψτε δεξιά, το όνομα της οδού που θα στρίψεις το γράφει πάνω πάνω στην πλοήγηση

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θυμάμαι κάποτε να λένε ότι υπήρχε η επιλογή και ότι έπρεπε να επιλέξεις tts φωνή αλλά εγώ ποτέ δεν είχα την σχετική επιλογή. Είναι κάτι που λείπει πάντως. Κατά τα άλλα χρησιμοποιώ maps εξ ολοκλήρου στην Κύπρο πλέον. Έκανα και uninstall το sygic και ας το είχα αγοράσει.

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το OSMAND το έχει δουλέψει κανείς;

Το πέρασα για να βρω μονοπάτια για hiking στην κορυφή του Ταϋγέτου και έχω πάει πλάκα που είναι δωρεάν και από την τρομερή ανάλυση που έχει.

Άραγε είναι τόσο καλό και για πλοήγηση μέσα στην πόλη;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το OSMAND το έχει δουλέψει κανείς;

Το πέρασα για να βρω μονοπάτια για hiking στην κορυφή του Ταϋγέτου και έχω πάει πλάκα που είναι δωρεάν και από την τρομερή ανάλυση που έχει.

Άραγε είναι τόσο καλό και για πλοήγηση μέσα στην πόλη;

 

 

Χρησιμοποιώ από χρόνια αυτή την εφαρμογή για την καταγραφή των διαδρομών με αυτ/το ή με τα πόδια σε ασυνήθιστες και σχετικά άγνωστες περιοχές και στη συνέχεια τις μεταφέρω στο Google Earth, για να τις θυμάμαι.

Δεν την έχω χρησιμοποιήσει σαν πλοηγό, αφού έχω πολλούς άλλους, αλλά για την καταγραφή των διαδρομών μου είναι, νομίζω, η καλλίτερη εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να αποθηκεύσω στα αγαπημένα του gmaps σημείο σε χαρτογραφημένο αλλά ανώνυμο αγροτικό δρόμο;

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να αποθηκεύσω στα αγαπημένα του gmaps σημείο σε χαρτογραφημένο αλλά ανώνυμο αγροτικό δρόμο;

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

κράτα πατημένο το δάκτυλο σου στο δρόμο που θες μετά κάτω δεξιά λέει save /αποθήκευση. και μετά σου δείχνει ως τι θες να το αποθηκεύσεις αγαπημένο μελλοντικό περιορισμό κλπ! b6d9fa89f08dd2cd954ab3eb352c2767.jpg1cb5d141793526b61b87e62c6c712da7.jpg

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα.... Αύριο θα πρέπει να ταξιδέψω Αθήνα (από Ιωάννινα). Επειδή είμαι εντελώς άσχετος από Αθήνα, αν χρησιμοποιήσω τους Χάρτες θα είμαι οκ?? Σε μια κλινική θέλω να πάω.

Ευχαριστώ!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε απο τωρα τους off line χαρτες των περιοχων που θες για να εισαι ανετος ακομα και αν χαθει η συνδεση ή ξεμεινεις απο δεδομενα.

Εγω συνηθιζω να ετοιμαζω απο την προηγουμενη μερα τις διαδρομες μου και να τις βαζω στην homescreen για αμεση χρηση.Να μην καθομαι να γραφω καθε φορα στην αναζητηση διευθυνσης.

Και ακομα καλυτερα,τους φτιαχνω στους χαρτες στον υπολογιστη και τους στελνω στο κινητο.

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Χθες το απόγευμα χρειάστηκε να πάω την αδελφή μου στα επείγοντα στο Θριάσιο που εφημέρευε.

Έδωσα στο TomTom (όχι κινητό αλλά gps) "Θριάσιο" και δεν το αναγνώριζε, έδωσα πόλη και μετά νοσοκομείο και πάλι τίποτα, έβαλα το κινητό και ξεκίνησα με το Here και δεν το αναγνώριζε, δοκίμασα με το Waze και μου έδειχνε ότι δεν βρίσκει σήμα GPS και με αγανάκτησε (Redme 8), μόνο όταν έβαλα τους χάρτες google με πήγε αμέσως, και δεν το είχα σε εκτίμηση (στην πλοήγηση).

 

Ίσως, επειδή βιαζόμουν να μην το έψαξα καλά, αλλά για ώρα ανάγκης δεν τα έχουμε;

 

Ελπίζω να φτιάξει την πλοήγηση μέσα στην πόλη η Google και να μην σε πηγαίνει από μακριά, αν την φτιάξει δεν θα έχει ανάγκη κανένας τα άλλα προγράμματα.

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή GPS είναι παντελώς άχρηστη. Το πρόγραμμα ΤΟΜ ΤΟΜ πάντως στο κινητό το έχει το Θριάσιο.7a68bf1f60e6ae9353a586fa9d56eef9.jpg

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...