Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλήμερα. Πριν 1 χρόνο έβαλα Android οθόνη στο αμάξι και είχε το igo μέσα το οποίο είναι καλό. Μπορεί να μου πει κάποιος αν μπορώ να κατεβάσω την τελευταία έκδοση του προγράμματος ή τουλάχιστον τους τελευταίους χάρτες Ελλάδας; κάποιες οδηγίες αν θέλετε έστω σε προσωπικό μηνυμα

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Επειδη ασχολουμαστε τοσα χρονια με αυτα τα android gps προγραμματα,

και πιθανολογω οτι ισως υπαρχει καποιου ειδους 'pattern' στον χρονο εκδοσης νεων χαρτων,

εχει παρατηρησει κανεις καθε ποτε βγαζει νεες εκδοσεις χαρτων η sygic?

Οι εκδοσεις ειναι Μαρτιος, Ιουνιος, Σεπτεμβριος, Δεκεμβριος. Αλλα ποιο μηνα βγαινουν δημοσια για κατεβασμα συνηθως;

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ασχολουμαστε τοσα χρονια με αυτα τα android gps προγραμματα,

και πιθανολογω οτι ισως υπαρχει καποιου ειδους 'pattern' στον χρονο εκδοσης νεων χαρτων,

εχει παρατηρησει κανεις καθε ποτε βγαζει νεες εκδοσεις χαρτων η sygic?

Οι εκδοσεις ειναι Μαρτιος, Ιουνιος, Σεπτεμβριος, Δεκεμβριος. Αλλα ποιο μηνα βγαινουν δημοσια για κατεβασμα συνηθως;

 

Η Sygic κάνει updates χαρτών 3 φορές κάθε χρόνο.

Η τελευταία ενημέρωση για την Ελλάδα έχει ημερομηνία 1/7/19 και την κατέβασα χθες.

Link to comment
Share on other sites

Η Sygic κάνει updates χαρτών 3 φορές κάθε χρόνο.

Η τελευταία ενημέρωση για την Ελλάδα έχει ημερομηνία 1/7/19 και την κατέβασα χθες.

 

thanks. Αρα λες οτι ο πλεον προσφατος χαρτης Ελλαδας, ειναι 06.2019?

 

Εννοω, αν εχει παρατηρησει κανεις απο την εμπειρια του,

ποτε, ποιον μηνα, βγαινει το καθε ενα απο τα προγραμματισμενα updates.

Link to comment
Share on other sites

thanks. Αρα λες οτι ο πλεον προσφατος χαρτης Ελλαδας, ειναι 06.2019?

 

Εννοω, αν εχει παρατηρησει κανεις απο την εμπειρια του,

ποτε, ποιον μηνα, βγαινει το καθε ενα απο τα προγραμματισμενα updates.

 

Είμαι νέος στο Sygic (το αγόρασα πρόσφατα) και η ενημέρωση που έγραψα ήρθε προ ημερών.

Στο αρχείο χαρτών βλέπω 2019.03

Link to comment
Share on other sites

Η Sygic κάνει updates χαρτών 3 φορές κάθε χρόνο.

 

Η τελευταία ενημέρωση για την Ελλάδα έχει ημερομηνία 1/7/19 και την κατέβασα χθες.

Μπερδεύει όπως το γράφεις.

 

03.2019 είναι ο τελευταίος χάρτης

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μπερδεύει όπως το γράφεις.

 

03.2019 είναι ο τελευταίος χάρτης

 

 

Στο post που έγραψα πριν από το δικό σου (1 ώρα περίπου νωρίτερα), αναφέρω την έκδοση 2019.03

Link to comment
Share on other sites

Στην οδό ευγ.μαρκου έχει 1,5*3 διαστασεις ταμπέλες προς λεωφορείο Αλεξάνδρας.εκεινο όμως να επιμένει να με πάει στο επόμενο στενό να στρίψω για να γυρίσω μετα ένα στενό πίσω..μικρός κύκλος θα μου πεις ..8af8ad25534b665da2ab0d783783c1c4.jpg
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση. Αν κάποιος θέλει να πάει νότια Εύβοια στις Πετριές (ένα χωριό κοντά στο αλιβέρι) με ferry boat, απο που θα το πάρει το ferry? Γιατί το here maps προτείνει απο Αγία Μαρίνα - αλμυροπόταμο. Εγώ γνωρίζω ότι από Ωρωπό για Ερέτρια είναι το σύνηθες. Το Google maps ούτε καν δίνει επιλογή με ferry.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση. Αν κάποιος θέλει να πάει νότια Εύβοια στις Πετριές (ένα χωριό κοντά στο αλιβέρι) με ferry boat, απο που θα το πάρει το ferry? Γιατί το here maps προτείνει απο Αγία Μαρίνα - αλμυροπόταμο. Εγώ γνωρίζω ότι από Ωρωπό για Ερέτρια είναι το σύνηθες. Το Google maps ούτε καν δίνει επιλογή με ferry.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

Oταν δεν είμαστε σίγουροι πως να πάμε κάπου, πάμε μέσω ίντερνετ, σε ένα ξενοδοχείο ξενώνα και εκεί βρίσκουμε το πως να πάμε, γιατί "όσα ξέρει ο νοικοκύρης δεν τα ξέρει ο κόσμος όλος"

 

Πληροφόριες από τον ξενώνα Τριανταφυλλιά

Μέσω Ωρωπού και Ερέτριας (Από την Ερέτρια για Αγίους Αποστόλους η διαδρομή διαρκεί περίπου 30 λεπτά).

 

Μέσω Αγιάς Μαρίνας και Νέων Στύρων (Από τα Νέα Στύρα για Αγίους Αποστόλους η διαδρομή διαρκεί περίπου 20 λεπτά).

 

Θα βρισκόμαστε εκεί να σας υποδεχθούμε!

 

Ferry Boat (Ερέτρια – Ωρωπός)

 

Ferry Boat (Αγία Μαρίνα – Νέα Στύρα)

Link to comment
Share on other sites

μου συμβαίνει ένα παράξενο πρόβλημα με το sygic. το είχα απεγκαταστησει γιατί δεν με βόλευε προ μηνός αλλά τώρα πάω να το ξανά εγκαταστήσω και εκεί που μου λέει να κατεβάσω το χάρτη Ελλάδας δεν κατεβαίνει ποτέ. δεν γεμίζει η μπάρα να δείξει ότι κατεβαίνει ο χάρτης. έχω κάνει απεγκατασταση αρκετές φορές. τι να φταίει; δεν καταλαβαίνω

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μου συμβαίνει ένα παράξενο πρόβλημα με το sygic. το είχα απεγκαταστησει γιατί δεν με βόλευε προ μηνός αλλά τώρα πάω να το ξανά εγκαταστήσω και εκεί που μου λέει να κατεβάσω το χάρτη Ελλάδας δεν κατεβαίνει ποτέ. δεν γεμίζει η μπάρα να δείξει ότι κατεβαίνει ο χάρτης. έχω κάνει απεγκατασταση αρκετές φορές. τι να φταίει; δεν καταλαβαίνω

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πριν από λίγες μέρες το κατέβασα το ξανά εγκατέστησα και δεν είχε κανένα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγες μέρες το κατέβασα το ξανά εγκατέστησα και δεν είχε κανένα πρόβλημα
ναι δεν λέω αλλά δεν θέλει με τίποτα να εγκατασταθεί.! ούτε χωρίς ούτε με WiFi που δοκίμασα

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Oταν δεν είμαστε σίγουροι πως να πάμε κάπου, πάμε μέσω ίντερνετ, σε ένα ξενοδοχείο ξενώνα και εκεί βρίσκουμε το πως να πάμε, γιατί "όσα ξέρει ο νοικοκύρης δεν τα ξέρει ο κόσμος όλος"

 

 

 

Πληροφόριες από τον ξενώνα Τριανταφυλλιά

 

Μέσω Ωρωπού και Ερέτριας (Από την Ερέτρια για Αγίους Αποστόλους η διαδρομή διαρκεί περίπου 30 λεπτά).

 

 

 

Μέσω Αγιάς Μαρίνας και Νέων Στύρων (Από τα Νέα Στύρα για Αγίους Αποστόλους η διαδρομή διαρκεί περίπου 20 λεπτά).

 

 

 

Θα βρισκόμαστε εκεί να σας υποδεχθούμε!

 

 

 

Ferry Boat (Ερέτρια – Ωρωπός)

 

 

 

Ferry Boat (Αγία Μαρίνα – Νέα Στύρα)

 

Τελικά πήγα από Ωρωπό, 25 λεπτά με το ferry, κομπλέ. Ναι είχα διαβάσει πληροφορίες από 2-3 καταλύματα και όλα ανέφεραν από Ωρωπό, γι αυτό μου φαινόταν περίεργο μέσω Αγία Μαρίνας.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

στο google maps έχουν καταργήσει να δείχνει τον τρέχοντα δρόμο κάτω από το βελάκι;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
στο google maps έχουν καταργήσει να δείχνει τον τρέχοντα δρόμο κάτω από το βελάκι;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

επίσης γιατί με τίποτα δεν μου δείχνει διαδρομή με καράβι; 5a0d6bbf4fa2dea6ba739da9ba2c2807.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

επίσης γιατί με τίποτα δεν μου δείχνει διαδρομή με καράβι;

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουτε εμένα έδειχνε επιλογή για καράβι όταν το έψαχνα, δεν ξέρω γιατί, ίσως γιατί βγάζει μόνο την βέλτιστη διαδρομή. Το here maps μου έβγαζε. Βάλε λιμάνι Ωρωπού αν πας από Αθήνα ή Ερέτριας αν πας προς Αθήνα και μόλις βγεις από το ferry βάζεις τον τελικό προορισμό.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ουτε εμένα έδειχνε επιλογή για καράβι όταν το έψαχνα, δεν ξέρω γιατί, ίσως γιατί βγάζει μόνο την βέλτιστη διαδρομή. Το here maps μου έβγαζε. Βάλε λιμάνι Ωρωπού αν πας από Αθήνα ή Ερέτριας αν πας προς Αθήνα και μόλις βγεις από το ferry βάζεις τον τελικό προορισμό.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

εντάξει ξέρω τον δρόμο αλλά δοκιμάζοντας το πρόγραμμα μου έκανε εντύπωση

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επίσης με το sygic μου δίνει διαδρομή με καράβι την επιλέγω κλείνω την εφαρμογή την ξανά ανοίγω και με ρωτάει να φορτώσει την προηγούμενη διαδρομή αλλά δίνει χωρίς καράβι, από Χαλκίδα!

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το genius maps εβγαλε για πετριες δυο ενναλακτικες.Απο ωρωπο και απο γραμματικο κατω σουλι(μαραθωνα ειναι).
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Seriously? Για να δουλέψει το Google Maps χρειάζεται ο Google Chrome? :(
Όχι . Τώρα το δοκίμασα και δεν έχει θέμα είτε υπάρχει ο chrome είτε όχι

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο. Απλώς είχα disable το Google Maps, το έψαχνα στο app store και εκεί έβρισκα το Google Maps Go όπου αυτό χρειάζεται όντως το Google Chrome
Link to comment
Share on other sites

Την ξαναπατησα με τους google maps.

Τι θέλω και τους χρησιμοποιώ απορώ.....

 

Ποια δωρεάν εφαρμογή είναι καλή???

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την ξαναπατησα με τους google maps.

Τι θέλω και τους χρησιμοποιώ απορώ.....

 

Ποια δωρεάν εφαρμογή είναι καλή???

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάηκα και εγώ να το gmaps φέτος στην Ζάκυνθο. Με έβγαλε σε αδιέξοδο και αφού πήγαινα 2 χιλιόμετρα σε στενό όπου μετα βίας χωρούσε αυτοκίνητο και μετά δεν μπορούσες να κάνεις αναστροφή και γύρισα πάλι με όπισθεν... Το ωραίο της υπόθεσης ήταν ότι ακολουθούσαν και άλλοι τουρίστες με το gmaps και βγήκαν στο αδιέξοδο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρομοιως προσφατα με το google maps κοντεψα να μπω σε σταβλο εδω εξω απο Θεσσαλονικη. Αλλα το άτιμο εχει τόση πληροφορία...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...