Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πιθανότερο είναι να έχει πάθει κάτι η συσκευή (κεραία, δέκτης GPS) σύμφωνα με τα συμπτώματα που αναφέρεις.

 

Αν δεις τα ίδια συμπτώματα και με τα άλλα προγράμματα που προτάθηκαν.. :cry:

 

αυτό θα έγραφα και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Navigon τέρμα;

Το είδα τυχαία:

https://www.navigon.com/en

Πολύ κρίμα.

Είχα δωρεάν το Navigon.Europe.από.Amazon και κάποιες φορές που το δούλεψα είχε πολύ καλή πλοήγηση.

Αλλά σίγουρα δεν έφτασε την εμπορικότητα εφαρμογών όπως Sygic, Igo κλπ

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δωρεάν από το Amazon το είχα.

Τους εξαγόρασε η Garmin και τώρα το κλείνει.

Μάλλον θα ρίξει τους πόρους στα δικά της apps ή θα αλλάξει κανένα όνομα.

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα εμένα η Genius μου είχε κάνει δώρο όπως και πολλούς παλιούς κατόχους μια άδεια για 1 συσκευή !

στην πρώτη ενημέρωση της εφαρμογής πάει πέταξε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

χαχαχα εμένα η Genius μου είχε κάνει δώρο όπως και πολλούς παλιούς κατόχους μια άδεια για 1 συσκευή !

στην πρώτη ενημέρωση της εφαρμογής πάει πέταξε

Τι εννοειτε παιδια? Εμενα εχει κανει ηδη 2 ενημερωσεις η εφαρμογη κι ακομα δουλευει κανονικα. Κι εγω παλιος "αιωνιος" χρηστης του dont panic που πηρα δωρο αδεια χρησης genius maps.

Link to comment
Share on other sites

Θα τα δοκιμάσω και τα δύο!!! Ευχαριστώ

 

Αν κατεβάσω τον ελληνικό χάρτη του HERE στην κάρτα SD και όχι στον εσωτερικό χώρο θα έχω πρόβλημα λέτε ;; υπάρχει επιλογή να κατεβάσεις και στην sd

 

Από ίντερνετ πως τα πάει; τραβάει πολύ;

 

Απλως θα σου αργει λιγο παραπανω στην αρχικη φορτωση, αναλογως και την ταχυτητα της SD. Κανενα αλλο θεμα

 

Απο ιντερνετ θα σου τρωει ελαχιστα για την κινηση και αναζητηση. Πολυ θα τρωει μονο αν βαλεις κανα Satellite view

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοειτε παιδια? Εμενα εχει κανει ηδη 2 ενημερωσεις η εφαρμογη κι ακομα δουλευει κανονικα. Κι εγω παλιος "αιωνιος" χρηστης του dont panic που πηρα δωρο αδεια χρησης genius maps.
Εγώ έκανα επαναφορά στο note και τώρα μου λέει ότι είναι δοκιμαστική έκδοση που λήγει σε 1 εβδομάδα

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου έκανε κάτι τέτοια κόλπα και λύθηκε με επαναφορά αγορών μέσα από το πρόγραμμα. Υπόψιν οτι θα πρεπει να έχεις μετα την επαναφορά της συσκευής ως πρωτo το gmail λογαριασμό που είχες και πριν την επαναφορά σε περίπτωση που έχεις πανω απο 1 gmail account περασμένα

Και επίσης αν έχεις oreo έχω την εντύπωση οτι υπάρχει κάποια ασυμβατοτητα στην ενεργοποίηση

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πιθανότερο είναι να έχει πάθει κάτι η συσκευή (κεραία, δέκτης GPS) σύμφωνα με τα συμπτώματα που αναφέρεις.

 

Αν δεις τα ίδια συμπτώματα και με τα άλλα προγράμματα που προτάθηκαν.. :cry:

Δούλευε μια χαρά μέχρι τώρα!!! Τώρα τελευταία μου κάνει νερά. Και δεν μου έχει πέσει η χτυπηθεί το κινητό πουθενά...
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου έκανε κάτι τέτοια κόλπα και λύθηκε με επαναφορά αγορών μέσα από το πρόγραμμα. Υπόψιν οτι θα πρεπει να έχεις μετα την επαναφορά της συσκευής ως πρωτo το gmail λογαριασμό που είχες και πριν την επαναφορά σε περίπτωση που έχεις πανω απο 1 gmail account περασμένα

Και επίσης αν έχεις oreo έχω την εντύπωση οτι υπάρχει κάποια ασυμβατοτητα στην ενεργοποίηση

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εννοείτε πως το έκανα με αυτό που λες αλλά πάει ! δοκιμαστική περίοδο μου βγάζει

όχι τίποτα μου άρεσε και σκεφτόμουν όταν αλλάξω συσκευή να το αγοράσω αλλά τώρα με τίποτα

τους έστειλα και email για το πρόβλημα μου ! αλλά το παίζουν "κινέζοι" ενώ τους εξήγησα ούτε συσκευή άλλαξα ούτε άλλο email βάζω

Edited by Sniaf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος αναλυτικά οδηγίες πώς μπορούμε να τρέξουμε το igo με τα δεδομένα στην sd card; Γιατί έχω ένα ταμπλετακι μικρής χωρητικότητας που δεν είναι για πολλά

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το sygic τι λέει παιδιά;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και καιρό υπάρχει αυτή η προσφορά και μάλιστα είχα αγοράσει ακόμα πιο φθηνά την έκδοση europe + traffic με promo code για πληρωμή μέσω PayPal.

Η αλήθεια είναι πως στον μηνα και κάτι ζήτησα refund, το οποίο και μου το έκαναν, προς τιμή τους φυσικά, γιατί τους βρήκα ανεπαρκεστάτους.

Θεωρώ πως δεν αξίζει η αγορά του.

Link to comment
Share on other sites

Το sygic τι λέει παιδιά;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι να λέει.

Το έχουμε συζητήσει άπειρες φορές.

Από τα καλύτερα offline προγράμματα, στην καλύτερη τιμή.

Δες και reviews και πόσα κατέβασματα έχει στο Play store.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σε δύο διαδοχικές απαντήσεις ό ένας το γύρισε πίσω ως κάκιστο κι ο άλλος λέει ότι είναι από τα καλύτερα.

Εγώ θα συμφωνήσω με τον πρώτο. Το πρόγραμμα δεν είναι καλό.

Μα γιατί τότε το συζητάμε άπειρες φορές;

Γιατί το έχει άπειρος κόσμος. Όσο πιο πολλοί το έχουν τόσο πιο πολλοί το συζητάνε. Τα κατεβάσμτα και οι συζητήσεις δεν είναι κριτήριο ποιότητας. Είναι κριτήριο ποσότητας.

Αλλά αν είναι κακό γιατί το έχει άπειρος κόσμος (κι εγώ μαζί);

1. Γιατί είναι φτηνό. Οι διάφορες εκπτώσεις που διαφημίζει είναι περίπου μόνιμες.

2. Γιατί με λίγα χρήματα παίρνεις ολόκληρο τον κόσμο και δεν πρέπει να αγοράζεις κάθε χώρα χωριστά. Εγώ το πήρα γιατί μαζί με την Ελλάδα είχα χωρίς παραπάνω χρήματα και την Βουλγαρία και τη Νότια Αφρική που με ενδιέφεραν.

3. Γιατί η παρουσία του είναι συνεπής. Μπορεί να είναι κακό στις δρομολογήσεις του (θα σε πάει όμως εκεί που θέλεις) αλλά είναι εδώ τόσα χρόνια, κάνει σταθερά τις αναβαθμίσεις του και δεν το έχει κλείσει ξαφνικά μια νύχτα το μαγαζί όπως έχουν κάνει αρκετοί άλλοι και οι κάτοχοι κλαίνε τα λεφτά τους.

 

Γνώμη μου είναι να μη το αγοράσεις αλλά να κατεβάσεις τζάμπα το magicearth. Τέλειο δεν είναι αλλά εείναι τζάμπα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι καλο το magic earth αλλα πλεον μονο με open maps. Που σημαινει δρομοι χωρις αριθμηση.

Μιας και ησουν αναλυτικοτατος στο συτζικ, πρεπει να αναφερεις και το σοβαροτατο μειον του magic earth.

 

Εγω μενω με το magic earth pro κι οσο αντεξω. Αν και προσφατα το αντικατεστησα ως default πλοηγο με το "ισραηλιτικο" igo.

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλαδα ισχυει οτι σε πολλα μερη λειπει η αριθμηση, αν και εχει αρχισει και βελτιωνεται η κατασταση

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι καλο το magic earth αλλα πλεον μονο με open maps. Που σημαινει δρομοι χωρις αριθμηση.

Μιας και ησουν αναλυτικοτατος στο συτζικ, πρεπει να αναφερεις και το σοβαροτατο μειον του magic earth.

Εγω μενω με το magic earth pro κι οσο αντεξω. Αν και προσφατα το αντικατεστησα ως default πλοηγο με το "ισραηλιτικο" igo.

Το είπα ότι δεν είναι τέλειο το magicearth. Πράγματι δεν έχει τους αριθμούς. Και παλιότερα που υπήρχε ακόμη το magicearth pro, ξαφνικά το τζάμπα, σε μια νύχτα σταμάτησε να βλέπει ολόκληρες γειτονιές. Δεν έβρισκε το Παλαιό Φάληρο, δεν έβρισκε τα Γλυκά Νερά. Ξαφνικά, ενώ πρώτα τα έβρισκε μια χαρά. Μπορεί και αύριο να κάνει το ίδιο. Θα μου πεις τζάμπα είναι. Αλλά και το αγοραστό magicearth pro ξαφνικά μια ωραία πρωία εξαφανίστηκε από το google play. Το πήρα είδηση ότι το έσβησαν όταν προσπάθησσα να το εγκαταστήσω μετά από ένα γενικό reset. Και το είχα αγορασμένο από την εποχή του route66. Και ούτε κουβέντα για τους παλιούς ιδιοκτήτες. Ούτε καν χαιρετίσματα όπως το navigon. Το κατέβασα τελικά μέσα από τα αγορασμένα του google play αλλά προφανώς δεν ενημερώνεται πια.

Αυτά βλέπει ο κόσμος και πάει στο sygic.

 

ΥΓ Παλιά είχα τεστάρει το mapfactor και οι δρομολογήσεις του ήταν ότι χειρότερο. Δεν ξέρω τώρα αν έχει αλλάξει.

Link to comment
Share on other sites

PANKAN μιλάμε εδώ και καιρό στο φόρουμ.

Μην λέμε τα ίδια πράγματα.

 

Το.SYGIC δεν ανάφερα ότι είναι το καλύτερο. Είπα ότι είναι από τα καλύτερα offline. Και στην τελική για το μέσο χρήστη κάνει την δουλειά και με το παραπάνω.

Value for money απίστευτη.

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Sygic, αγόρασε το με κλειστά μάτια. Θα κάνεις τα πάντα, για πάντα, και με συνεχείς αναβαθμίσεις. Το έχω και στο Android του αυτοκινήτου και είναι το ιδανικότερο στην πλοήγηση.

Το μόνο του αρνητικό που δε μπορείς να βάλεις διασταυρώσεις.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Sygic, αγόρασε το με κλειστά μάτια. Θα κάνεις τα πάντα, για πάντα, και με συνεχείς αναβαθμίσεις. Το έχω και στο Android του αυτοκινήτου και είναι το ιδανικότερο στην πλοήγηση.

Το μόνο του αρνητικό που δε μπορείς να βάλεις διασταυρώσεις.

 

Επισης ενα μειονεκτημα του sygic σε σχεση με το παλιο igo ειναι οτι δεν εχει τα πιθανα μπλοκα της αστυνομια.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Δες και reviews και πόσα κατέβασματα έχει στο Play store.

offtopic: θεωρω οτι η βαθμολογηση στο play store δεν αντικαταοπριζει τη πραγματικοτητα.

ειδικα σε εφαρμογες που ανανεωνονται συνεχεια κ αλλοτε γινονται καλυτερες κ αλλοτε χειροτερες(tapatalk:lol:).

επισης δε ξερω τι ποσοστο χρηστων "μπαινουν" στη διαδικασια να βαθμολογησουν, και ποσοι απο αυτους θα.. αναθεωρησουν τη ψηφο τους σε πιθανη αλλαγη ικανοποιησης.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...