Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2016.06 δεν ειναι οι πιο προσφατοι χαρτες sygic?

Αν ναι, αφου τους εχω ηδη στο κινητο μου, γιατι σημερα μου εμφανισε οτι μπορω να τους ανανεωσω/αναβαθμισω;

Τελικά δεν θα μας πεις τι έγινε με την ανανέωση;

 

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τελικά δεν θα μας πεις τι έγινε με την ανανέωση;

 

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

 

Που να ξερω κι εγω!

Μονο του βγαζει μηνυμα οταν εχει κατι νεο!

Δηλαδη μου λετε, οτι κανει και rename τους φακελους/αρχεια, ωστε να φαινεται (αν οντως ειναι) και το σωστο ονομα αρχειου;

Link to comment
Share on other sites

Τοσα χρονια χρησιμοποιω για gps το sygic. Σημερα για πρωτη φορα δοκιμασα το google maps και ειδα οτι δεν πιανει ακριβως την θεση μου αλλα καποια μετρα πιο πισω, δηλαδη σε μια στροφη πρωτα θα στριψω και μετα απο 2 - 3 δευτερολεπτα θα το "δει" το google maps.

Στο sygic δεν ειχα αυτο το ζητημα. Εκανα εγω κατι λαθος ή ετσι ειναι στο google maps?

Eχω 1 Lenovo Α806.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,νεος στο android και θα ηθελα την βοηθεια σας. Θελω ενα πολυ καλο Gps (λογω δουλειας) που να ειναι δωρεαν και κυριως να μην χρειαζεται η χρηση δεδομενων για να λειτουργει! Τι προτεινετε?

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,νεος στο android και θα ηθελα την βοηθεια σας. Θελω ενα πολυ καλο Gps (λογω δουλειας) που να ειναι δωρεαν και κυριως να μην χρειαζεται η χρηση δεδομενων για να λειτουργει! Τι προτεινετε?

 

2-3 σελίδες αν κάνεις τον κόπο να διαβάσεις,θα λυθεί η απορία σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,νεος στο android και θα ηθελα την βοηθεια σας. Θελω ενα πολυ καλο Gps (λογω δουλειας) που να ειναι δωρεαν και κυριως να μην χρειαζεται η χρηση δεδομενων για να λειτουργει! Τι προτεινετε?

Το here maps, είναι από τα καλύτερα free offline κατά τη γνώμη μου. Από εκεί και πέρα υπάρχουν διάφορα άλλα που μπορεί να σε ικανοποιήσουν, όπως πχ navigator.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Απογοήτευση τα POI του Sygic με χάρτες 2016.09 και Igo 2016.Q3

 

Γνωστό ξενοδοχείο της αλυσίδας IBIS έχει 3 διαφορετικά κτίρια στο κέντρο της πόλης Wroclaw της Πολωνίας.

Δυστυχώς και τα 2 προγράμματα εμφανίζουν μόνο το 1 από αυτά παρόλο που υπάρχουν τα άλλα ξενοδοχεία εδώ και καιρό.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Απογοήτευση τα POI του Sygic με χάρτες 2016.09 και Igo 2016.Q3

 

Γνωστό ξενοδοχείο της αλυσίδας IBIS έχει 3 διαφορετικά κτίρια στο κέντρο της πόλης Wroclaw της Πολωνίας.

Δυστυχώς και τα 2 προγράμματα εμφανίζουν μόνο το 1 από αυτά παρόλο που υπάρχουν τα άλλα ξενοδοχεία εδώ και καιρό.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161213/4a52efd8e5d81ef2c393568082dc678e.jpg πλέον μόνο gmaps. άντε και waze

 

Sent from my Zopo speed plus 7 via tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλό και χρυσό το gmaps αλλά όταν είσαι σε άλλη χώρα τι γίνεται;

Άντε έχεις κατεβάσει σου λέω εγώ την περιοχή περίπου που θα είσαι, αν και πάλι αυτό για μένα είναι άχρηστο. Όλα αυτά όμως θέλουν σύνδεση για να λειτουργήσουν.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις το homework από το σπίτι, να αποθηκεύσεις τα βασικά σημεία-ΡΟΙ που θέλεις για να τα έχεις έτοιμα. Μετά ας είναι καλά το wifi του ξενοδοχείου.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Καλό και χρυσό το gmaps αλλά όταν είσαι σε άλλη χώρα τι γίνεται;

Άντε έχεις κατεβάσει σου λέω εγώ την περιοχή περίπου που θα είσαι, αν και πάλι αυτό για μένα είναι άχρηστο. Όλα αυτά όμως θέλουν σύνδεση για να λειτουργήσουν.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Είτε αγοράζεις καρτοκινητές του εξωτερικού με ίντερνετ και κάνεις τη δουλειά σου, είτε έχεις ένα άλλο πρόγραμμα για off line, είτε κάνεις την προετοιμασία που λέει και ο από πάνω.

Δυστυχώς τίποτα δεν είναι τέλειο.

Εγώ πάντως για τα πολύ απλά στη Βουλγαρία έκανα τη δουλειά μου με το copilot τζάμπα. Αλλά μιλάμε για απλά πράγματα.

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανοίξεις το Google Now πρώτη απ' όλες τις κάρτες είναι πού έχεις παρκάρει το αυτοκίνητο. Δε χρειάζεται να κάνεις κάτι εσύ.

Παίδες αυτό με το παρκάρισμα δουλεύει σε εσάς;Εμένα έχει 2-3 μήνες που δεν ξέρω γιατί δεν μου το δείχνει στο google now.Εννοείτε πως έχω το gps ανοιχτό.

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις το homework από το σπίτι, να αποθηκεύσεις τα βασικά σημεία-ΡΟΙ που θέλεις για να τα έχεις έτοιμα. Μετά ας είναι καλά το wifi του ξενοδοχείου.

 

+1 Αυτό. (10 chars)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλό και χρυσό το gmaps αλλά όταν είσαι σε άλλη χώρα τι γίνεται;

Άντε έχεις κατεβάσει σου λέω εγώ την περιοχή περίπου που θα είσαι, αν και πάλι αυτό για μένα είναι άχρηστο. Όλα αυτά όμως θέλουν σύνδεση για να λειτουργήσουν.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

νομίζω πλέον ακόμα και στα καρτοκινητα μπορείς να χρησιμοποιήσεις δεδομένα του πακέτου σου στο εξωτερικό με μια μικρή έξτρα χρέωση, η κάνω λάθος;

 

Sent from my Zopo speed plus 7 via tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάει σήμερα το GALILEO.

Ξέρει κανείς τι γίνεται με τα κινητά μας;

Θα αλλάξει κάτι για όσες συσκευές το υποστηρίζουν ή θέλει άλλες εφαρμογές;

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάει σήμερα το GALILEO.

Ξέρει κανείς τι γίνεται με τα κινητά μας;

Θα αλλάξει κάτι για όσες συσκευές το υποστηρίζουν ή θέλει άλλες εφαρμογές;

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

Δεν θα αλλάξει κάτι στις συσκευές μας... Απλά δεν θα έχουμε Galileo λόγω ότι δουλεύει σε διαφορετικές συχνότητες και δεν θα τις βλέπει ο δέκτης gps... Πάντως για τα επόμενα 3 χρόνια δεν αξίζει αφού θα χρησιμοποιεί μόνο 18 δορυφόρους για όλο τον πλανήτη... Μετά το 2022 θα έχει τρελή διαφορά!

 

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παραλίμνιο Ψυχαγωγικό Πάρκο Ιωαννίνων, λεωφορος Καρολου Παπουλια. Στο sygic, ΔΕΝ υπαρχει... Φυσικα, στο google maps υπαρχει...Πως τα καταφερνει η google που ασχολειται με τοσα πολλα, να εχει και τους καλυτερους χαρτες...

https://www.google.gr/maps/place/Paralimnio+Ioannina+Fun+Park/@39.6502444,20.8664191,17.75z/data=!4m13!1m7!3m6!1s0x135be85b241297bf:0x746f51af0f3f90c1!2sLeof.+Karolou+Papoulia,+Ioannina+452+21!3b1!8m2!3d39.6561719!4d20.864786!3m4!1s0x0:0xc03ee6268d84f297!8m2!3d39.6514059!4d20.8679295

 

Επειδη κατα καιρους εχω ταλαιπωρηθει σε παρομοιες περιστασεις με αχαρτογραφητες οδους, μπορει καποιος να μου πει τι να δηλωσω στο sygic, για να υπαρξει minimum ταλαιπωρια αν κινηθω προς τα εκει;

Edited by karib
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε ενα προγραμμα σαν το https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vedmobile.sendtonavigation και αφου βρεις στοgmaps αυτο που θες ,κανεις share σε αυτο και το στελνει στο Sygic!!
Link to comment
Share on other sites

Παραλίμνιο Ψυχαγωγικό Πάρκο Ιωαννίνων, λεωφορος Καρολου Παπουλια. Στο sygic, ΔΕΝ υπαρχει... Φυσικα, στο google maps υπαρχει...Πως τα καταφερνει η google που ασχολειται με τοσα πολλα, να εχει και τους καλυτερους χαρτες...

https://www.google.gr/maps/place/Paralimnio+Ioannina+Fun+Park/@39.6502444,20.8664191,17.75z/data=!4m13!1m7!3m6!1s0x135be85b241297bf:0x746f51af0f3f90c1!2sLeof.+Karolou+Papoulia,+Ioannina+452+21!3b1!8m2!3d39.6561719!4d20.864786!3m4!1s0x0:0xc03ee6268d84f297!8m2!3d39.6514059!4d20.8679295

 

Επειδη κατα καιρους εχω ταλαιπωρηθει σε παρομοιες περιστασεις με αχαρτογραφητες οδους, μπορει καποιος να μου πει τι να δηλωσω στο sygic, για να υπαρξει minimum ταλαιπωρια αν κινηθω προς τα εκει;

Αυτό εννοείς; ;)

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161216/88396ea6ea6551be766dc77c118f9fd4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε ενα προγραμμα σαν το https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vedmobile.sendtonavigation και αφου βρεις στοgmaps αυτο που θες ,κανεις share σε αυτο και το στελνει στο Sygic!!

Πολύ χρήσιμη εφαρμογή ευχαριστώ τον φίλο που την υπέδειξε.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο!

 

Άρα, γιατί λες ότι δεν υπάρχει, κάτι που υπάρχει;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Για αποστολή προορισμών στο Navigon, εγώ χρησιμοποιώ το sent to GPS.

Έχει και άλλα προγράμματα πλοήγησης.

Πλέον, αποφάσισα να χρησιμοποιώ μόνο το Navigon, για πλοήγηση, εκτός φυσικά του Google maps.

Αν είχα και γυναικεία φωνή στην πλοήγηση, θα είχα κλείσει οριστικά.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bestapps.sendtogps

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...