Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ τρέχω το Garmin Street Pilot, που κάποιοι προγραμματιστές - χρήστες, έχουν καταφέρει να το κάνουν συμβατό με τις τελευταίες εκδόσεις Android.

 

Απορώ πως αυτή η Garmin δεν το κυκλοφόρησε για Android τελικά.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kαι εγω που τον τελευταιο καιρο χρειαζομαι πλοηγο δουλευω igo με χαρτες tom tom route 66

και sygik αποφευγω πλοηγους με χαρτες here και οχι μονο... στην ανατολικη αττικη εχουν τρομερα λαθη

καποια απο αυτα τα εχω επισημανει στην εταιρια που διαχειριζεται τους χαρτες θελω να

πιστευω πως θα διορθωθουν μελλοντικα.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως το sygic ειναι καλυτερο κ μετα ακολουθουν τα αλλα κ μαζι κ το navigon.

 

Σπανίως το χρησιμοποιώ το sygic αλλά είναι με διαφορά το πρώτο σε αναφορές χρηστών για κακές διαδρομές. Και οχι μόνο σε αυτό το thread αλλά και σε άλλα forum. Κάνε μια αναζήτηση εδώ και θα καταλάβεις.

Link to comment
Share on other sites

Σπανίως το χρησιμοποιώ το sygic αλλά είναι με διαφορά το πρώτο σε αναφορές χρηστών για κακές διαδρομές. Και οχι μόνο σε αυτό το thread αλλά και σε άλλα forum. Κάνε μια αναζήτηση εδώ και θα καταλάβεις.

 

Αν ειναι κακο σε διαδρομες το sygic τοτε το navigon που με πηγε απο χωματοδρομο μεσα στην θεσσαλονικη, τι να πω. Εμενα μου φανηκε πολυ καλο παντως χωρις προβληματα. Αν θελεις πες μου συγκεκριμενα τα προβληματα του.

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι κακο σε διαδρομες το sygic τοτε το navigon που με πηγε απο χωματοδρομο μεσα στην θεσσαλονικη, τι να πω. Εμενα μου φανηκε πολυ καλο παντως χωρις προβληματα. Αν θελεις πες μου συγκεκριμενα τα προβληματα του.

Είναι αλήθεια ότι δεν έχει το Sygic τις καλύτερες δρομολογησεις πάντα.

Αλλά απέχει πολύ από το να τις χαρακτηρίσουμε κακές.

Για τον μέσο χρήστη είναι μια από τις πολύ καλές επιλογές.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ισχυει και στις εκδοσεις μετα την 14.3.xx καθως εχω παραμεινει σε αυτη αφου το νεο ui του sygic για μενα ειναι δυσχρηστο, κατι σαν τις νεες εκδοσεις του tapatalk που εχουν χειροτερεψει με αποτελεσμα να μενω σε παλιοτερη εκδοση μεχρι να βγει καποια αξιολογη καινουργια.

Η φωνητικη καθοδηγηση στο sygic με φωνη tts αλλαζει τελειως το προγραμμα. Ετσι παρολο που οι δρομολογησεις δεν ειναι οι καλυτερες το χρησιμοποιω συχνα γιατι δεν χρειαζεται να κοιταω καθολου την οθονη. Εκφωνει ονοματα οδων, δινει αναλυτικες οδηγιεςς πλοηγησης, προειδοποιει για κλειστες στροφες κ.α. Σε συγκριση δε με το built in tts του ναβιγκον ειναι η μερα με τη νυχτα, τη βαθεια νυχτα ομως! Το igo εχει δυνατοτητα ενσωματωσης tts φωνης και μαλιστα σχεδον το ιδιο καλης με του sygic αλλα οσο κι αν προσπαθησα δεν μου δουλεψε, οποτε δεν εχω προσωπικη γνωμη. Τα dont panic, route66 δυστυχως δεν εχουν καν τη δυνατοτητα tts φωνης.

Edited by Sofos_5
Μεταφορά Μηνύματος.
Link to comment
Share on other sites

Είναι αλήθεια ότι δεν έχει το Sygic τις καλύτερες δρομολογησεις πάντα.

Αλλά απέχει πολύ από το να τις χαρακτηρίσουμε κακές.

Για τον μέσο χρήστη είναι μια από τις πολύ καλές επιλογές.

 

Και πιο εχει τις καλυτερες?

Link to comment
Share on other sites

Και πιο εχει τις καλυτερες?

Πιστεύω το IGO.

Αλλά για καθημερινή χρήση προτιμώ τα γραφικά του Sygic.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω το IGO.

Αλλά για καθημερινή χρήση προτιμώ τα γραφικά του Sygic.

 

δεν έχει όμως σημασία μόνο το πρόγραμμα, αλλά και ο χάρτης (ειδικά στην περίπτωση προγραμμάτων που μπορείς να χρησιμοποιήσεις διάφορους χάρτες). άρα ποιό πρόγραμμα και με ποιόν χάρτη έχεις τις καλύτερες δρομολογήσεις θα ήταν το σωστό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ισχυει και στις εκδοσεις μετα την 14.3.xx καθως εχω παραμεινει σε αυτη αφου το νεο ui του sygic για μενα ειναι δυσχρηστο, κατι σαν τις νεες εκδοσεις του tapatalk που εχουν χειροτερεψει με αποτελεσμα να μενω σε παλιοτερη εκδοση μεχρι να βγει καποια αξιολογη καινουργια.

Η φωνητικη καθοδηγηση στο sygic με φωνη tts αλλαζει τελειως το προγραμμα. Ετσι παρολο που οι δρομολογησεις δεν ειναι οι καλυτερες το χρησιμοποιω συχνα γιατι δεν χρειαζεται να κοιταω καθολου την οθονη. Εκφωνει ονοματα οδων, δινει αναλυτικες οδηγιεςς πλοηγησης, προειδοποιει για κλειστες στροφες κ.α. Σε συγκριση δε με το built in tts του ναβιγκον ειναι η μερα με τη νυχτα, τη βαθεια νυχτα ομως! Το igo εχει δυνατοτητα ενσωματωσης tts φωνης και μαλιστα σχεδον το ιδιο καλης με του sygic αλλα οσο κι αν προσπαθησα δεν μου δουλεψε, οποτε δεν εχω προσωπικη γνωμη. Τα dont panic, route66 δυστυχως δεν εχουν καν τη δυνατοτητα tts φωνης.

μπορείς να μου εξηγήσεις τα βήματα σε κινητό με κιτκατ να ενεργοποιήσω το tts στο τελευταίο sygic? δεν βλέπω ελληνική tts στο ανάλογο μενού του sygic

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες δεν ισχύει, όσες συζητήσεις και αν έγιναν εδώ , ποτέ δεν είδα να βγαίνει απόφαση για ποιο έχει καλύτερη πλοήγηση, καθένας λέει και από ένα. Αν ίσχυε αυτό που λες , όλοι θα είχαμε τα Route66 και Navigon.

Το πρόβλημα σε ένα τόσο μεγάλο θέμα είναι ότι 1-2 μήνες μετά από μια συζήτηση, αυτή ξεχνιέται εντελώς.

Τα πράγματα είχαν ειπωθεί ακριβώς όπως τa λέω.

Και στην απορία σου γιατί δεν έχουμε όλοι Route66 και Navigon, να σου απαντήσω ότι δεν έχουμε γιατί αν το ψάξεις, θα δεις ότι οι μισές απαντήσεις εδώ μέσα είναι για το Sygic. Μπαίνει ένας νέος χρήστης να ρωτήσει τι θα πάρει και η απάντηση είναι προφανής. Αυτό που συζητιέται περισσότερο. Έτσι λοιπόν, ένα από τα καλύτερα σε δρομολογήσεις πρόγραμμα, το Route66, μέχρι να ξεκινήσει εκείνη η (ουσιαστική ξαναλέω) συζήτηση πριν μερικούς μήνες, δεν είχε την παραμικρή αναφορά μέσα σε αυτό το θέμα. Όλοι ασχολούνταν με το Sygic.

 

Σπανίως το χρησιμοποιώ το sygic αλλά είναι με διαφορά το πρώτο σε αναφορές χρηστών για κακές διαδρομές. Και οχι μόνο σε αυτό το thread αλλά και σε άλλα forum. Κάνε μια αναζήτηση εδώ και θα καταλάβεις.

Έτσι ακριβώς.

 

Είναι αλήθεια ότι δεν έχει το Sygic τις καλύτερες δρομολογησεις πάντα.

Αλλά απέχει πολύ από το να τις χαρακτηρίσουμε κακές.

Για τον μέσο χρήστη είναι μια από τις πολύ καλές επιλογές.

Και εδώ έτσι ακριβώς. Aπέχει πολύ το Sygic από τα χάλια του Mapfactor. Δεν φτάνει τα καλύτερα, αλλά μπορεί να μη την καταλάβεις μια μικρή βολτίτσα. Πρέπει όμως να είναι ξεκάθαρο που αντικειμενικά υστερεί. Όπως είναι ξεκάθαρο από πάρα πολλές αναφορές, ότι υπερτερεί στη χρηστικότητα. Η οποία βέβαια είναι υποκειμενική.

 

Και πιο εχει τις καλυτερες?

Δεν θα βρεις κανένα που να μη του βρεις μια λάθος δρομολόγηση. Νομίζω όμως ότι το καλύτερο είναι το here το οποίο έχει μια συνεπεια στη σωστή επιλογή διαδρομών. Και δίνει και πολλαπλές διαδρομές. Μετά βάζω το Route66, το Navigon, κλπ. Μέσα στα καλά στη δρομολόγηση βάζω και το τζάμπα offline maps navigation. Που όμως δεν έχει πλήρη αναζήτηση διευθύνσεων. Ως backup είναι εξαιρετικό.

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να μου εξηγήσεις τα βήματα σε κινητό με κιτκατ να ενεργοποιήσω το tts στο τελευταίο sygic? δεν βλέπω ελληνική tts στο ανάλογο μενού του sygic

Εχω μεινει στην 14.3 εκδοση οποτε οπως ειπα δεν ξερω αν δουλευει και στην τελευταια εκδοση. Αν παντως ψαξεις σ αυτο το νημα για loquendo tts θα βρεις την πολυ αναλυτικη διαδικασια εγκαταστασης που ακολουθησα κι εγω εξαλλου.

Edit: Το βρηκα

http://gpspocketpc.gr/phpbb/viewtopic.php?t=9319

Edited by fioravanti90
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι κακο σε διαδρομες το sygic τοτε το navigon που με πηγε απο χωματοδρομο μεσα στην θεσσαλονικη, τι να πω. Εμενα μου φανηκε πολυ καλο παντως χωρις προβληματα. Αν θελεις πες μου συγκεκριμενα τα προβληματα του.

 

Όπως είπα δεν το χρησιμοποιώ και πολύ συχνά. Πριν απο μερικούς μήνες στην Ηλιούπολη τράβαγα τα μαλιά μου. Τι αναστροφές σε λεωφόρο με διαχωριστικό μου έλεγε, τι λάθος δρόμους... Θα μου πείς φταίει ο χάρτης. Tomtom έχει, πως να φταίει; Τον ίδιο χάρτη έχουν τα μισά προγράμματα της αγοράς. Για παράδειγμα το igo με Tomtom δεν μου τα έκανε αυτά.

Όπως και να έχει σου είπα και πριν κάνε μια αναζήτηση και θα βρείς πολλά παράπονα για τις δρομολογήσεις του.

 

Ο χωματόδρομος που λες είναι θέμα χάρτη. Δεν τον έχει σημειωμένο σωστά, αλλιώς το πρόγραμμα θα τον είχε αποφύγει (εφόσον το έχεις επιλέξει).

Link to comment
Share on other sites

Εχω μεινει στην 14.3 εκδοση οποτε οπως ειπα δεν ξερω αν δουλευει και στην τελευταια εκδοση. Αν παντως ψαξεις σ αυτο το νημα για loquendo tts θα βρεις την πολυ αναλυτικη διαδικασια εγκαταστασης που ακολουθησα κι εγω εξαλλου.

Edit: Το βρηκα

http://gpspocketpc.gr/phpbb/viewtopic.php?t=9319

 

Κι εγω στην 14.3 εχω μεινει.

Ελπιζα να αλλαζαν το αθλιο interface που εβαλαν, αλλα δεν βλεπω να το κανουν.

Θα δωσω μια ευκαιρια ακομη, κι ισως δοκιμασω νεοτερη εκδοση, αν και με απογοητευσαν.

Link to comment
Share on other sites

Προχθές πήγα Καβάλα και μπορώ να πω ότι με κρέμασε το Here.:(

 

Ήθελα να πάω στο κέντρο στην Πλατεία Ελευθερίας http://goo.gl/maps/Ym3YH

Είμαι στην Εγνατία και μερικά χιλιόμετρα πριν την έξοδο για Καβάλα, βάζω το here να με πάει.

Μου έκανε μια δρομολόγηση αστα να πάνε..

Αντί να με πάει από τον "κεντρικό" (ας πούμε) δρόμο όπως φαίνεται εδώ http://goo.gl/maps/uV3vm

μου έβγαλε μια δρομολόγηση από τις επάνω γειτονιές της Καβάλας, με πέρασε απο κάτι στενά που με τα βίας χωρούσε το αυτοκίνητο και κάτι κατηφόρες/ανηφόρες με σχεδόν 30% κλίση!!!!:mad: Περίπου όπως φαίνεται εδώ http://goo.gl/maps/Kz0ae

 

Όποιος ξέρει από Καβάλα γνωρίζει για τι πράγμα μιλάμε...

Στο γυρισμό με έβγαλε σωστά.

Το παράξενο είναι ότι όταν είχα κάνει δοκιμαστική δρομολόγηση μια μέρα πριν ξεκινήσω, με είχε βγάλει από τον σωστό δρόμο. Δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο διάλεξε τον άλλο όταν το έτρεξα φτάνοντας στην πόλη...

 

Edit: Α και ένα άλλο μικρό bug είναι ότι κάποιες φορές που έδειχνε στροφή δεξιά, η φωνητική καθοδήγηση έλεγε αριστερά. Δεν το μπέρδευε πάντα, αλλά αρκετές φορές.

Edited by Bayern7
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον δοκιμασα το igo και μαυρα χαλια οποτε παω για αλλο...

Αναμεσα σε sygic / navigon / tomtom τι ειναι καλυτερο ?

 

Επισης παρατηρησα οτι οταν ειμαι σε ψηλα κτηρια δεν πιανει το σημα του gps τι μπορω να κανω γι αυτο ?

Υπαρχει κεραια για καλυτερο σημα ?

Επισης πως να γινει να εχει καλη ομιλια το προγραμμα να τα λεει δηλαδη ολα να κανει πληρη φωνητικη καθοδηγηση οχι οπτικη.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον δοκιμασα το igo και μαυρα χαλια οποτε παω για αλλο...

Αναμεσα σε sygic / navigon / tomtom τι ειναι καλυτερο ?

 

Επισης παρατηρησα οτι οταν ειμαι σε ψηλα κτηρια δεν πιανει το σημα του gps τι μπορω να κανω γι αυτο ?

Υπαρχει κεραια για καλυτερο σημα ?

Επισης πως να γινει να εχει καλη ομιλια το προγραμμα να τα λεει δηλαδη ολα να κανει πληρη φωνητικη καθοδηγηση οχι οπτικη.

 

Sygic. Μακραν το καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον δοκιμασα το igo και μαυρα χαλια οποτε παω για αλλο...

Αναμεσα σε sygic / navigon / tomtom τι ειναι καλυτερο ?

 

Επισης παρατηρησα οτι οταν ειμαι σε ψηλα κτηρια δεν πιανει το σημα του gps τι μπορω να κανω γι αυτο ?

Υπαρχει κεραια για καλυτερο σημα ?

Επισης πως να γινει να εχει καλη ομιλια το προγραμμα να τα λεει δηλαδη ολα να κανει πληρη φωνητικη καθοδηγηση οχι οπτικη.

 

Αν δε σου πιάνει σε ψηλά κτίρια ο δέκτης GPS, κατέβασε το αυτοκίνητο στο δρόμο. Καλύτερα είναι τα Route66/Sygic/Navigon/Here/TomTom/Waze

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

δε καταλαβες οταν ειμαι σε δρομο και εχει δεξια αριστερα ψηλα κτηρια δεν πιανει σημα.

Στο μπαλκονι του σπιτιου μια πιανει μια δεν πιανει μονο στην ταρατσα πιανει καθαρα.

Τι φταιει η εσωτερικα κεραια του tablet μηπως θελει πατεντα να του βαλω εξωτερικη κεραια ?

Οι φωνες TTS τι ειναι ? φανταζομαι οτι γινονται με ψηφιακη συνθεση..

Ποια προγραματα εχουνε TTS φωνες ?

Edited by ziji
Link to comment
Share on other sites

δε καταλαβες οταν ειμαι σε δρομο και εχει δεξια αριστερα ψηλα κτηρια δεν πιανει σημα.

Στο μπαλκονι του σπιτιου μια πιανει μια δεν πιανει μονο στην ταρατσα πιανει καθαρα.

Τι φταιει η εσωτερικα κεραια του tablet μηπως θελει πατεντα να του βαλω εξωτερικη κεραια ?

Οι φωνες TTS τι ειναι ? φανταζομαι οτι γινονται με ψηφιακη συνθεση..

Ποια προγραματα εχουνε TTS φωνες ?

 

Πιθανόν να έχει πρόβλημα ο δέκτης σου. TTS ελληνικό απ' τη μάνα του νομίζω δεν έχει κανένα. Με ψάξιμο μπορείς να βάλεις στο Sygic όπως ειπώθηκε πιο πάνω και στο iGO. Με το Navigon δε θυμάμαι τι παίζει.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν να έχει πρόβλημα ο δέκτης σου. TTS ελληνικό απ' τη μάνα του νομίζω δεν έχει κανένα. Με ψάξιμο μπορείς να βάλεις στο Sygic όπως ειπώθηκε πιο πάνω και στο iGO. Με το Navigon δε θυμάμαι τι παίζει.

Το navigon εχει official tts voice σε αγορακι δημητρης δεν χρειαζεται moda, σε κοριτσακι νομιζω πως δεν εχει δεν θυμαμαι ουτε εγω

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Το navigon εχει official tts voice σε αγορακι δημητρης δεν χρειαζεται moda, σε κοριτσακι νομιζω πως δεν εχει δεν θυμαμαι ουτε εγω

 

Α ναι, δίκιο έχεις. Αλλά έχει το σπαστικό ότι πρέπει να αλλάξεις τη γλώσσα της συσκευής σου στα ελληνικά για να σου απαγγέλλει οδηγίες στα ελληνικά. Ένας από τους λόγους που δεν το χώνεψα ποτέ.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Α ναι, δίκιο έχεις. Αλλά έχει το σπαστικό ότι πρέπει να αλλάξεις τη γλώσσα της συσκευής σου στα ελληνικά για να σου απαγγέλλει οδηγίες στα ελληνικά. Ένας από τους λόγους που δεν το χώνεψα ποτέ.

Φιλε θανο αυτο ειναι το λιγοτερο γενικα το navigon δεν σου δινει επιλογη για να αλλαξεις πραγματακια καθε φωρα

που το δοκιμαζω δεν το κραταω παραπανω απο μια ωρα ειναι και 700 μβ σχεδον .

Και μιας και μιλαμε για φωνες εχετε ακουσει φωνητικη καθοδηγηση απο το copilot σαν να ακους τον χιτλερ σε γυναικα

δεν παλευεται με τιποτα:lol::lol:

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Φιλε θανο αυτο ειναι το λιγοτερο γενικα το navigon δεν σου δινει επιλογη για να αλλαξεις πραγματακια καθε φωρα

που το δοκιμαζω δεν το κραταω παραπανω απο μια ωρα ειναι και 700 μβ σχεδον .

Και μιας και μιλαμε για φωνες εχετε ακουσει φωνητικη καθοδηγηση απο το copilot σαν να ακους τον χιτλερ σε γυναικα

δεν παλευεται με τιποτα:lol::lol:

 

Έτσι είναι, να σου πω την αλήθεια το έχω δουλέψει σε συσκευή φίλου για λίγο, με απώθησε το περιβάλλον και η δύσκολη χρήση του χάρτη. Επίσης μου κάνει εντύπωση που ενώ η εφαρμογή είναι της Garmin, και για την Ελλάδα έχουν τους χάρτες της Autodrive Hellas για Viago και τα Nuvi, εδώ έχουν τους NavTeq.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι, να σου πω την αλήθεια το έχω δουλέψει σε συσκευή φίλου για λίγο, με απώθησε το περιβάλλον και η δύσκολη χρήση του χάρτη. Επίσης μου κάνει εντύπωση που ενώ η εφαρμογή είναι της Garmin, και για την Ελλάδα έχουν τους χάρτες της Autodrive Hellas για Viago και τα Nuvi, εδώ έχουν τους NavTeq.

Αστο ειναι χαλια απο ολες τις αποψεις ,εδω και 2 χρονια τους στελνω τα λαθη που βρισκω στον χαρτη και μονιμα η απαντηση ειναι σε μελοντικο update θα φτιαχτει κουκουρουκου δηλαδη .

Ευτυχως υπαρχουν αρκετες επιλογες σε πλοηγους για βρισκει ο καθενας το καλυτερο για την χρηση που το χρειαζεται.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...