Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σορυ αν εχει απαντηθει αλλα εψαξα και δεν ειδα κατι. Θα ηθελα να μαθω αν υπαρχει καποιο προγραμμα να δουλευει με το ακουστικο bluetooth πραγμα απαραίτητο για μοτοσυκλετιστες. Να ακουμε δηλαδή τη φωνη στο ακουστικο μας μεσα στο κρανος.

 

Αν θες το καλύτερο TTS βάλε igo. Με bluetooth δεν το έχω δοκιμάσει αλλά με ενσύρματο δουλεύει οπότε πιστεύω οτι θα δουλέψει και με bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αν θες το καλύτερο TTS βάλε igo. Με bluetooth δεν το έχω δοκιμάσει αλλά με ενσύρματο δουλεύει οπότε πιστεύω οτι θα δουλέψει και με bluetooth.

igo με svox tts και sony mw600 bluetooth :up:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

με το sygic τι παίζει; είναι free για αν το κατεβάσεις αλλά μετά μου λέει ότι είναι trial για 7 μέρες!

υπάρχει άλλος offline navigator δωρεάν και να μην είναι trial?

Link to comment
Share on other sites

με το sygic τι παίζει; είναι free για αν το κατεβάσεις αλλά μετά μου λέει ότι είναι trial για 7 μέρες!

υπάρχει άλλος offline navigator δωρεάν και να μην είναι trial?

 

Κανένα από τα καλά offline προγράμματα δεν είναι δωρεάν.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κανένα από τα καλά offline προγράμματα δεν είναι δωρεάν.

 

Κι όμως είσαι πολύ λάθος φίλε μου γιατί εγώ έχω το copilot που είναι είναι δωρεάν και το έχω δοκιμάσει σε πολλά χωριά της Ηπείρου και με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο, δεν με έχει προδώσει πουθενά.

Το συστήνω σε όλους τους φίλους εδώ μέσα που ψάχνουν κάτι απλό και λειτουργικό χωρίς να χρειάζεται να πληρώσουν.

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως είσαι πολύ λάθος φίλε μου γιατί εγώ έχω το copilot που είναι είναι δωρεάν και το έχω δοκιμάσει σε πολλά χωριά της Ηπείρου και με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο, δεν με έχει προδώσει πουθενά.

Το συστήνω σε όλους τους φίλους εδώ μέσα που ψάχνουν κάτι απλό και λειτουργικό χωρίς να χρειάζεται να πληρώσουν.

 

Είναι δωρεάν η φωνητική πλοήγηση;

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως είσαι πολύ λάθος φίλε μου γιατί εγώ έχω το copilot που είναι είναι δωρεάν και το έχω δοκιμάσει σε πολλά χωριά της Ηπείρου και με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο, δεν με έχει προδώσει πουθενά.

Το συστήνω σε όλους τους φίλους εδώ μέσα που ψάχνουν κάτι απλό και λειτουργικό χωρίς να χρειάζεται να πληρώσουν.

η φωνητικη δεν ειναι δωρεαν....κατα τα αλλα καλο προγραμματακι
Link to comment
Share on other sites

η φωνητικη δεν ειναι δωρεαν....κατα τα αλλα καλο προγραμματακι

 

Αν εξαιρέσεις αυτό είναι το καλύτερο δωρεάν πρόγραμμα που υπάρχει.

Το κακό που εντόπισα εγώ εδώ μέσα είναι ότι όλοι μιλάτε για τα προγράμματα που θέλουν χρήματα και όταν ρώτησα εγώ για να μου πείτε κάποιο καλό δωρεάν πρόγραμμα κανένας δεν ασχολήθηκε με το θέμα μου γιατί δεν αφορούσε μάλλον την κόντρα igo και sygic....

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως είσαι πολύ λάθος φίλε μου γιατί εγώ έχω το copilot που είναι είναι δωρεάν και το έχω δοκιμάσει σε πολλά χωριά της Ηπείρου και με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο, δεν με έχει προδώσει πουθενά.

Το συστήνω σε όλους τους φίλους εδώ μέσα που ψάχνουν κάτι απλό και λειτουργικό χωρίς να χρειάζεται να πληρώσουν.

 

Είσαι καλαμπουρτζης βλέπω.

Ή μιλάμε σοβαρά ή όχι.

Δεν έχει νόημα να μιλάμε για σωστό πρόγραμμα πλοήγησης, χωρίς φωνητική πλοήγηση.

Σαν να μιλάμε για αμάξι χωρίς τιμόνι.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το κακό που εντόπισα εγώ εδώ μέσα είναι ότι όλοι μιλάτε για τα προγράμματα που θέλουν χρήματα και όταν ρώτησα εγώ για να μου πείτε κάποιο καλό δωρεάν πρόγραμμα κανένας δεν ασχολήθηκε με το θέμα μου γιατί δεν αφορούσε μάλλον την κόντρα igo και sygic....

 

Προφανώς επειδή κανείς δεν μπήκε στον κόπο να το δοκιμάσει αφού ούτως ή άλλως χρειαζόταν πληρωμή για να γίνει πλήρες, για κάποιους απαιτείται και η φωνή σε ένα πρόγραμμα gps για να θεωρηθεί ολοκληρωμένο. Δεν μπορούμε να τους κατηγορήσουμε γι'αυτό.. ;)

 

Το θέμα αφορά εφαρμογές gps άρα εδώ χωράνε όλες οι εφαρμογές αυτού του τύπου, μπορείς κάλλιστα να κάνεις την αναφορά βάσει της εμπειρίας σου με το copilot και σίγουρα θα φανεί χρήσιμη σε κάποιους. :)

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο το sygic και το igo,πια αλλα gps δειχνουν κτηρια και οικοδομες στις πολεις? παρατηρησα οτι το sygic δειχνει τα κτηρια μονο σε Αθηνα-Θεσσαλονικη-Πατρα δυστυχως...κατι αντιστοιχο και το igo...

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο το sygic και το igo,πια αλλα gps δειχνουν κτηρια και οικοδομες στις πολεις? παρατηρησα οτι το sygic δειχνει τα κτηρια μονο σε Αθηνα-Θεσσαλονικη-Πατρα δυστυχως...κατι αντιστοιχο και το igo...

 

Και το navigon υποστηρίζει 3D κτίρια, αλλά δεν ξέρω για Ελλάδα.

Δες http://www.navigon.com/portal/uk/shop/addons/produkt.html?produktFamilieId=19091&produktId=26307

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δυο φιλοι μου που εχουν δοκιμασει στην πραξη το sygic στην εκδοση 13.1.4 μου εχουν πει οτι αντιμετωπιζουν και οι δυο το ιδιο προβλημα. Χανει συχνα το σημα απο τον δορυφορο. Αυτο το προβλημα δεν το ειχαν με την 11.2.6.

Εχει κανεις το ιδιο προβλημα με την 13.1.4? Ποια αλλη εκδοση να δοκιμασω και ειναι καλη?

Εδω και αρκετες βδομαδες με την 13.4.1 και δεν βλεπω καποιο προβλημα, φαινεται να ειναι μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

και εγώ παρομοίως. Κανένα πρόβλημα
:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Σε Note 3 αγόρασα το Sygic (latest version) με τους Ευρωπαϊκούς χάρτες στα 35€. Τρέχει αψεγάδιαστα και τα λεφτά του τα αξίζει. Εύκολο στη χρήση και με πολύ όμορφο interface.

Τα 10€ τον χρόνο για τα Speedcams αξίζουν για την Ελλάδα;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Σε Note 3 αγόρασα το Sygic (latest version) με τους Ευρωπαϊκούς χάρτες στα 35€. Τρέχει αψεγάδιαστα και τα λεφτά του τα αξίζει. Εύκολο στη χρήση και με πολύ όμορφο interface.

Τα 10€ τον χρόνο για τα Speedcams αξίζουν για την Ελλάδα;

 

Μπορείς να κάνεις ένα check τον φάκελο maps;

Για Ελλάδα ακόμα τον 2013.06 έχει;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σορυ αν εχει απαντηθει αλλα εψαξα και δεν ειδα κατι. Θα ηθελα να μαθω αν υπαρχει καποιο προγραμμα να δουλευει με το ακουστικο bluetooth πραγμα απαραίτητο για μοτοσυκλετιστες. Να ακουμε δηλαδή τη φωνη στο ακουστικο μας μεσα στο κρανος.

 

Δοκιμασε στις ρυθμίσεις του Bluetooth να το εχεις τσεκαρισμένο και εκει που λεει για ηχο πολυμεσων! Αλλιως δουλευει μόνο για τις κλήσεις! Το navigon το ειχα και δουλευε κανονικότατα με Bluetooth οπως και ολα τα αλλα που εχω τωρα! Το navigon ειχε αν θυμαμαι καλα και ρυθμιση για αυτο... Επισης να σε ρωτησω τι Bluetooth χρησιμοποιης?

 

Να ρωτησω ποιος ειναι ο τελευταιος χαρτης του sygic? Εχω τον grc.ta 2013.06. Και επισης οταν χρειαστει αναβαθμιση το Sygic (αγορασμενο) και ο χαρτης, σου βγάζει ειδοποίηση?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω ποιος ειναι ο τελευταιος χαρτης του sygic? Εχω τον grc.ta 2013.06. Και επισης οταν χρειαστει αναβαθμιση το Sygic (αγορασμενο) και ο χαρτης, σου βγάζει ειδοποίηση?

και εγώ τον grc.ta 2013.06 έχω

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το sygic από την προσφορά. Έχω ένα gps της navigon. Υπάρχει περίπτωση να περάσω τα αγαπημένα στο sygic? Της navigon είναι το 2100max.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει της navteq. 09 πολυ καλός.

 

Το έχουμε γράψει σε προηγούμενες σελίδες, αλλά ας το πούμε άλλη μια φορά.

Για Ελλάδα, ο τελευταίος επίσημος Χάρτης για χρήση από ΙΧ είναι ο 2013.06.

Και λέω για ΙΧ,γιατί υπάρχει και το, Sygic Trucks που έχει τον χάρτη που λες, αλλά είναι για άλλη χρήση.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε γράψει σε προηγούμενες σελίδες, αλλά ας το πούμε άλλη μια φορά.

Για Ελλάδα, ο τελευταίος επίσημος Χάρτης για χρήση από ΙΧ είναι ο 2013.06.

Και λέω για ΙΧ,γιατί υπάρχει και το, Sygic Trucks που έχει τον χάρτη που λες, αλλά είναι για άλλη χρήση.

 

Δηλαδη εγω που δεν ειμαι φορτηγατζης κι οδηγω ΙΧ, κι εχω τους χαρτες 2013.09, θα δω καποια διαφορά στην πλοηγηση;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εγω που δεν ειμαι φορτηγατζης κι οδηγω ΙΧ, κι εχω τους χαρτες 2013.09, θα δω καποια διαφορά στην πλοηγηση;

 

Θα στο πω πολύ απλά.

Για να δίνει η ίδια η Sygic στο κανονικό πρόγραμμα που είναι για νορμάλ χρήση τον 2013.06, για κάποιο λόγο το κάνει.

Τώρα τι ειδικά δρομολόγια βγάζει ο άλλος για τα φορτηγά, που σχετίζονται με βάρη φορτηγών, ύψη κάτω από γέφυρες κλπ δεν τα έχω δει στην πράξη.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...