Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπα, πάλι μια από τα ίδια... Ή δε γίνεται έτσι, ή πρέπει να έχω κανα πάρκινσον, δεν εξηγείται αλλιώς! Χαχαχαχα! Ευχαριστώ πάντως φίλε μου για τη βοήθειά σου!

 

Δεν έχεις πάρκινσον, άλλον launcher έχεις..:p Λογικά εσύ φοράς τον launcher της SΕ και δεν έχει αυτή τη δυνατότητα ενώ ο skstelios κάποιον άλλον. Αν θες να απεγκαθιστάς εφαρμογές ευκολότερα από το να πας στη διαχείριση εφαρμογών, ψάξε στο market για Unistaller. Έχει αρκετούς και οι περισσότεροι μια χαρά δουλειά κάνουν.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

οδηγιες μπορει να δωσει καποιος?

πρεπει να κατεβασω κατι στο Pc?εκανα share φακελους (παραεκανα μαλλον) και παλι μου λεει δεν ειναι ενεργοποιημενο το sbs και κατι τετοια

 

και αν το κανω (μηπως παιδευομαι και αδικα) συνδεομαι ασυρματα με τον υπολογιστη και? παιζω πχ κατευθειαν μουσικη απο το κινητο χωρις να τα κατεβασω? η βιντεο?

 

Δες καποιες σελιδες πιο πισω εχω γραψει τον τροπο ...

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε λιγο το navigon αν θελεις!

οπως ειπα και πιο πανω εγω επαθα πλακα!

δεν το περιμενα..

ειναι το μοναδικο που ειχε ολες τις αλλαγες που εγιναν τους τελευταιους μηνες σε μονόδρομους εδω στην πολη μου κτλ κτλ κτλ..

 

Το navigon έχει χάρτη navteq οπότε και στο igo λογικά τους ίδιους δρόμους θα βλέπεις βάζοντας τον αντίστοιχο χάρτη. Το navigon καλό πρόγραμμα είναι (έχει και την καλύτερη Ελληνική TTS φωνή που δυστυχώς δεν μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις εκτός προγράμματος) αλλά αυτό που κάνει με τους ΤΚ στην αναζήτηση είναι βλακώδες. Μερικές φορές βρίσκει το σωστό αν του βάλεις περιοχή, αλλιώς τρέχα γύρευε...

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ήδη απευθυνθεί εδώ και αρκεί. Δες και την απάντηση που έχεις πάρει.

 

Σε γενικές γραμμές δεν ενδείκνυται να επαναλαμβανόμαστε.

 

ενταξει φιλε μου αλλα εγω δεν εχω παρει καμμια απαντηση στο προβλημα μου γιαυτο και αναφερθηκα και σε αλλα ποστ μηπως και καποιος ενδιαφερθει,παντως συγνωμη αν εγινα κουραστικος,αλλα νομιζω οτι τα ποστ ειναι για να συζηταμε τα προβληματα μας.ευχαριστω

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια και χρονια πολλα !!!

Τις θερμες ευχες μου και στον Γιωργο ( geobas ) που με εχει βοηθησει παρα πολυ.

Ξερει αυτος....

Μια απορια εχω.

Στα windows υπαρχουν παρα πολλα προγραμματα καθαριστες πχ¨Ccleaner κλπ

Κανω αναζητηση στο market και μου βγαζει αρκετους.

Εχετε υποψιν σας καποιον που να ''αξιζει'"

Και κατι ακομα

Εαν θελω να επαναφερω το τηλεφωνο στην εργαστασιακη του μορφη πως θα το κανω.

Ευχαριστω και καλη χρονια σε ολους

Προσωπικά χρησιμοποιώ το history eraser (infolife) και είμαι πολύ ευχαριστημένος ;)

Για την επαναφορά, πήγαινε ρυθμίσεις->απόρρητο και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων!

 

Μπα, πάλι μια από τα ίδια... Ή δε γίνεται έτσι, ή πρέπει να έχω κανα πάρκινσον, δεν εξηγείται αλλιώς! Χαχαχαχα! Ευχαριστώ πάντως φίλε μου για τη βοήθειά σου!

Πληροφοριακά και για να συμπληρώσω την eltsele, η διαχείριση εφαρμογών βρίσκεται στις ρυθμίσεις->εφαρμογές->διαχείριση εφαρμογών. Εκεί βρίσκεις την εφαρμογή που θες και πατάς πάνω της και στη συνέχεια επιλέγεις την απεγκατάσταση!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε κάποια εφαρμογή που να μπορούμε να μπλοκάρουμε την λήψη sms από κάποιον αριθμό με τον εξής τρόπο: Το μήνυμα να μην έρχεται ποτέ στο τηλέφωνο (ούτε να έρχεται και να αποθηκευεται κάπου κρυφά) και ο αποστολέας να μη λαμβάνει ποτέ αναφορά παράδοσης, έτσι ώστε να ξέρει οτι το μήνυμα του δεν παραδόθηκε;;;

 

Αμα δεν κάνω πολύ μεγάλο λάθος έχει το avast sms blocker αλλά δεν ξέρω πως δουλεύει. Είναι free οπότε μπορείς να δοκιμάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Το navigon έχει χάρτη navteq οπότε και στο igo λογικά τους ίδιους δρόμους θα βλέπεις βάζοντας τον αντίστοιχο χάρτη. Το navigon καλό πρόγραμμα είναι (έχει και την καλύτερη Ελληνική TTS φωνή που δυστυχώς δεν μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις εκτός προγράμματος) αλλά αυτό που κάνει με τους ΤΚ στην αναζήτηση είναι βλακώδες. Μερικές φορές βρίσκει το σωστό αν του βάλεις περιοχή, αλλιώς τρέχα γύρευε...

 

δεν το εχω ψαξει πολυ!

αλλα λιγο που το ειδα τα σπαει!

και το igo πολυ καλο!(το εχω με tom tom χαρτες....)

βασικα τα εχω σαν εναλλακτικές λυσεις!

σαν βασικο προγραμμα πλοήγησης εχω το google maps...

εχει πλοήγηση πλεον και με το πακετο ιντερνετ που εχω μια χαρα...:)

αλλα για τις δυσκολες ωρες...το navigon δειχνει να λειτουργεί σουπερ...

με το igo περισυ που το ειχα στις διακοπες μου Χαλκιδική ψιλο-απογοητεύτηκα....

Link to comment
Share on other sites

Πώς τα κάνετε αυτά τα κόλπα με το google maps?

Και γιατί εμένα μου λέει ότι δεν είναι διαθέσιμο για την περιοχή μου ;

Και τι μπορώ να κάνω για να είναι διαθέσιμο για την περιοχή μου ;

Link to comment
Share on other sites

Πώς τα κάνετε αυτά τα κόλπα με το google maps?

Και γιατί εμένα μου λέει ότι δεν είναι διαθέσιμο για την περιοχή μου ;

Και τι μπορώ να κάνω για να είναι διαθέσιμο για την περιοχή μου ;

 

θα σου απαντησω αυριο με καθαρο κεφαλι......:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Πώς τα κάνετε αυτά τα κόλπα με το google maps?

Και γιατί εμένα μου λέει ότι δεν είναι διαθέσιμο για την περιοχή μου ;

Και τι μπορώ να κάνω για να είναι διαθέσιμο για την περιοχή μου ;

από όσα έχω καταλάβει το google maps δεν είναι διαθέσιμο στην Ελλάδα

και πρέπει να χρησιμοποιήσει το market enable (ή κάπως ετσι )

-το πρόγραμα αυτό δηλώνει οτι ΔΕΝ είσαι Ελλάδα και έτσι κατεβάζεις προγρ. που δεν προορίζονται για Ελλάδα:D

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Με την δυσάρεστη αφορμή ότι έκλεψαν ολοκαίνουργιο κινητό από την κοπέλα μου ανοίγω αυτό το θέμα.

 

Από ότι είδα υπάρχουν πάρα πολλές εφαρμογές στο market που υπόσχονται να μπλοκάρουν - σβήσουν τα δεδομένα σου - εντοπίσουν το κινητό κτλ.

 

Ποια είναι η καλύτερη; Ποια προτείνεται;

Τα χαρακτηριστικά που ψάχνω και πιστεύω πως κάνουν την διαφορά είναι:

 

1) Δωρεάν

2) Να μην διαγράφεται η εφαρμογή με απλό add remove ή ακόμα και επαναφορά ρυθμίσεων

3) Οι χειρισμοί να μην γίνονται μόνο sms αλλά να έχει και κάποιους αυτόματους (δεδομένου ότι όταν σου κλέβουν το κινητό δεν το αφήνει κανένας ανοιχτό...)

 

Υ.Γ. και για να μην την πατήσει άλλος αναφέρω πολύ σύντομα το περιστατικό. Μπαίνουν στο γραφείο με την πρόφαση ότι μοιράζουν διαφημιστικά cosmote σου δίνουν στο χέρι τα φυλλάδια και έντεχνα παίρνουν το κινητό (αν είναι εκτεθειμένο). Σε επικοινωνία με την cosmote με ενημέρωσε ότι αυτοί μοιράζουν μόνο με καπέλα και διακριτικά οπότε όλοι οι άλλοι είναι κλεφτρόνια (έχουν βγάλει και δελτίο τύπου), ΟΛΟΙ (τσακίστε τους όπου τους πετύχετε)

Edited by deathlok
φόρουμ περιποίησης αυτοκινήτου --> cardetailing.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, χρονια πολλα και καλη χρονια

υπαρχει καμια εφαρμογη που να μπορει να παιζει playlist με βιντεο? δλδ να βαζω 4 βιντεο στην σειρα και να τα παιζει συνεχεια.

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, χρονια πολλα και καλη χρονια

υπαρχει καμια εφαρμογη που να μπορει να παιζει playlist με βιντεο? δλδ να βαζω 4 βιντεο στην σειρα και να τα παιζει συνεχεια.

 

έχω την εντύπωση ότι ο MX Video Player το κάνει...

Link to comment
Share on other sites

Χθες εκανα την πρωτη εκτεταμενη χρηση του sygic aura.

Με πηγε εκει που ηθελα χωρις προβληματα. Αλλοι μεν το λενε καλο προγραμμα, αλλα εχει κατηγορηθει κι αρκετα απο χρηστες εδω στο φορουμ.

 

Αυτο που μου εχει λειψει απο το κλασικο standalone gps που εχω χρησιμοποιησει κατα κορον με το mls-destinator, ειναι η δυνατοτητα να βλεπω τον τρέχοντα δρόμο που περνάω κάθε στιγμη.

Υπαρχει καποια επιλογη στο aura, να μου δειχνει ονομαστικα την οδο που διασχιζω καθε στιγμη;

(στο destinator το δειχνει στο κατω μερος της οθονης)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να κανω ενα backup με το titanium. Πειτε μου τι σωζω, για να μην κρατησω και τα δεδομενα συστηματος και μου βγαζει fc's η καινουργια ρομ. Αν ξερει κανεις, ας απαντησει λιγο γρηγορα! Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Χθες εκανα την πρωτη εκτεταμενη χρηση του sygic aura.

Με πηγε εκει που ηθελα χωρις προβληματα. Αλλοι μεν το λενε καλο προγραμμα, αλλα εχει κατηγορηθει κι αρκετα απο χρηστες εδω στο φορουμ.

 

Αυτο που μου εχει λειψει απο το κλασικο standalone gps που εχω χρησιμοποιησει κατα κορον με το mls-destinator, ειναι η δυνατοτητα να βλεπω τον τρέχοντα δρόμο που περνάω κάθε στιγμη.

Υπαρχει καποια επιλογη στο aura, να μου δειχνει ονομαστικα την οδο που διασχιζω καθε στιγμη;

(στο destinator το δειχνει στο κατω μερος της οθονης)

Αν βρεις κάπου το Sygic Mobile Maps (κανονικά δεν υποστηρίζεται επίσημα για Android) να ξέρεις ότι το έχει αυτό να δείχνει τον δρόμο.

 

Εγώ γενικά χρησιμοποιώ 80% Aura και 20% Dont Panic και είμαι πολύ ευχαριστημένος και από τα 2, ειδικά από το Aura.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να κανω ενα backup με το titanium. Πειτε μου τι σωζω, για να μην κρατησω και τα δεδομενα συστηματος και μου βγαζει fc's η καινουργια ρομ. Αν ξερει κανεις, ας απαντησει λιγο γρηγορα! Ευχαριστω!

Κάνεις backup την κάθε εφαρμογή που θες να κρατήσεις.Αν η εφαρμογή έχει και συγκεκριμένα δεδομένα που θες να σώσεις, τότε επιλέγεις και τα δεδομένα της.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις backup την κάθε εφαρμογή που θες να κρατήσεις.Αν η εφαρμογή έχει και συγκεκριμένα δεδομένα που θες να σώσεις, τότε επιλέγεις και τα δεδομένα της.

 

Εγω εκανα με μαζικη λειτουργια τις εφαρμογες που θελω. Που το ιδιο μου ακουγεται.

Οκ. Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Το my phone explorer έχει virus; το nod μου χτυπάει.

 

Αν εννοείς στο PC, έχω το eset και δεν μου βγάζει κάτι.

 

Swyped from my Galaxy S2

Link to comment
Share on other sites

Με την δυσάρεστη αφορμή ότι έκλεψαν ολοκαίνουργιο κινητό από την κοπέλα μου...

Το'χω πάθει κι εγώ μια φορά, αλλά δυστυχώς όλες αυτές οι εφαρμογές είναι άχρηστες. Δεν μπορεί να μείνει μια εφαρμογή μετά την επαναφορά ή τουλάχιστον με την εγκατάσταση άλλου ρομ. Όποτε πάει χαμένο το κινητό, δυστυχώς.

 

Έχω ακούσει οτι οι συσκευές της HTC έχουν κάτι παρόμοιο αλλά σε hardware, δλδ έχουν μέσα ένα τσιπάκι. Δεν ξέρω αν είναι αλήθεια, το διάβασα κάπου πριν 2-3 μήνες. Αν είναι αλήθεια τότε απευθύνοντας στην αντιπροσωπεία εύκολα το βρίσκεις.

 

Αν κάποιος γνωρίζει καλά το θέμα ας μας φωτίσει.

Edited by Aeras28
Link to comment
Share on other sites

 

Από ότι είδα υπάρχουν πάρα πολλές εφαρμογές στο market που υπόσχονται να μπλοκάρουν - σβήσουν τα δεδομένα σου - εντοπίσουν το κινητό κτλ.

Ποια είναι η καλύτερη; Ποια προτείνεται;

Τα χαρακτηριστικά που ψάχνω και πιστεύω πως κάνουν την διαφορά είναι:

 

Κατηγοριοποιημένη λίστα εφαρμογών Android

Οι καλύτερες επαγγελματικές εφαρμογές

Εφαρμογές εύρεσης τηλεφώνου

 

Δοκίμασε και δες ποια σε εξυπηρετεί καλύτερα. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...