Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καμιά εφαρμογή για καφέ εστιατόρια ταβέρνες?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kαποια αλλη που να μην χρειαζεται ιντερνετ δν υπαρχει?Γενικα το εχεις ψαξει το θεμα? :O

Για να γράφεις από το ραδιόφωνο της συσκευής δεν το έχω ψάξει φίλε. Αν ανοίξεις το ραδιόφωνο και το αφήσεις να παίζει, αν ανοίξεις κάποια εφαρμογή που θα κάνει εγγραφή ίσως να σου κάνει αυτό που θέλεις. Υποθέσεις κάνω μήπως σε βοηθήσω.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Για να γράφεις από το ραδιόφωνο της συσκευής δεν το έχω ψάξει φίλε. Αν ανοίξεις το ραδιόφωνο και το αφήσεις να παίζει, αν ανοίξεις κάποια εφαρμογή που θα κάνει εγγραφή ίσως να σου κάνει αυτό που θέλεις. Υποθέσεις κάνω μήπως σε βοηθήσω.

 

Tετοια εφαρμογη ψαχνω...! :O Τεσπα ευχαριστω... :)

Link to comment
Share on other sites

Καμιά εφαρμογή για καφέ εστιατόρια ταβέρνες?

 

spot4u ,google maps

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει αυτονομη εφαρμογη για επαφες?γιατι σε καθε επαφη εκει που εχω γραψει σημειωσεις το κουτακι ειναι πολυ μικρο για να κανω επεξεργασια!το go contacts παλι την μανισια εφαρμογη ανοιγει για επεξεργασια

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

μπορω να ρωτησω κατι που ειναι ισως χαζο ; Εχει καταφερει κανεις να εγκαταστησει το Google Earth ; Μου λεει οτι δεν ειναι διαθεσιμο στην χωρα μας , κανενας που να καταφερει να το περασει ισως με καμια πατεντα ; Εχω το Desire με την κλασικη 2.2

Link to comment
Share on other sites

Σε HTC Desire S με Sygic Aura συμβαίνει το εξής:

 

Στη διάρκεια την πλοήγησης αν έχω εισερχόμενη κλήση δεν σταματάνε οι φωνητικές οδηγίες του Aura με αποτέλεσμα να ακούω ταυτόχρονα και τον συνομιλιτή και το Aura. Καμιά ιδέα υπάρχει για να λύσω το πρόβλημα;

ONLY TIME WILL TELL
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο συμβαίνει σε όσα κινητά έχω δοκιμάσει το dont panic. Μιλάς και ακούγονται από μέσα και οι οδηγίες. Ο συνομιλητής όμως δεν ακούει τις οδηγίες, απλά εμένα.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

μπορω να ρωτησω κατι που ειναι ισως χαζο ; Εχει καταφερει κανεις να εγκαταστησει το Google Earth ; Μου λεει οτι δεν ειναι διαθεσιμο στην χωρα μας , κανενας που να καταφερει να το περασει ισως με καμια πατεντα ; Εχω το Desire με την κλασικη 2.2

 

Αυτό που ζητάς χρειάζεται root, αν είσαι root ανοίγεις το market enabler και βάζεις T-mobile(US) και κατεβάζεις το Google Earth κανονικά.

Αλλιώς μπορείς να ψάξεις την εφαρμογή από το internet, :google:

Αν και προσωπικά το έχω εγκατεστημένο, όταν ψάχνω κάτι ανοίγω τo Google Maps, το θεωρώ πιο εύχρηστο.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω στην home screen το εικονιδιο του igo και οταν με παιρνουν και χανεται απο την οθονη το igo, παταω το home button ,παταω το εικονιδιο του igo και εχω και πλοηγηση και μιλαω.δεν εχω βρει αλλο τροπο και δεν αλλαζω το igo :)

 

Αν επιλέξεις την "Λειτ. αυτοκινήτου" όταν θα έχεις εισερχόμενη κλήση θα εμφανίζεται στην κάτω πλευρά του πλοηγού (όπως δείχνει η εικόνα πιο πάνω). Δεν έχω τεστάρει τον χάρτη οπότε δεν έχω γνώμη πάνω σ' αυτό. Επίσης έχει μια εξαιρετικά βολική φωνητική επιλογή από τις επαφές αν θέλεις να καλέσεις κάποιον (πάντα μέσα από την "Λειτ. αυτοκινήτου").

ONLY TIME WILL TELL
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε μήπως καμία εφαρμογή με την οποία μπορούμε να κάνουμε backup και restore σημεία πρόσβασης wi fi μαζί με τους κωδικούς τους; Το κάνω αυτή τη στιγμή με το titanium αλλά θα ήθελα να έχω και μια εναλλακτική.
Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Η λειτουργια αυτοκινητου που λες ειναι στο igo μεσα?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

 

Είναι στο Desire S στα προγράμματα που έχει προεγκατεστημένα.

ONLY TIME WILL TELL
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε μήπως καμία εφαρμογή με την οποία μπορούμε να κάνουμε backup και restore σημεία πρόσβασης wi fi μαζί με τους κωδικούς τους; Το κάνω αυτή τη στιγμή με το titanium αλλά θα ήθελα να έχω και μια εναλλακτική.

 

Δοκίμασε το mybackup! Αν και η "τιτανική δημιουργία αντίγραφων ασφαλείας" κάνει μια χαρά τη δουλειά της σε αυτό :p

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Εχω το LG οπτιμους μπλακ και δεν έχω καταφέρει να εγκαταστήσω κάποιο πρόγραμμα ηχογράφησης κλησεων και

φακό που να δουλεύει με το LED της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το LG οπτιμους μπλακ και δεν έχω καταφέρει να εγκαταστήσω κάποιο πρόγραμμα ηχογράφησης κλησεων και

φακό που να δουλεύει με το LED της συσκευής.

 

Αυτά τα δοκίμασες για ηχογράφηση https://market.android.com/details?id=com.record.my.call&feature=search_result και για φακό https://market.android.com/details?id=com.devuni.flashlight&feature=search_result

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

 

Μια χαρά τρέχουν εδώ και 2 εβδομάδες που τα έχω ...!! ίσως η συσκευή σου να μην τα υποστηρίζει.....! αλλά κουφό μου φαινότανε κάτι τέτοιο..!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Giannis 1234 πρωτα αυτά δοκίμασα αλλά δεν λειτουργούν.Ξέρει κανείς γιατί;

 

Μια χαρά τρέχουν εδώ και 2 εβδομάδες που τα έχω ...!! ίσως η συσκευή σου να μην τα υποστηρίζει.....! αλλά κουφό μου φαινότανε κάτι τέτοιο..!!

 

ρε παιδιά στο site του δημιουργού αναφέρει από ποιά τηλέφωνα υποστηρίζεται η εφαρμογη:http://nathanielkh.wordpress.com/android-app/record-my-call/ (είναι λίγα...)

 

Καλησπερα,

 

μπορω να ρωτησω κατι που ειναι ισως χαζο ; Εχει καταφερει κανεις να εγκαταστησει το Google Earth ; Μου λεει οτι δεν ειναι διαθεσιμο στην χωρα μας , κανενας που να καταφερει να το περασει ισως με καμια πατεντα ; Εχω το Desire με την κλασικη 2.2

 

με το market enabler πρεπει να είσαι root

για οδηγίες εδω:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3487471#post3487471

Edited by pificos
OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Είναι στο Desire S στα προγράμματα που έχει προεγκατεστημένα.

 

Οκ Και τι να κανω τωρα?πριν ανοιγω το igo θα πρεπει να ανοιγω αυτο?δεν εχω καταλαβει!

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω το LG οπτιμους μπλακ και δεν έχω καταφέρει να εγκαταστήσω κάποιο πρόγραμμα ηχογράφησης κλησεων και

φακό που να δουλεύει με το LED της συσκευής.

 

Για ηχογραφηση δοκιμασε Call recorder widget by xPro Labs

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Ας μου θυμίσει κάποιος γιατί δεν μπορώ να βρώ την αντίστοιχη απάντηση.

 

Στο Navigon, με το που ορίσουμε διαδρομή μας βγάζει 3 διαφορετικά routes, με διαφορετικό χρώμα το κάθε ενα. Αυτά μπορούμε να επιλέξουμε εκείνη τη στιγμή ποιό θα ακολουθήσει το πρόγραμμα; Γιατί δεν βρίσκω τρόπο, ό,τι και να πατάω κρατάει την πρώτη διαδρομή και βγαίνει σε πλοήγηση μετά από λίγα δευτερόλεπτα.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Στο Navigon, με το που ορίσουμε διαδρομή μας βγάζει 3 διαφορετικά routes, με διαφορετικό χρώμα το κάθε ενα. Αυτά μπορούμε να επιλέξουμε εκείνη τη στιγμή ποιό θα ακολουθήσει το πρόγραμμα; Γιατί δεν βρίσκω τρόπο, ό,τι και να πατάω κρατάει την πρώτη διαδρομή και βγαίνει σε πλοήγηση μετά από λίγα δευτερόλεπτα.

 

Το πρόγραμμα σου προτείνει 3 διαδρομές μέσω του MyRoutes. Αν περάσει λίγη ώρα (νομίζω 45-60") χωρίς να επιλέξεις κάποια διαδρομή ξεκινάει να πλοηγείται με την προ-επιλεγμένη του. Οπότε διαλέγεις πριν αυτό το χρονικό όριο..

Συμβαίνει σίγουρα ειδικά αν κινείσαι με το αυτοκίνητο, γιατί το πρόγραμμα θεωρεί ότι ξεκίνησες να πηγαίνεις στον προορισμό σου.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...