Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατι δεν δοκιμαζεις το Go sms;Πιστευω θα σε καλυψει.

Επισης δεν στελνει αναφορα παραδοσης οπως ειπε ενας φιλος πιο πριν ακομα κι οταν το κινητο του παραληπτη ειναι κλειστο.Για μενα ειναι το καλυτερο.

 

Κι εγώ αυτό χρησιμοποιώ πια μετά το τελευταίο update του Handcent που δεν άφηνε το cosmote info να φιλτράρει τα μηνύματα.. Εν τέλει μου αρέσει περισσότερο και είναι και πιο γρήγορο. Επίσης έχει folders για να έχεις τα μηνύματα χωρισμένα ως εισερχόμενα/εξερχόμενα κλπ συν τη δυνατότητα για schedule sms. Βέβαια η αναφορά εμφανίζεται στιγμιαία στην οθόνη κι όχι όπως στο Handcent. Προσωπικά το συνήθισα και δεν με ενοχλεί.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά χρειάζομαι μία εφαρμογή ή widget που να τροποποιεί το εικονίδιο της μπαταρίας στην status bar. Θέλω να εισάγει αριθμητική ενημέρωση (% μπαταρίας που απομένει) αλλά να μην εμφανίζεται στη homescreen πχ σαν widget. Είναι για Desire S με stock Gingerbread ROM...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι μία εφαρμογή ή widget που να τροποποιεί το εικονίδιο της μπαταρίας στην status bar. Θέλω να εισάγει αριθμητική ενημέρωση (% μπαταρίας που απομένει) αλλά να μην εμφανίζεται στη homescreen πχ σαν widget. Είναι για Desire S με stock Gingerbread ROM...

 

Aυτο που ζητας δεν γινεται τοσο απλα. Δεν ειναι θεμα εφαρμογης η τροποποιηση του εικονιδιου. Ειναι mod για deodexed roms.

Aν θελεις να εχεις ΚΑΙ εικονιδιο με %, νομιζω αυτο το κανει η εφαρμογη circle battery αν θυμαμαι καλα το ονομα της.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Aυτο που ζητας δεν γινεται τοσο απλα. Δεν ειναι θεμα εφαρμογης η τροποποιηση του εικονιδιου. Ειναι mod για deodexed roms.

Aν θελεις να εχεις ΚΑΙ εικονιδιο με %, νομιζω αυτο το κανει η εφαρμογη circle battery αν θυμαμαι καλα το ονομα της.

Οκ κατανοητό. Κατέβασα αυτό που μου πρότεινες ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι μία εφαρμογή ή widget που να τροποποιεί το εικονίδιο της μπαταρίας στην status bar. Θέλω να εισάγει αριθμητική ενημέρωση (% μπαταρίας που απομένει) αλλά να μην εμφανίζεται στη homescreen πχ σαν widget. Είναι για Desire S με stock Gingerbread ROM...

 

φιλε αν καταλαβα καλα θες πανω πανω στην μπαρα εκει που εχει το εικονιδιακι της μπαταριας να εχει εκει το ποσοστο % για να μην βαλεις widget ?

 

Αν θες αυτο στο παρακατω λινκ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1045450&pp=10&page=2

θα το δεις στο 3ο ποστ εχει και μια εικονιτσα δες την πρωτου το κατεβασεις !

 

 

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο και το έχω από την πρώτη εβδομάδα που πήρα το κινητό.

Όταν αλλάζει ο μήνας τιμολόγησης (εμένα πχ είναι στις 26 κάθε μηνός) μηδενίζονται αυτόματα οι μετρητές.

 

Μηπως πρεπει να αλλαξω τιποτα στις ρυθμισεις ?

Επισης , γινεται να βαλεις καποιους αριθμους που εχεις απεριοριστα να μην τα μετραει στα λεπτα ?

Edited by kokos_nikos
Link to comment
Share on other sites

φιλε αν καταλαβα καλα θες πανω πανω στην μπαρα εκει που εχει το εικονιδιακι της μπαταριας να εχει εκει το ποσοστο % για να μην βαλεις widget ?

 

Αν θες αυτο στο παρακατω λινκ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1045450&pp=10&page=2

θα το δεις στο 3ο ποστ εχει και μια εικονιτσα δες την πρωτου το κατεβασεις !

 

Φιλε μου αυτο που του προτεινεις ειναι μονο για root κινητα.Το δικο του δεν ειναι root.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αυτο που του προτεινεις ειναι μονο για root κινητα.Το δικο του δεν ειναι root.

 

συγνωμη αλλα δεν το ειδα οτι δεν ειναι ροοτ το δικο του !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ψαχνω μια εφαρμογη η οποια να σου δειχνει τη διαρκεια κλησεων και τα υπολοιπα σμσ που σου εχουν μεινει απο το προγραμμα που εχεις!

Εχω δοκιμασει πολλα, αλλα σε όλα υπολογισει οτι κλησεις υπαρχουν στο ιστορικο κλησεων (Δηλαδη αν εσυ θες του τελευταιου μηνα και εχεις στο ιστορικο κλησεις πολλων μηνων τα υπολογιζει και αυτα )

εγω θελω αν γινεται να υπολογιζει μονο του τελευταιου μηνα !

Αν ξερει καποιος κατι ας με βοηθησει !

Ευχαριστω !

 

Εγώ χρησιμοποιώ το Call Meter NG και από τις ρυθμίσεις του έχω δώσει την ημερομηνία που θέλω να μηδενίζει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία καταπληκτική εφαρμογή και ελληνική για όσους έχουν Whats up και θέλουν να βλέπουν πόσα δωρεάν λεπτά τους απομένουν,πόσα mb Internet έχουν ακόμη,πόσο υπόλοιπο κάρτας κτλ είναι αυτή.... https://market.android.com/details?id=org.hypest.mywhatsup

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος που έκανε αυτή την εφαρμογή (myWhatsup) είναι μέλος στο forum και εκτός από αυτήν, έχει κάνει αντίστοιχες και για τα άλλα δίκτυα (myCU, myQcard, myF2G) :)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το Call Meter NG και από τις ρυθμίσεις του έχω δώσει την ημερομηνία που θέλω να μηδενίζει.

 

Και αυτο το έχω κατεβάσει αλλα σε αυτο νομίζω δεν εχει ελάχιστη χρέωση δηλαδή οτι αν μιλησεις κατω απο 45 " δεν σου χρεώνει 45 απλα οτι μιλήσεις !

Link to comment
Share on other sites

Και αυτο το έχω κατεβάσει αλλα σε αυτο νομίζω δεν εχει ελάχιστη χρέωση δηλαδή οτι αν μιλησεις κατω απο 45 " δεν σου χρεώνει 45 απλα οτι μιλήσεις !

Όχι το ρυθμίζεις να έχει ότι ελάχιστη χρέωση θες. Είναι στα settings -> calls -> billing method

Link to comment
Share on other sites

έχει κανονικά το NG Meter ρύθμιση για να ορίσεις τον τρόπο χρέωσης...προσωπικά το έχω στο 60/1, που σημαίνει τα πρώτα 60'' είναι φιξ και από κει και πέρα χρεώνει ανά 1'' ;)
Link to comment
Share on other sites

Όχι το ρυθμίζεις να έχει ότι ελάχιστη χρέωση θες. Είναι στα settings -> calls -> billing method

 

Επίσης στην εξαίρεση αριθμών γράφουμε τους αριθμους που έχουμε απεριόριστα ?

Επίσης πρεπει να σβήνεις το ιστορικο κλήσεων κάθε μήνα ή ανάλογα τη ημερομηνία το βρίσκει μόνο του ?

 

 

έχει κανονικά το NG Meter ρύθμιση για να ορίσεις τον τρόπο χρέωσης...προσωπικά το έχω στο 60/1, που σημαίνει τα πρώτα 60'' είναι φιξ και από κει και πέρα χρεώνει ανά 1'' ;)

 

Ναι φίλε το είδα ! Στην Vodafone η ελάχιστη χρέωση ειναι 45 " !

Edited by kokos_nikos
Link to comment
Share on other sites

Επίσης στην εξαίρεση αριθμών γράφουμε τους αριθμους που έχουμε απεριόριστα ?

Επίσης πρεπει να σβήνεις το ιστορικο κλήσεων κάθε μήνα ή ανάλογα τη ημερομηνία το βρίσκει μόνο του ?

 

Ναι. Τα κάνει όλα και συμφέρει... :D

Link to comment
Share on other sites

αρκεί μόνο να του ορίσεις ημερομηνία που εκδίδεις λογαριασμό...κάθε μήνα τέτοια μέρα μηδενίζει μόνο του τους μετρητές..;)

για τον τρόπο χρέωσης, ναι το 45/1 είναι αυτό που σου ταιριάζει...αν μιλήσεις μέχρι 45'' θα σου μετρήσει 45''...αν τα ξεπεράσεις θα σου μετρήσει όσο ακριβώς μίλησες..;)

 

p.s: 2o ποστ που γράφω ακριβώς την ίδια ώρα με τον JoeBar :p

Link to comment
Share on other sites

p.s: 2o ποστ που γράφω ακριβώς την ίδια ώρα με τον JoeBar :p

 

Σας ευχαριστω και τους δύο ! Θέλει λίγο φτιάξιμο και θα σας πω εντυπωσεις !

Αλλα με μία πρώτη ματιά μου φαίνεται καλύτερο απο το Droidstats !

Άμα είχε και widget θα ήταν τέλειο !!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην είναι eye candy τον CallMeter NG αλλά κάνει την δουλειά του με ακρίβεια...

 

p.s: 2o ποστ που γράφω ακριβώς την ίδια ώρα με τον JoeBar :p
Πιάσε κόκκινο... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην είναι eye candy τον CallMeter NG αλλά κάνει την δουλειά του με ακρίβεια...

 

Ξέρεις τι παρατήρησα οτι παρόλο που με τις χρεώσεις και τα δευτερόλεπτα τα πάει καλά είδα οτι μου χρεώνει και τους αριθμους που έβαλα στην εξαίρεση αριθμών !

Λές να φταει επειδή τους έβαλα μετά που μου τους είχε χρεώσει ?

Τον αριθμό πως τον γράφεις ? Με αστεράκι ή σκέτο ?

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να βάλεις κάποιον συγκεκριμένο αριθμό, μπορείς να πας κατευθείαν από τα contacts σου. Αλλά δες και το faq, απαντάει πολλές ερωτήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Αν θες να βάλεις κάποιον συγκεκριμένο αριθμό, μπορείς να πας κατευθείαν από τα contacts σου. Αλλά δες και το faq, απαντάει πολλές ερωτήσεις.

 

Σε ευχαριστώ για την βοήθεια αλλα νομίζω οτι κάτι παιζει με την εξαιρεση αριθμων !

Τεσπα για να μην πρίζω θα το ψαξω και αμα εχω προβλημα θα ξαναρωτησω !

Ευχαριστω και πάλι !

Link to comment
Share on other sites

Φτιάχνεις το λογαριασμό στο Google Checkout από PC και βάζεις ελληνικά στοιχεία.

 

ρε παιδιά... απο το pc το φτιάχνω....

αλλά: στην επιλογή χωρας που είναι πάνω - πάνω, ΔΕΝ έχει ελλάδα και ως εκ τούτου δεν μπορώ να βάλω:

1. τκ ελληνικο (το θεωρεί ακυρο)

2. state έχει μόνο προεπιλεγμένες ανάλογα την χώρα που θα επιλέξεις στην αρχή....

 

.....αν και τώρα λέει από σήμερα μπαίνει και η Ελλάδα στην λίστα με τις χώρες που διατίθονται οι paid εφαρμογές....:cool:

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά... απο το pc το φτιάχνω....

αλλά: στην επιλογή χωρας που είναι πάνω - πάνω, ΔΕΝ έχει ελλάδα και ως εκ τούτου δεν μπορώ να βάλω:

1. τκ ελληνικο (το θεωρεί ακυρο)

2. state έχει μόνο προεπιλεγμένες ανάλογα την χώρα που θα επιλέξεις στην αρχή....

 

.....αν και τώρα λέει από σήμερα μπαίνει και η Ελλάδα στην λίστα με τις χώρες που διατίθονται οι paid εφαρμογές....:cool:

 

Εγώ έβαλα κανονικά.. Με το που έκανα login στο checkout μου είχε προεπιλογή την Ελλάδα :O

Μήπως έχεις US στον λογαριασμό Google και το παίρνει από εκεί??

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν δοκιμαζεις το Go sms;Πιστευω θα σε καλυψει.

Επισης δεν στελνει αναφορα παραδοσης οπως ειπε ενας φιλος πιο πριν ακομα κι οταν το κινητο του παραληπτη ειναι κλειστο.Για μενα ειναι το καλυτερο.

 

Δυστυχώς στο defy τουλάχιστον και μετά από άπειρες δοκιμές με wind δε στέλνει κανονική αναφορά μονο το handcent και όταν το κινητο παραδοθεί επιτόπου, διαφορετικά δε παίρνεις ποτέ ενώ με το gosms σου έρχεται πάντα αναφορά στιγμιαία ακόμα και σε σταθερό τηλέφωνο να στείλεις φαντάσου. Με cote και voda βεβαια δουλεύει κανονικά οποτε μετά απο άπειρες δοκιμές φάνηκε ότι ειναι ασυμβατοτητα με το δίκτυο της wind γι΄αυτο ρώτησα και το φίλο απλά βλέπωντας τα ticket στη google καταλαβα οτι πολλά δίκτυα και σύσκευές έχουν το ίδιο προβλημα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...