Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς να αλλάξεις γλώσσα με το να κάνεις swype από το σήμα του swype στο space.

Πολύ εύκολα δηλαδή.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

απλα για να αλλαξεις γλωσσα οντως δεν ειναι τοσο ευκολο οπως σε ολα τα αλλα γιατι πρεπει να πατησεις το tab και μετ ανα επιλεξεις την αλλη γλωσσα

Δες το ποστ μου #111 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=313102&page=8 σου απαντησα εκει, δουλευει οπως γραφει ο djuan1988

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αυτες τις μερες περιμενω να μου ερθει μια IP camera της FosCam, κι εψαχνα πιο προγραμμα της ταιριαζει για διαχειριση απο android.

 

Ενα καλο ειναι το tinyCam Monitor Pro, που αξιοποιει πληρως την καμερα, και μολις ειδα οτι την βγαλαν σε προσφορα μιση τιμη, καπου €1.5

Επειδη δεν παρακολουθω τις τιμες, θεωρειται καλη ή σε ξανα δυο μηνες ισως πεσει πιο κατω;

Επισης την εχει κανεις την εφαρμογη για να πει εντυπωσεις κι αν οντως αξιζει;

 

IP cam viewer pro χρησιμοποιω.

Παίζει με τα πάντα, ακόμα και αν δεν ξέρεις τον τύπο της κάμερας ή του DVR (κινέζικο ΟΕΜ). Ψάχνει και τον βρίσκει. Πολύ βολικό.

Δοκίμασε με την free έκδοση πρώτα, να δεις αν σου κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτες τις μερες περιμενω να μου ερθει μια IP camera της FosCam, κι εψαχνα πιο προγραμμα της ταιριαζει για διαχειριση απο android.

 

Ενα καλο ειναι το tinyCam Monitor Pro, που αξιοποιει πληρως την καμερα, και μολις ειδα οτι την βγαλαν σε προσφορα μιση τιμη, καπου €1.5

Επειδη δεν παρακολουθω τις τιμες, θεωρειται καλη ή σε ξανα δυο μηνες ισως πεσει πιο κατω;

Επισης την εχει κανεις την εφαρμογη για να πει εντυπωσεις κι αν οντως αξιζει;

 

Και εγώ το ipcam χρησιμοποιώ και είναι πολύ καλό.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγοντας το titanium backup εχει τις βασικες ρυθμισεις...

Εκει που λεει¨Εξωτερικη αποθηκευση:..........'' ποια ειναι η διαφορα ρε παιδια με το ''Καταλογος αντιγραφων ασφαλεια:..........'' που ειναι ακριβως απο κατω???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Facebook πολύ κόλλημα τρώει ειδικά μετά την τελευταία αναβάθμιση, ή έχω πρόβλημα μόνο εγώ στο δικό μου τηλέφωνο;

 

να μπαινεις απο το m.facebook.com καλυτερα...σχεδον σε ολους η εφαρμογη κολλαει

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

θελω μια εφαρμογη που να μπωρο να γραψω ενα μνμ η τα στοιχεια μου και να μου τα εμφανιζει στην lock screen οπως στο galaxy s ii με τα στοιχεια κατοχου.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πας settings->security->owner info και εκεί να γράψεις τα στοιχεία σου ή το μήνυμα που θέλεις να φαίνεται στη lockscreen...
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο προγραμμα που τα μπλοκαρει apps & games (και αν γινεται να προεπιλεξω ποια) απο το να ανοιγουν μονα τους στο παρασκηνιο και ννα καταναλονουν μνημη (πχ facebook app) για μη root κινητα?
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο προγραμμα που τα μπλοκαρει apps & games (και αν γινεται να προεπιλεξω ποια) απο το να ανοιγουν μονα τους στο παρασκηνιο και ννα καταναλονουν μνημη (πχ facebook app) για μη root κινητα?

 

Χωρίς root δεν γίνεται δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά υπάρχει κάποιο widget που να δείχνει την gallery όπως το widget που έχει ο stock launcher της sony?? αυτό το widget είναι ο λόγος που δεν αλλάζω launcher :happy:

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Ρωτάω εκ μέρους φίλου, μπορείτε να μου προτείνετε κάποια αξιόπιστη εφαρμογή για να παρακολουθεί τις μετοχές του ελληνικού χρηματιστηρίου;

μονο widgets, ministocks.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας. Το ραδιο του κινητου εχει μονο οκτω θεσεις για αποθηκευμενους σταθμους. Υπαρχει εφαρμογη για να εχω περισσοτερους αλλα χωρις wifi η 3g?

 

Spirit FM ...

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Καινούριο το Android για 'μένα, οπότε ας ρωτήσω τους παλιούς.

 

1. Η εφαρμογή του Skype στο Play Store αξίζει; Δε με νοιάζουν και τόσο οι βιντεοκλήσεις.

 

2. Για messenger ποιά εφαρμογή προτείνεται; Χρησιμοποιούσα msn στην προηγούμενη συσκευή, αν έχει σημασία.

 

3. Μια εφαρμογή για μετατροπή σε φακό του led της κάμερας;

 

4. Τέλος, η εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rageconsulting.android.lightflowlite&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5yYWdlY29uc3VsdGluZy5hbmRyb2lkLmxpZ2h0Zmxvd2xpdGUiXQ.. λειτουργεί όπως λέει ή "καίει"¨τη συσκευή;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Καινούριο το Android για 'μένα, οπότε ας ρωτήσω τους παλιούς.

 

1. Η εφαρμογή του Skype στο Play Store αξίζει; Δε με νοιάζουν και τόσο οι βιντεοκλήσεις.

 

2. Για messenger ποιά εφαρμογή προτείνεται; Χρησιμοποιούσα msn στην προηγούμενη συσκευή, αν έχει σημασία.

 

3. Μια εφαρμογή για μετατροπή σε φακό του led της κάμερας;

 

4. Τέλος, η εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rageconsulting.android.lightflowlite&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5yYWdlY29uc3VsdGluZy5hbmRyb2lkLmxpZ2h0Zmxvd2xpdGUiXQ.. λειτουργεί όπως λέει ή "καίει"¨τη συσκευή;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)

1) Ναι, καλή είναι η εφαρμογή. Αν θες να κάνεις κλήσεις σίγουρα θα σου φανεί χρήσιμη.

2) Προσωπικά, προτιμώ τις all-in-one λύσεις. Τύπου imo ή IM+ που μπορείς να συνδέσεις και MSN και Skype. Για αποκλειστικό MSN το Mercury Messenger είναι πολύ καλό.

3) Αυτό από ότι βλέπω είναι καλή λύση: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.intellectualflame.ledflashlight.washer&feature=search_result

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας στην κατοχή μου το νέο samsung s duos προσπαθώ να βγάλω άκρη με το adobe flash player που η συσκευή μου δεν το υποστηρίζει. Το μόνο που κατάφερα είναι να εγκαταστήσω το Puffin Web Browser Free και έτσι μπορώ να βλέπω τις ιστοσελίδες που έχουν flash player. Βέβαια ο συγκεκριμένος browser είναι αρκετά αργός και τρώει κολλήματα. Μήπως έχει κανένας άλλος καμιά λύση?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...εκανα το update σε 4.0.4 στ xperia u μου και εχω το εξης προβλημα με το instagram και πριν και μετα το clean-install:

οταν μπαινω για να βγαλω φωτο, μου ειναι μαυρο τα 4/5 της οθονης και φαινεται to 1/5 απ αυτο που θελω να βγαλω...

ειπα θα φτιαξει μετα το clean-install αλλα παπαλα....

μπορει να βοηθισει κανεις???

ευχαριστω

Samsung Galaxy S4

Xiaomi redmi 3 note

Xiaomi redmi 3

Lenovo K3 note

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας στην κατοχή μου το νέο samsung s duos προσπαθώ να βγάλω άκρη με το adobe flash player που η συσκευή μου δεν το υποστηρίζει. Το μόνο που κατάφερα είναι να εγκαταστήσω το Puffin Web Browser Free και έτσι μπορώ να βλέπω τις ιστοσελίδες που έχουν flash player. Βέβαια ο συγκεκριμένος browser είναι αρκετά αργός και τρώει κολλήματα. Μήπως έχει κανένας άλλος καμιά λύση?

Tι φοβερό εργαλείο ειναι αυτός ο browser; :blink: Τουλάχιστον στο hd2 μου με cm10 4.1.2 παίζει πολύ καλά το flash υλικό που λόγω έλλειψης κάποιων drivers δε μπορεί να παίξει με εικόνα ο κανονικός flash player.Ευχαριστώ που ενημέρωσες για την ύπαρξη του.

Link to comment
Share on other sites

Μια ακόμα απορία... Με ποιό τρόπο γίνεται η πληρωμή των εφαρμογών στο Play Store; Με χρήση πιστωτικής κάρτας, με χρεωστική ή με χρέωση του λογαριασμού του τηλεφώνου*; Ή και με τους 3 τρόπους;

 

* Αν ισχύει η χρέωση του λογαριασμού, γίνεται και στα καρτοκινητά;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μια ακόμα απορία... Με ποιό τρόπο γίνεται η πληρωμή των εφαρμογών στο Play Store; Με χρήση πιστωτικής κάρτας, με χρεωστική ή με χρέωση του λογαριασμού του τηλεφώνου*; Ή και με τους 3 τρόπους;

 

* Αν ισχύει η χρέωση του λογαριασμού, γίνεται και στα καρτοκινητά;

Με χρέωση τηλεφώνου όχι. Με χρέωση πιστωτικής/χρεωστικής/προπληρωμένης ναι. Θα ορίσεις την κάρτα που θες και θα σε χρεώνει εκεί.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Με χρέωση τηλεφώνου όχι. Με χρέωση πιστωτικής/χρεωστικής/προπληρωμένης ναι. Θα ορίσεις την κάρτα που θες και θα σε χρεώνει εκεί.

 

Και με βόλευε σε μια προηγούμενη συσκευή μου... Σ' ευχαριστώ για άλλη μια φορά. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ήθελα να σας ρωτήσω αν έχετε κάποιο πρόβλημα με το viber, μιας που από χθες βράδυ μου βγάζει μήνυμα "viber services is currently unavailable or being blocked".

Η απεγκατάσταση /εγκατάσταση δε μου έλυσε το πρόβλημα και δε στέλνει καν μνμ κωδικού ενεργοποίησης.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, βλέπω ρε παιδιά το sygic να μοστράρει παντού στα top κτλ. Εγώ του βάζω (με γρήγορη διαδρομή) να με πάει από τη δυτική είσοδο της Θεσσαλονίκης μέχρι το αεροδρόμιο και αυτό με περνάει μέσα από το κέντρο της πόλης! ΟΚ να το κάνει αυτό σε μικρή πόλη αλλά στη Θεσσαλονίκη είναι απλά τραγικό αυτό. Δεν το δοκίμασα στην πράξη (το σούταρα μόλις είδα αυτό το λάθος), ίσως να έτυχε. Αν είναι μεμονωμένο δε με πειράζει. Αλλού δουλεύει σωστά;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...