Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το sd maid κάνει πολύ καλή δουλειά αρκεί να πάρεις το pro.

 

την εβαλα την συγκεκριμενη εφαρμογη,και τωρα? πως μπορω να βρω αχρειαστους φακελους και διπλους?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

την εβαλα την συγκεκριμενη εφαρμογη,και τωρα? πως μπορω να βρω αχρειαστους φακελους και διπλους?

 

Δυο κινήσεις θα κάνεις: clean system/check/clean all και clean apps/check/clean all.

Εύχομαι μόνο να είσαι root. Ξέχασα να το αναφέρω πριν. Δεν ξέρω αν παίζουν όλες οι λειτουργίες αν δεν είσαι :rolleyes:

Edited by noisex
Link to comment
Share on other sites

Ειναι για root

 

Την εβαλα σε ...καθαρη συσκευη HTC S One μπηκε αλλα λεει :

USE AT OWN RISK

 

Root status: Unrooted

 

Το easy Unistaller καλο ειναι ?

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι για root

 

Την εβαλα σε ...καθαρη συσκευη HTC S One μπηκε αλλα λεει :

USE AT OWN RISK

 

Root status: Unrooted

 

Το easy Unistaller καλο ειναι ?

 

Από την στιγμή που κάνεις "root" το κινητό σου, οπότε και το ελέγχεις 100% εσύ, παραμερίζοντας την samsung, είναι φυσικό να σου λέει "use at own risk", αφού μπορείς να του πειράξεις αρχεία συστήματος που πριν το root δεν μπορούσες.. Τώρα για το easy Uninstaller, είναι ανάλογα τι δουλειά θέλεις να κάνεις.. Δεν θα το σύγκρινα με το SD Maid σε καμία περίπτωση.. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος αυτες οι εφαρμογες που διαγραφουν ειναι για ροοτ συσκευες.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα... μπορει καποιος φιλος να μου εξηγησει οσο πιο κατανοητα γινεται το πως δουλευουν οι εφαρμογες Better battery stats και Battery drain? Τις εγκατεστησα μετα απο προτροπη καποιου φιλου στο thread του Galaxy SII, διοτι εδω και καμμια 10 ημερες που το rootαρα, κατι μου τρωει την μπαταρια... απεγκατεστησα βεβαια τις περισσοτερες απο τις εφαρμογες που εβαλα μετα το root (καποιες τις χρειαζομαι ετσι κι αλλιως) αλλα λυση δεν βρηκα...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει αναβάθμιση για το tapatalk. Το κατέβασε κανένας να μας πει αν διορθώθηκε το θέμα με το scrolling, για να μην το βάζω και το βγάζω τσάμπα;

 

εγω γυρισα στη 2.1.3 και ηρεμισα.

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

απλως κανε update απο την εφαρμογη μεσα και θα στο βγαλει

 

εχει σημασια απο που πηρες το don't panic?

εμενα μου το δωσανε δωρεαν στο πλαισιο με το κινητο αλλα δεν μου κανει την αναβαθμιση

Link to comment
Share on other sites

junglist καλη ενημερωση για το sygic. Βεβαια, στα μαγαζια δεν βλεπω να το εχουν διαθεσιμο ακομη, ελπιζω να μην αργησουν.
Link to comment
Share on other sites

Δυο κινήσεις θα κάνεις: clean system/check/clean all και clean apps/check/clean all.

Εύχομαι μόνο να είσαι root. Ξέχασα να το αναφέρω πριν. Δεν ξέρω αν παίζουν όλες οι λειτουργίες αν δεν είσαι :rolleyes:

 

Φίλε μου λες σε παρακαλώ την διαδρομή για να κάνω αυτές τις ενέργεις; Δεν τις βρίσκω

Link to comment
Share on other sites

Δυο κινήσεις θα κάνεις: clean system/check/clean all και clean apps/check/clean all.

Εύχομαι μόνο να είσαι root. Ξέχασα να το αναφέρω πριν. Δεν ξέρω αν παίζουν όλες οι λειτουργίες αν δεν είσαι :rolleyes:

 

Δεν την βρισκω την διαδρομή αυτή

Link to comment
Share on other sites

εχει σημασια απο που πηρες το don't panic?

εμενα μου το δωσανε δωρεαν στο πλαισιο με το κινητο αλλα δεν μου κανει την αναβαθμιση

 

Η εκδοση απο πλαισιο δεν εχει δωρεαν αναβαθμισεις

Link to comment
Share on other sites

Η εκδοση απο πλαισιο δεν εχει δωρεαν αναβαθμισεις

Κι ομως, το συνοδευτικο βιβλιαρακι κανει λογο για απεριοριστες χρονικα αναβαθμισεις. Ασε που δεν σου κατεβαζει τουλαχιστον την τελευταια (4.5.1) αλλα την 4.4. Σημερα το ενεργοποιησα και εφαγα τη χλαπατσα. Αυριο θα τους παρω τηλεφωνο.

Επρεπε τουλαχιστον σημερα να μου κατεβασει την τελευταια αναβαθμιση και μετα ας μη μου εδινε αλλο update. :mad::mad:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή freedi youtube που κατέβασα πρόσφατα και δεν είχα ξανδοκιμάσει,δε μου κατεβάζει κανένα βίντεο αφού μου λέει ότι ψάχνει το file size του,και αν το βάλω να το παίξει μου λέει "cannot play this file, please check current connection quality"...Κανείς που να ξέρε τι να κάνω??Ευχαριστώ!!

 

Κατέβασε το tubemate από το aptoide και θα είσαι αρχηγός.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω το εξης γνωστο προβλημα.εβαλα το go sms για τους 160 χαρακτηρες αλλα παπαλα.

το γυρναω στα κεφαλαια ξεκιναει να μετραει απο 160 και μετα απο 5-6 γραμματα ξαναμετραει απο το 60.

πηγα ρυθμισεις και επελεξα στην λειτουργεια εκτελεσης την ορισμενη λειτουργεια οπως διαβασα αλλα τιποτα

καποια ιδεα η καποιο λινκ για την συγκεκριμενη κουβεντα γιατι δεν το βρισκω αλλα θυμαμαι οτι καπου το ειχα διαβασει παλι

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

εχω το εξης γνωστο προβλημα.εβαλα το go sms για τους 160 χαρακτηρες αλλα παπαλα.

το γυρναω στα κεφαλαια ξεκιναει να μετραει απο 160 και μετα απο 5-6 γραμματα ξαναμετραει απο το 60.

πηγα ρυθμισεις και επελεξα στην λειτουργεια εκτελεσης την ορισμενη λειτουργεια οπως διαβασα αλλα τιποτα

καποια ιδεα η καποιο λινκ για την συγκεκριμενη κουβεντα γιατι δεν το βρισκω αλλα θυμαμαι οτι καπου το ειχα διαβασει παλι

 

Ενεργοποιησες την επιλογη για τοπικες ρυθμισεις στο GoSms?

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιησες την επιλογη για τοπικες ρυθμισεις στο GoSms?

 

τωρα πηγα και τσεκαρα αν εννοεις αυτο στις ρυθμισεις αποστολης ,ενεργοποιηση υποστηριξης για τοπικες ρυθμισεις,και υποστιριζομενες γλωσσες λειτουργεια ελληνικων sms ?

οκ αυτο ηταν τελικα.ευχαριστω.

Edited by navystam
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με Calendar.

Ξέρει κανείς πώς μπορώ να μεταφέρω τα δεδομένα από το calendar του Android Revolution Rom στο calendar της IceCold που πέρασα τώρα;

Δυστυχώς με sync δεν έγινε τίποτα, κάτι που ίσως δείχνει ότι το παλιό calendar ήταν της HTC και όχι από το Google account μου.

Καμιά ιδέα;

Το κινητό είναι το Desire HD.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα θέμα.

 

Ενώ κατέβασα κανονικά το Navigton Cosmote selection και μου το ανοίγει κάθε φορά που προσπαθώ να κατεβασω τους χάρτες μέσω Wifi μου γραφεί συνεχώς 'Σφάλμα σύνδεσης. Παρακαλούμε προσπαθήστε ξανά αργότερα'. Με το S2 δεν είχα αυτό το προβλημα. Μου τους κατέβασε με τι μία.

 

Τι μπορεί να παίζει? Έχω εκνευριστεί. Έχω δοκιμάσει 100 φορές και συνεχώς το ίδιο.... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με το Go sms pro...

Έστειλα σήμερα να δω τα υπόλοιπα μου στην cosmote (τι το ήθελα?), και μου ήρθαν 4-5 μηνύματα που μου έλεγαν πόσο έχω σε καθετί.. Ένα μήνυμα όμως από αυτά, ενώ το έβγαλε στην μπάρα πάνω, στα μηνύματα δεν το έβγαζε πουθενά. Ενώ όταν πατάω να το δω, με βγάζει να γράψω νέο μήνυμα.. Απεγκατέστησα και εγκατέστησα ξανά την εφαρμογή, και μου κάνει πάλι το ίδιο. Βγάζει μόνιμα πάνω ότι έχω αυτό το μήνυμα, ενώ δεν μπορώ να το βρω πουθενά..

Το έχει κάνει και σε κανέναν άλλο? Καμιά ιδέα?

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Εχω εγκαταστήσει το skype στο κινητο μου και οταν εκανα κάποια κληση εβγαινε μια "ταμπελα" που ελεγε απο που θέλετε να κσνετε την κληση απο το τηλέφωνο ή απο το skype.

 

Κατα λαθος πάτησα την επιλογη παντα απο το τηλεφωνο και τωρα δεν μπορω να βρω απο που ενεργοποιείτε και παλι αυτη η ταμπελίτσα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω εγκαταστήσει το skype στο κινητο μου και οταν εκανα κάποια κληση εβγαινε μια "ταμπελα" που ελεγε απο που θέλετε να κσνετε την κληση απο το τηλέφωνο ή απο το skype.

 

Κατα λαθος πάτησα την επιλογη παντα απο το τηλεφωνο και τωρα δεν μπορω να βρω απο που ενεργοποιείτε και παλι αυτη η ταμπελίτσα.

 

Θα πας "Ρυθμίσεις -> Εφαρμογές -> Όλα και θα βρεις την εφαρμογή που την έχει ορίσει προεπιλεγμένη.. Όταν μπεις, θα σου λέει κάπου "Διαγραφή Προεπιλογών".. Το πατάς και είσαι σαν καινούριος!!.. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με το Go sms pro...

Έστειλα σήμερα να δω τα υπόλοιπα μου στην cosmote (τι το ήθελα?), και μου ήρθαν 4-5 μηνύματα που μου έλεγαν πόσο έχω σε καθετί.. Ένα μήνυμα όμως από αυτά, ενώ το έβγαλε στην μπάρα πάνω, στα μηνύματα δεν το έβγαζε πουθενά. Ενώ όταν πατάω να το δω, με βγάζει να γράψω νέο μήνυμα.. Απεγκατέστησα και εγκατέστησα ξανά την εφαρμογή, και μου κάνει πάλι το ίδιο. Βγάζει μόνιμα πάνω ότι έχω αυτό το μήνυμα, ενώ δεν μπορώ να το βρω πουθενά..

Το έχει κάνει και σε κανέναν άλλο? Καμιά ιδέα?

Τελικά το έλυσα μόνος μου νομίζω... Οπότε θα σας πω τι έκανα, αν το παρουσιάσει και σε κανέναν άλλο, να ξέρετε...

Αφού δεν μπορούσα να το βρω πουθενά το μήνυμα για να το σβήσω, πάτησα αναζήτηση βάση περιεχομένου, μου το έβγαλε και το έσβησα από εκεί.....:)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...