Jump to content

[Android - προτάσεις] Εφαρμογές γραφείου και παραγωγικότητας


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ριχνω μια ματια στο teamup τωρα,αλλα δε μπορω να καταλαβω πως θα συγχρονιστει μεβτους αλλους συναδερφους μου!ευχαριστω πολυ

Δοκίμασε google keep. Οτι γράφεις μπαίνει μέσα το βλέπουν όλοι οσοι έχουν τον ιδιο λογαριασμό πχ ενα gmail.μπορεις να τσεκάρεις και να σβηνεις τις εργασίες που εχεις κάνει.ωστε να ξέρουν οι υπόλοιποι οτι κλείνουν εκκρεμότητες και μπορεις και απο τον υπολογιστη να προσθετεις επιπλέον σημειωσεις με copy paste. Ειναι βολικο κατι σαν check list.

 

Στάλθηκε από το Redmi 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μέχρι τώρα στο γραφείο σημειώνουμε τα ραντεβού στο ημερολόγιο του gmail...

Και κάθε μέρα στέλνω χειροκίνητα sms υπενθύμισης στούς πελάτες, υπάρχει τρόπος ή κάποια εφαρμογή αυτό να γίνεται αυτόματα... ?

Link to comment
Share on other sites

καλο!δοκίμασα πολλα αλλα ακομα κανενα με τα απλα μου κριτηρια.απλως θελω να ειναι σε οσο πιο απλη ημερολογιακη μορφη γινεται (σαν κλασικο απλο ημερολογιο) και απλως μεσα να βαζεις μια σημειωση η εικονα σε καποια ωρα της μερας πχ.ουτε ειδοποιησεις ουτε τιποτα συνθετα.και μολις μπαινει ο αλλος υπαλληλος που εχει ρεπο,να βλεπει με τη μια τι εχεις συμπληρωσει εκεινη τη μερα!επισης σημαντικο οπως ειπα πριν,να εχει ενα στανταρ χωρο για γενικες σημειωσεις!δε θελω να εχει ειδοπ. γιατι το θελουμε στην πιο απλη του μορφη,να μη παταμε καθε φορα επιλογη "χωρις ειδοπ." κλπ...και επισης να τρεχει και σε iphone!τωρα με το βαιμπερ γινεται ενας πανικος..να εχεις ρεπο και αυτο να μη σταματαει να βαράει..ευτυχως ειμαι root και με το xnotifications κανω mute,dismiss κλπ για οση ωρα θελω..

Dropbox paper το είδα πριν λίγο και μπορεί να σε ενδιαφέρει

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δες και το Asana για ομάδα https://play.google.com/store/apps/details?id=com.asana.app.

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια,τα ειδα ολα αλλα δεννν.θελω κατι πολυ απλουστατο.ειδικά η μια κοπελα στη δουλεια δε σκαμπαζει καθολου απο αυτα και μολις τα δει θα αγχωθει..
Link to comment
Share on other sites

Πάντως τις εφαρμογές Evernote και Asana τις προτείνω κι εγώ ανεπιφύλακτα.

Εξαιρετικές στο είδος τους.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Για δωρεαν office ποιο προτείνετε?

Το WPS Office, το Office Suite+ PDF Editor, το Polaris Office+ PDF Editor ή κάποιο άλλο?

Τι αλλο? Τη σουιτα της MS!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Hancom office. Για μενα το πιο πληρες, πλησιαζει το windows ms office. Το μονο που δεν κανει ειναι να σωζει τα αρχεια και ως pdf. Γι αυτο εχω και τη σουιτα της google.
Link to comment
Share on other sites

κατι ολοκληρωμενο;αλλα μου λένε ληψη γραμματοσειρων φια να εμφανιζεται ολοκληρο το εγγραφο,αλλα ληψη ολοκληρης εκδοσης για μετατροπη pdf σε xl κλπ..αυτο το τελευταίο με ενδιαφερει πολυ..
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας, έχει κανείς καμιά πρόταση για εφαρμογή αντικατάστασης του beep 'n go? το είχα βολευτεί χρόνια αλλά πάει για κλείσιμο οπότε ψάχνω κάτι αντίστοιχο.
Link to comment
Share on other sites

Για μετατροπή PDF αρχείων σε EXCEL τι προτείνετε;

Google search.

Ειναι γεμάτο με ονλινε προγράμματα

 

https://www.google.gr/search?hl=el-GR&ie=UTF-8&source=android-browser&q=convert+pdf+to+excel&gws_rd=cr,ssl&ei=OSsIWaDeI4qagAaxsa-IDQ

 

 

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω πρόγραμμα που να συνδέω το κινητό στο pc και να δουλεύω απο εκεί. Θέλω να βλέπω την οθόνη του τηλεφώνου στην οθόνη του pc καί να χρησιμοποιώ το πληκτρολόγιο και το ποντίκι. Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα να μου προτείνεται?

Αν δεν υπάρχει ακριβώς αυτό που ψάχνω, προτείνεται κάτι άλλο?

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω πρόγραμμα που να συνδέω το κινητό στο pc και να δουλεύω απο εκεί. Θέλω να βλέπω την οθόνη του τηλεφώνου στην οθόνη του pc καί να χρησιμοποιώ το πληκτρολόγιο και το ποντίκι. Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα να μου προτείνεται?

Αν δεν υπάρχει ακριβώς αυτό που ψάχνω, προτείνεται κάτι άλλο?

Εγώ χρησιμοποιώ teamviewer, βέβαια πχ το zopo μου δεν μπορώ να το χειριστώ αλλά τα άλλα 2 γνωστές μάρκες όλα καλά

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω πρόγραμμα που να συνδέω το κινητό στο pc και να δουλεύω απο εκεί. Θέλω να βλέπω την οθόνη του τηλεφώνου στην οθόνη του pc καί να χρησιμοποιώ το πληκτρολόγιο και το ποντίκι. Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα να μου προτείνεται?

Αν δεν υπάρχει ακριβώς αυτό που ψάχνω, προτείνεται κάτι άλλο?

Δοκίμασε και αυτό αν θέλεις..

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koushikdutta.vysor

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Έχετε να προτείνετε κανένα TTS που να διαβάζει ελληνικά;

Ευχαριστώ

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Edited by D_Angelos
Link to comment
Share on other sites

Φωνή vocalizer tts.

Την έχω για τη αναγνώριση κλήσεων και τη δουλεύω μαζί με το caller name talker.

Επίσης και στην πλοήγηση.

Η φωνή έχει δοκιμαστική περίοδο 7 ημερών. Η άλλη εφαρμογή είναι δωρεάν.

 

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φωνή vocalizer tts.

Την έχω για τη αναγνώριση κλήσεων και τη δουλεύω μαζί με το caller name talker.

Επίσης και στην πλοήγηση.

Η φωνή έχει δοκιμαστική περίοδο 7 ημερών. Η άλλη εφαρμογή είναι δωρεάν.

Δώσε αν θες link και για το vocalizer tts και για το caller name talker.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε σαμσουνγκ κινητο παντως, στο samsung apps υπαρχει πολυ καλη (και τσαμπα) tts ελληνικη φωνη που λειτουργει παντου.
Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε σαμσουνγκ κινητο παντως, στο samsung apps υπαρχει πολυ καλη (και τσαμπα) tts ελληνικη φωνη που λειτουργει παντου.

 

Εγώ έχω το j5 2016,Έχω δει ότι υπάρχει αυτή η εφαρμογή αλλά δεν μπόρεσα να την κάνω να δουλέψει.Ξερει κάποιος πως μπορώ να το κάνω,ευχαριστώ.

 

ΥΓ.Ναι μεν υπάρχει η εφαρμογή,αλλά δεν υπάρχει η φωνή στα Ελληνικά για να την κατεβάσεις.

Edited by dantspet
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε σαμσουνγκ κινητο παντως, στο samsung apps υπαρχει πολυ καλη (και τσαμπα) tts ελληνικη φωνη που λειτουργει παντου.

Κι εγώ δε το ήξερα, πήγα χθες να σετάρω το S8+ από την αρχή, βάζω Sygic αγορασμένο με Ευρώπη, πάω να διαλέξω φωνή και βλέπω ότι με πετάει στο Samsung App Store με Greek TTS. Πολύ ευχάριστη έκπληξη και όλα λειτουργούν άψογα. :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Φωνή vocalizer tts.

Την έχω για τη αναγνώριση κλήσεων και τη δουλεύω μαζί με το caller name talker.

Επίσης και στην πλοήγηση.

Η φωνή έχει δοκιμαστική περίοδο 7 ημερών. Η άλλη εφαρμογή είναι δωρεάν.

 

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ωραία, διαβάζει και αγγλικά και ελληνικά μια χαρά

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δώσε αν θες link και για το vocalizer tts και για το caller name talker.

Δυστυχώς από το κινητό δεν βολεύει να βάλω link, η ονομασία τους όμως στο playstore είναι ακριβώς όπως τα έγραψα εδώ.

Στην αναζήτηση θα στα εμφανίσει.

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δε το ήξερα, πήγα χθες να σετάρω το S8+ από την αρχή, βάζω Sygic αγορασμένο με Ευρώπη, πάω να διαλέξω φωνή και βλέπω ότι με πετάει στο Samsung App Store με Greek TTS. Πολύ ευχάριστη έκπληξη και όλα λειτουργούν άψογα. :)

 

Δηλαδη δεν σου ζητησε να κατεβασεις καποια γλωσσα -φωνη?

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Εφαρμογές γραφείου και παραγωγικότητας

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...