Jump to content

[Android - προτάσεις] Εφαρμογές γραφείου και παραγωγικότητας


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

δοκιμασε μια το xposed module installeropt εχει απειρες ρυθμισεις μεσα,πιστευω να κανεις δουλεια.

Ευχαριστώ για την υπόδειξη φίλε μου. Δεν το ξέρω καθόλου πως δουλεύει αλλά θα ήθελα να το δοκιμάσω. Γνωρίζεις μήπως που μπορώ να το βρώ;

Link to comment
Share on other sites

εφ'οσον εισαι root,κανεις εγκατασταση το xposed framework http://repo.xposed.info/module/de.robv.android.xposed.installer

και μετα το ψαχνεις μεσα απο αυτο.μεσα θα βρεις εκατονταδες mods που δε φανταζεσαι τη χρησιμοτητα τους ειναι σκετη τρελα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Ξέρει κάποιος αν υπάρχει κάποιο εγχειρίδιο χρήσης για την εφαρμογή WPS Office στα ελληνικά? Αν είναι και με βίντεο ακόμα καλύτερα. Γειά σας

 

Στάλθηκε από το SM-G355HN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια. Χρησιμοποιω δυο λογαριασμους gmail και δεν ειχα μεχρι τωρα προβλημα γιατι εκανα συνδεση σε ολες τις εφαρμογες. Μεσω ενος site που εκανα για τη δουλεια μου, μου δωθηκε mail τυπου pop3. Πως στο καλο το συνδεω αυτο? Ή μηπως δεν γινεται καθόλου μεσω android? Το εχω προωθησει ηδη στο gmail αλλα δεν θελω να φαινεται οτι απανταω μεσω gmail.....
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια. Χρησιμοποιω δυο λογαριασμους gmail και δεν ειχα μεχρι τωρα προβλημα γιατι εκανα συνδεση σε ολες τις εφαρμογες. Μεσω ενος site που εκανα για τη δουλεια μου, μου δωθηκε mail τυπου pop3. Πως στο καλο το συνδεω αυτο? Ή μηπως δεν γινεται καθόλου μεσω android? Το εχω προωθησει ηδη στο gmail αλλα δεν θελω να φαινεται οτι απανταω μεσω gmail.....

Είτε στο Gmail είτε σε κάποια άλλη εφαρμογή μειλ όταν πας να προσθέσεις λογαριασμό έχει να βάλεις και pop3 χειροκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

Είτε στο Gmail είτε σε κάποια άλλη εφαρμογή μειλ όταν πας να προσθέσεις λογαριασμό έχει να βάλεις και pop3 χειροκίνητα.

 

Στο mailwise που δουλευω οταν παω να βαλω νεο λογαριασμο μου δινει τις επιλογες exhange, hotmail, outlook, gmail+apps. yahoo, other.

Παω στο other, βαζω το mail και με ρωταει τι ειναι? IMAP, Exchange ή Google? Αν δεν κανω λαθος δεν ειναι καποιο απο τα τρια....

Δοκίμασα και το Blue Mail και έβαλα κανονικά τον λογαριασμό. Οπότε είναι θέμα Mailwise να υποθέσω....

Τελικά απλά το πρόσθεσα. Δεν μου έρχονται μηνύματα...

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Στο mailwise που δουλευω οταν παω να βαλω νεο λογαριασμο μου δινει τις επιλογες exhange, hotmail, outlook, gmail+apps. yahoo, other.

Παω στο other, βαζω το mail και με ρωταει τι ειναι? IMAP, Exchange ή Google? Αν δεν κανω λαθος δεν ειναι καποιο απο τα τρια....

Δοκίμασα και το Blue Mail και έβαλα κανονικά τον λογαριασμό. Οπότε είναι θέμα Mailwise να υποθέσω....

Τελικά απλά το πρόσθεσα. Δεν μου έρχονται μηνύματα...

 

Εκει που σου εχει τις 3 επιλογες θα επρεπε να εχει και το pop3, εγω pop3 εχω προσθεσει στην εφαρμογη του gmail και μου ερχονται κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Εκει που σου εχει τις 3 επιλογες θα επρεπε να εχει και το pop3, εγω pop3 εχω προσθεσει στην εφαρμογη του gmail και μου ερχονται κανονικα.

 

Άκυρο, το έφτιαξα. Έβαλα το λογαριασμό σαν IMAP και το πήρε. Ευχαριστώ για τη βοήθεια...

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Νέο feature του Nova Launcher.

Αν και έχω την 6.0 και όχι την 7.0, πλέον κάποιες εφαρμογές υποστηρίζουν το long press functionality.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161226/43db65ee4792d6f1561bc7ad634c3959.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161226/a22a83b009df117b8bd221fd97ea2784.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161226/b3397b4a2a893ded063de330f4ca92d0.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161226/31d444efb476b2d9fe235ca833f6bfcb.jpg

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει καποια εφαρμογη pdf scanner η οποια ομως θα μου δινει επιλογη να βγαζω τις φωτο σε μικρη αναλυση για να μην πιασει πολυ χωρο το pdf που θελω να δημιουργησω;ειναι ενα βιβλιο 250 σελιδες και δε θελω να μου πιασει πολυ χωρο...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
ενταξει με το προηγουμενο,βρηκα ακρη.μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να κανω μια λιστα στο facebook με ΜΟΝΟ το τι κανουν και τι βαζουν οι φιλοι μου;Δε ξερω,αλλα για καποιο περιεργο λογο στην αρχικη μου σελιδα γινεται χαμος απο δημοσιευσεις σελιδων και πολυ λιγα απο δημοσ. κλπ φιλων μου!θελω πχ να παταω ενα κουμπι και να βλεπω μονο απο τους φιλους μου,χωρις καθολου αρθρα απο σελιδες κλπ.ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

ενταξει με το προηγουμενο,βρηκα ακρη.μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να κανω μια λιστα στο facebook με ΜΟΝΟ το τι κανουν και τι βαζουν οι φιλοι μου;Δε ξερω,αλλα για καποιο περιεργο λογο στην αρχικη μου σελιδα γινεται χαμος απο δημοσιευσεις σελιδων και πολυ λιγα απο δημοσ. κλπ φιλων μου!θελω πχ να παταω ενα κουμπι και να βλεπω μονο απο τους φιλους μου,χωρις καθολου αρθρα απο σελιδες κλπ.ευχαριστω!

 

αυτο ειναι ευκολο https://www.facebook.com/bookmarks/lists/

Δυστυχως "καταργησαν" την δυνατοτητα για λιστες με προφιλ κ σελιδες μαζι.

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι γινεται με το yahoo mail???δε μπορω να μπω καθολου και φαινεται να ειναι ωενιξο το θεμα σημερα!!τι κανουμε;;μπηξα εδω http://www.express.co.uk/life-style/science-technology/743778/How-To-Check-BT-Internet-Sky-TV-UK-Account-Hack-Change-Password και λεει κατι για το λογαριασμο μου οτι δεχτηκε επιθεση!!μηπως να ανησυχουμε;;;
Link to comment
Share on other sites

παιδια τι γινεται με το yahoo mail???δε μπορω να μπω καθολου και φαινεται να ειναι ωενιξο το θεμα σημερα!!τι κανουμε;;μπηξα εδω http://www.express.co.uk/life-style/science-technology/743778/How-To-Check-BT-Internet-Sky-TV-UK-Account-Hack-Change-Password και λεει κατι για το λογαριασμο μου οτι δεχτηκε επιθεση!!μηπως να ανησυχουμε;;;

Τι εννοείς δεν μπορείς να μπεις? Σου ζητάει να ασφαλίσεις τον λογαριασμό? Αν ναι, συνέχισε και απλά άλλαξε password.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

ενταξει τωρα μπηκε...αλλαξα και κωδικο..απλως στο λινκ που εβαλα πριν,σου λεει αν δεχτηκες επιθεση και ηταν θετικο!απλως δε καταλαβα αν οντως το σπασαν και κλεψαν τπτ πολυτιμο,η απλως προσπαθησαν...
Link to comment
Share on other sites

ενταξει τωρα μπηκε...αλλαξα και κωδικο..απλως στο λινκ που εβαλα πριν,σου λεει αν δεχτηκες επιθεση και ηταν θετικο!απλως δε καταλαβα αν οντως το σπασαν και κλεψαν τπτ πολυτιμο,η απλως προσπαθησαν...

 

Έχει γίνει χαμός με τους λογαριασμούς yahoo που παραβιάστηκαν.

Γενικά, το yahoo παρακμάζει. Θα σου προτεινα να μεταφερθείς σε gmail ή hotmail.

Μπορείς να ορίσεις τα μέίλ που σου έρχονται στο yahoo να προωθούνται αυτόματα στο νέό σου λογαριασμό.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω.απο το να τρομαζω καλυτερα ετσι.τωρα τι κανω;πως ξεκιναω;;!

 

Αν πας σε gmail (που υποθέτω ότι έχεις) κάπου μέσα στις ρυθμίσεις (από υπολογιστή) μπορείς να ρυθμίσεις να λαμβάνεις αυτόματα τα μειλ που στέλνονται στον λογαριασμό σου yahoo. (αν δεν κάνω λάθος πας ρυθμίσεις > λογαριασμοί > έλεγχος αλληλογραφίας από άλλους λογαριασμούς). Πάντως, γενικά ψάξε το , μπορεί να είναι και αλλού οι ρυθμίσεις αυτές.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω για όποιον ξέρει και χρησιμοποιεί το Google Keep. Όταν έχω μέσα σε μία σημείωση μία φωτογραφία (που δεν είναι πλέον στο Gallery μου) ή ένα σχεδιάκι που μπορείς να κάνεις μέσα στο Keep υπάρχει τρόπος να το κατεβάσω με τη μία στη μνήμη του κινητού μου; Όχι δηλαδή να το ανεβάσω πχ στο Google Photos και μετά να το κάνω download από εκεί.

Γιατί δεν μου βγάζει κάποια τέτοια επιλογή άμεσου κατεβάσματος.

 

Live to ride, ride to live...

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις εγκαταστήσει τον es explorer, πάτα στις επιλογές του keep (αφού κανείς touch στην φώτο) -> αποστολή -> ολοκλήρωση ενέργειας με es explorer
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Εφαρμογές γραφείου και παραγωγικότητας

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...