Jump to content

[Android - προτάσεις] Εφαρμογές γραφείου και παραγωγικότητας


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό έκανα τελικά. Χρησιμοποιώ το evernote και Zoho CRM

 

Ότι κι αν δοκίμασα αυτές οι εφαρμογές είναι οι καλύτερες και ευκολότερες στην χρήση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος κάποια εφαρμογή για να συνδέεις το κινητό με τον υπολογιστή και να μπορείς να πληκτρολογείς τα sms στην εφαρμογή στον υπολογιστή και να φεύγουν από το κινητό σου κανονικά.

 

Απλά το θέλω διότι με διευκολύνει αφάνταστα το να στέλνω ότι θέλω από την μεγάλη οθόνη του υπολογιστή, όπου μπορώ να κάνω copy paste ότι θέλω.

 

Ευχαριστώ!

 

έχω το Samsung S3!

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος κάποια εφαρμογή για να συνδέεις το κινητό με τον υπολογιστή και να μπορείς να πληκτρολογείς τα sms στην εφαρμογή στον υπολογιστή και να φεύγουν από το κινητό σου κανονικά.

 

Απλά το θέλω διότι με διευκολύνει αφάνταστα το να στέλνω ότι θέλω από την μεγάλη οθόνη του υπολογιστή, όπου μπορώ να κάνω copy paste ότι θέλω.

 

Ευχαριστώ!

 

έχω το Samsung S3!

 

αυτο και πολλα αλλα τα κανει το airdroid :)

Link to comment
Share on other sites

εχω περασμενο το εορτολογιο αλλα καπου δεν με καλυπτει...

ναι μεν μου δειχνει ποτε καποιος απο τις επαφες μυ εχει γενεθλια αλλα δεν μου λεει ποτε καποια απο τις επαφες μου γιορταζει.

θελω ενα προγραμα τετοιο το οποιο δεν θα μου δειχνει καθε μερα ποιοι γιορταζουν γενικα...αλλα μονο να με ενημερωνει αν καποια μερα καποιος απο τις επαφες μου γιορταζει ή εχει γενεθλια...

 

ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΕΤΟΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ?Η ΤΟ ANDROID ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ,"ΟΠΟΥ ΑΚΟΥΣ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΕΡΑΣΙΑ ΚΡΑΤΑ ΜΙΚΡΟ ΚΑΛΑΘΙ..."

Link to comment
Share on other sites

εχω περασμενο το εορτολογιο αλλα καπου δεν με καλυπτει...

ναι μεν μου δειχνει ποτε καποιος απο τις επαφες μυ εχει γενεθλια αλλα δεν μου λεει ποτε καποια απο τις επαφες μου γιορταζει.

θελω ενα προγραμα τετοιο το οποιο δεν θα μου δειχνει καθε μερα ποιοι γιορταζουν γενικα...αλλα μονο να με ενημερωνει αν καποια μερα καποιος απο τις επαφες μου γιορταζει ή εχει γενεθλια...

 

ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΕΤΟΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ?Η ΤΟ ANDROID ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ,"ΟΠΟΥ ΑΚΟΥΣ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΕΡΑΣΙΑ ΚΡΑΤΑ ΜΙΚΡΟ ΚΑΛΑΘΙ..."

 

Αυτό το τελευταίο που είπες. Απ αυτό είναι

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

φυσικα...το eortes σε ios...

και δουλευει αψογα με notifications ...βρισκει στις επαφες ποιοι γιορταζουν αλλα και ποιοι εχουν γενεθλια αν εχεις καταχωρησει φυσικα...

επισης οσον αφορα τις γιορτες βρισκει ολα τα ονοματα ακομα και παραλλαγες τους...κωστας ,κωστακης,ντινος....τα εβρισκε...

 

πιστευω οτι ειναι κατι που χρειαζεται και ειναι ενας απο τους λογους που αναπολω το ios

Link to comment
Share on other sites

φυσικα...το eortes σε ios...

και δουλευει αψογα με notifications ...βρισκει στις επαφες ποιοι γιορταζουν αλλα και ποιοι εχουν γενεθλια αν εχεις καταχωρησει φυσικα...

επισης οσον αφορα τις γιορτες βρισκει ολα τα ονοματα ακομα και παραλλαγες τους...κωστας ,κωστακης,ντινος....τα εβρισκε...

Ειχα iphone και μαλιστα την ειχα περασει την εφαρμογη,αλλα δεν ηξερα οτι μπορουσες να περασεις γενεθλια των επαφων

Link to comment
Share on other sites

φυσικα...το eortes σε ios...

και δουλευει αψογα με notifications ...βρισκει στις επαφες ποιοι γιορταζουν αλλα και ποιοι εχουν γενεθλια αν εχεις καταχωρησει φυσικα...

επισης οσον αφορα τις γιορτες βρισκει ολα τα ονοματα ακομα και παραλλαγες τους...κωστας ,κωστακης,ντινος....τα εβρισκε...

Ειχα iphone και μαλιστα την ειχα περασει την εφαρμογη,αλλα δεν ηξερα οτι μπορουσες να περασεις γενεθλια των επαφων

 

ειχες την lite η την επι πληρωμη?εγω την ειχα βρει προσφορα δωρεαν...νομιζω ειχε ρυθμιση και εβλεπε μετα αν στις επαφες ειχες περασμενες ημερομηνιες γεννησης η γενεθλια και στο θυμιζε

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σε κάτι τέτοια αναπολώ το μήλο αλλά είναι πολλά αυτά που έχω πει να πάει και να μην ξανάρθει..

 

Μια ερώτηση και απο εμένα...ποίο θεωρείται το καλύτερο note application;; για την ώρα έχω το evernote αλλά θέλω σε ενα φάκελο να έχω και password που δεν το κάνει

Link to comment
Share on other sites

φυσικα...το eortes σε ios...

και δουλευει αψογα με notifications ...βρισκει στις επαφες ποιοι γιορταζουν αλλα και ποιοι εχουν γενεθλια αν εχεις καταχωρησει φυσικα...

επισης οσον αφορα τις γιορτες βρισκει ολα τα ονοματα ακομα και παραλλαγες τους...κωστας ,κωστακης,ντινος....τα εβρισκε...

 

πιστευω οτι ειναι κατι που χρειαζεται και ειναι ενας απο τους λογους που αναπολω το ios

 

Το αναπολείς γιατί δεν ξέρεις να ψάχνεις https://play.google.com/store/apps/details?id=gandevs.eortologio

Έχει και widget για να μην χρειάζεται καν να μπεις στην εφαρμογή για να δεις ποιοι γιορτάζουν, κάτι που το iOS ούτε στα όνειρα του

Edited by pektis7
Link to comment
Share on other sites

Το αναπολείς γιατί δεν ξέρεις να ψάχνεις https://play.google.com/store/apps/details?id=gandevs.eortologio

Έχει και widget για να μην χρειάζεται καν να μπεις στην εφαρμογή για να δεις ποιοι γιορτάζουν, κάτι που το iOS ούτε στα όνειρα του

 

Στην προηγούμενη σελίδα λέει ότι δεν τον ικανοποίησε για τους λόγους που αναφέρει... έτοιμη την έχουμε την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Στην προηγούμενη σελίδα λέει ότι δεν τον ικανοποίησε για τους λόγους που αναφέρει... έτοιμη την έχουμε την απάντηση.

 

Τότε κάτι δεν κάνει σωστά, γιατί εμένα μια χαρά με ειδοποιεί για τις επαφές μου που γιορτάζουν.

Link to comment
Share on other sites

Τότε κάτι δεν κάνει σωστά, γιατί εμένα μια χαρά με ειδοποιεί για τις επαφές μου που γιορτάζουν.

 

Μάλλον κάτι δεν παει καλά με σένα γιατί όταν γιορτάζουν πολλοί βγάζει όλα τα ονόματα που γιορτάζουν στο wigdet....εσένα δηλαδή βγάζει ΜΟΝΟ την επαφη σου που γιορτάζει;βαλε ενα screenshot την επόμενη φορά που θα έχεις γιορτη

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάτι δεν παει καλά με σένα γιατί όταν γιορτάζουν πολλοί βγάζει όλα τα ονόματα που γιορτάζουν στο wigdet....εσένα δηλαδή βγάζει ΜΟΝΟ την επαφη σου που γιορτάζει;βαλε ενα screenshot την επόμενη φορά που θα έχεις γιορτη

 

Μίλησες για widget πριν και δεν το κατάλαβα; Είπες ότι αναπολείς τις ειδοποιήσεις των εορτών με τα ονόματά των επαφών και ότι αυτό σου λείπει στο Android. Σου λέω λοιπόν ότι κάνεις λάθος, γιατί οι ειδοποιήσεις στη notification bar έχουν κανονικά τα ονόματα των επαφών μου. Στο widget έχει το ονοματεπώνυμο αυτών που έχουν γενέθλια αλλά μόνο τα ονόματα που γιορτάζουν. Αλλά εσύ είπαμε ότι αναπολείς τις ειδοποιήσεις. Δοκίμασε το και θα δεις ότι έχει αυτό που θες.

Link to comment
Share on other sites

φυσικα...το eortes σε ios...

και δουλευει αψογα με notifications ...βρισκει στις επαφες ποιοι γιορταζουν αλλα και ποιοι εχουν γενεθλια αν εχεις καταχωρησει φυσικα...

επισης οσον αφορα τις γιορτες βρισκει ολα τα ονοματα ακομα και παραλλαγες τους...κωστας ,κωστακης,ντινος....τα εβρισκε...

 

πιστευω οτι ειναι κατι που χρειαζεται και ειναι ενας απο τους λογους που αναπολω το ios

 

Το εορτολόγιο τί από αυτά δεν σού κάνει?Γιατί κι εγώ δεν κατάλαβα...

Link to comment
Share on other sites

από dialers/contacts τι λέτε? ο exDialer "φαίνεται" αρκετά διαδεδομένος

 

Κι εγώ exdialer προτιμώ, γιατί είναι ο καλύτερος, αλλά πολύ καλό είναι και το TouchPal.

Link to comment
Share on other sites

ωραια! αν τον κατεβάσω, μπορώ να σβήσω τον stock dialer & stock contacts? (εννοείτε θα έχω κάνει Back up πριν με Tinanium)

 

Δεν υπάρχει λόγος να τα σβήσεις.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

εχω περασμενο το εορτολογιο αλλα καπου δεν με καλυπτει...

ναι μεν μου δειχνει ποτε καποιος απο τις επαφες μυ εχει γενεθλια αλλα δεν μου λεει ποτε καποια απο τις επαφες μου γιορταζει.

θελω ενα προγραμα τετοιο το οποιο δεν θα μου δειχνει καθε μερα ποιοι γιορταζουν γενικα...αλλα μονο να με ενημερωνει αν καποια μερα καποιος απο τις επαφες μου γιορταζει ή εχει γενεθλια...

 

ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΕΤΟΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ?Η ΤΟ ANDROID ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ,"ΟΠΟΥ ΑΚΟΥΣ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΕΡΑΣΙΑ ΚΡΑΤΑ ΜΙΚΡΟ ΚΑΛΑΘΙ..."

 

Αν αναφέρεσαι σε αυτή την εφαρμογή , κάνει και τα δύο.

Αν βάλεις το widget της στην αρχική σου οθόνη, σου δείχνει 2 πράγματα:

1. Σήμερα τα ονόματα που γιορτάζουν (γενικά)

2. Επαφές με γενέθλια

 

Επίσης αν έχει επαφές που πέφτουν μέσα στις 2 προηγούμενες συνθήκες, σου βγάζει και στη notification bar

εικονίδιο - ειδοποίηση.

Μόλις το πατήσεις, σε πάει στην εφαρμογή, και έχει έτοιμο sms προς αποστολή για αυτά τα πρόσωπα από τις επαφές σου.

Εσύ καλείσαι να επιλέξεις αν θα τους στείλεις sms ή όχι.

 

Υ.Γ.1 Ο σχεδιασμός της εφαρμογής δεν είναι του γούστου μου, αλλά τη χρησιμοποιώ πολύ καιρό τώρα, λόγω λειτουργικότητας.

Υ.Γ.2 Απάντηση για το σχόλιο για το "ANDROID". Πιστεύω ότι το development μιας εφαρμογής για ένα λειτουργικό σύστημα, είναι απόφαση κρίσεως οποιουδήποτε θέλει να ασχοληθεί με αυτό, συνυπολογίζοντας το εμπορικό πλαίσιο που θέτει η δημιουργός εταιρία, η αγορά στην οποία απευθύνεται, η κάλυψη κάποιας ανάγκης των χρηστών, και η οικονομική αποτελεσματικότητα του project (τα φράγκα, με άλλα λόγια).

Συνεπώς, δεν πιστεύω ότι πρέπει να κρίνεται το λειτουργικό από μόνο του, αλλά και η επιχειρηματικότητα - ρίσκα - διορατικότητα που χαρακτηρίζουν τους developers που θέλουν να ασχοληθούν με αυτό.

Συνεπώς κλείνω με μια διαφορετική οπτική , λέγοντας ότι, τα κεράσια στο android είναι ακόμη στο δέντρο, και περιμένουν για να μαζευτούν...

Edited by yiangoun
Link to comment
Share on other sites

ωραια! αν τον κατεβάσω, μπορώ να σβήσω τον stock dialer & stock contacts? (εννοείτε θα έχω κάνει Back up πριν με Tinanium)

νομιζω τις στοκ εφαρμογες πρεπει να τις κρατησεις, αλλιως δε θα μπορεις να πραγματοποιεις κλησεις!!

Link to comment
Share on other sites

Σε παρόμοιο μήκος κύματος, εγώ ψάχνω μια εφαρμογή που να απορρίπτει επιλεγμένες κλήσεις - ειδικά αυτές με απόκρυψη. Στο LG O2X που το θέλω κρασάρει ο dialer όταν πάω να το ενεργοποιήσω από τις επιλογές του...

Έχω βρει κι εγώ αρκετές στο play, αλλά ιδανικά θέλω σχόλια από κάποιους που έχουν δοκιμάσει.

 

Δικιμασε το extreme call blocker απο το store

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Εφαρμογές γραφείου και παραγωγικότητας

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...