Jump to content

[Android - προτάσεις] Εφαρμογές γραφείου και παραγωγικότητας


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nα σημειώσω απλά ότι καμιά φορά και παρά την ύπαρξη adblocker, γίνεται να εμφανίζονται διαφημήσεις γιατί βγαίνουν καινούριοι hosts και δεν υπάρχουν στα αρχεία του adbblocker ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Nα σημειώσω απλά ότι καμιά φορά και παρά την ύπαρξη adblocker, γίνεται να εμφανίζονται διαφημήσεις γιατί βγαίνουν καινούριοι hosts και δεν υπάρχουν στα αρχεία του adbblocker ;)

 

Κάποια εφαρμογή που να αλλάζει την κατω μπάρα με τα 3 κουμπιά από το nexus s και να το κάνει όπως των htc scene την καμπυλοτή μπάρα ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει κάποια εφαρμογή που μπορεί να συγχρονιζει notes με το outlook;

Εγώ έβαλα το NitroNotes για να φέρω τις σημειώσεις που είχα στο Outlook. Δεν έχω δοκιμάσει συγχρονισμό πίσω στο Outlook γιατί δεν με ενδιέφερε, οπότε δεν ξέρω αν δουλεύει πλήρως.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή που να αλλάζει την κατω μπάρα με τα 3 κουμπιά από το nexus s και να το κάνει όπως των htc scene την καμπυλοτή μπάρα ?

 

helauncher,σου δινει κι αλλες επιλογες εκτος απο του sense

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς εάν μπορώ να κάνω το nexus s να κλειδώνει έτσι -->

 

http://www.droiddog.com/wp-content/uploads/2010/12/device1.png

Link to comment
Share on other sites

Σύντομα θα έχω στα χέρια μου 1 κινεζικο bluetooth keyboard.

Με τι πρόγραμμα μπορώ να το σετάρω με το tablet μου (2.3.3 Android)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν πολλες, αλλα ολες απαιτουν ρουτ.

Εγω εχω το shoot me απο μαρκετ.

Παιδια ποια ειναι η καλυτερη εφαρμογη για να παιρνω screenshots ?

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς εάν μπορώ να κάνω το nexus s να κλειδώνει έτσι -->

 

http://www.droiddog.com/wp-content/uploads/2010/12/device1.png

Θα γίνεται σίγουρα και με κάποιο πρόγραμμα, αλλά υπάρχει η ίδια επιλογή και στη cm7 rom, οπότε αν χρησιμοποιείς αυτήν, πες μου να σου πω. Αλλιώς αν κάποιος ξέρει κάποια εφαρμογή...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Παιζει καμια εφαρμογουλα που να βοηθαει να σβησουμε αχρηστα πραγματα απο τη μνημη η και την sd του κινητου?που να δειχνει για παραδειγμα ποια αρχειακια δε χρησιμοποιουνται, η ειναι πανω απο ενα συγκεκριμενο μεγεθος???
Link to comment
Share on other sites

Παιζει καμια εφαρμογουλα που να βοηθαει να σβησουμε αχρηστα πραγματα απο τη μνημη η και την sd του κινητου?που να δειχνει για παραδειγμα ποια αρχειακια δε χρησιμοποιουνται, η ειναι πανω απο ενα συγκεκριμενο μεγεθος???

 

Αυτη η εφαρμογη υποσχεται αυτα που λες.

http://www.appbrain.com/app/sd-maid-system-cleaning-tool/eu.thedarken.sdm

Δεν την εχω τεσταρει ακομα, χθες την εγκατεστησα κι εγω.

Link to comment
Share on other sites

'Εχει βρέι κανείς εφαρμογή που να κάνει διαχείρηση πελατολογίου?

Ένα πελατολόγιο και να καταγράφεις πότε έκανες επίσκεψη και κάποιες σημειώσεις κλπ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εχω εδω και λίγες μερες ενα desire s και εχω μια απορία .....μια και η ενασχοληση μου με android είναι πολύ συντομη αφού είναι το επόμενο βήμα μου μετα τα win mobile 6.1....

το ερωτημα ειναι το εξής: όταν ανοίγω ένα doc αρχείο το οποίο έχω αποθηκεύσει στην κάρτα μνήμης από το es fileexplorer και του κάνω επεξεργασία δεν με αφήνει μετά να το κάνω save.(μου βγάζει μύνημα ότι η μνήμη είναι full)

όταν όμωε το ίδιο αρχείο το ανοίγω από το quickoffice το επεξεργάζομαι και μπορώ και το κάνω save.....

πως γίνεται αυτό αφού και τις δύο φορές το quickoffice το ανοίγει το αρχείο?????

Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
προγραμμα προβολής αρχείων microsoft office ( το quickoffice pro ειναι paid) δωρεάν?

Για προβολή μόνο, κάνει και το quickoffice το απλό. Το pro είναι και για επεξεργασία των αρχείων ή δημιουργία νέων αρχείων.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Για προβολή μόνο, κάνει και το quickoffice το απλό. Το pro είναι και για επεξεργασία των αρχείων ή δημιουργία νέων αρχείων.

 

πού το βρισκω αυτο ? δεν είναι στο market!

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

πού το βρισκω αυτο ? δεν είναι στο market!
Στη συσκευη σου δεν ειναι προεγκατεστημενο το quickoffice?

Νομιζω παντως οτι και τo documents to go εχει δωρεαν εκδοση. Πρεπει να υπαρχει στο μαρκετ...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Για επεξεργασία εγγράφων δε θα βρεις στο market τις full εκδόσεις, εκτός αν χρησιμοποιήσεις το market enabler για να μπορείς να αγοράζεις εφαρμογές επι πληρωμή!
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή για ατζέντα (ημερολόγιο) που να μην συνδέεται με το google calendar ;

 

Edit: Τελικά βρήκα την ιδανικότερη εφαρμογή . jorte λέγεται και μπορείς να αλλάζεις ανάμεσα στο δικό σου ημερολόγιο και στο Google Calendar . Το προτείνω ανεπιφύλακτα γιατί έχει και πολύ ωραίο και τροποποιησιμο widget !

Edited by Villis
Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη για το διπλο ποστ.

ειμαι χρηστης του ΜS outlook και μελλοντικος χρηστης android. ψαχνω για μια εφαρμογη η οποια θσ μου συγχρονιζει ολους τους φακελους των email μεταξυ κινητου και outlook.το gmail δεν φενεται να βολευει γιατι δεν εχει client για desktop ο οποιος να λειτουργει offline.

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω για εφαρμογή σαν τη gmail που να μπορει να δεχτεί λογαριασμους email απο hotmail, live, yahoo κτλ..καποια προταση??
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω για εφαρμογή σαν τη gmail που να μπορει να δεχτεί λογαριασμους email απο hotmail, live, yahoo κτλ..καποια προταση??

 

k9 mail, νομιζω το καλυτερο

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω για εφαρμογή σαν τη gmail που να μπορει να δεχτεί λογαριασμους email απο hotmail, live, yahoo κτλ..καποια προταση??

 

H default δεν κανει?

Δες τις K-9 και Enhanced Email.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Εφαρμογές γραφείου και παραγωγικότητας

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...