Jump to content

[Android - προτάσεις] Παιχνίδια


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το soundtrack ειναι ακομα στην playlist στο κινητο μου

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Το soundtrack ειναι ακομα στην playlist στο κινητο μου

 

ειναι αυτο που ξεκινουν οι κιθαρες και μετα μπαινουν τα κρουστα σε στυλ hard rock? θυμαμαι καλα?

ειδικα τα ρωσικα αρματα με τις 2 καννες θεριζαν. τους εβαζες και ενα iron curtain και δεν εμενε τιποτα.

ωραιες εποχες :shifty:

Link to comment
Share on other sites

"Hell march 2"

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει και townmen και settlers αλλά δεν...

 

Κάνα knights and merchants για όποιον θυμάται ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

είστε ωραίοι. Ξεθάψατε το Red Alert, Μεγάλες εποχές!

 

Junglist, ευχαριστώ για την πρόταση. Θα το δοκιμάσω πιο βράδυ

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν έχεις όρεξη να πληρώσεις, αν κατεβάσεις σπασμένη έκδοση η αν βάλεις νομίσματα μόνος σου :p

 

Ενώ το πρώτο το τελείωσα εύκολα, το 2 όταν το δοκίμασα έστω, δε σε άφηνε να περάσεις χωρίς πληρωμή, απίστευτα δύσκολο επίτηδες

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα απ'το πακέτο που χαρίζει το Amazon Appstore τσίμπησα το Riptide GP2 - αλλά στο google play games δεν εμφανίζεται. Γίνεται κάτι γι'αυτό μήπως και κάπως;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα απ'το πακέτο που χαρίζει το Amazon Appstore τσίμπησα το Riptide GP2 - αλλά στο google play games δεν εμφανίζεται. Γίνεται κάτι γι'αυτό μήπως και κάπως;

 

Μήπως επειδή είναι της Amazon η έκδοση;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το έπαιζα πριν γίνει το update με τα κλειδιά στους κόσμους. Τότε ήταν καλή φάση αλλά μετά το βαρέθηκα. Άσε που δυσκόλεψε αρκετά μετά αφού εμφανίστηκε ο τέταρτος κόσμος. Κάπου εκεί άλλαξα ρομ και έχασα την πρόοδο και το παράτησα.

 

Edit: για το plants vs zombies 2 μιλάω.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως επειδή είναι της Amazon η έκδοση;

Έχουν κάποιο ειδικό κλείδωμα αυτά; Επειδή το Shazam Encore που είχα από εκεί δεν δούλευε αν δεν είχα εγκατεστημένο το Amazon Appstore. Έχει πάρει το μάτι κανενός αν αυτό παρακάμπτεται/τροποποιείται;

Link to comment
Share on other sites

Είναι σαν να ζητάς να συνδεθείς στην υπηρεσία του Amazon από παιχνίδι Google play. Δεν γίνεται :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

μόλις ξεκίνησα boom beach κι έχω κάποιες απορίες.. στον στρατό που βγάζω τα καράβια μου χωράνε 6 στρατιώτες από τους πρώτους που σου δίνει το δικαίωμα να βγάλεις το παιχνίδι..μόλις ξεκλείδωσα τον δεύτερο στρατιώτη και δεν με αφήνει να βγάλω παραπάνω από έναν με αποτέλεσμα να πηγαίνει στη μάχη ένα καράβι που χωράει 6 άτομα με έναν στρατιώτη ξέρει κανείς γιατί γίνεται αυτό?? Επίσης όταν κάνω μια λεηλασία σε ένα νησί οι στρατιώτες πάνε και βαράνε από μόνοι τους όπου να 'ναι...μήπως έχω τη δυνατότητα να επιλέγω εγώ το στόχο που θέλω να βαράνε?

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Το να είσαι Έλληνας είναι υπερηφάνεια, το να είσαι Πόντιος είναι τίτλος τιμής
Link to comment
Share on other sites

μόλις ξεκίνησα boom beach κι έχω κάποιες απορίες.. στον στρατό που βγάζω τα καράβια μου χωράνε 6 στρατιώτες από τους πρώτους που σου δίνει το δικαίωμα να βγάλεις το παιχνίδι..μόλις ξεκλείδωσα τον δεύτερο στρατιώτη και δεν με αφήνει να βγάλω παραπάνω από έναν με αποτέλεσμα να πηγαίνει στη μάχη ένα καράβι που χωράει 6 άτομα με έναν στρατιώτη ξέρει κανείς γιατί γίνεται αυτό?? Επίσης όταν κάνω μια λεηλασία σε ένα νησί οι στρατιώτες πάνε και βαράνε από μόνοι τους όπου να 'ναι...μήπως έχω τη δυνατότητα να επιλέγω εγώ το στόχο που θέλω να βαράνε?

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Υπάρχουν διαφορετικά είδη μονάδων χρυσού στρατού. Η κάθε μονάδα πιάνει άλλο χώρο. Δηλαδή πχ σε ένα καράβι επιπέδου 5, μπορεί να χωράνε 5 απλοί στρατιώτες, αλλά μόνο 1 από αυτούς με το αυτόματο (heavy).

Για το που να πηγαίνουν, αφού ανέβεις επίπεδα θα έχεις το flare (φωτοβολίδες), όπου την ρίξεις θα πηγαίνουν.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

σ' ευχαριστώ φίλε για την απάντηση..πως μπορώ να δω όμως πόσο χώρο πιάνει η κάθε μονάδα στο καράβι...

πχ. για τις απλές μου λέει 6 αλλά για τις μονάδες με το αυτόματα δεν μου λέει ή εγώ δεν το βλέπω

Το να είσαι Έλληνας είναι υπερηφάνεια, το να είσαι Πόντιος είναι τίτλος τιμής
Link to comment
Share on other sites

Στο κτιριο armory, εκει που αναβαθμιζεις τις μοναδες στρατου, εκει λεει ποσο πιανει το καθε ειδος στη βαρκα.

Παιχτο λιγο, θα καταλαβεις τι παιζει

 

Boom beach

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Στο Boom Beach τι επίπεδο εχετε φτασει; Υπαρχει περιπτωση να πιασεις ψηλες θεσεις ή κλασικα θα γινει υπερβολικά δυσκολο αν δεν πληρωσεις;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Στο Boom Beach τι επίπεδο εχετε φτασει; Υπαρχει περιπτωση να πιασεις ψηλες θεσεις ή κλασικα θα γινει υπερβολικά δυσκολο αν δεν πληρωσεις;

 

28 είμαι και παίζω αρκετά συχνά κάθε μέρα εδώ και 1 μηνα.

Δεν βλέπω λόγο να πληρώσω, αλλά ψηλές θέσεις έχουν όσοι ξεκίνησαν νωρίς και παίζουν συχνά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτο εκανε διαφορά, σε αλλες χωρες ηταν και διαθέσιμο πιο νωρις, αν και εγω αναφερομαι σε Ελλαδα. Εγω ειμαι επιπεδο 36 και θεση 849 στην Ελλάδα, μετα θα δεις θα γινει πιο δυσκολο, δλδ στις αναβαθμισεις ζηταει ξύλα τα κέρατά του. Ελεγα αν ηταν κανείς κατω απο 500 ή στην 100αδα, να δουμε αν είναι εφικτό..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εγω αν μπορώ να δωσω μια συμβουλή ειναι η εξης: κανετε επιθέσεις μονο οταν ειναι να αναβαθμισετε κατι, μην κανετε επιθέσεις αδιακρίτως και κάντε κατα προτιμηση σε άλλους αντιπαλους, οχι σε bot (δλδ σε πραγματικούς αντιπάλους ). Αν κάνεις επιθεσεις σε νησακια και ανεβάζεις το σκορ σου, τότε θα κανει το παιχνιδι αναδιαταξεις στο χαρτη για να βαζει ισαξιους αντιπάλους μαζι, οπότε βασει του σκορ, θα σε βαζει με δυσκολοτερους αντιπάλους. Ως ενα επίπεδο ειναι αναγκαιο να μαζευεις λεφτα, αλλα απο ενα επιπεδο και μετα (απο 32 και πανω) τοτε δεν αξιζει καν τον κοπο γιατι τα λαφυρα θα ειναι 20-30000 και ο στρατός θα αξιζει 50-60000, οπότε μπορει να χάνεις κιολας και επιπλεον σε βαζει και με δυσκολοτερους αντιπαλους.

Και αναβαθμιζετε κατα προτιμηση στρατό και βομβες/shock bombs και τετοια... Τα machine guns κτλ οσο και να τα αναβαθμισεις παλι θα σε τρωνε.. :P

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά . στο Jetpack Joyride έχει κάπου να αποθηκεύσεις την πρόοδο του παιχνιδιού και να φορτωθή σε νέα συσκευή ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά . στο Jetpack Joyride έχει κάπου να αποθηκεύσεις την πρόοδο του παιχνιδιού και να φορτωθή σε νέα συσκευή ?

λογικά εσωτερική μνήμη/android/ η στο φάκελο obb η στο φάκελο data (εκεί αποθηκεύεται το 99% των παιχνιδιών !)

Link to comment
Share on other sites

λογικά εσωτερική μνήμη/android/ η στο φάκελο obb η στο φάκελο data (εκεί αποθηκεύεται το 99% των παιχνιδιών !)

 

να υποθέσω δεν έχει όπως κάποια αλλά παιχνίδια που κρατάνε την πρόοδο του παιχνιδιού μέσω google η email

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να υποθέσω δεν έχει όπως κάποια αλλά παιχνίδια που κρατάνε την πρόοδο του παιχνιδιού μέσω google η email

Όχι (αυτό που σου γράφω είναι εύκολο ,κάνεις copy paste το φάκελο του παιχνιδιού ) ,επίσης εαν είσαι root με titanium backup

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Παιχνίδια

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...