Jump to content

Android-Customization (fonts, ringtones, themes, widgets, icons, apps κλπ)


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα παιδια

 

Υπαρχει εφαρμογή που να εναλλάσσει (randomizer) εικόνες για την lockscreen (οχι wallpaper homescreen, μονο lockscreen)?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 807
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα,

 

Χρησιμοποιώ Go Launcher και θέλω να δημιουργήσω ένα απλό shortcut με το οποίο θα ανοιγοκλείνω το wi-fi. Δεν θέλω να χρησιμοποιήσω την μπάρα του GO Launcher, ενω δεν βρίσκω πια και την μπάρα του stock που είχε wifi, GPS, bluetooth κλπ.

επίσης θέλω να το κάνω χωρίς να κατεβάσω άλλο app για την δημιουργία shortcut

Ιδέες?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Χρησιμοποιώ Go Launcher και θέλω να δημιουργήσω ένα απλό shortcut με το οποίο θα ανοιγοκλείνω το wi-fi. Δεν θέλω να χρησιμοποιήσω την μπάρα του GO Launcher, ενω δεν βρίσκω πια και την μπάρα του stock που είχε wifi, GPS, bluetooth κλπ.

επίσης θέλω να το κάνω χωρίς να κατεβάσω άλλο app για την δημιουργία shortcut

Ιδέες?

 

Για δες αυτό: (Notification Toggle)

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.j4velin.notificationToggle&hl=el

 

Αν είναι συμβατό με τον Go launcher θα σου αρεσει πολύ!

Link to comment
Share on other sites

για να χρησιμοποιησω καποιο launcher πρεπει να εχω κανει root στο κινητό μου ή απλα τον κατεβάζω και τον κάνω εγκατάσταση?
Link to comment
Share on other sites

για να χρησιμοποιησω καποιο launcher πρεπει να εχω κανει root στο κινητό μου ή απλα τον κατεβάζω και τον κάνω εγκατάσταση?

 

Τον κατεβάζεις (είτε δωρεάν,είτε επί πληρωμή) και τον εγκαθιστάς.

Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστω! θα περιμενω τα αποτελεμστα της ψηφοφοριας για το ποιο ειναι καλυτερο, για να διαλεξω για το Huawei! :D
Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστω! θα περιμενω τα αποτελεμστα της ψηφοφοριας για το ποιο ειναι καλυτερο, για να διαλεξω για το Huawei! :D

 

Φίλε δεν θέλω να σου χαλάσω την αναμονή για την ανάδειξη του καλύτερου launcher, αλλά να ξέρεις ότι αυτά τα θέματα (τα περισσότερα βασικά που έχουν να κάνουν με launcher-themes και γενικότερα με το customization του κινητού μας) είναι υποκειμενικά. Φιλική συμβουλή: Δοκίμασε μόνος σου διάφορους launchers και κατέληξε σε αυτόν που σου αρέσει περισσότερο και που "κάθεται" καλύτερα στο κινητό σου (να μην καταναλώνει πολλούς πόρους κλπ). Κάθε χρήστης προτείνει έναν launcher βάσει των προσωπικών του προτιμήσεων και βάσει του κινητού που έχει στην κατοχή του. Για παράδειγμα αλλιώς θα τρέχει ο Next 3D σε ένα Note 2 και αλλιώς σε ένα Galaxy S2 κ.ο.κ :)

Καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο.

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω keyboard σε μορφη phomepad με t9.υπαρχει κατι να μου προτεινετε?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα,

Χρησιμοποιώ Go Launcher και θέλω να δημιουργήσω ένα απλό shortcut με το οποίο θα ανοιγοκλείνω το wi-fi. Δεν θέλω να χρησιμοποιήσω την μπάρα του GO Launcher, ενω δεν βρίσκω πια και την μπάρα του stock που είχε wifi, GPS, bluetooth κλπ.

επίσης θέλω να το κάνω χωρίς να κατεβάσω άλλο app για την δημιουργία shortcut

Ιδέες?

 

Μπορείς να ρίξεις μια ματιά και στο Widgetsoid. Είναι πιο απαιτητικό για να το ρυθμίσεις από το Notification toggles, αλλά μπορείς να φτιάξεις widgets για οποιαδήποτε χρήση, όχι μόνο notification screen.

Επίσης, μετά από 4.2 με δύο δάχτυλα swipe από την κορυφή προς τα κάτω (αντί για μονό που θέλει η notification) σου βγάζει τις γρήγορες ρυθμίσεις του λειτουργικού, μεταξύ άλλων και το WiFi.

 

 

ψαχνω keyboard σε μορφη phomepad με t9.υπαρχει κατι να μου προτεινετε?

 

Υπάρχει χωριστό θέμα για πληκτρολόγια, θα βρεις έτοιμες πολλές πληροφορίες εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε κανένα widget-app που να εμφανιζει τα notifications μέσα στην οθόνη αντί να τα βλέπυμε στην taskbar?
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα ένα zip αρχείο με font. Που πρεπει να το κάνω εξαγωγή για να τα δω και να τα επιλέξω. Είμαι root. Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα ένα zip αρχείο με font. Που πρεπει να το κάνω εξαγωγή για να τα δω και να τα επιλέξω. Είμαι root.

 

Μήπως είναι flashable αρχείο; Από που το κατέβασες;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι flashable αρχείο; Από που το κατέβασες;

 

Δεν θυμάμαι. Έκανα extract τα αρχεία, τα βλέπω σαν ttf, μπορώ να τα εφαρμόσω με το ifont αλλά θα ήθελα αν μπορούσα να τα έχω σαν εφαρμογή και να τα επιλέγω από το μενού του τηλεφώνου.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι. Έκανα extract τα αρχεία, τα βλέπω σαν ttf, μπορώ να τα εφαρμόσω με το ifont αλλά θα ήθελα αν μπορούσα να τα έχω σαν εφαρμογή και να τα επιλέγω από το μενού του τηλεφώνου.

πως κανεις ενα αρχειο extract απτη συσκευη αν ειναι σε zip/rar?

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι. Έκανα extract τα αρχεία, τα βλέπω σαν ttf, μπορώ να τα εφαρμόσω με το ifont αλλά θα ήθελα αν μπορούσα να τα έχω σαν εφαρμογή και να τα επιλέγω από το μενού του τηλεφώνου.

 

Δεν ξέρω... μήπως να έψαχνες για κάποιον font manager;

 

πως κανεις ενα αρχειο extract απτη συσκευη αν ειναι σε zip/rar?

 

Τα περισσότερα compressed αρχεία τύπου zip/rar τα διαχειρίζονται τέλεια οι file managers όπως ο ES File Explorer. Αν θες κάτι πιο εξιδεικευμένο τύπου 7z, κατεβάζεις άλλη εφαρμογή τύπου ZArchiver.

Link to comment
Share on other sites

θελω να βρω ενα τροπο να κλεινω την τρεχουσα εφαρμογη με gesture.μπορει να γινει αυτο με καποια εφαρμογη?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θελω να βρω ενα τροπο να κλεινω την τρεχουσα εφαρμογη με gesture.μπορει να γινει αυτο με καποια εφαρμογη?

 

εννοεις να τη κλεινεις τελειως η να πηγαινεις στη κεντρικη? αν εισαι ροοτ βαλε το gmd gesture control που μπορεις να ορισεις εσυ gesture αν δεν συμπεριλαμβανεται αυτο που θες.

Link to comment
Share on other sites

εννοεις να τη κλεινεις τελειως η να πηγαινεις στη κεντρικη? αν εισαι ροοτ βαλε το gmd gesture control που μπορεις να ορισεις εσυ gesture αν δεν συμπεριλαμβανεται αυτο που θες.
εννοω να την κλεινω τελειως.θελω π.χ. οταν οδηγαω και καποια στιγμη δεν χρειαζομαι αλλο το προγραμμα πλοηγησης,αντι να μπαινω στα μενου,να το κλεινω με μια χειρονομια.ειναι πολυ εξυπηρετικο και πρακτικο.

θα δοκιμασω την εφαρμογη,σ ευχαριστω!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εννοω να την κλεινω τελειως.θελω π.χ. οταν οδηγαω και καποια στιγμη δεν χρειαζομαι αλλο το προγραμμα πλοηγησης,αντι να μπαινω στα μενου,να το κλεινω με μια χειρονομια.ειναι πολυ εξυπηρετικο και πρακτικο.

θα δοκιμασω την εφαρμογη,σ ευχαριστω!

μπορεις αν κατεβασεις την εφαρμογη να πας στο custom gestures κ να ορισεις εσυ πχ με swipe προς τα πανω να σε πηγαινει στη κεντρικη οθονη. εγω αυτο εχω βαλει.

Link to comment
Share on other sites

μπορεις αν κατεβασεις την εφαρμογη να πας στο custom gestures κ να ορισεις εσυ πχ με swipe προς τα πανω να σε πηγαινει στη κεντρικη οθονη. εγω αυτο εχω βαλει.
την δοκιμασα τωρα.εγω θελω να κλεινει η εφαρμογη,να μην τρεχει στο παρασκηνιο.γινεται αυτο?ειμαι root.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επέλεξε action application manager-->kill app
το εκανε με τη μια!:D
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Πως μπορουμε να εχουμε το "swipe to unlock" των Samsung, σε άλλο android κινητο; Υπάρχει κάποιο golocker theme?

Iphone 2G / Iphone 3Gs / Iphone 4 / iPhone 5 / Thl W8 / Galaxy S5 / iPhone 5S / iPhone 6 / iPhone 6S Plus / iPhone 8 Plus

iMac 21,5 / MacBook Pro

iPad 2 3G / iPad mini 2 / iPad PRO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...