Jump to content

Android-Customization (fonts, ringtones, themes, widgets, icons, apps κλπ)


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ηθελα να μάθω πως δημιουργώ live wallpaper.Ποιό πρόγραμμα να χρησιμοποιησω και πως μπορω να το ανεβάσω δωρεαν στο Google play;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 807
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά επειδή βαριέμαι και θελω να ασχοληθώ με κατι : μήπως ξέρει καποιος πως μπορώ να αλλάξω τα εικονίδια στο app drawer ?

Είτε με κάποιο πρόγραμμα απο τον υπολογιστή ειτε απο το ιδιο ο τηλέφωνο

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Τα εικονιδια των εφαρμογων?

Αυτα που εχεις κατεβασει απο το market ας πουμε?

 

Ναι και αυτα .

Αλλα και αυτα που υπάρχουν ειδη στο app drawer οταν αγοράζεις το τηλέφωνο

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ναι και αυτα .

Αλλα και αυτα που υπάρχουν ειδη στο app drawer οταν αγοράζεις το τηλέφωνο

 

Γινεται αλλα εκτος του οτι ειναι μεγαλος μπελας, καθε φορα που κανει update η εφαρμογη θα ξαναλλαζει το εικονιδιο...

Link to comment
Share on other sites

Γινεται αλλα εκτος του οτι ειναι μεγαλος μπελας, καθε φορα που κανει update η εφαρμογη θα ξαναλλαζει το εικονιδιο...

 

 

Αν ειναι να μου βγουν τα μάτια και μετα απο ενα update θα πρέπει να ξαναφτιαχνω το εικονίδιο που άλλαξε, μπα αστο...

Αν και θα ηθελα να μαθω με ποιο πρόγραμμα μπορεί να γίνει.

Στο iphone που ειχα μπορούσα και αλαζα οτι ηθελα με (ifunbox -winscp) έφτιαχνα δικά μου θέματα. εδω ειναι λιγο ποιο πριπλοκο μπορώ να πω ,ισως να κάνω λάθος .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι να μου βγουν τα μάτια και μετα απο ενα update θα πρέπει να ξαναφτιαχνω το εικονίδιο που άλλαξε, μπα αστο...

Αν και θα ηθελα να μαθω με ποιο πρόγραμμα μπορεί να γίνει.

Στο iphone που ειχα μπορούσα και αλαζα οτι ηθελα με (ifunbox -winscp) έφτιαχνα δικά μου θέματα. εδω ειναι λιγο ποιο πριπλοκο μπορώ να πω ,ισως να κάνω λάθος .

 

Δε ξερω αν γινεται πιο απλα με καποιο προγραμμα, αλλα εγω το κανω βρισκοντας το apk,τραβωντας το στο pc και μετα αλλαζω τα εικονιδια που εχει μεσα.Δεν ειναι πολυ δυσκολο αλλα απο προσωπικη εμπειρια σου λεω πως θα τα παρατησεις στα μισα...!

Εμενα το μεγαλο προβλημα δεν ειναι η αλλαγη αλλα το να βρω εικονιδια που να ταιριαζουν και να φαινονται ωραια

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω αν γινεται πιο απλα με καποιο προγραμμα, αλλα εγω το κανω βρισκοντας το apk,τραβωντας το στο pc και μετα αλλαζω τα εικονιδια που εχει μεσα.Δεν ειναι πολυ δυσκολο αλλα απο προσωπικη εμπειρια σου λεω πως θα τα παρατησεις στα μισα...!

Εμενα το μεγαλο προβλημα δεν ειναι η αλλαγη αλλα το να βρω εικονιδια που να ταιριαζουν και να φαινονται ωραια

 

Χρησιμοποίης καποιο πρόγραμμα στο υπολογιστή σου οπως (droidexplorer) ? ή με κάποιον file explorer στο τηλέφωνο ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίης καποιο πρόγραμμα στο υπολογιστή σου οπως (droidexplorer) ? ή με κάποιον file explorer στο τηλέφωνο ?

 

Με file explorer τα τραβαω και μετα τα αντιγραφω στο PC.

Δεν το εχω ψαξει αλλα κατευθειαν απο pc μονο μεσω adb εχω τραβηξει, με προγραμμα δεν εχω δοκιμασει.

Link to comment
Share on other sites

Με file explorer τα τραβαω και μετα τα αντιγραφω στο PC.

Δεν το εχω ψαξει αλλα κατευθειαν απο pc μονο μεσω adb εχω τραβηξει, με προγραμμα δεν εχω δοκιμασει.

 

Να σαι καλα για την βοήθεια .

Θα ψάξω λιγο να δω μήπως βρω κάποιο πρόγραμμα εκτος το adb .

Το droidexplorer ειναι καλο σου δινει άμεση πρόσβαση στο system αλλα μου κολαει ,πάντως ευχαριστώ.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή βαριέμαι και θελω να ασχοληθώ με κατι : μήπως ξέρει καποιος πως μπορώ να αλλάξω τα εικονίδια στο app drawer ?

Είτε με κάποιο πρόγραμμα απο τον υπολογιστή ειτε απο το ιδιο ο τηλέφωνο

οι launchers που παιρνουν θεματα, αλλαζουν και τα εικονιδια στον drawer.

Link to comment
Share on other sites

οι launchers που παιρνουν θεματα, αλλαζουν και τα εικονιδια στον drawer.

 

Νικο τι ενοεις μπορω να τα αλλαξω και στον drawer? ή απλα έρχονται με αλλαγμένα εικονιδια ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Νικο τι ενοεις μπορω να τα αλλαξω και στον drawer? ή απλα έρχονται με αλλαγμένα εικονιδια ?

απλα με τα θεματα που παιρνουν, αλλαζουν και τα εικονιδια.

πχ δες τα screenshots https://play.google.com/store/apps/details?id=com.haxzamatic.adwsenses&feature=more_from_developer#?t=W251bGwsMSwxLDEwMiwiY29tLmhheHphbWF0aWMuYWR3c2Vuc2VzIl0.

Link to comment
Share on other sites

οι launchers που παιρνουν θεματα, αλλαζουν και τα εικονιδια στον drawer.

 

 

Ναι αλλά δεν αλλάζουν μόνο συγκεκριμενες default εφαρμογές;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγω έκανα μια προσπάθεια οπως δείχνουν τα βίντεο

Μπορώ να πω με αυτον τον τροπο ειναι αρκετα ποιο ευκολα .Τουλάχιστον για εμενα που δεν εχω εξοικειωθεί ακομα με το sdk tool

http://www.youtube.com/watch?v=6cpELyJzMEk&feature=channel&list=UL

http://www.youtube.com/watch?v=O97n3OehNCo&feature=BFa&list=UL6cpELyJzMEk

http://www.youtube.com/watch?v=JjQQPdD2DE0&feature=BFa&list=ULO97n3OehNCo

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν αλλάζουν μόνο συγκεκριμενες default εφαρμογές;

αλλαζουν οσες εχει βαλει στο θεμα, συνηθως ειναι οι στοκ εφαρμογες και καποιες γνωστες τριτες. αλλα το να αλλαξεις σε ολες τις εφαρμογες σου χειροκινητα με το apk κλπ ειναι μεγαλος μπελας(το εχω κανει...:p)

Link to comment
Share on other sites

αλλαζουν οσες εχει βαλει στο θεμα, συνηθως ειναι οι στοκ εφαρμογες και καποιες γνωστες τριτες. αλλα το να αλλαξεις σε ολες τις εφαρμογες σου χειροκινητα με το apk κλπ ειναι μεγαλος μπελας(το εχω κανει...:p)

 

Αυτό είπα και εγώ στο Μιχαλιο! Το έχω κάνει και εγώ αλλά δε μου ταίριαζαν τα εικονιδια και στις μισές εφαρμογές τα παράτησα.....

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ.. Ελπίζω να κολλάει εδώ αυτό που θέλω να ρωτήσω.

 

Ξέρει κανείς κανένα δωρεάν live wallpaper σαν το WP Clock Design Wallpaper;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tomanyz.lockWatchLight&feature=search_result

 

Μ'αρέσει κυρίως που δείχνει έτσι μεγάλο το ρολόι, αλλά στην δωρεάν έκδοση έχει κάποιους περιορισμούς, δεν δείχνει καιρό κλπ, και αν βάλω ξεχωριστό widget και για το καιρό φοβάμαι ότι θα μου φάει όλη την Homescreen.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μήπως γνωρίζει κάποιος αυτο το animated wallpaper αν υπάρχει για antroid ? https://www.dropbox.com/s/icwykr2ea3dqjy6/HDWater.mp4

Ή πως μπορώ να το μετατρεψω ωστε να δουλεύει ( το χρησιμοποιουσα στο iphone)

 

άκυρο παιδιά το βρηκα !!

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος αυτο το animated wallpaper αν υπάρχει για antroid ? https://www.dropbox.com/s/icwykr2ea3dqjy6/HDWater.mp4

Ή πως μπορώ να το μετατρεψω ωστε να δουλεύει ( το χρησιμοποιουσα στο iphone)

 

άκυρο παιδιά το βρηκα !!

δωστο και εδω!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

δωστο και εδω!

 

Το συγκεκριμένο οπως και κάποια άλλα που ειχα σε μορφή mp4 τα έκανα να δουλέψουν με αυτο τον τρόπο http://android.ccpcreations.com/vlw/

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια ξερετε καμια εφαρμογη με wallpaers με αναλυση 1280χ720 για το S3?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερετε καμια εφαρμογη με wallpaers με αναλυση 1280χ720 για το S3?

Οι διαστασεις που χρειαζεσαι ειναι 1440x1280.

Link to comment
Share on other sites

Οι διαστασεις που χρειαζεσαι ειναι 1440x1280.
απο που προκυπτει αυτο?:confused:
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

απο που προκυπτει αυτο?:confused:

τετοιο crop κανει το κινητο για να βαλει το wallpaper. αν εχεις δει, οταν κινεισαι αναμεσα στις οθονες, κινειται και το wallpaper, για αυτο ακριβως το λογο. αν πας να επιλεξεις wallpaper, θα δεις οτι το πλαισιο που βγαζει ειναι σχεδον τετραγωνο και οχι μακροστενο οπως ειναι το 1280χ720.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...