Jump to content

All about Seat


omikrone3
 Κοινοποίηση

SEAT:TI PISTEUETAI  

172 members have voted

  1. 1. SEAT:TI PISTEUETAI

    • Foverh etaireia!Ti Ibiza ti 147!
      30
    • Axiologh etaireia,alla exei na faei poly pswmi akomh
      72
    • An de mporeis na pareis 147 pare Ibiza
      28
    • Siga ta xrepia!Ama thn pairnei as katevei sto WRC
      42


Recommended Posts

Μόνο όταν οδηγείς ένα Leon 20VT4 μπορείς να εκφέρεις τόσο απόλυτα συμπεράσματα omikrone3...

 

Στην θεωρία λέμε πολλά...έτσι Μπάμπη..?

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 235
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στη διάθεσή σας, ειδικά τα Μ3 !!!

Ο μύθος της αξιοπιστίας είναι σε τέσσερα TOYOTA (Όλοι γνωστοί και εγώ μαζί) σασμάν στις 100.000 χλμ περίπου. Corolla VVTI 1,6 MOD 2000 !!!

STUDIO54
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elteo ( 3 Μάι. 2004 , 09:44)

 

Μόνο όταν οδηγείς ένα Leon 20VT4 μπορείς να εκφέρεις τόσο απόλυτα συμπεράσματα omikrone3...

 

Στην θεωρία λέμε πολλά...έτσι Μπάμπη..?

 

 

Τη εννοεις για την θεωρια ????

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Mh parexhgeite re kollhmenoi(me thn kalh ennoia)Mpeite prwta se Cupra R kai meta se "aplo" 20VT gia na katalabete thn metria aisthish.Kai den milame gia gta,type r kai ta resta.Epitelous na exoume kai kapoia orthologika krithria.An ta sygrinoume ola me ta karotsakia tou super market kapou xanetai to nohma.Pantws se kammia periptwsh den adikw to amaksi antithetws gia ta lefta tou(aante kai auto me thn 4kinhsh) einia koryfaio
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος studio54 ( 3 Μάι. 2004 , 18:03)

 

Στη διάθεσή σας, ειδικά τα Μ3 !!!

Ο μύθος της αξιοπιστίας είναι σε τέσσερα TOYOTA (Όλοι γνωστοί και εγώ μαζί) σασμάν στις 100.000 χλμ περίπου. Corolla VVTI 1,6 MOD 2000 !!!

 

 

Ε τοτε το Λεον ειναι καλυτερο απ το Μ3...

Να πας να γραφεις σε περιοδικα ρε συ...Καλα τα λες!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elteo ( 2 Μάι. 2004 , 17:28)

 

Μα τι λες ?

 

Αν φημίζονται για κάτι τα από Ασία μεριά αυτοκίνητα είναι η τρομερή αξιοπιστία τους πέρα των 5 ετών! :wacko:

 

Δες πόσα παλαιά Ιαπωνικά κυκλοφορούν στους δρόμους και θα καταλάβεις.. :happy:

 

 

 

WHAT?????????Poia einai aksiopista?????Mporei na kykloforoun alla simasia exei posa problimata bgazoun!!!Diladi thes na mou peis oti ta Iapwnika exoun megalytero deikth aksiopistias???Giati an ontws mou to peis ayto tote ontws tha mou fygoun ta mallia!!Eixame ena Opel Corsa(montelo tou 92,ayto me to megalo port mpagkaz,oxi to "akwlo") to opoio eixe kleisei 11 xronia XWRIS OUTE ENA PROBLHMA!!!O logos pou pige gia paliosidera htan giati eixe o pateras mou ena atyxhma me ntalika(to eixa dhmosieysei paliotera edw),htan ksimerwmata kai standar o ntalikeris htan mastouras giati nwritera apo oti mathame eixe "parei" svarna alla 2-3 parkarismena amaksia alla oi "eksypnoi" ths troxaias den mporesan na ton broun POTE!!Ektos apo ayto meta apo to trakarisma parolo pou den eixe aerosakous kai pou den forouse o pateras mou zwnh,thn glytwse mono me mia melania sto podi kai ligo pono ston wmo apo tin sygkrousi!!!Kai to amaksi den egine mia amorfi maza!!!

 

Enas filos mou exei ena Opel Kadett panw apo 20 xronia kai akoma doulebei apsoga xwris problimata!!!

 

Kai exw kai polla alla paradeigmata apo BMW,Mercedes ,VW k.a.!!!!Taytoxrona exw pampolla paradeigmata apo Iapwnika amaksia kai genika apo Asia meria pou exoun bgei.........ase kalytera!!!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Ο καθενας εχει τις δικες του εμπειριες και αποψεις αλλα οτι τα Ιαπωνικα δεν ειναι αξιοπιστα μην το φωναζεις!!!

 

Ερωτηση - Γιατι κανενα Γερμανικο,Γαλλικο,Ιταλικο.....δεν δινουν οση εγγυηση δινουν τα Χοντα για παραδειγμα στα μηχανικα μερη??????

Link to comment
Share on other sites

Epieidi den exw apleto xrono gia na apantaw(dystyxws),mporeite na rwthsete kai mhxanikous ki etsi pou den "ta pairnoun" apo tis etaireies kai tha katalabete poies etaireies einai genikotera pio aksiopistes kai exoun antoxh ston xrono!!Kai den milhsa gia gallika,italika k.a. alla gia Germanika!!!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θα σε στείλω στην αντιπροσωπία της ΤΟΥΟΤΑ να ρωτήσεις πόσα χρόνια είναι η εγγύηση κι αν δε σου πουν τρία + τρία έλα να με φτύσεις και αν θέλεις ξανά να σου πώ εγώ που την πλήρωσα τι να την κάνουν αλλά και πως ξεγελούν τον κόσμο.

Ο μύθος είναι μύθος η BMW έχει μία παράδοση στα πολύ καλά πισωκίνητα αυτοκίνητα ΑΠΛΑ με τα ίδια λεφτά μπορείς να πάρεις πολύ καλύτερο αυτοκίνητο.

Π.Χ. με 30.000 euro παίρνεις το LEON 20VT4 ένα πολύ καλό τετρακίνητο αυτοκίνητο, με τον πλέον δυνατό, αξιόπιστο και δοκιμασμένο κινητήρα της AUDI, ένα σασί Α4, GOLF IV, S3 με ΟΛΑ τα έξτρα και με 225 ps. ή μία 318 που στο δρόμο της κάνεις όση πλάκα θέλεις.

Το LEON είναι το τέταρτο αυτοκίνητο που αγόρασα (με δικά μου λεφτά και όχι του μπαμπα μου) Και με το ΤΟΥΟΤΑ πρίν διαλύσει σασμάν ήμουν ευτυχισμένος.

Τα γκάζια του Leon με φτιάχνουν αν και νομίζω ότι πάω (σαν οδηγός) πιό αργά από ότι με το Corolla.........

STUDIO54
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος studio54 (29 Απρ. 2004 , 18:44)

 

Εγώ πάντως δεν καταδέχομαι να "ανοίξω" με bmw αν δεν είναι M3 ή 520 και πάνω, και από Mersedes, ΜΟΝΟ πάνω από 193 ps.

Και δερμάτινα ηλεκτρικά, dvd, αισθητήρες βροχής, πεταλιέρες, 225ps (ίσως και λίγο παραπάνω) ABS, ANTISPIN, ESP, CRUISE CONTROL ΚΛΠ

 

 

Εγώ πάντως την 520 την περνάω από πάνω αν δεν κάνει στην άκρη..

Εχω ανοίξει με 520 και ακόμα με ψάχνει.. :)

Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

Η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας

 

Και η αβελτηρια χειροτερα ολων.Στο κατω κατω κρατηστε εσεις τα SEAT και αφηστε στους ταπεινους τα υπολοιπα.Ε δεν γινεται να εχουν κι ολοι ΑΚΡΙΒΑ αυτοκινητα...

Και πραγματικα στεναχωριεμαι διοτι ενω προσπαθω να εκτιμησω τη προσπαθεια της εταιρειας βλεπω πως η τιμολογιακη της πολιτικη(και καλα κανει για το μεγιστο κερδος παει)εχει ως υποπροιντα ορισμενους καγκουρες που εχουν την ψευδεαισθηση πως θα παρουν μπεμπα στο φαναρι.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ μου πάντα και παντού υπάρχουν κορόϊδα. Το τελευταίο που θυμάμαι οδηγούσε BMW 520, με είδε με 5 άτομα στην εθνική οδό Αθηνών Λαμίας και νόμιζε ότι μπορούσε. Ε ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΣΕ !!!!!!!! XA XA XA

KATARA STON LADEMPORO..........

STUDIO54
Link to comment
Share on other sites

studio54 γιατι δε μπορεις να καταλαβεις το πολυ απλο???

Εσυ μπορει να θελεις ενα value for money αυτοκινητο και εκανες μια απ τις καλυτερες επιλογες αν οχι την καλυτερη με το Λεον ΑΛΛΑ αλλοι μπορει να μη θελουν αυτο το πραγμτα. Εγω μπορει να θελω να τα σκασω για το ονομα,την αξιοπιστια,τη μουρη,το καλυτερο ντιζαιν,την καλυτερη ασφαλεια...κοκ...Ο καθενας στην επιλογη του αυτοκινητου βαζει ορισμενους παραγοντες που θελει και τους αξιολογει και επειτα κανει την επιλογη του. Ποιος εισαι εσυ λοιπον που θα πεις τον αλλον κοροιδο που παιρνει 520? Με την ιδια λογικη μπορει να σε πει κι εσενα κοροιδο που παιρνεις Σεατ...Το θεμα ειναι να μιλαμε λογικα με επειχειρηματα και να δεχομαστε τις επιλογες και τις αποψεις του αλλου χωρις ακραιους χαρακτηρισμους!

 

ΥΓ - Ποσες Μ3 εχεις "φαει" ????:p

Link to comment
Share on other sites

Kala ta seat alla eos ekei. Min trelathoume kiolas. Ama einai na skaso 25000euro gia amaksi pou trizei opos tou filou mou kai tou pesoun 2 fores ta parathira kalitera na paro podilato. Na mou pis kanena S3 - type r -celica na po ok. Alla oxi 25000 + gia seat. Kai as imaste kai ligo realistes pou tha xriastis tosa ps stin ellada me tous kolodromous pou exei?
2pac forever
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tupac ( 5 Μάι. 2004 , 13:36)

 

Kala ta seat alla eos ekei. Min trelathoume kiolas. Ama einai na skaso 25000euro gia amaksi pou trizei opos tou filou mou kai tou pesoun 2 fores ta parathira kalitera na paro podilato. Na mou pis kanena S3 - type r -celica na po ok. Alla oxi 25000 + gia seat. Kai as imaste kai ligo realistes pou tha xriastis tosa ps stin ellada me tous kolodromous pou exei?

 

 

Μα καλα εδωσες χχ.χχχ για seat????? Μου αρεσουν αυτες οι νοοτροπιες του Παππου μου :) :) :) μονο που δεν ειμαστε στο 1980. Για δειτε τα σημερινα, οδηγηστε αυτοκινητα (ολες τις μαρκες και οχι μονο μια), και μετα ξαναπειτε αν καποιος εδωσε χχ.χχχ ποσο για οποιαδηποτε μαρκα. Αν δεν το εχετε κανει μην το κρινετε.

Θα εδινες δηλαδη χχ.χχχ για S3 (που εχει το ιδιο πατωμα ακριβως με το τετρακινητο leon, που εχει το ιδιο ακριβως εξαρι κιβωτιο, που εχει ακριβως τα ιδια φρενα, που εχει ακριβως τους ιδιους μηχανισμους παραθυρων , που εχει το ιδιο ταμπλο, που εχει (παρα μα παρα πολλα κοινα στοιχεια), και δεν θα εδινες χχ.χχχ για τετρακινητο leon επειδη ειναι Seat και ειναι χειροτερο, και πεφτουν τα τζαμια, και σπαει και χαλαει, και γκρεμιζετε?????????

Οκ καταλαβα. Κριμα για τις παροπιδες. Αυτο εχω να πω. :whistle:

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος babis ( 5 Μάι. 2004 , 14:16)

 

Μα καλα εδωσες χχ.χχχ για seat????? Μου αρεσουν αυτες οι νοοτροπιες του Παππου μου :) :) :) μονο που δεν ειμαστε στο 1980. Για δειτε τα σημερινα, οδηγηστε αυτοκινητα (ολες τις μαρκες και οχι μονο μια), και μετα ξαναπειτε αν καποιος εδωσε χχ.χχχ ποσο για οποιαδηποτε μαρκα. Αν δεν το εχετε κανει μην το κρινετε.

Θα εδινες δηλαδη χχ.χχχ για S3 (που εχει το ιδιο πατωμα ακριβως με το τετρακινητο leon, που εχει το ιδιο ακριβως εξαρι κιβωτιο, που εχει ακριβως τα ιδια φρενα, που εχει ακριβως τους ιδιους μηχανισμους παραθυρων , που εχει το ιδιο ταμπλο, που εχει (παρα μα παρα πολλα κοινα στοιχεια), και δεν θα εδινες χχ.χχχ για τετρακινητο leon επειδη ειναι Seat και ειναι χειροτερο, και πεφτουν τα τζαμια, και σπαει και χαλαει, και γκρεμιζετε?????????

Οκ καταλαβα. Κριμα για τις παροπιδες. Αυτο εχω να πω. :whistle:

 

Siga min einai kai to idio akrivos iremise. Ipa kalo aftokinito alla tipota parapano.

2pac forever
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος babis ( 3 Μάι. 2004 , 21:37)

 

Τη εννοεις για την θεωρια ????

 

 

Εννοώ ότι εδώ μέσα αρκετοί δεν έχουν καν δίπλωμα και βγάζουν και μάλιστα απόλυτα συμπεράσματα υπέρ της μίας ή της άλλης μάρκας!

 

Γνωρίζω ότι έχεις το 20VT4 για αυτό αναφέρθηκα στο όνομά σου!

 

@popolare

Το Ιbiza πράγματι είναι μια πατάτα και δεν σε αποπνέει για σπορ οδήγηση.

Το Leon 20VT4 όμως είναι άλλο πράγμα...αλήθεια το έχεις οδηγήσει..?

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος runner ( 4 Μάι. 2004 , 18:29)

 

WHAT?????????Poia einai aksiopista?????Mporei na kykloforoun alla simasia exei posa problimata bgazoun!!!Diladi thes na mou peis oti ta Iapwnika exoun megalytero deikth aksiopistias???Giati an ontws mou to peis ayto tote ontws tha mou fygoun ta mallia!!Eixame ena Opel Corsa(montelo tou 92,ayto me to megalo port mpagkaz,oxi to "akwlo") to opoio eixe kleisei 11 xronia XWRIS OUTE ENA PROBLHMA!!!O logos pou pige gia paliosidera htan giati eixe o pateras mou ena atyxhma me ntalika(to eixa dhmosieysei paliotera edw),htan ksimerwmata kai standar o ntalikeris htan mastouras giati nwritera apo oti mathame eixe "parei" svarna alla 2-3 parkarismena amaksia alla oi "eksypnoi" ths troxaias den mporesan na ton broun POTE!!Ektos apo ayto meta apo to trakarisma parolo pou den eixe aerosakous kai pou den forouse o pateras mou zwnh,thn glytwse mono me mia melania sto podi kai ligo pono ston wmo apo tin sygkrousi!!!Kai to amaksi den egine mia amorfi maza!!!

 

Enas filos mou exei ena Opel Kadett panw apo 20 xronia kai akoma doulebei apsoga xwris problimata!!!

 

Kai exw kai polla alla paradeigmata apo BMW,Mercedes ,VW k.a.!!!!Taytoxrona exw pampolla paradeigmata apo Iapwnika amaksia kai genika apo Asia meria pou exoun bgei.........ase kalytera!!!

 

 

Τα Ιαπωνικά είναι αναξιόπιστα..? :blink: :confused: :wacko: :cry: :lol:

 

3 στα 5 Ιαπωνικά στην πρώτη 5άδα αξιοπιστίας...! :whistle:

 

http://www.reliabilityindex.co.uk/top10.html?apc=3128339010848601

 

...για να μην μιλάμε με παραδείγματα.."είχα ένα φίλο και του κράτησε χωρίς προβλήματα 100 χρόνια.."

 

Link με επίσημα αποτελέσματα έχεις..? :whistle:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος popolaros ( 5 Μάι. 2004 , 19:53)

 

re elteo den eipa oti einai asximo autokinito......................

 

 

Eγώ αυτό κατάλαβα από τα λεγόμενα σου...

 

Οk πάντως αν δεν εννοείς αυτό..

 

pst tsakalia katouriste kai ligo re...................... i seat akomi den apoktise tin stofa tou sport autokinitou.......... kai nai exi metria aisthisi alla me poli kala bimata gia na gini korifea
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Βρε τι ακούμε... :)

Μια χαρά αυτοκίνητο το Leon, αλλά μην τα παραλέμε...

Ή μην πανηγυρίζουμε με τα αυτονόητα...

Leon εναντίον Μ3; Το Seat έχει ελπίδες αν την Μ3 την οδηγεί κανένας κουλός ή σέρνει τροχόσπιτο.... Τι συγκρίνουμε; Αυτοκίνητα με τεράστια διαφορά ιπποδύναμης; Αυτοκίνητα που το ένα κοστίζει τα τριπλάσια από το άλλο; Μου θυμίζει το "έκανε η μύγα..."

Leon Turbo εναντίον 520; Λογικό δεν είναι να πατήσει τη BMW; Πιο ελαφρύ και πιο δυνατό το Seat. Τι πιο λογικό; Κατά τα άλλα, άλλης κλάσης και άλλων απαιτήσεων αυτοκίνητα.

Από την άλλη βλέπω μια ελιτίστικη συμπεριφορά... "Σιγά το αυτοκίνητο το VT4"... Ήθελα να ήξερα, όλοι με Μ5 κυκλοφορείτε και με Impreza; Είναι ένα αυτοκίνητο που πατάει χαλαρά όλα τα αυτοκίνητα παρόμοιου κόστους και που είναι γρηγορότερο από το 99% των οχημάτων που κυκλοφορούν.

Άλλοι παρουσιάουν τα Seat ως Porsche και άλλοι ως χρέπια... Ούτε το ένα είναι, ούτε το άλλο. Κατά τη γνώμη μου είναι πολύ καλά αυτοκίνητα, που ξεχωρίζουν στις κατηγορίες τους, αξιόπιστα αν και λίγο τσιμπημένα στην τιμή. Αν ξέρεις τι ψάχνεις δεν σε απογοητεύουν.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...