Jump to content

[Επίσημο] Nokia C3-00


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλή μέρα . δεν κλίνη το 3g γιατί δεν έχει ! άλλα κάνεις αυτό άπλα για να πεζή με το wifi

(If you go to Menu - Settings - Configuration - Personal Settings - My Web

And follow the steps, you do not need to fill in any details, just activate it.

Then go to Menu - Internet - Web Settings - Configuration Settings, then select configuration and change to Personal configuaration. Then the 'account' should say my web.

From now the phone will always ask first, as long as you have selected ask first in the connectivity WLAN options and when packet data is set to when needed.)

papelitsa και εγώ ακόμα δεν έχω βρει κόπια λύση με τα cosmote thems και εγώ αυτό ψάχνω . Παντός με file manager δεν έκανα τίποτα τα αρχεία είναι lock .

 

...σχετικα με το ιντερνετ αυτα που περιγραφεις εκανα σύν τα βηματα που περιγράφονται στο λινκ της προηγούμενης σελίδας. Όσο αφορά το θεμα με την cosmote μίλησα με ενα παλικάρι σε γερμανικό φόρουμ και μου είπε χοντρικά οτι πρέπει να πάρω όλο το λειτουργικό σύστημα του τηλεφώνου σε μορφή firmware να το επεξεργαστώ με προγραμμα που δέν θα βρώ εύκολα στην ''αγορά'' και μετα να του το ξαναπεράσω. Δεν ξέρω βέβαια κατα πόσο ισχύουν ολα αυτα αλλα ειναι η τελευταία ενημέρωση που έχω σχετικά με το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 253
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

...σχετικα με το ιντερνετ αυτα που περιγραφεις εκανα σύν τα βηματα που περιγράφονται στο λινκ της προηγούμενης σελίδας. Όσο αφορά το θεμα με την cosmote μίλησα με ενα παλικάρι σε γερμανικό φόρουμ και μου είπε χοντρικά οτι πρέπει να πάρω όλο το λειτουργικό σύστημα του τηλεφώνου σε μορφή firmware να το επεξεργαστώ με προγραμμα που δέν θα βρώ εύκολα στην ''αγορά'' και μετα να του το ξαναπεράσω. Δεν ξέρω βέβαια κατα πόσο ισχύουν ολα αυτα αλλα ειναι η τελευταία ενημέρωση που έχω σχετικά με το θέμα.

 

Αν περασεις το τελευταιο λογισμικο με το phoenix θα σβηστει οτιδηποτε υπαρχει στο τηλεφωνο, αρα και τα αρχεια της cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Αν περασεις το τελευταιο λογισμικο με το phoenix θα σβηστει οτιδηποτε υπαρχει στο τηλεφωνο, αρα και τα αρχεια της cosmote.

 

Πολύ καλά τα λες απ΄οτι ξέρω συνήθως αυτη ειναι η διαδικασία, αλλα δεν βρήσκω firmware σε αρχειο για το c3-00 ιδίως με Ελλήνική υποστήριξη μονο κατι περίεργα unofficially firms που μου μυρίζουν ύποπτα. Η αλήθεια βέβαια είναι δεν ειναι πολύ σοβαρό το πρόβλημα για τρελλενόμαστε...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά τα λες απ΄οτι ξέρω συνήθως αυτη ειναι η διαδικασία, αλλα δεν βρήσκω firmware σε αρχειο για το c3-00 ιδίως με Ελλήνική υποστήριξη μονο κατι περίεργα unofficially firms που μου μυρίζουν ύποπτα. Η αλήθεια βέβαια είναι δεν ειναι πολύ σοβαρό το πρόβλημα για τρελλενόμαστε...

 

Το Ελληνικο 8.63 για το μπλε το εχω περασει με το phoenix και λειτουργει μια χαρα.Ανεπισημο λογισμικο δεν νομιζω να υπαρχει για αυτο το τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα ο ένας τρόπος είναι αυτός άλλα δεν νομίζω να έχει κάνει αυτό η Cosmote ! μια εικόνα είναι και ένα thems αν το έκανε σε μια συσκευή των 100 euro στο iphone τι θα έχει κάνει ( τίποτα από όσο ξέρω γιατί δεν υπαρχή πιθανότητα να αγοράσει μια εταιρία τόσο μικρής εμβέλειας τα tools για να κάνει τέτοια κόλπα !) όσο άφορα τα unofficially firm και εγώ για αυτό το θέμα δεν τα βάζω ! εκτός αν είχαν να μου προσφέρουν κάτι παραπάνω στο κινητό όποτε μένει έτσι μέχρι να μας το σφυρίξει κάποιος !

 

μας λες και που βρήκες την εκδοσή 8,63 για το c3-00 και τι διάφορες έχει από την 7.20 !

Edited by drakonman
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα ο ένας τρόπος είναι αυτός άλλα δεν νομίζω να έχει κάνει αυτό η Cosmote ! μια εικόνα είναι και ένα thems αν το έκανε σε μια συσκευή των 100 euro στο iphone τι θα έχει κάνει ( τίποτα από όσο ξέρω γιατί δεν υπαρχή πιθανότητα να αγοράσει μια εταιρία τόσο μικρής εμβέλειας τα tools για να κάνει τέτοια κόλπα !) όσο άφορα τα unofficially firm και εγώ για αυτό το θέμα δεν τα βάζω ! εκτός αν είχαν να μου προσφέρουν κάτι παραπάνω στο κινητό όποτε μένει έτσι μέχρι να μας το σφυρίξει κάποιος !

 

μας λες και που βρήκες την εκδοσή 8,63 για το c3-00 και τι διάφορες έχει από την 7.20 !

 

Την κατεβασα χρησιμοποιωντας το navifirm (εφαρμογη για download λογισμικου τηλεφωνων νοκια) αλλα τις τελευταιες μερες εχουν αφαιρεσει το c3 απο τη λιστα των τηλεφωνων.

 

Δεν εχω παρατηρησει καποια διαφορα σε σχεση με την 7.20, συμφωνα παντως με το παρακατω λινκ οι διαφορες ειναι

updated applications

improved features and performance

better stability

 

http://nokia-news.com/firmware-update-to-v8-63-for-nokia-c3-00/

Link to comment
Share on other sites

μμμμ ναι είχα καιρό να το επισκευάσω όντος το βγάλανε . καλά μαμά nokia ! και μένουμε με τα cosmote thems . παντός αν έχεις την rom βαλτή κάπου να την τσιμπήσουμε. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Να σας υπενθυμίσω ότι απαγορεύεται η δημοσίευση συνδέσμων οι οποίοι περιέχουν παράνομο υλικό. Η Nokia δεν επιτρέπει την διακίνηση των firmware των συσκευών της.

 

Ευχαριστώ

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εχω καποιο προβλημα και θα ηθελα να ρωτησω αν ειμαι ο μονος.

Εχω παρατηρησει οτι ανοιγει το wifi κατα τη διαρκεια της νυχτας απο μονο του.

Το αφηνω δλδ το βραδυ και οταν το κοιταω το πρωι μου εχει το σηματακι οτι ειναι συνδεμενο με το ιντερνετ.

Η μπαταρια βεβαια δε λεει να πεσει αλλα μου το εχει κανει 4 φορες μεχρι τωρα και για τις 2 ειμαι 100% σιγουρος οτι δε το ειχα ξεχασει.

Επιπλεον χθες ημουν μεσα στο ovi store και απλα κοιτουσα εφαρμογες απο το κινητο οταν ξαθνηκα σβηνει η οθονη και μετα απο 5 δευτερα αναβει στην αρχικη οθονη του κινητου εχοντας αποσυνδεθει απο το ασυρματο δικτυο, δεν επανεκκινεσε το κινητο.

Επειδη εχω μολις 10 μερες το κινητο λετε να εχει προβλημα ή ειναι καποιο θεμα της εκδοσης 4.60 ?

Link to comment
Share on other sites

Εχω καποιο προβλημα και θα ηθελα να ρωτησω αν ειμαι ο μονος.

Εχω παρατηρησει οτι ανοιγει το wifi κατα τη διαρκεια της νυχτας απο μονο του.

Το αφηνω δλδ το βραδυ και οταν το κοιταω το πρωι μου εχει το σηματακι οτι ειναι συνδεμενο με το ιντερνετ.

Η μπαταρια βεβαια δε λεει να πεσει αλλα μου το εχει κανει 4 φορες μεχρι τωρα και για τις 2 ειμαι 100% σιγουρος οτι δε το ειχα ξεχασει.

Επιπλεον χθες ημουν μεσα στο ovi store και απλα κοιτουσα εφαρμογες απο το κινητο οταν ξαθνηκα σβηνει η οθονη και μετα απο 5 δευτερα αναβει στην αρχικη οθονη του κινητου εχοντας αποσυνδεθει απο το ασυρματο δικτυο, δεν επανεκκινεσε το κινητο.

Επειδη εχω μολις 10 μερες το κινητο λετε να εχει προβλημα ή ειναι καποιο θεμα της εκδοσης 4.60 ?

Το ότι συνδέεται στο ασύρματο δίκτυο σημαίνει ότι κάποια εφαρμογή ζητάει σύνδεση στο ίντερνετ. Δες ποιες εφαρμογές έχεις και τι ρυθμίσεις έχουν σχετικά με την πρόσβαση τους στο δίκτυο. Τώρα όσο αφορά την επανεκκίνηση ίσως να είναι τυχαίο. Στο έχει κάνει και άλλες φορές ή αυτή είναι η πρώτη?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Την "επανεκκινηση", δλδ να με πεταξει στην αρχικη οθονη μου το εκανε πρωτη φορα.

Θα παρακολουθησω λιγο τις εφαρμογες αν και επειδη δε χρησιμοποιω τπτ κατεβασα ολο και ολο 2 εφαρμογες, Opera και ενα παιχνιδακι worms

Link to comment
Share on other sites

Την "επανεκκινηση", δλδ να με πεταξει στην αρχικη οθονη μου το εκανε πρωτη φορα.

Θα παρακολουθησω λιγο τις εφαρμογες αν και επειδη δε χρησιμοποιω τπτ κατεβασα ολο και ολο 2 εφαρμογες, Opera και ενα παιχνιδακι worms

Αφού κατέβασες το opera να κοιτάξεις τις ρυθμίσεις του. Μάλλον αυτό ευθύνεται για την σύνδεση.

Μην σε απασχολεί η επανεκκίνηση. Θα σε απασχολούσε αν στο έκανε συνέχεια. Το κάνεις επανεκκίνηση μια στο τόσο δεν είναι κακό.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Για το νεο update μια ερωτησ, οποιος το εχει βαλει εχει δει καποια αλλαγη στη διαρκεια φορτισης?

Εμενα θελει 2,5 ωρες να φορτισει το ατιμο, εσας?

και κατι ακομα, με το σημα εχετε παρατηρησει να εχει καλο γενικα ή σε σχεση με αλλα κινητα ελαττωμενο?

Σε συγκριση με ενα samsung που εχω παντα εχει λιγοτερο (με Q card και τα 2)

Link to comment
Share on other sites

για το σήμα δεν είδα διαφορα για την μπαταρία δεν ξέρω γιατί το φορτισα πριν κανω αναβάθμιση.

εγω εχω ενα αλλο θεμα δεν μου ανοιγει το ovi store το καν και σε σας ?

αρχισε η καταργηση απο τορα χα χα.

Edited by drakonman
Link to comment
Share on other sites

Εγω καλα ειμαι με το ovi Μολις δοκιμασα 2 φορες και μπηκε.

drakonman ποση ωρα φορτιζει εσενα?

Link to comment
Share on other sites

κλειστό 1:30 ανοιχτό 2:00 και έμενα άλλα με την v7.20 τώρα δεν ξέρω ! έμενα δεν μπαίνει στο ovi ούτε στο software update μου λέει ότι η συσκευή δεν υποστηρίζετε !!!!
Link to comment
Share on other sites

Αααααλα κολπα το δικο σου, χμμμ εμενα ανοιχτο εκανε 2,5 ωρες

Αφου νομιζα οτι ειναι χαλασμενος ο μετρητης αλλα λεω ας περιμενω.

Θα παραμεινω στην 4.60 μεχρι νεοτερας εγω.

Στο ovi και τωρα που δοκιμασα μπηκε αλλα με μια ελαφρα καθυστερηση

 

Πως κανω debrand τη συσκευη?

Εψαξα για οδηγο αλλα δε βρηκα κατι για s40

Edited by koprodogis
Link to comment
Share on other sites

Αααααλα κολπα το δικο σου, χμμμ εμενα ανοιχτο εκανε 2,5 ωρες

Αφου νομιζα οτι ειναι χαλασμενος ο μετρητης αλλα λεω ας περιμενω.

Θα παραμεινω στην 4.60 μεχρι νεοτερας εγω.

Στο ovi και τωρα που δοκιμασα μπηκε αλλα με μια ελαφρα καθυστερηση

 

Πως κανω debrand τη συσκευη?

Εψαξα για οδηγο αλλα δε βρηκα κατι για s40

 

λιπών αν είδες πρέπει να βρεις στο google το "JAF 1.98.62.exe" και το OGM_JAF_PKEY_Emulator_v 5.rar

μετά ότι λένε η οδηγίες εγώ έτσι το έκανα . μην σε μπερδέψει το s60 και στο s40 έτσι γίνετε !

Link to comment
Share on other sites

θεμα εγγυησης τιθετε?

Γιατι αν ειναι να περασω να μου το κανουν σε ενα Nokia Care

Link to comment
Share on other sites

όχι η εγγύηση από τη ξέρω παίζει κανονικά άπλα άμα βαριέσαι να ψάχνεις πας σε ένα nokia care και σε 5 λεπτά είσαι έτυμος !
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις,

θα παω μια βολτα απο ενα Nokia Care μιας και ειναι 3 λεπτα απο το σπιτι μου και αν μου πουν σε 10 λεπτα εισαι ετοιμος τους το δινω αλλιως το κανω μονος μου

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το πηγα σε Nokia Care,

εφυγαν ολα τα σχετικα με cosmote και το κινητο ειναι πλεον ειναι με την 7.20

Δυστυχως δε μου βαλαν την 8.63 αλλα την 7.20, το γιατι αγνωστο.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση (8..), δεν μου δουλεύει πλέον ο αντάπτορας dual sim (2 σε 1), δεν ανοίγει το μενού του για να αλλάξω αριθμό. Μέχρι την προηγούμενη έκδοση δούλευε κανονικά. Πως γυρνάω στην προγούμενη (7.20) Edited by basdel
συμπλήρωση
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...